Search
Close this search box.

تحصیل در ارمنستان

تحصیل در ارمنستان

تحصیل در ارمنستان با توجه به نزدیکی به ایران و وجود دانشگاه خوبی همچون دانشگاه دولتی ایروان اخیرا مورد توجه برخی از متقاضیان قرار گرفته است. موسسه ویزای موندیال، دارای دفتر فعال در کشور ارمنستان با حضور مشاورین خبره آماده ارائه خدمات کامل به متقاضیان ادامه تحصیل در ارمنستان میباشد. در کشور ارمنستان رشته‌های تحصیلی زیادی در زیر گروه‌های علوم انسانی، پزشکی، علوم مهندسی، علوم پایه و هنر تدریس می‌شوند. همچنین دانشگاه های مختلف به زبان های مختلف تدریس می‌نمایند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه آمریکایی، آکادمی علوم ارمنستان، آکادمی اروپایی، به زبان انگلیسی و دانشگاه فرانسوی به زبان فرانسه، دانشگاه روسیه به زبان روسی و دانشگاه دولتی ایروان به زبان ارمنی جذب دانشجو و تدریس می‌کنند. ارزان بودن هزینه های زندگی همچنین شهریه پایین دانشگاه ها برای دانشجویان و خانواده های آنان بسیار مهم است. بعلاوه اقتصاد کشور دارای ثبات بوده و در سه سال گذشته نرخ تورمی حدود 4 درصد در سال داشته است. نزدیکی به ایران، هزینه رفت و آمد ارزان به ایران، نزدیکی فرهنگ خانواده های ارمنی به ایرانیان و نبود بحران های اجتماعی مانند اعتیاد و درگیری و نزاع و وجود امنیت اجتماعی بسیار بالا مزایایی هستند که باعث می‌شوند بسیاری دانشجویان و خانواده های آنان جذب این کشور گردند. کلیه خانواده های ایرانی که فرزندان 18 تا 25 ساله خود را برای تحصیل در ارمنستان اعزام کرده اند مهم ترین علت انتخاب ارمنستان را اینگونه بیان می‌کنند: “چون تهیه ویزای ارمنستان بسیار راحت و دسترسی به این کشور بسیار آسان است ما میتوانیم هر زمان که اراده کنیم برای بازدید و رسیدگی به امور فرزندانمان به ارمنستان سفر کنیم.” اگر قصد سفر به ارمنستان، ثبت نام فرزندان خود در مدارس دولتی ارمنستان را دارید با ما در ارتباط باشید.

خدمات ویزا موندیال برای تحصیل در ارمنستان

• همکاری در تکمیل پرونده جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها یا مدارس ارمنستان
• تهیه مدارک موردنیاز که باید در ارمنستان گردآوری شوند
• ثبت نام داوطلب در وزارت علوم ارمنستان و اخذ مجوزهای لازم
• ثبت نام نهایی در دانشگاه مورد نظر در مرحله بعدی
• تهیه کارت اقامت یکساله دانشجویی
• تهیه منزل مسکونی
• افتتاح حساب بانکی و تهیه سایر مدارک قانونی مورد نیاز
• ارائه اطلاعات اولیه مورد نیاز سکونت و اقامت در کشور، طی جلسات مکرر

ثبت نام در مدارس ارمنستان زیر نظر آمزش و پرورش ایران که دقیقا طبق سیستم آموزشی ایران میباشد در ارمنستان ممکن است. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بعلاوه داوطلبان طرف قرارداد میتوانند تا دو ماه بعد از اقامت کلیه سوالات خود را تلفنی و رایگان در تمام ساعات روز دریافت نمایند.

[rt_tabs][rt_tab title=”درباره ارمنستان”]

نام بومی این کشور در زبان ارمنی هایک می‌باشد که در سده های میانه با افزودن پسوند ستان – به معنای سرزمین – به هایستان تغییریافت. این نام بطور سنتی از نام هایک، بنیانگذار افسانه ای ملت ارمنی و نتیجه نوح پیامبر گرفته شده است. در سال 2492 قبل از میلاد ملت ارمنی در منطقه آرارات بنیان گذاشته شد.
درحال حاضر حکومت این کشور جمهوری، جمعیت آن 3250000 نفر، پایتخت آن ایروان و واحد پول آن درام است. همچنین اختلاف ساعت ارمنستان و ایران 30 دقیقه است.

زبان
زبان ارمنی یکی از زبانهای هندو اروپایی است که در منطقه قفقاز و بویژه در ارمنستان جاری بوده و با خط ویژه خود یعنی الفبای ارمنی نوشته می‌شود. مجموع گویش گران به زبان ارمنی در سراسر دنیا 9 میلیون نفراست.

مردم
بیشترین جمعیت کشور را نژاد ارمنی تشکیل میدهد که حدود 98٪ آنان از زمان قدیم در جنوب قفقاز ساکن بوده اند و همانند ایرانیان، خود را آریایی میدانند. مردم ارمنی از نظر فرهنگی شباهت زیادی با ایرانیان دارند که این برگرفته از تاریخ این دو کشور است. ارامنه تا سال 1990 یعنی پس از فروپاشی شوروی، دائما جزیی از ایران یا جزیی از شوروی بوده و فرهنگ روسیه و ایران در آن دیده میشود.

مذاهب
ارامنه قبل از میلاد، زرتشتی و یکتاپرست بودند و اولین مردمی هستند که به دین مسیحیت روی آورده اند. ارمنستان نخستین کشوری بود که دین مسیحیت را دین رسمی کشور برگزید که دوازده سال قبل از روم این اتفاق افتاده است. اکنون 95٪ جمعیت کشور مسیحی و بقیه مسلمان، زرتشتی و سایر ادیان هستند.

گردشگری
ارمنستان از لحاظ جغرافیایی در شمال غربی ایران قراردارد که نزدیکترین شهر مرزی به آن جلفا میباشد و رود ارس مرز بین دو کشور ایران و ارمنستان است. همسایه های ارمنستان از شرق، کشور آذربایجان، در غرب کشور ترکیه، در شمال کشور گرجستان و در جنوب آن ایران قرار گرفته و لذا گردشگران ایرانی زیادی از مرز زمینی با اتوبوس یا وسیله نقلیه شخصی به ارمنستان سفر می‌کنند. فاصله زمینی مرز ایران تا ایروان پایتخت ارمنستان 370 کیلومتر است. خط هوایی از تهران به ایروان هر هفته 4 پرواز داشته و طول پرواز حدود یک و نیم ساعت است. بعلت آب و هوای کوهستانی خنک، دارا بودن بلندترین دریاچه آب شیرین جهان، مردم مهمان نواز و امنیت اجتماعی، ارمنستان قطب گردشگری منطقه بوده و سالانه کمتر از یک میلیون نفر گردشگر از کشورهای ایران، گرجستان، روسیه، ‌اتحادیه اروپا و آمریکا به ارمنستان سفر می‌کنند.

اقتصاد
اقتصاد ارمنستان تا اندازه ای به سرمایه گذاری و پشتیبانی ارمنیان خارج از کشور وابسته است. علاوه برآن محصولات کشاورزی و دامپروری بخش اعظم صادرات آنرا تشکیل میدهد و در طی 5 سال گذشته به صنعت توریست و بسترسازی جذب دانشجویان خارجی روی آورده است.

آب و هوا
ارمنستان دارای دمای میانگین در دیماه بین 3 تا 15 درجه زیر صفر و در تیرماه بین 15 تا 20 درجه بالای صفر است. میزان بارندگی بین 300 تا 800 میلیمتر در سال و در مجموع کشوری سرسبز با آب و هوایی کوهستانی است.

[/rt_tab][rt_tab title=”زندگی و کار”]

در ارمنستان زندگی آرامی جاری است و مردم در محیطی بدون خشونت با سرعت کم و آرامش زیاد کار و زندگی می‌کنند. تمام توریست ها و بازدیدکنندگان از این کشور به دو چیز اذعان دارند: آرامش و امنیت. این دو خصوصیت در همان روز اول ورود به کشور در هر شهر و روستا قابل لمس است.
ارمنستان کشور ثروتمند و دارای ذخایر غنی نیست. درآمد مردم در شهرها اغلب از بخش کشاورزی و تا حدی از بخش های خدماتی و کسب و کار کوچک و همچنین در روستاها مردم اغلب از بخش کشاورزی و دامپروری بوده و تا حدی از بخش های خدماتی و کسب و کار کوچک در شهرها و روستا درآمد کسب میکنند. درآمد دولت عموما از محل مالیات و توریست و سرمایه گذاری در بخشهای آموزشی و معادن حاصل می‌شود.
برای دانشجویان ممنوعیت کار وجود ندارد و اگر فردی بتواند کار مناسب خود را پیدا کند برای شروع بکار نیاز به مجوز دولتی خاصی ندارد و همان کارت اقامت دانشجویی کافی است.

[/rt_tab][rt_tab title=”سیستم آموزشی”]

از سال 1919 اولین قدم های تاسیس دانشگاه دولتی ایروان برداشته شد. اما پس از مدت ها که با نامها و مدیریت های متفاوتی کار میکرد عاقبت در سال 1923 دانشگاه دولتی ایروان نام گرفت و بطور رسمی در ابعاد وسیع یک دانشگاه کار خود را آغاز کرد. بعد از گذشت حدود 90 سال، این دانشگاه درحال حاضر دانشکده های فراوانی دارد که هر کدام رشته‌های تحصیلی گوناگونی را آموزش میدهند.

بعد از استقلال ارمنستان و از سال 1991، کشورهای مختلفی برای سرمایه گذاری در آموزش این کشور اعلام آمادگی کردند. تعدادی از آنان که سیستم آموزشی مورد تایید وزارت علوم این کشور را داشتند، تائیدیه های لازم را اخذ نموده و توانستند به تاسیس دانشگاه خصوصی اقدام نمایند. سیستم آموزشی این کشور از استاندارد جهانی تبعیت نموده و از کتاب های مرجع و دانش روز کشورهای مختلف استفاده مینماید. اساتید دانشگاه ها از مدارج عالی خوبی برخوردار بوده و در مجامع علمی جهان شناخته شده اند و در کنفرانس های بین المللی حضور دائمی و فعال دارند.

طول دوره مقطع کارشناسی 3.5 تا 4.5 سال بوده که اجازه حضور در دانشگاه تا 6 سال داده میشود. اما برخی دانشگاه های خصوصی براساس سیستم سالی – واحدی تدریس میکنند و حداقل دوره خود را 4 سال قرار میدهند. دانشگاه دولتی ایروان به زبان ارمنی تدریس نموده و برای دانشجویانی که به این زبان آشنایی ندارند یک دوره 6 ماهه در دانشگاه و به نام زیروکورس یا کورس صفر برگزار مینماید. این ترم به طول دوره تحصیل افزوده شده و در مدرک تحصیلی وی تحت عنوان دوره کالج قید میشود. دانشگاه های خصوصی به زبان خاص خود مانند انگلیسی – روسی – فرانسوی و غیره آموزش میدهند لذا در هنگام انتخاب رشته و دانشگاه به این نکته باید توجه داشت.

طول دوره مقطع کارشناسی ارشد 2 تا 3.5 سال است که بستگی به نوع رشته و دانشگاه دارد. دانشگاه دولتی ایروان هم دوره های به زبان انگلیسی و هم دوره های به زبان ارمنی دارد. دانشگاه های خصوصی به زبان خاص خود و آکادمی علوم ارمنستان به زبان انگلیسی تدریس میکنند. دانشگاه هایی که در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس میکنند یکی از شروط ثبت نام خود را دارا بودن مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس قرارداده اند.

طول دوره دکترا 2.5 تا 4 سال است که بستگی به نوع رشته و دانشگاه دارد. دانشگاه دولتی ایروان هم دوره های به زبان انگلیسی و هم دوره های به زبان ارمنی دارد. دانشگاه های خصوصی به زبان خاص خود و آکادمی علوم ارمنستان به زبان انگلیسی تدریس میکنند. دانشگاه هایی که در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس میکنند یکی از شروط ثبت نام خود را دارا بودن مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس قرارداده اند.

[/rt_tab][rt_tab title=”دانشگاه‌ها”]

دانشگاه دولتی ایروان دارای رشته ها و دانشکده های متفاوتی است که میتوان دانشگاه های خصوصی را نیز به این مجموعه تحصیلی کامل اضافه کرد. لذا برای تحصیل در ارمنستان محدودیت رشته وجود ندارد و کمتر کسی بوده که بعلت نبودن یک رشته تحصیلی نتوانسته باشد دانشگاه های ارمنستان را انتخاب نماید.

برای مثال بخشی از دانشکده های دانشگاه دولتی ایروان را ذکر میکنیم:

دانشکده زبان روسی: دارای رشته های زبان روسی، زبان و ادبیات روسی، ترجمه زبان روسی و ارمنی، زبانشناسی و ارتباطات بین فرهنگی: زبان روسی، زبان و ادبیات یونانی در مقطع لیسانس است.

دانشکده مطالعات شرقی: دارای رشته های ایران شناسی، مطالعات منطقه عربی، مطالعات ترک شناسی در مقطع لیسانس است.

دانشکده روزنامه نگاری: دارای رشته روزنامه نگاری در مقطع لیسانس است.

دانشکده فلسفه و روانشناسی: دارای رشته فلسفه، رشته روانشناسی در مقطع لیسانس است.

دانشکده انفورماتیک و ریاضیات کاربردی: دارای رشته‌های انفورماتیک و ریاضیات کاربردی، ریاضیات، علوم کامپیوتر در مقطع لیسانس می‌باشد.

دانشکده جامعه شناسی: دارای رشته جامعه شناسی و رشته خدمات اجتماعی است.

دانشکده زیست شناسی: دارای رشته های زیست شناسی، بیوفیزیک، زیست شیمی، بیوانفورماتیک در مقطع تحصیلی لیسانس است.

دانشکده جغرافیا و زمین شناسی: دارای رشته های جغرافیا، زمین شناسی، کارتوگرافی و فعالیت های کادستری در مقطع تحصیلی لیسانس است.

دانشکده حقوق: دارای رشته حقوق قضایی در مقطع لیسانس است.

دانشکده تاریخ: دارای رشته های تاریخ، هنرهای زیبا، مطالعات فرهنگی، مطالعات قفقاز در مقطع تحصیلی لیسانس است.

دانشکده علوم زبان: دارای رشته های زبان و ادبیات ارمنی، تعلیم و تربیت اجتماعی، مدیریت آموزش و پرورش، مطالعات خارج از کشور در مقطع تحصیلی لیسانس است.

دانشکده علوم شیمی: دارای رشته های شیمی، شیمی محیط زیست، شیمی کاربردی، شیمی دارویی در مقطع تحصیلی لیسانس است.

دانشکده علوم فیزیک: دارای رشته های ریاضی کاربردی و فیزیک، فیزیک راکتورهای هسته ای در مقطع تحصیلی لیسانس است.

دانشکده اقتصاد: دارای رشته های اقتصاد، مدیریت در مقطع تحصیلی لیسانس است.

دانشکده ریاضیات: دارای رشته های ریاضیات، ریاضیات آماری و مالی، مکانیک در مقطع تحصیلی لیسانس است.

دانشکده مهندسی: رشته های مکانیک، برق، کشاورزی، معماری، راه و ساختمان، مهندسی پزشکی، الکترونیک، فناوری اطلاعات، سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر را داراست.

دانشگاه علوم پزشکی ایروان: دارای رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی، پرستاری، انواع تکنسین های پزشکی و اطاق عمل، روانشناسی، تخصصی های گوناگون رشته پزشکی و دندانپزشکی و همچنین دوره دکترا در روانشناسی است.

کنسرواتوار موسیقی: دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در پیانو، آهنگسازی، آواز و…

اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید بطور اختصاصی دانشگاه را شناسایی و در آن جزئیات رشته ها را تک تک بررسی و سپس تصمیم گیری نمود.

برای مثال دانشگاه آمریکایی ارمنستان در اینجا آمده است:

• دانشگاه آمریکایی American University of Armenia

در این دانشگاه تعداد رشته ها محدود است:
• رشته و شهریه دوره 5 ترم یا 3.5 ساله تمام وقت به زبان انگلیسی

1. لیسانس علوم تجارت (حسابداری،‌ بازاریابی، اقتصاد، تجارت عمومی) 6000 دلار سالانه
2. لیسانس مهندسی کامپیوتر (مدل های ریاضی، علوم کامپیوتر، کامپیوتر عمومی) 5000 دلار سالانه
3. لیسانس مترجمی زبان انگلیسی، لیسانس عمومی زبان انگلیسی 5000 دلار سالانه
4. لیسانس روابط عمومی 5000 دلار سالانه
5. برای افراد مقیم ارمنستان شهریه این دانشگاه نیمه بهاء است

• مهلت ثبت نام
15 آوریل 2013 و درصورتیکه ظرفیت تکمیل نشده باشد تا 15 جولای 2013 است. با این توضیح باید منتظر اعلام مهلت ثبت نام سال 2014 باشیم

• مدارک ثبت نام
1. فرم ثبت نام
2. کپی مدرک دیپلم
3. مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس
4. کپی پاسپورت
5. یک قطعه عکس پرسنلی
6. هزینه ثبت نام معادل 30 دلار
7. شرکت در آزمون ورودی زبان و ریاضیات اجباری است و بالاترین نمرات در اولویت انتخاب قرار دارند
8. برای برخی از داوطلبان براساس تشخیص دانشگاه مصاحبه حضوری برگزار میشود

• رشته و شهریه دوره های 2 و 2.5 ساله فوق لیسانس تمام وقت به زبان انگلیسی. در تمام این رشته ها دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 یا تافل 79 الزامی است
1. فوق لیسانس حقوق که باید لیسانس حقوق یا رشته های مرتبط و دارا بودن مدرک LSAT
2. فوق لیسانس علوم سیاسی و امور بین الملل
3. فوق لیسانس علوم اقتصادی دارای مدرک GMAT یا GRE
4. فوق لیسانس مدیریت تجاری MBA که دو حالت دارد. برای کسانی که شاغل اند و کلاسهایشان از ساعت 6:30 عصر شروع میشود و 3-4 روز در هفته کلاس دارند، این دوره ها 30 ماهه است. حالت دوم برای کسانی که کلاسهایشان از ساعت 2 بعدازظهر شروع شده و حداقل 4 روز در هفته کلاس دارند که این دوره ها 20 ماهه اند
5. فوق لیسانس مهندسی صنایع و مدیریت سیستم ها. دارای مدرک لیسانس در هر رشته ای و دارا بودن مدرک GRE با حداقل نمره 50
6. فوق لیسانس علوم کامپیوتر و علوم اطلاعات. دارای مدرک لیسانس مهندسی یا علوم پایه مانند ریاضیات و دارا بودن مدرک GRE با حداقل نمره 50
7. فوق لیسانس بهداشت عمومی و دارا بودن مدرک GRE با حداقل نمره 50

شهریه برای کلیه رشته های مقطع فوق لیسانس 8250 دلار در هر سال است.

[/rt_tab][rt_tab title=”شرایط پذیرش”]

به عنوان اولین قدم و بمنظور مطابقت رشته مورد نظر با رشته های مورد تائید وزارت علوم ایران باید به سایت این وزارت و قسمت کتاب ارزشیابی مراجعه نمود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه های ارمنستان برای کلیه مقاطع تحصیلی عبارتند از:
• شش قطعه عکس پرسنلی 4×3
• آخرین مدرک تحصیلی؛ اگر برای مقطع لیسانس قصد ادامه تحصیل دارید آخرین مدرک، مدرک دیپلم و مدرک دوره پیش دانشگاهی است و اگر برای دوره فوق لیسانس ادامه تحصیل خواهید داد آخرین مدرک شما لیسانس است
• ریز نمرات آخرین دوره تحصیل
• شناسنامه

هر سه مدرک اخیر باید به زبان انگلیسی ترجمه و به تائید دادگستری و وزارت امورخارجه برسد. سپس باید به سفارت ارمنستان در تهران تحویل شوند تا سفارت، صحت مهر وزارت امورخارجه ایران را تائید نمایند. هنگام تائید در سفارت ارمنستان اگر مشکلی وجود داشت با ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی تان نماییم.

پیشنهاد میشود طی یک سفر 4 روزه به ایروان از نزدیک با شهر و امکانات آن، فرهنگ مردم، آب و هوا، شرایط زندگی و تحصیلی و… مرتبط آشنا شوید. بدیهی است کلیه خدمات توریستی اعم از محل سکونت، راهنمای شهری، مشاوره حضوری، گشت های تفریحی و سایر موارد از طرف این شرکت ارائه میگردد و قدم به قدم در کنار شما هستیم. این پیشنهاد براساس تجربه موفقی است که داوطلبان در موارد مشابه، بدست آورده اند و در نهایت به تصمیم گیری مطمئن آنان منجر شده است.

[/rt_tab][rt_tab title=”هزینه‌ها”]

شهریه دانشگاه های ارمنستان
شهریه دانشگاه ها پایین و در حدود 1800 تا 4000 دلار در سال است که بستگی به مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر دارد. بعلاوه کلاس های آموزشی خصوصی فراوانی برای ارتقاء دانش دانشجویان در موسسات خصوصی با نرخ های بسیار ناچیز در دسترس هستند که عموما کلاسهای فنی، هنری، علمی، زبان های بین المللی و… از این دسته کلاسها هستند.

هزینه زندگی در ارمنستان
هزینه های زندگی در حدود 500 دلار در ماه است که میتوان آپارتمانی با مبلغ 400 دلار دریک استاندارد مطلوب یافت و دانشجو یا همکلاسی خود همخانه شده و 200 دلار بابت اجاره از سهم خود بپردازد و 300 دلار برای خورد و خوراک دانشجویی در نظر بگیرد. گروهی از دانشجویان در آپارتمان های کوچک تر و ارزان تر به تنهایی زندگی میکنند و هزینه اجاره حدود 200 تا 250 دلار درماه میپردازند. همچنین در ایروان خوابگاه هایی وجود دارد که توسط بخش خصوصی تاسیس شده و اداره میشوند که میتوان با نرخ هایی حدود 100 تا 200 دلار درماه فضای مطلوب سکونت اجاره نمود. دانشجویان ایرانی ساکن ارمنستان عموما پوشاک و بخشی از خوراک قابل حمل مانند حبوبات و کنسرو و برنج را از ایران با خود می‌آورند که در هزینه های جاری صرفه جویی کرده باشند و از مزیت نزدیک بودن ایران نهایت استفاده را برده باشند. بقیه خورد و خوراک را در ایروان تهیه می‌کنند.

برخی از نرخ ها بدین شرح هستند:
• قهوه در کافه خوب نیم دلار
• پیتزا در رستوران خوب 3 دلار
• نان باگت 60 سانتیمتری نیم دلار
• آب معدنی 300 سی سی نیم دلار
• نوشابه خانواده 1 لیتری 0.75 دلار
• یک پرس مرغ سوخاری برای 4 نفر 8 دلار
• ساندویچ کباب ترکی یا همبرگر 2 دلار
• شیر %1.5 چربی 1 لیتری 1 دلار
• بلیط کنسرت فیلارمونیک 3 تا 10 دلار
• بلیط مترو و مینی بوس های خطی داخل شهری 0.25 دلار
• بلیط اتوبوس برقی 0.12 دلار
• تاکسی دربستی وروديه 1.5 دلار برای 5 کیلومتر اول و هر کیلومتر بعدی 0.25 دلار
همچنین آژانسهای مسافرتی، %10 تخفیف برای دانشجویان در هنگام خرید بلیط هواپیما و اتوبوس به تهران منظور می‌کنند.

[/rt_tab][/rt_tabs]

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها