England Flag
Search
Search
Close this search box.

تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

راهنمای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور یک جهش بزرگ برای هر دانشجویی است و اغلب آن‌ها بر این باورند که: این بهترین تصمیم در زندگی آن‌ها است. با این تصمیم زندگی شما تحت تاثیر بسیار زیادی قرار خواهد گرفت و حتی اگر بعدها نیز تصمیمتان عوض شود، تجربه زندگی و تحصیل در یک محیط بین‌المللی، یک دستاورد مهم برای شما به شمار خواهد رفت.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالا از آن دسته از افرادی هستید که می خواهید دنیا را سفر کنید و ماجراجویی‌های جدید را آغاز کنید؛ و یا ممکن است بخواهید زبان جدیدی را کشف کنید. حتی اگر آدم خجالتی هم باشید، یک محیط مناسب می‌تواند یخ شما را به راحتی آب کند.

تصور کنید در طول هفته به مدرسه یا دانشگاه می‌روید و در آخر هفته به کشف اسرار یک کشور جدید می‌پردازید. یا تصور کنید مشغول خوردن ناهار در دانشگاه و صحبت کردن با یک دانشجوی خارجی هستید. هیجان انگیز نیست؟ این رویا، حتی برای یک ترم هم که شده، می‌تواند به حقیقت بپیوندد.

تحصیل در خارج از کشور به معنی بیرون آمدن از دایره راحتی، در آغوش کشیدن یک فرهنگ و سبک زندگی جدید، و رقم زدن خاطرات فراموش نشدنی است. البته تمام این‌ها در کنار برنامه ریزی صحیح برای تحصیل و فارغ‌التحصیل شدن است. تحصیل در خارج از کشور یک راه موثر برای پیشرفت از لحاظ آکادمیک، ارتقای رزومه و ارتباط با دنیا (و خودتان) است. در ویزا موندیال هر آنچه که برای تحصیل به خارج از کشور نیاز دارید را پیدا خواهید کرد.

هزینه های تحصیل در خارج از کشور

اگر قصد تحصیل به صورت تمام وقت در دانشگاه‌های بزرگ و دولتی خارج از کشور را داشته باشید، متوجه خواهید شد که شهریه و هزینه های پرداختی مساوی و یا کمتر از شهریه‌های داخل کشور است. با این که این هزینه‌ها با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر خواهند بود، اما ما در ویزا موندیال منابع کافی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید یک بودجه واقعی و منطقی برای تحصیل در خارج از کشور را در نظر بگیرید.

به طور میانگین، دانشجویان برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های خارج از کشور، هر ترم بین ۵,۰۰۰ تا ۱۵,۰۰۰ دلار پرداخت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه “هزینه‌های تحصیل” هر یک از کشورهایی که در ادامه آمده‌اند، مراجعه کنید.

کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی خارج از کشور

هزینه تحصیل در خارج از کشور یک فاکتور مهم و تعیین کننده برای آغاز مهاجرت است. به لطف منابع بسیاری که اینترنت و یا مشاوران ویزا موندیال در اختیار شما قرار می‌دهند، بیشتر دانشجویان با کمک هزینه‌ها و بورس های تحصیلی خارج از کشور آشنا شده‌اند.

بنابراین برای تامین هزینه های تحصیل خود در خارج از کشور نگران نباشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کمک هزینه های تحصیلی، به صفحه “بورسیه های تحصیلی” هر یک کشورهایی که در ادامه آمده‌اند، مراجعه کنید.

محبوبترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور

کشورهای متعددی در دنیا از دانشجویان بین المللی استقبال می‌کنند. شرایط هر کدام از این کشورها به صورت کامل توضیح داده شده است.

از کجا شروع کنم؟

برای آغاز فرآیند مهاجرت تحصیلی خود فرم‌های ارزیابی رایگان را تکمیل کنید. مشاوران ما شرایط شما را به دقت بررسی و پاسخ می‌دهند.
ویزا موندیال

سوالات متداول

با توجه به شرایط هر فرد، بهترین مقصد تحصیلی او تغییر می‌کند. به طور کلی کشورهای زیر از سطح کیفی مطلوبی در موسسات آموزش عالی خود برخوردارند:

  • آمریکا
  • فرانسه
  • آلمان
  • کانادا
  • استرالیا
  • و سایر کشورهای محبوبی که به آن پرداخته‌ایم.

در رتبه اول، بریتانیا و در سه جایگاه بعد آمریکا، کانادا و آلمان قرار می‌گیرند.

کشورهای آلمان، فرانسه و مالزی جزو کشورهای ارزان برای تحصیل به شمار می‌آیند.

اگر بخواهید به مدت طولانی و به تنهایی سفر کنید باید حداقل ۱۳ سال داشته باشید. برای تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه های خارج از کشور نیز باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید (شرایط هر کشور متفاوت است).

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها