انگشت نگاری سفارت کانادا

ویزا موندیال

انگشت نگاری سفارت کانادا

انگشت نگاری در سفارت کانادا هم اکنون برای متقاضیان تحصیل در کانادا الزامی است.  البته انگشت نگاری در دفاتر مربوط به سفارت انجام میشود.  از تاریخ ۱۱دسامبر ۲۰۱۳ به بعد تمام متقاضیان ایرانی (وبرخی کشورهای دیگر) بالای ۱۴ سال و زیر ۸۰ سال برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا و ویزای کاری کانادا و ویزای تورسیتی کانادا باید در فاصله کمتر از ۳۰ روز پس از درخواست ویزا انگشت نگاری کنند.

ویدیو مربوط به بیومتریک کانادا

اگر ویزای کانادا را دارید یا در خاک کانادا درخواست تغییر ویزا دارید نیازی به انگشت نگاری نیست. همچنین اگر ویزای امریکا دارید و کمتر از ۴۸ ساعت درکانادا هستید نیازی به انگشت نگاری نخواهید داشت.

هزینه انجام انگشت نگاری کانادا در دفاتر زیر نظر سفارت کانادا یا همان دفاتر VAC برای هر متقاضی ۸۵ دلار کانادا بوده و اگر پرونده ویزای توریستی خانوادگی داده شود، ماکسیمم مبلغ پرداختی برای کل خانواده ۱۷۰ دلار است. مثلا اگر یک زوج با دو فرزند برای ویزای توریستی اقدام کنند کل مبلغ پرداختی برای انگشت نگاری ویزای کانادا ۱۷۰ دلار خواهد بود.

در زمان انگشت نگاری کانادا متصدی ویزابا دوربین یک عکس ازشما خواهد گرفت و از شما میخواهد که انگشتان خود را روی یک صفحه شیشه ای قراردهید. این پروسه حدود ۵ دقیقه برای هر متقاضی طول خواهد کشید و برای انجام آن نیازی به گرفتن وقت قبلی از دفاتر انگشت نگاری نمیباشد.

 

مدارک مورد نیاز برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا:

اگر به صورت آنلاین درخواست بیومتریک شما داده شده باشد میبایست رسید درخواست ویزا را به همراه اصل پاسپورت به همراه داشته باشید. اگر مبالغ مربوط به ویزا و انگشت نگاری را قبلا آنلاین پرداخت کرده اید یا مشاورین ویزا موندیال آنرا پرداخت کرده اند،  نیازی به پراخت هیچ هزینه دیگری نخواهد بود. همچنین این امکان وجود دارد که مدارک کاغذی را در یکی از دفاتر VAC تحویل دهید و هزینه ویزا و انگشت نگاری را در همان دفتر پرداخت کنید. متقاضیان ایرانی که در ایران ساکن هستند میتوانند به دفاترVAC در ترکیه مراجعه کنند. آدرس و ساعت کاری (روزهای تعطیل دفاتر)  این دفاتر به شرح زیر است:

ساعات و روزهای مراجعه برای انگشت نگاری:‌ دوشنبه تا جمعه بین ۸:۳۰ صبح تا ۱۵:۳۰ بعد از ظهر

ساعات و روزهای پیکاپ پاسپورت از دفاتر سفارت کانادا در ترکیه: ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ دوشنبه تا جمعه

 

لطفا جهت مشاهده ساعات دقیق کاری هر دفتر به وب سایت آن و صفحه contact us  مراجعه کنید و به ایام تهطیلات رسمی هر کشور هم توجه بفرمایید.

 

آدرس و تلفن دفترVAC آنکارا: ( دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا در آنکارا)

(Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no : 154 (next to TEB Bank

Çankaya / Ankara, Turkey

تلفن: +90 212 373 58 07

 

آدرس و تلفن دفترVAC در استانبول: ( دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا در استانبول)

(Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye (opposite of Military Museum

Sisli /, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 373 58 07

آدرس و تلفن دفترVAC در دبی: ( دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا در دبی)

Canada Visa Application Centre
VFS (GCC) LLC,
Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

 تلفن 0097142055851

آدرس و تلفن دفترVAC در ارمنستان: ( دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا در ارمنستان)

آدرس دفتر مرتبط با سفارت کانادا در ایروان

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM)
International Organization for Migration (IOM) – Yerevan
10 Vazgen Sargsyan
Yerevan
Armenia

  تلفن 0037410583786

پیشنهاد میکنیم با وجود اینکه ساعت شروع کاری این دفتر انگشت نگاری کانادا در ایروان از ۹ صبح میباشد، متقاضیان زودتر به این دفتر مراجعه فرمایند.

پس از انجام انگشت نگاری و دریافت نتیجه ویزا از مشاور خود، در صورتی که پاسخ ویزای متقاضی مثبت باشد، متقاضی یا نماینده او با دست داشتن اصل پاسپورت و رسید سفارت میتوانند برای دریافت پیکاپ اقدام کنند. اگر نماینده متقاضی به جای او برای پیکاپ اقدام میکند، حتما فرم معرف تکمیل شود. این فرم را از دفاتر آژانس دریافت کنید.

 

نکته: اگر مشغول به تحصیل درکشوری غیراز ایران هستید یا در کشوردیگری مقیم هستید میتوانید به نزدیک ترین دفترVAC مراجعه کنید و الزامی برای مراجعه به دفاتر ترکیه نیست.

کل دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا  دفاتر VAC

 

 

اطلاعات اختصاصی مربوط به تحصیل در هر استان کانادا 

 

(روی استان مورد نظر کلیک کنید)

canada Placeholder
canada

(روی استان مورد نظر کلیک کنید)

کانال تلگرام ویزا موندیال