ویزای توریستی کانادا

ویزا موندیال

ویزای توریستی کانادا

تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی و اقامت

طبق قوانین جدید اداره مهاجرت کانادا در صورتیکه توریست وارد شده به کانادا در یکی از موسسات آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا ثبت نام نماید، امکان تغییر وضعیت او از حالت توریستی به دانشجویی وجود خواهد داشت.
موسسه ویزا موندیال دارای نمایندگی اکثر کالج ها و برخی از دانشگاه های کانادایی آمادگی خود را جهت اخذ ویزای توریستی کانادا و همچنین در مرحله بعدی ثبت نام دانشجو در کالج و اخذ ویزای تحصیلی و در ادامه اخذ اقامت دائم را اعلام میدارد، لازم به ذکر است که این روش دارای جزئیات زیادی بوده که نیاز به تجربه و دانش فنی و شناخت دقیق از مفاهیم حقوقی مهاجرت دارد. اگر قصد اقدام برای تبدیل ویزای توریستی به دانشجویی را دارید با مشاور یا وکیل مهاجرت خود مشورت کنید. در صورت تمایل برای همکاری با ویزا موندیال، اگر ویزای توریستی کانادا را داشته و قصد تبدیل آن به انواع ویزاهای دیگر را دارید، لطفا قبل از تماس با شرکت، ابتدا فرم ارزیابی ویزای تحصیلی را تکمیل کنید. ما شرایط شما را برای ویزای تحصیلی بررسی میکنیم و در صورت واجد شرایط بودن امکان همراهی را خواهیم داشت. لازم به ذکر است که همیشه امکان تبدیل یا تغییر ویزای توریستی به ویزای دانشجویی از داخل خاک کانادا وجود ندارد و بسیاری از متقاضیان ملزم به ترک کانادا برای انجام انگشت نگاری هستند. 

تمامی امور مربوط به دریافت ویزای توریستی کانادا در شرکت ویزا موندیال توسط مشاورین رسمی مهاجرت کانادا عضو سارمان ICCRC کانادا انجام میپذیرد. جهت دریافت اطلاعات و امکان سنجی لطفا فرم ارزیابی تکمیل بفرمایید.

آیا ویزا موندیال تضمین اخذ ویزا میدهد؟ خیر. هیچ مشاور یا وکیلی طبق قانون کانادا اجازه دادن تضمین به فردی را ندارد. ویزا موندیال دارای آمار قبولی بالایی در اخذ ویزای توریستی کانادا میباشد. ما عودت تمام حق الوکاله را پس از کسر ۱۰٪ هزینه های اداری، در صورت عدم اخذ ویزا تضمین میکنیم. بدیهی است که هزینه های دولتی که به اداره مهاجرت پرداخت شده اند عودت نخواهند شد.

تمایل دارید به کانادا مسافرت کنید؟ فرم ارزیابی ویزای توریستی را تکمیل فرمایید.

 

از نظر اداره مهاجرت کانادا چه کسی توریست است؟

توریست کسی است که تابعیت کشور کانادا را ندارد و بصورت قانونی از کانادا دیدن می کند. سالیانه کشور کانادا بیش از ۳۵ میلیون بازدید کننده را میزبانی میکند که با ویزاهای غیر اقامتی وارد این کشور میشوند. به غیر از افراد دارای اقامت کانادا و شهروندان کانادایی، برای مسافرت به کانادا همه افراد نیاز به مجوز ورود به کانادا را دارند. اگر شامل معافیت های کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند نمیشوید، برای ورود موقت به کانادا جهت بازدید از کانادا، تحصیل در کانادا و یا کار در کانادا، نیاز به ویزای کانادا دارید. این ویزای موقت را Temporary Resident Visa یا همان TRV مینامند. TRV مدرکی است که برای متقاضی بازدید کننده از کانادا صادر میشود و او آفیسر مهاجرت به کانادا را قانع کرده است که شرایط لازم برای اخذ ویزای کانادا را داشته است.

ویزای توریستی کانادا معمولا به شکل ویزای تک ورود single entry یا ویزای مولتیپل کانادا multiple entry یا همان ویزای پنج ساله کانادا صادر میشود. ویزای توریستی برای متقاضیان ایرانی معمولا یا به صورت سینگل اینتری به مدت درخواست متقاضی یا به صورت مولتیپل اینتری به مدت ۵ سال (یا پایان مهلت پاسپورت) صادر میشود. بر اساس قانون کلی حداکثر زمانی که توریست کانادا میتواند بدون خروج از کانادا در این کشور بماند ۶ ماه است. نکته قابل توجه دارندگان ویزای توریستی کانادا این است که داشتن ویزای بازدید از کانادا به معنی داشتن اجازه ورود به این کشور نمیباشد. بلکه آفیسر در هنگام ورود به خاک کانادا باید تشخیص دهد که ماهیت حضور فرد در کانادا موقت خواهد بود و متقاضی بازدید از کانادا قصد ماندن در کانادا را پس از ویزای کوتاه مدت ندارد.

 سفر به کانادا می تواند به دلایل مختلف به شرح زیر باشد.

 • تعطیلات
 • دیدار خانواده
 • انجام بیزینس یا همان ویزای تجاری کانادا

 

نکات مهم در مورد ویزای بازدید کانادا

 • متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نیاز به انجام آزمایشات پزشکی ندارند. البته در موارد خاص در صورتی که به کشورهای خاصی در یک سال ماقبل درخواست ویزای توریستی کانادا سفر کرده باشید ممکن است انجام آزمایشات پزشکی ویزای کانادا درخواست شود.
 • مشکلات پزشکی و سوء پیشینه میتواند منجر به عدم دریافت ویزای کانادا شود.
 • بازدید کننده کانادا باید بتواند اثبات کند که از نظر مالی توان ساپورت در مدت زمان حضور در کانادا را دارد.
 • متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نیاز به انجام انگشت نگاری سفارت کانادا یا همان بیومتریک دارند. هم اکنون سفارت کانادا در تهران فعال نمیباشد و متقاضیان باید به کشورهای دیگر مراجعه نمایند.

 

مدت زمان اخذ ویزای توریستی کانادا

مدت زمانیکه برای صدور این نوع ویزا برای ایرانیان اعلام شده حداقل ۱۳۳ روز می‌باشد. ولی در بیشتر موارد بر اساس تجربه کمتر از این مقدار پروسه طول خواهد کشید. ما در بسیار از پرونده ها در کمتر از ۳۰ روز ویزای متقاضیان را دریافت کرده ایم. زمان صدور ویزای توریستب کانادا، نسبت به شلوغی درخواست های ویزا متغیر میباشد و به صورت منظم از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا به روز رسانی میشود.

اگر برای ویزای توریستی کانادا اقدام کرده و ریجکت شده‌اید، مقاله ریجکت ویزای کانادا را مطالعه کنید. 

برای سفر به کانادا باید:

 • پاسپورت معتبر داشته باشید
 • از شرایط سلامتی خوبی برخوردار باشید
 • افسر مهاجرت را متقاعد نمایید که به کشور خود باز می گردید مانند علایقی همچون کار، خانواده، دارایی و …
 • داشتن پول کافی برای سفر خود

 

همچنین ممکن است موارد زیر از شما درخواست شود:

 • انجام آزمایشات پزشکی
 • دعوتنامه از شخصی که در کانادا زندگی می‌کند.

 

اداره مهاجرت کانادا، هزینه ویزای توریستی کانادا را تغییر داده است. این تغییرات از تاریخ ۶ فوریه ۲۰۱۴ به اجرا در می آید. جدول زیر لیست کامل تغییرات در هزینه ها را نمایش می دهد،  این جدول از سایت سفارت کانادا ترجمه شده است:

نوع ویزا

هزینه قدیمی

هزینه جدید

ویزای چندگانه مسافرت به کانادا  (multiple entry)

$۱۵۰

$۱۰۰

ویزای تک ورودی مسافرت به کانادا (single entry)

$۷۵

$۱۰۰

حداکثر هزینه ویزای توریستی برای یک خانواده

$۵۰۰

تمدید ویزا در کانادا

$۷۵

$۱۰۰

مجوز کار در کانادا

$۱۵۰

$۱۵۵

حداکثر هزینه مجوز کار گروهی برای سه نفر یا بیشتر

$۴۶۵

ویزای تحصیل در کانادا

$۱۲۵

$۱۵۰

مجوز اقامت موقت

$۱۵۰ – $۷۵

$۱۰۰

 • ۱۸۰ دلار هزینه انگشت نگاری درصورت اقدام کل اعضای یک خانواده
 • هزینه انجام اثر انگشت و عکس ۸۵ دلار می باشد. لازم به ذکر است که از ۱۱ دسامبر تمامی پرونده هایی که فرستاده می‌شوند شامل انجام این کار می‌شوند.

 • پاسپورت معتبر و عکس پاسپورتی
 • مدارک تمکن مالی 
 • دعوتنامه از فرد یا سازمانی در کانادا یا ارائه برنامه دقیق بازدید از کانادا
 • پر کردن فرمهای ویزا
 • پرداخت هزینه های قانونی مربوط به اخذ ویزای توریستی کشور کانادا
 • انجام انگشت نگاری سفارت کانادا. سفارت کانادا در تهران برای انگشت نگاری خدماتی ندارد.

سایر مدارک تکمیلی که نشان دهنده وجود tie یا همان وابستگی شما به کشور خودتان است که به نوعی آفیسر را قانع میکند که شما پس از اخذ ویزای مسافرتی کانادا به کشور خود باز خواهید گشت.

 • ارائه کامل سوابق شغلی اعم از نامه های اشتغال به کار و فیش حقوقی و مرخصی
 • ارائه کامل اسناد مربوط به دارایی های شما
 • رکورد ویزای های شما به کشورهای قبلی

تذکر: لیست مدارک ارائه شده به صورت کلی میباشد. برای دریافت لیست دقیق مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا با مشاور خود مشورت نمائید.

آیا با این نوع ویزا می توان در کانادا کار کرد و یا به ادامه تحصیل پرداخت؟

با ویزای توریستی کانادا امکان کار کردن در این کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل در دوره هایی که کمتر از ۶ ماه باشند وجود دارد. در صورتی که قصد اخذ ویزای تحصیلی را در دوران ویزای توریستی دارید، لطفا قبل از تماس با شرکت، ابتدا فرم ارزیابی ویزای تحصیلی را تکمیل کنید.

آیا می توان انگشت نگاری و عکسها را با بقیه مدارک فرستاد؟
خیر، از ۱۱ دسامبر برخی تابعیت ها از جمله ایرانیان باید انگشت نگاری و عکس پرسنلی را بصورت حضوری در سفارت کانادا انجام دهند.

آیا اعضای یک خانواده می توانند در قالب یک فایل اقدام نمایند؟
بله، تمامی اعضای خانواده می توانند بصورت جداگانه فرمهای مربوطه را پر کرده و هزینه قانونی کلی این فایل نیز ۴۰۰ دلار برای هزینه قانونی و ۱۸۰ دلار برای هزینه انگشت نگاری برای کل خانواده می‌باشد.

 

آیا فرزندان فرد بازدید کننده کانادا اجازه تحصیل در مدارس کانادا را دارند؟ 

خیر. باید برای فرزندتان درخواست ویزای تحصیلی بدهید.

 

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا چه چیزی میتواند باشد؟

ریجکت ویزای کانادا به این دلیل است که یا شما پرونده درخواست ویزا را به درستی انجام نداده اید یا این که آفیسر قانع نشده که شما پس از بازدید کانادا به کشور خود باز خواهید گشت. گاها نیز ویزای توریستی کانادا به دلیل عدم داشتن ساپورت ملی کافی مردود میشود.

 

آیا پس از ریجکت شدن در ویزای توریستی کانادا امکان اقدام مجدد وجود دارد؟ 

بله. در صورتی که در پرونده درخواست ویزای بازدید کانادا اشتباهی بوده، آنرا را رفع کنید و دوباره درخواست بدهید. در صورتی که ایرادی در پرونده نبوده و همه مسایل حقوقی در دریافت ویزا به درستی رعایت شده اند، باید تغییر مشخصی در پرونده ایجاد شده باشد که دوباره درخواست دادن شما منطقی باشد. در غیر اینصورت احتمالا نتیجه مشابه خواهید گرفت.

 

آیا داشتن ویزای شنگن یا ویزای سایر کشورها برای اخذ ویزای توریستی الزامی است؟ 

خیر. ولی سابقه ویزای شما در اخذ ویزای توریستی کانادا کمک شایانی میکند. این موضوع به آفیسر کمک میکند که قبول کند قصد شما ماندن در کانادا نیست.

 

برای دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر پول نیاز دارم؟ 

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا شامل موارد زیر است:

پرداخت هزینه های مربوط به اداره مهاجرت و انگشت نگاری

هزینه سفر مربوط به انجام امور انگشت نگاری در دفتر VAC. این سفر میتواند به هر کدام از کشورهایی که دفتر انجام انگشت نگاری در آنها وجود دارد باشد. در کشورهای اطراف ایران، در دبی و ارمنستان و ترکیه این خدمات وجود دارد.

هزینه مربوط به تهیه بلیط رفت و برگشت به کشور کانادا و داشتن بودجه کافی برای تامین هزینه های شما در طول سفر شما در کشور کانادا

هزینه استخدام مشاور مهاجرتی (الزامی نمیباشد)

 

آیا ویزا موندیال تضمین اخذ ویزا میدهد؟ خیر. هیچ مشاور یا وکیلی طبق قانون حتی اجازه دادن تضمین به فردی را ندارد. ویزا موندیال دارای آمار قبولی بالایی در اخذ ویزای توریستی کانادا میباشد. ما عودت تمام حق الوکاله را پس از کسر ۱۰٪ هزینه های اداری، در صورت عدم اخذ ویزا تضمین میکنیم. بدیهی است که هزینه های دولتی که به اداره مهاجرت پرداخت شده اند عودت نخواهند شد.

برخی از خدمات ما پیش از عزیمت شامل:

 • مشاوره در جهت تصمیم سازی در انتخاب نوع برنامه
 • تشریح واقع بینانه مزایا و معایب برنامه های مختلف
 • مطلع نمودن همه جانبه متقاضی از برنامه مورد نظر
 • آماده سازی فایل متقاضی و اقدام در جهت اخذ ویزای مورد نظر
 • تهیه مانی اردر، پرداخت های اعتباری و خدمات از این قبیل جهت پرداخت هزینه های مورد نیاز
 • آماده سازی متقاضی جهت شرکت در مصاحبه مربوطه (در صورت وجود مصاحبه)
 • نامه نگاری با سفارت مربوطه در جهت پیگیری موارد در حال انجام و ارائه گزارش شفاف به متقاضیان محترم
 • کمک در مستقر شدن مهاجر
 • ارایه خدمات در خصوص اخذ بیمه های مورد نیاز
 • ارایه خدمات در راستای اجاره محل استقرار

برای اخذ انواع ویزاهای کانادا، متقاضیان میتوانند به صورت شخصی اقدام فرمایند و الزامی برای استخدام وکیل یا مشاور نیست. در صورتی که قصد استخدام وکیل مهاجرت یا مشاور رسمی مهاجرت را دارید، مشاور شما باید حتما در سازمان های معتبر که اداره مهاجرت کانادا به رسمیت میشناسد عضویت داشته باشد. تمامی امور مربوط به دریافت ویزای توریستی در شرکت ویزا موندیال توسط مشاورین رسمی مهاجرت کانادا عضو سارمان ICCRC کانادا انجام میپذیرد. تجربه موفقیت در بیش از ۹۰٪ پرونده های ویزای توریستی کانادا، اطمینان کافی را برای انجام به بهترین نجو ممکن در پرونده های موکلین ما داده است.

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram