مدارس کانادا

ویزا موندیال

مدارس کانادا

مدرسه در کانادا از ۵ تا ۶ سالگی شروع شده و از ابتدایی تا دیپلم ۱۲ سال میباشد. این مدارس را اصطلاحا K-12 مینامند. در استان کبک از ابتدایی تا دیپلم ۱۱ سال و دو سال هم دوره پیش دانشگاهی به طول می انجامد. مدرسه ۵ روز در هفته بوده و از اواخر آگوست تا اوایل ماه ژوين هر سال میباشد. از آنجا که کانادا کشور دو زبانه هست مدرسه به زبان های فرانسوی و انگللیسی در کل کانادا قابل دسترسی خواهد بود. دانشجویان بین المللی تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا تا تحصیل در مدارس راهنمایی کانادا و تحصیل در دبیرستان های کانادا میتوانند بهره مند شوند. تحصیل در کانادا فرصت بینظیری برای اخذ مدرک معتبر تحصیلی و همچنین اخذ تجربه بین المللی میباشد.

مدارس دولتی کشور کانادا برای افراد شهروند کانادا و دارندگان کارت اقامت دائم کاملا رایگان هستند و در عین حال مدارس خصوصی هم وجود دارند که دارای شهریه بالای میباشند. اگر اولین سال هست که فرزند خود را در مدارس کانادا ثبت نام میکنید، از ایشان تست هایی گرفته میشود تا ببینند از چه سطحی باید شروع کنند و همچنین ممکن است دوره های تقویتی زبان انگلیسی یا فرانسوی برای محصل گذاشته شود.

فرزندان دانشجویان بین المللی در برخی از استان ها به عنوان محصل خارجی محسوب شده و برای ثبت نام در مدارس روزانه کانادا میبایست شهریه تحصیل در مدارس کانادا را به عنوان خارجی بپردازد که سالیانه به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار است. و در برخی دیگر از استان ها فرزندان دانشجویان بین المللی میتوانند از مدارس دولتی به صورت رایگان استفاده کنند.  همچنین اگر فرزندان کمتر از ۱۷ سال داشته باشند، و بدون والدین برای تحصیل به کانادا اقدام کنند، جهت تحصیل در کانادا باید تحت مراقبت و نظارت فرد بالغی در کانادا باشند. این فرد نقش گاردین یا همان کاستودین دانشجو در کانادا را خواهد داشت و اصطلاحا با ویزای گارین کانادا وارد این کشور میشود. والدین فرزند در کشور مبدا و هم چنین مسول نگهداری از فرزند در کانادا باید فرم مخصوص را تکمیل کنند. در بیشتر موارد اگر محصل کمتر از ۱۰ سال سن داشته باشد باید یکی از والدین بیلوژیکی او در هنگام تحصیل به همراه او باشند.

دانلود فرم سرپرستی محصلین زیر ۱۷ سال  Custodianship Declaration IMM5654

 

مرکز اطلاعات برای مدارک بین المللی در کانادا CICIC اطلاعات جامعی را در مورد تحصیل در کانادا و همچنین مدارس کانادا در هر استان را در اختیار میگذارد.  اطلاعات بیشتر را در سایت جامع اطلاعات تحصیل در کانادا مطالعه کنید. همچنین در صورتیکه نیاز به راهنمایی شدن دارید، میتوانید با مشاورین شرکت بین المللی ویزا موندیال تماس بگیرید.  ادامه تحصیل در مدارس کانادا، دارای جزئیات زیادی بوده و ما اکیدا توصیه میکنیم با مشاورین خبره این امر را مشورت نمائید. 

 

سخنی با والدین متقاضیی تحصیل در مدارس کانادا

ویزا موندیال نماینده رسمی تقریبا تمامی مدارس کانادا بوده و برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا شرایط بسیار ویژه ای را فراهم کرده است. تمام متقاضیان میتوانند بر برنامه ویزای تضمینی بهره مند شوند. همچنین همراهان متقاضی میتوانند درخواست دهند تا مشاورین ما ویزای همراه دانش آموز را برای آنها دریافت کنند. این ویزا معمولا ویزای ۵ ساله ای است که به شما اجازه مسافرت به کانادا را در طول این پنج سال میدهد.

ما علاوه بر اخذ پذیرش و ویزای دانش آموزی کانادا، تمامی محصلین را در طول تحصیل در کانادا نظارت و همراهی کرده و والدین آنها در ایران را از وضعیت فرزندانشان مطلع میکنیم. نمایندگان ما به صورت دوره ای به فرزندان شما در مدرسه سر میزنند و در مورد مسايل تحصیلی و برنامه ریزی آینده آنها مشورت میدهند. ما با درک دغدغه های والدین، به آنها اطمینان خاطر میدهیم که در طول سال های تحصیلی فرزندانشان، ویزا موندیال را به عنوان همراهی مطمین در کانادا خواهند داشت و میتوانند با خیالی آسوده تر فرزندان خود را راهی مدرسه فرمایند. همچنین نمایندگان ما با حضور در مدارس در خصوص برنامه ریزی آینده جهت ورود به دانشگاه و انتخاب رشته شما را یاری خواهند داد.

 

دوران مدرسه در کانادا

اقامت والدین در حین تحصیل فرزند در مدارس کانادا

جهت اخذ ویزای همراه محصل در کانادا، امکان حضور والدین متقاضی در زمان تحصیل از طریق اخذ ویزای توریستی وجود دارد. هم چنین راه دیگر این است که والدین فرزندان خود را برای زندگی با خانواده کانادایی اعزام کنند. در این روش که اصطلاحا Home Stay خوانده میشود، فرزند شما با یک خانواده کانادایی که از پیش مجوز این کار را دریافت کرده هماهنگ میشود و در یک اتاق مستقل با آنها زندگی میکند. ۳ وعده غذای فرزند توسط خانواده فراهم خواهد شد.  این روش تاثیر بسیار خوبی برای تقویت زبان خارجی دارد. هزینه Home Stay برای محصلین ماهیانه ۹۰۰ دلار میباشد. ویزا موندیال، متقاضیان را با خانواده های مطمین هماهنگ کرده و امنیت خاطر برای پدر و مادر فراهم میسازد.

 

برنامه درسی مدارس کانادا

در مدارس کانادا شرح دروس معمولا دو دسته است. دسته اجباری و دسته اختیاری. در گروه دروس اجباری که همه دانش آموزان در مدارس دولتی باید شرکت کنند دروس زبان، ریاضی، علوم، کامپیوتر و هنر (در برخی از استان ها) و دروس اختیاری شامل سایر زبان های خارجی، تاریخ و جغرافی، شیمی و زیست و فیزیک، بیزینس، برنامه نویسی کامپیوتر، آشپزی و مکانیک خوردو و نساجی است.

 

اقامت دانش آموزان بین المللی در مدارس کانادا

دانش آموزان بین المللی در کانادا برای اقامت میتوانند در خوابگاه های مخصوص اقامت تحصیلی داشته باشند. یا میتوانند از برنامه ای که خانواده های کانادا در کنار خود یک یا دو فرزند را نگه میدارند استفاده کرده و با پرداخت مبلغ مشخص به خانواده هایی که در این طرح شرکت میکنند در کنار آنها اقامت داشته باشد. به این برنامه Home Stay میگویند. 

شرکت ویزا موندیال مجوز رسمی برای اعزام دانشجو به کانادا را در کشور کانادا دارد. همچنین این شرکت درخصوص اعزام دانشجو به کانادا در تمامی سطوح فعال بوده و در زمینه اعزام دانشجو به مدارس کانادا تجربه بالایی دارد.

 

مدارس دولتی کانادا CAPS-I schools

بیش از ۱۰۰ مدرسه عضو این گروه هستند، این مدارس دولتی هستند و دانشجویان بین المللی میتوانند در آنها ثبت نام کنند. این مدارس سالیانه محصلین بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا پذیرا هستند. ترکیب محصلین کانادایی و محصلین بین المللی درتمام مدارس کانادا دیده میشود و این مدارس جز استانداردترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی کل دنیا میباشند.

 

مدارس خصوصی در کانادا CAIS

شهریه مدارس خصوصی بین ۳۰ هزار تا ۶۰ هزار دلار در سال بوده و این مدارس از کیفیت بسیار بسیار بالایی بهره مند هستند و اغلب محصلینی در این مدارس ثبت نام میکنند که به از ابتدا به دنبال تخصص در رشته خاصی هستند. ۹۳ مدرسه از بین هزاران مدرسه دارای تائیدیه ملی برای وزارت آموزش پرورش هستند.

 

مدارس شبانه روزی در کانادا The Association of Boarding Schools

انجمن مدارس شبانه روزی در کانادا است که مدارس معتبر شبانه روزی را معرفی میکند. این مدارس به نحوی هستند که محصل در آنجا درس خوانده و همزمان اقامت دارد. شهریه این مدارس بین ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در هر سال است. ما هر ساله متقاضیان زیادی را از سرتاسر دنیا در مدارس شبانه روزی کانادا ثبت نام میکنیم و از فعال ترین شرکت هایی هستیم که به صورت تخصصی با مدارس کانادا همکاری کرده و دانش آموزان را در سطوح مختلف راهی بهترین مدارس کانادا میکنیم. 

 

اگر قصد ثبت نام در مدارس کانادا را دارید، لطفا فرم ارزیابی تحصیل در مدارس را تکمیل کنید.

 

لینک های مفید مدارس کانادا

 

 

 

اطلاعات اختصاصی مربوط به تحصیل در هر استان کانادا 

 

(روی استان مورد نظر کلیک کنید)

canada Placeholder
canada

(روی استان مورد نظر کلیک کنید)

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram