تحصیل در آمریکا

ویزا موندیال

تحصیل در آمریکا

پنج نکته مهم درباره تحصیل در آمریکا

  • اولین مقصد دانشجویان بین المللی جهان با بیش از ۸۰۰.۰۰۰ دانشجوی خارجی
  • سومین کشور دنیا از نظر وسعت و جمعیت
  • بزرگترین اقتصاد جهان با پیشرفته ترین تکنولوژی
  • دارای برخی از با کیفیت ترین موسسات آموزشی
  • دارای وسیع ترین گزینه های تحصیلی شامل گزینه های عمومی، کاری و …

 

اطلاعاتی مربوط به اعزام دانشجو به آمریکا
از سپتامبر 2011، ایالات متحده امنیت مرزهای خود و همینطور سختگیری برای صدور انواع ویزا را، بالاتر برده و قبل از ورود هر خارجی به کشور، ابتدا از تمکن مالی کافی او برای پوشش دهی هزینه تحصیل و سپس از وجود شواهد کافی دال بر برگشت او به وطنش، اطمینان حاصل میکند.
در ایالات متحده، ویزا توسط وزارت امور خارجه (اختصارا DoS) و سفارت ها و کنسولگری های آن صادر میشود. (DHS) یا وزارت امنیت کشور بر آژانس های مهاجرتی و سازمان حفاظت از مرزها نظارت میکند. و سازمان مهاجرت (ICE) مسئول نظارت بر هر فردیست که از مرزهای آمریکا وارد خاک آن میشود.

 

ویزای F-1
دانشجویان بین المللی بعد از گرفتن پذیرش از موسسات آمریکا نیاز به ویزای F-1 (غیر مهاجرتی) یا همان ویزای تحصیلی آمریکا دارند که برای دست یابی به آن می بایست فرم های تقاضا پر شده، هزینه آن پرداخت شده و مصاحبه ای انجام شود. در این صورت، سازمان مسئول، یک پروفایل (SEVIS = Student and Exchange Visitor Information System) I-20 صادر میکند که برای اخذ ویزای F-1 ضروری است. با ویزای F-1 دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته در سال اول تحصیل خود کار نیمه وقت در محدوده دانشگاه و نه خارج از حریم دانشگاه انجام دهد. بعد از سال اول، در صورتی که اجازه از طرف دانشگاه صادر شود، کار خارج از حریم دانشگاه امکان پذیر خواهد شد. البته این کار اغلب برای افرادی است که نیاز به دوره کارآموزی یا انترنی دارند. دانشجویان دارای ویزای F-1 آمریکا همچنین امکان بهره مندی از 12 ماه آموزش عملی اختیاری را دارند(OPT). دانشجویان رشته های علوم پایه، فناوری، مهندسی و ریاضی یا سایر رشته ها ممکن است تا 29 ماه امکان آموزش عملی اختیاری را داشته باشند. ویزای F-2 مربوط به همسر دارنده ویزای F-1 بوده و اگر همسر دارنده F-1 قصد تحصیل در آمریکا را داشته باشد، باید درخواست تغییر ویزا بدهد. فرزندان با داشتن ویزای F-2 در صورتی که قصد تحصیل در مدارس K-12 را داشته باشند، نیازی به تغییر ویزا نخواهند داشت.

ویزای J-1
آن دسته از افراد که برای تبادلات فرهنگی می آیند یا از طرف کشور مبدا از لحاظ مالی حمایت شده اند، برای ادامه تحصیل در آمریکا نیاز به ویزای توریستی J-1 دارند. دانشجویان با ویزای J1 واجد شرایط 18 ماه آموزش دانشگاهی هستند (سه سال، در مواردی که رساله دکتری داشته باشند). ویزای J-2 مربوط به همسر یا فرزندان دارای ویزای J-1 بوده و با این ویزا آنها نیز میتوانند در آمریکا تحصیل کنند.

سازمان های DHS/ ICE در صورت وجود گرفتاری های مالی برای فرد می توانند اجازه کار خارج از محیط دانشگاه در آمریکا را بعد از سال اول صادر کنند.

ویزای M-1

ویزای M-1 به دانشجویانی اعطا میشود که در دوره های کاری ثبت نام کرده باشند. با داشتن این ویزا اجازه کار کردن ندارید.  ویزای M-2 نیز مربوط به همسر دارنده ویزای M-1 خواهد بود. اگر همسر یا فرزند دارنده M-1 قصد تحصیل در آمریکا را داشته باشد، باید درخواست تغییر ویزا را بدهد.

موقعیت جغرافیایی
کشور ایالات متحده آمریکا (United States of America)، اختصارا (USA) با مساحتی قریب به 9.8 میلیون متر مربع، از شمال به کشور کانادا، از جنوب به کشور مکزیک، از شرق به اقیانوس اطلس و از غرب به اقیانوس آرام دارای مرز می باشد. کشور آمریکا شامل 50 ایالت می باشد (48 ایالت درون مرزی به اضافه آلاسکا و هاوایی) با مرکزیت ناحیه فدرال واشنگتن دی سی و قلمرو هایی در اقیانوس آرام و دریای کارائیب.

آب و هوا
با توجه به وسعت آمریکا و تنوع آب و هوایی آن، انواع اقلیم ها را از آب و هوای استوایی و مرطوب هاوایی و فلوریدا گرفته تا نواحی نیمه خشک و بیابانی، مناطق پوشیده از برف کوه های راکی و حتی آب و هوای قطبی آلاسکا میتوان دید. از اینرو پوشش گسترده ی گیاهی و جانوری و اکولوژی متنوع، تجربه بی نظیری را برای اکتشاف علاقه مندان به ارمغان می آورد.

تاریخ و جمعیت
نخستین ساکنان آمریکا ،آمریکایی های بومی (Native Americans) نامیده می شوند. بریتانیایی ها نخستین بار 13 کلونی را در سواحل شرقی تشکیل دادند که در سال 1776 به دنبال انقلاب در آمریکا، استقلال خود را از بریتانیا اعلام کردند. انقلاب آمریکا، خود به دنبال اعتراض کلونی ها به پرداخت مالیات و در عوض، نداشتن کرسی در مجلس بریتانیا شکل گرفت. عهدنامه پاریس در سال 1783 ، ایالات متحده را به رسمیت شناخت و اولین قانون اساسی آمریکا در سال 1787 به امضا در آمد. در قرن 20، آمریکا به قدرتی بی سابقه و تاثیر گذار در دنیا تبدیل شد.
جمعیت امروز آمریکا حدود 309 میلیون نفر است که از نظر فرهنگی مذهبی به دلیل مهاجر پذیری جمعیتی بی سابفه است که سفید پوستان اروپایی 70%، لاتین تبارها 13%، سیاه پوستان آفریقایی-آمریکایی 12%، آسیایی ها 4%، و آمریکایی های بومی 1% از جمعیت را تشکیل می دهند. انگلیسی زبان اول و اسپانیایی زبان دوم در آمریکاست.

اجتماع و فرهنگ
آمریکا به چندفرهنگی بودن معروف است. فرهنگ ها و قومیت های مختلف در یک فرهنگ واحد “آمریکایی مآب” هضم شده.
از محبوب ترین ورزش ها در آمریکا می توان به فوتبال آمریکایی، بیس بال و بسکتبال اشاره کرد.

اقتصاد
آمریکا از بزرگترین اقتصادهای دنیا و از پیشرفته ترین هاست. تولید ناخالص ملی در 2009، 14 تریلیون دلار بود که به عبارتی سالانه معادل 47000 دلار است. صنایع و کارخانه های آمریکا مجهز به آخرین فناوری ها خصوصا در زمینه کامپیوتر، پزشکی، هوا و فضا، ارتش و تجهیزات نظامی هستند. واحد پول این کشور، دلار آمریکاست.

دولت
نوع دولت، جمهوری فدرال دموکراتیک است که بر پایه کنترل محلی بنا شده است و در هر 50 ایالت، دولت محلی قدرت خود را از دولت فدرال دریافت کرده است. در هر دو نوع دولت محلی و فدرال، سه قوه ی مجریه، مقننه و قضائیه فعال هستند و مسلط بر امور درونی خود می باشند. به جز ایالت لوئیزیانا که بر اساس قوانین ناپلئونی است، قوانین فدرال آمریکا طبق قوانین بریتانیاست.

هزینه های زندگی بسته به موقعیت مکانی و شیوه زندگی، متفاوت است اما مجموعا با همه کشورهای مرفه فرق چندانی ندارد. اقلام مصرفی مانند غذا و لوازم زندگی به اندازه کافی در اختیار تقریبا تمامی اقشار هست. البته گستره متفاوتی از کیفیت وجود دارد و برخی از برند ها فقط در دسترس اقشار مرفه است. بین مرفه ترین و فقیرترین افراد تضاد طبقاتی زیادی وجود دارد.
بیشتر مناطق آمریکا امن هستند. اما در مناطق فقیر نشین، نرخ جرایم بالاتر است. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک است و مسکن حجم بیشتری از هزینه ها را به خود اختصاص می دهد.

هزینه های زندگی و تحصیل
هزینه زندگی در آمریکا بطور سالانه حدود 12000 دلار است. این مقدار همراه با همسر حدود 5000 دلار در سال و برای هر فرزند 4000 دلار دیگر افزوده می شود. بیمه درمانی در آمریکا مهم است و رنج هزینه آن حدود 3500 تا 4000 دلار در سال، برای یک خانوار است.

مسکن
بهتر است در بدو ورود از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه یا از خدمات یک اتاق در یک خانه (home stay) و یا از هاستل ها و مسافرخانه های ارزان ا استفاده کرد تا سر فرصت دنبال گزینه های بهتر مانند اجاره مسکن رفت. بهتر است از ایران و به صورت اینترنتی اقدام به اجاره سوئیت یا منزل نکنید. به طور معمول اجاره یک سوئیت 40 متری بین 500 تا 600 دلار در ماه است که بسته به انواع فاکتورها کمتر یا بیشتر میشود. فاکتورهایی چون مبله بودن یا نبودن، دوری یا نزدیکی به مترو و…. ضمنا داشتن یک همخانه برای تقسیم مخارج و تقویت مهارتهای ارتباطی انگلیسی نیز خالی از لطف نیست.

بیمه دانشجویی
به دلیل بالا بودن هزینه های درمانی در ایالات متحده، بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی ضروری است. برنامه های بیمه معمولاً خدمات عادی چشم پزشکی و دندانپزشکی را تحت پوشش قرار نمی دهند. بسته به توافق های صورت گرفته بین دانشگاه و شرکت بیمه، بیمه نامه ها ممکن است «بیماری هایی که ازقبل وجود داشته اند» را تحت پوشش قرار دهند یا قرار ندهند. چنانچه از قبل بیماری دارید که فکر می کنید برای درمان آن نیاز به پوشش درمانی مداوم دارید، در این باره با مشاور دانشجویان خارجی دانشگاه خود صحبت کنید و از او بپرسید که هم برای خود و هم برای اعضای خانواده ای که شما را همراهی می کنند چگونه باید پوشش بیمه ای خریداری کنید.
حتی با وجود بیمه، باز هم باید انتظار هزینه های درمانی را داشته باشید، نظیر مشارکت درپرداخت هزینه های ویزیت پزشک و نسخه ها که البته سهم شما چیزی حدود 10 تا 20 دلار خواهد بود و مابقی را بیمه پوشش میدهد. مبلغ ماهیانه ای که برای بیمه میپردازید بسته به رینج خدمات آ« از 100 تا 500 دلار میباشد. معمولا دانشگاه ها بیمه های اولیه را برای دانشجویان فراهم میکنند اما درمورد بیمه های تکمیلی، خود فرد باید با یکی از شرکت های بیمه قرارداد ببندد و بهتر است تمام بندهای آن را با دقت مطالعه کرده و با مشاورین، مشورت کنید.

کار در داخل دانشگاه
درصورتیکه دانشجوی تمام وقت دانشگاه باشید می توانید بدون داشتن اجازه کار در داخل دانشگاه به عنوان محقق و یا دستیار حل تمرین کار کنید.

کار در خارج از دانشگاه
درصورتیکه بخواهید در خارج از دانشگاه کار کنید باید شرایط این کار را داشته باشید. اولا باید دانشجوی تمام وقت باشید، ثانیا باید دانشجوی یکی از دانشگاههایی که عضو این طرح هستند باشید. لیست این دانشگاهها و آموزشگاهها در زیر آمده است. اجازه کار در خارج از دانشگاه به شما این امکان را می دهد که در هفته تا 20 ساعت کار کنید. برای گرفتن اجازه کار خارج از دانشگاه باید فرمهای مربوطه را پر و به اداره مهاجرت مراجعه کنید.

کار پس از اتمام تحصیل
کسانی که دارای تخصص حرفه ای خاص می باشند در صورتی که از طرف یک کارفرمای آمریکایی دعوت به کار شوند می توانند تقاضای ویزای کار H1 نمایند. در این نوع ویزا داشتن حداقل مدرک لیسانس تایید شده ، و کارفرمای واجد شرایط اداره مهاجرت امریکا از شرایط لازم می باشد. حداقل مدت زمان صدور این ویزا یک ساله می باشد و همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال دارنده ویزای کار می توانند به عنوان همراه وارد آمریکا شوند ولی اجازه کار را نخواهند داشت.

ساختار
سیستم اجرایی آموزشی آمریکا در سه سطح عمل میکند: دبستان (از سن 5 تا 11 یا 5 تا 12)، متوسطه (معمولا 12 تا 18) و بعد از متوسطه یا دوره سوم (بالای 18 سال). دانش آموزان باید تا سن 16 سالگی در مدرسه تحصیل اجباری کنند. 99% جمعیت آمریکا تحصیل کرده است. 85% آنها مدرک دیپلم متوسط و 27% آنها تحصیلات دانشگاهی دارند. در سال 2009، جمعیتی بالغ بر 77 میلیون دانش آموز و دانشجو در مقاطع مختلف ثبت نام کرده اند.

کنترل محلی
برای درک بهتر سیستم آموزشی آمریکا، باید درک بهتری از مفهوم کنترل محلی داشته باشیم که به این معناست که نهادهای آموزشی محلی یا منطقه یا انستیتو ها، خود مسئول تصمیم گیری درمورد امور جاری خود مانند منابع درسی، استاندارد های پذیرش، و سیاست های مالی برای مدارس، کالج ها و دانشگاه ها هستند و دولت فدرال نقش زیادی در این تصمیمات ندارد و این کاریست که در سایر کشورها وزارت آموزش و پرورش یا آموزش عالی انجام می شود. این درحالیست که مسئولیت نظارت بر موسسات آموزشی خصوصی بر عهده آژانس های اعتبار سنجی داوطلب است. دو نوع اعتبار سنجی وجود دارد: نهادی و برنامه ریزی شده که در هر دو نوع مجموعه ای از نهاد ها و متخصصین امر آموزش اقدام به اعتبار سنجی موسسات و دانشگاه ها در سطح منطقه ای، ایالتی و کشوری میکنند. در برخی رشته ها مانند بازرگانی، آموزش، داروسازی و مهندسی، نهادها یا سازمان های مخصوص خود را دارند.
بر این اساس، مدیریت و حمایت از سطوح بالاتر از دبیرستان در دو حوزه کاری دولتی و خصوصی قرار میگیرد که با وجود تفاوت هایی در زمینه های تحصیلی، برنامه ریزی و …، اصولا ارتباطی با سطح کیفی آنها ندارد؛ گرچه بیشتر موسسات رقابتی توسط بخش خصوصی اداره میشوند.

• تحصیل در دبیرستان آمریکایی
محصلین دبیرستانی سال های سوم و چهارم و کسانی که معدل دیپلم آنها پایین از حد نصاب اخذ پذیرش لیسانس از آمریکا می باشند، می توانند ابتدا دیپلم دبیرستان خود را از یک دبیرستان آمریکایی دریافت نمایند و سپس برای دانشگاه اقدام کنند. مدت تحصیل در دبیرستان بستگی به سابقه تحصیل متقاضی و نمرات قبلی آنها دارد و معمولا بین 1 تا 2 سال طول می کشد.

• تحصیل در دوره های زبان
متقاضیان تحصیل در دوره های زبان انگلیسی می توانند، پذیرش زبان از یکی از دانشگاه ها، کالج ها و سایر مراکز آموزشی زبان در آمریکا دریافت کنند. مدت آموزش زبان بستگی به سطح زبان متقاضی دارد و از 6 ماه تا یک سال طول می کشد.

• تحصیل در مقطع لیسانس
متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس بایستی دارای معدل بالا و مدرک IELTS با نمره ۶ باشند. پذیرش مقطع لیسانی بستگی به سابقه تحصیلی و معدل متقاضی دارد. پذیرش لیسانس در تمامی رشته ها و دانشگاه های آمریکا انجام می گیرد. درصورتی که متقاضی دارای نمره زبان کافی برای دانشگاه مورد نظر نباشد، بایستی ابتدا در دوره زبان دانشگاه شرکت نماید.

• تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری
هر سال آمریکا حدود 500000 دانشجوی فوق لیسانس میپذیرد که در رشته های (M.A. و M.S.) در کنار سایر رشته های محبوب مانند MBA، هنرهای زیبا، حقوق، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش، طی 1 تا 3 سال تحصیل خود را میگذرانند. عموما بین 6 تا 8 واحد تخصصی گذرانده میشود و در پایان یا پایان نامه (مشابه شیوه پژوهش-محور در ایران) و یا پروژه تحقیقاتی (مشابه آموزش محور) ارائه میشود. متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری، بایستی دارای معدل بالای ۱۴ و مدرک IELTS با نمره حداقل ۶ و مدارک GRE و GMAT برای برخی از رشته ها باشند. پرونده های پذیرش مقطع فوق لیسانس و دکتری به صورت محدود از اوایل ماه جولای هر سال پذیرفته می گردند. پرونده پذیرش فوق لیسانس و دکتری تنها در بر برخی رشته ها پذیرفته می گردند. در مقطع دکتری که بین 3 تا 5 سال بطول می انجامد، تمرکز بیشتر بر کارهای علمی پژوهشی و تحقیقاتی است. از اینرو هرچه پیشینه علمی تحقیقاتی ، معدل و رزومه متقاضی پربارتر باشد، امکان پذیرش از دانشگاه هایی با رتبه (رنک) پایین تر و همینطور امکان گرفتن بورس ها و کمک تحصیلی ها بیشتر می شود.

سیستم نمره دهی و واحد های درسی
سیستم نمره دهی آمریکایی به صورت ترکیبی از حروف و درصد است که به آن “جی. پی. إی.” (GPA) میگویند:
• 100 – 90% = A
• 89 – 80% = B
• 79 – 70% = C
• 69 – 65% = D
• 64 – 0% = F

سیستم آموزشی آمریکا را میتوان در چارت زیر خلاصه کرد:

edu-chart-usa

• هزینه تحصیلات بین 15000 تا 30000 در سال برآورد میشود. برای مثال، میتوانید نمونه ای واضح از لیست شهریه ها را در دانشگاه ایالتی آریزونا، در جدولی که در لینک زیر آمده، مشاهده کنید:

• Your Estimated Full-Time Tuition & Fees

Tuition/Fee Description

Fall 2013

Spring 2014

Academic Year Total

Nonresident Tuition

9,486

9,486

18,972

Financial Aid Trust Fee

44

44

88

Recreation Fee

25

25

50

Technology Fee

50

50

100

Student Programs Fee

25

25

50

Health and Wellness Fee

40

40

80

Student Service Facility Fee

75

75

150

Total Tuition & Fees
Not including living expenses

$9,745

$9,745

$19,490

کمک هزینه تحصیلی و وام ها 
گرچه در مقطع لیسانس در آمریکا، کمک های تحصیلی و فاند، کمیاب و رقابت برای آن بیشتر است، اما در فوق لیسانس در آمریکا و مقاطع بالاتر عملی تر است. وام را میتوان از خود موسسه علمی خصوصی یا از دولت خود دانشجو به صورت بورس، وام، تخفیف ها و گرنت ها دریافت کرد. گاهی امکان گرفتن شغلی مانند دستیار آموزش (استاد کمکی) برای دانشجویان ارشد و دکتری هست. بهتر است قبل از انتخاب دانشگاه، به گزینه های مالی مانند مقدار شهریه آن یا امکان بهره مندی از وام، کمک هزینه و یا کار در دانشگاه، دقت نموده و سپس انتخاب کنید. هزینه های شهریه و ثبت نام و بیمه و سایر هزینه ها را در وبسایت اختصاصی هر دانشگاه میتوان یافت.

تجربه شخصی یک دانشجوی دکتری اقیانوس شناسی در ایالت نیوجرزی آمریکا درباره هزینه ها
لیستی از هزینه های اجباری و انتخابی رو در زیر بیارم. من در ایالت گران نیوجرزی زندگی میکنم. تنها در شهرهای بزرگ کلیفرنیا یا نیوبورک سیتی ممکن است از این مقادیر گران تر باشد، بنابراین میتوانید حدودا این مقادیر را مکسیمم در نظر بگیرید. در ضمن من متاهل هستم و ۱ فرزند هم دارم.

هزینه های اجباری
۱) مسکن: ۱ اتاق ۳۵۰ تا ۷۵۰، عموما ۵۰۰ تا ۶۰۰ (همه اعداد به دلار آمریکا). آپارتمان ۱ خوابه ۹۵۰ تا ۱۵۰۰، عموما ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ آپارتمان دو خوابه ۱۱۰۰ تا ۱۸۰۰، عموما ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ (دقت کنید در ایالت های دیگر ممکن است حتی کمتر از نصف این مبالغ باشد.) این مبالغ شامل قبوض و اینترنت، حدود میانگین ماهی ۶۰ تا ۱۵۰، است.

۲) خورد و خوراک: مجرد ۲۵۰ تا ۵۰۰، عموما ۳۰۰. متاهل (خودتان غذا درست کنید) ۱۰۰ تا ۲۵۰ برای هر نفر، عموما ۳۰۰ برای یک زن و شوهر

۳) ارتباط (موبایل): ماهی ۴۰ تا ۱۲۰، بسته به سرویس انتخابی

هزینه های انتخابی (متغیر)
۱) خودرو: خرید یک خودرو مناسب ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ برای دست دوم و ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ نو (یک بار هزینه)، بنزین ۸۰ تا ۱۵۰ در ماه، تعویض روغن و فیلتر تقریبا هر ۳ ماه یک بار ۳۰ تا ۵۰، رجیستریشن سالی حدود ۱۵۰، بیمه (اجباری) ماهی ۴۰ تا ۱۵۰ بسته به سابقه رانندگی و خلاف و …

۲) لباس: مشابه ایران در شرایط عادی، در شرایط حراج تا یک سوم قیمت های ایران هم کم میشود… (البته قیمت های ایران قبل از سوبسید ها ۱۳۸۹)

۳) کتاب و لوازم التحریر: کتاب معمولا توسط کتابخانه، دانشکده، دوستان و اساتید میتوان تهیه کرد. اگر نه برای هر کتاب ۵۰ تا ۳۰۰ عموما متوسط ۱۰۰، با احتساب ۶ کتاب در سال حدود ماهی ۵۰. لوازم التحریر ارزان تر از ایران.

۴) لپ تاپ (حتما توصیه میکنم از آمریکا بخرید): حدود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ برای پی سی و ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ برای مک (مشخصات متعارف… وگرنه تا ۵۰۰۰ دلار هم هست!)

۵) تفریحات: رستوران ۸ تا ۲۵ (برای هر نفر)، سینما ۸ تا ۱۶، موزه ۵ تا ۲۰ (خیلی روزها و مکان ها رایگان)، تور کامل نیویورک سیتی حدود ۱۰۰ دلار

۶) رفت و آمد عمومی: اتوبوس مسیر کوتاه ۲.۵ تا ۵ مسیر طولانی ولی نه بیشتر از ۱۰۰ مایل ۸ تا ۱۵. مترو ۵ تا ۲۵ بسته به مسیر

۷) مراقبت پزشکی: بیمه دانشگاه برای مجرد یا خانواده (در دانشگاه ما راتگرز فرقی ندارد) ۱.۵ درصد حقوق دریافتی (حدود ماهی ۲۵ تا ۳۰ دلار). با این بیمه هر بار به هر نوع بیمارستان یا پزشک مراجعه شود فقط ۱۵ دلار توسط بیمار پرداخت میشود هر چند که خدمات متعددی انجام شود. برای بستری شدن اورژانسی هم ۵۰ دلار.

۸) مراقبت از کودک: داستان مفصلی است ولی برای پوشک و شیر خشک به علاوه چکاپ مرتب ماهانه حدود ۸۰ تا ۱۵۰

پذیرش دوره های زبان در آمریکا
برای اخذ پذیرش در دوره های زبان انگلیسی ، داشتن مدارک تحصیلی دیپلم و یا بالاتر ضروری می باشد. متقاضیان پس از ورود به دانشگاه و یا کالج ابتدا تعیین سطح گردیده و سپس در سطوح مختلف کلاس های زبان ثبت نام می گردند.یا بالعکس، از ایران دوره خود را انتخاب کرده و برای آن ثبت نام میکنند. طول دوره کامل زبان عموما یک ترم، یا دو ترم (یک سال تحصیلی) می باشد ولی چنانچه متقاضی نیاز به دوره های بیشتری داشته باشد، می توانند به تحصیل ادامه دهد.

پذیرش مقطع کارشناسی در آمریکا
برای پذیرش در مقطع لیسانس از دانشگاههای آمریکا، باید دیپلم 12 ساله و یا فوق دیپلم فنی (برای کسانی که دیپلم 11 ساله دارند) داشته باشید.

دو راه برای ورود به مقطع لیسانس در دانشگاه های آمریکا وجود دارد که دانشجو می تواند انتخاب کند:
1. پذیرش بطور پیوسته در مقطع کارشناسی
2. پذیرش بطور غیر پیوسته در مقطع کارشناسی

پذیرش پیوسته، به طور عادی 4 سال بطول می انجامد. پذیرش غیر پیوسته داوطلب وارد مقطع فوق دیپلم گردیده و پس از طی 2 سال تحصیل می تواند وارد مقطع کارشناسی گردد و پس از 2 سال تحصیل فارغ التحصیل گردد.
برای تحصیل به طور پیوسته و یا غیر پیوسته داوطلبان حتما می بایست دارای مدرک زبان انگلیسی تافل (TOEFL) که در دوسال اخیر گرفته اند، باشند.
برای لیسانس داشتن حداقل سن 17 سال تمام ضروریست.

پذیرش مقطع کارشناسی ارشد آمریکا
جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان عموما 2 مرتبه در سال امکان اقدام کردن وجود دارد که مربوط به ترم ژانویه و ترم سپتامبر می شود. معمولا در ترم سپتامبر دانشگاه ها تعداد رشته های بیشتری ارائه می کنند. پروسه پذیرش معمولا بین 3 تا 4 ماه به طول می انجامد. به مدرک کارشناسی در زمینه وابسته و مرتبط با لیسانس نیاز است. درحالیکه معدل پایه خاصی برای ورود به دوره های فوق لیسانس در دانشگاههای آمریکا بطور استاندارد وجود ندارد بر اساس تجربه، داوطلبان حداقل می بایست دارای معدل حداقل 14 از 20 در دوره کارشناسی خود باشند که بسته به دانشگاه لیسانس و دانشگاه فوق در آمریکا ، شرط معدل ممکن است متفاوت باشد.

پذیرش مقطع دکتری آمریکا
در صورتی که جهت دوره دکتری قصد ادامه تحصیل دارید، اقدام کردن محدود به دوره زمانی خاصی نمی شود و در هر دوره ای از سال می توان اقدام کرد. مدارک مقطع کارشناسی ارشد و گواهی پایان تحصیلات متوسطه و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات هر دو مقطع لازم است. دارا بودن مدرک تافل (TOEFL) و پیشینه تحقیقات و پژوهشی ضروریست. اکثر دانشگاه های برای رشته های خاصی در مقطع دکتری نیازمند مدرک GMAT و یا GRE هستند اگرچه تمامی دانشگاه ها اینگونه نیستند.

نکته: چگونگی پر کردن موفقیت آمیز فرم های تقاضا و ثبت نام و گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا، از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای کلیه مقاطع، امتحان های بین المللی مانند آیلتس یا تافل و گاها برای کالج ها و در مقطع لیسانس، امتحان SAT و ACT لازم است. که میتوان برای آنها ثبت نام آنلاین انجام داد. به علاوه موسسه ویزا موندیال نیز در راستای کمک به تسریع روند امتحان، اقدام به ثبت نام افراد میکند.

مدارک مقطع کارشناسی
• مدرک دیپلم و ریز نمرات تمامی سال های دبیرستان
• امتحان SAT و ACT و یا (TOEFL, iBT: 80; CBT: 220; PBT: 550) یا IELTS ۶
• فرم های تقاضای ثبت نام دانشگاه مورد نظر

برای مشاهده نمونه هایی از مدارک مورد نیاز میتوانید به سایت اصلی دانشگاه های زیر مراجعه کنید:

http://www.iss.purdue.edu/admission/appreq.cfm

http://admissions.uiowa.edu/international/international-first-year-student-admission

مدارک مقطع کارشناسی ارشد 
• دانشنامه مقطع کارشناسی همراه با ریز نمرات
• گذرنامه
• مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز شامل IELTS یا TOEFL یا GRE یا GMAT
• دو توصیه نامه استاد
• رزومه به زبان انگلیسی
• انگیزه نامه تحصیلی

مدارک مقطع دکتری

• دانشنامه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همراه با ریز نمرات
• گذرنامه
• مدرک زبان انگلیسی (IELTS, TOEFL, GRE , GMAT)
• حداقل دو توصیه نامه از اساتید (Letter of Recommendation)
• رزومه
• انگیزه نامه تحصیلی (Letter of motivation / statement of purpose)
• پروپوزال یا پروژه تحقیقاتی ( dissertation proposal)
• خلاصه موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و شرحی از تحقیقات و مقالات علمی

شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی در آمریکا
• دوره های تخصص
• شرکت در آزمون ورودی کتبی و شفاهی
• دانشنامه مقطع کارشناسی همراه با ریز نمرات
• گذرنامه
• مدرک زبان انگلیسی (برای دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی)
• دو توصیه نامه استاد
• رزومه
• انگیزه نامه تحصیلی
• پروپوزال یا پروژه تحقیقاتی
• خلاصه موضوع پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد
• فهرست مقالات و نشریات و یا هر مدرک دیگری که بتواند در ارزشیابی موثر واقع شود.

برای اطلاعات کاملتر پیرامون آزمون های زبان، میتوانید به وبسایت های زیر مراجعه کنید:

https://www.ets.org/tests_products

http://www.collegeboard.com/testing/

• لیست دانشگاه های مورد تایید آمریکا در وزارت علوم و تحقیقات ایران

الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ امریكا، گروه‌ یک (ممتاز)

1- Arizona State University, Tempe, AZ

2-Baylor University, Waco, Tx

3-Boston University, Boston, MA

4-Brandeis University, Waltham, MA

5-Brown University, Providence, RI

6-California Institute of Technology, Pasadena, CA

7-Carnegie – Mellon University, Pittsburgh, PA

8- Case Western Reserve University, Cleveland, OH

9- City University of New York, Graduate School & University Center New York, NY

10- Colorado School of Mines, Golden, CO

11- Columbia University, New York, NY

12- Cornell University, Ithaca, NY

13- Dartmouth College, Hanover, NH

14- Drexel University, Philadelphia, PA

15- Duke University, Durham, NC

16- Emory University, Atlanta, GA

17- Georgetown University, Washington, D.C

18- George Washington University, Washington, D.C

19-Georgia Institute of Technology, Atlanta, GA

20- Harvard University, Cambridge, MA

21-Indiana University – Bloomington, IN

22- Indiana University Purdue University Indianapolis, IN

23- Iowa State University, Ames . IA

24- Johns Hopkins University, Baltimore, MD

25- Louisiana State University and Agricultural and Mechanical College, Baton Rouge, LA

26- Massachusetts Institute of Technology, Cambridge, MA

27- Michigan State University, East Lansing, MI

28- New York University, New York, NY

29- Northwestern University, Evanston, IL

30- Ohio State University, Columbus, OH

31- Oregon State University, Corvallis, OR

32- Pennsylvania State University,University Park Campus, University Park, PA

33- Princeton University, Princeton, NJ

34- Purdue University, West Lafayette, IN

35- Rensselaer Polytechnic Institue, Troy, NY

36- Rice University, Houston, TX

37- Rockefeller University, New York, NY

38- Rutgers University, New Brunswick, New Brunswick, NJ

39- Stanford University, Stanford, CA

40- State University of New York at Albany, NY

41- State University of New York at Binghamton ,NY

42- State University of New York at Buffalo, NY

43- State University of New York at Stony Brook, Stony Brook, NY

44- State University of New York College of Environmental Science and Forestry, Syracuse, NY

45- Syracuse University, Syracuse, NY

46- Texas A & M University, College Station, TX

47- Tufts University, Medford, MA

48- Tulane University, New Orleans, LA

49- University of Arizona, Tucson, AZ

50- University of California, BerKeley, Berkeley, CA

51- University of California, Davis, Davis, CA

52- University of California, Irvine, Irvine, CA

53- University of California, Los Angeles, Los Angeles, CA

54- University of California, Riverside, Riverside, CA

55- University of California, San Diego, La Jolla, CA

56- University of California, Son Francisco, San Francisco, CA

57- University of California, Santa Barbara, Santa Barbara, CA

58- University of Chicago, Chicago, IL

59- University of Colorado at Boulder, Boulder CO

60- University of Connecticut, Storrs, CT

61- University of Florida, Gainesville, FL

62- University of Illinois at Chicago, Chicago, IL

63- University of Illinois at Urbana – Champaign, Urbana, IL

64- University of Iowa, Iowa City, IA

65- University of Kansas, Lawrence, KS

66- University of Maryland College Park, College Park, MD

67- University of Maryland Graduate School Baltimore, Baltimore, MD

68- University of Massachusetts Amherst, Amherst, MA

69- University of Michigan, Ann Arbor, MI

70- University of Minnesota, Twin Cities, Minneapolis, MN

71- University of Missouri – Columbia, MO

72- University of North Carolina at Chapel Hill, Chapel Hill, NC

73- University of Notre Dame, Notre Dame, IN

74- University of Oregon, Eugene, OR

75- University of Pennsylvania Philadelphia, PA

76- University of Pittsburgh – Pittsburgh, PA

77- University of Rochester, Rochester, NY

78- University of Southern California, Los Angeles, CA

79- University of Tennessee, Knoxville, TN

80- University of Texas at Austin, Austin, TX

81- University of Utah, Salt Lake City, UT

82- University of Virginia, Charlottesville, VA

83- University of Washington, Seattle, WA

84- University of Wisconsin, Madison, WI

85- Vanderbilt University, Nashville, TN

86- Washington University, St, Louis, MO

87- Yale University, New Haven, CT

88- Yeshiva University, New York, NY

89- Virginia Commonwealt University, Richmond, VA

 

الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ امریكا، گروه‌ دو (خوب)

1- Air Force Institute of Technology, Wright – Patterson AFB, OH

2- Alabama Agricultural and Mechanical University, Normal, AL

3- Alfred University, Alfred, NY

4- American University Washington , D.C.

5- Appalachian State University, Boone, NC

6- Arkansas State University, State University, AR

7-Auburn University, Auburn, AL

8-Ball State University, Munice, IN

9-Boston College, Chestnut Hill, MA

10- Bowling Green State University, Bowling Green, OH

11- Bradley University, Peoria, IL

12- Brigham Young University, Provo, UT

13-Bryn Mawr College, Bryn Mawr, PA

14- California Polytechnic State University, San Luis Obispo, CA

15-California State Polytechnic University, Pomona, CA

16-California State University, Fresno, CA

17- California State University, Fullerton, CA

18- California State University, Long Beach, CA

19- California State University, Los Angeles, CA

20-California State University, Northridge, CA

21-California State University, Sacramento, CA

22- California State University, San Bernardino, CA

23- Catholic University of America, Washington, D.C.

24-Central Connecticul State University New Britain, CT

25- Central Michigan University, Mount Pleasant, MI

26-Central Missouri State University, Warrensburg, MO

27-City University of New York, Bernard M. Baruch College,New York, NY

28- City University of New York, Brooklyn College, NY

29- City University of New York, City College, New York, NY

30- City University of New York, Herbert H. Lehman College, Bronx. NY

31- City University of New York, Hunter College, New York, NY

32- City University of New York, Queens College, Flushing, NY

33- Claremont Graduate School, Claremont, CA

34- Clarkson University, Potsdam, NY

35- Clark University, Worcester, MA

36- Clemson University, Clemson, SC

37- Cleveland State University,Cleveland, OH

38-College of William& Mary, Williamsburg, VA

39-Colorado State University, Fort Collins , CO

40- Cooper Union for the Advancement of Science and Art,New York, NY

41- Creighton University, Omaha, NE

42- De Paul University, Omaha, IL

43- Drake University, Des Moines, IA

44- Duquesne University, Pittsburgh, PA

45-East Carolina University, Greenvill, NC

46- Eastern Illinois University, Charleston, IL

47- Eastern Kentucky University, Richmond, KY

48- Eastern Michigan University, Ypsilanti, MI

49- Eastern New Mexico University, Portales, NM

50- Eastern Washington University, Cheney, WA

51- East Tennessee State University, Johnson City, TN

52- Emporia State University, Emporia, KS

53- Fairleigh Dickinson University, Florham -Madison, NJ

54- Fairleigh Dickinson University, Teaneck -Hackensack Campus, Teaneck, NJ

55- Florida Agricultural and Mechanical University, Tallahassee, FL

56- Florida Atlantic University, Boca Raton, FL

57- Florida Institute of Technology, Melbourne, FL

58- Florida International University, Miami, FL

59- Florida State University, Tallahassee, FL

60- Fordham University, Bronx, NY

61- Fort Hays State University , Hays, KS

62- George Mason University, Fairfax, VA

63- Georgia Southern University, Statesboro, GA

64- Georgia State University, Atlanta, GA

65- Golden Gate University, San Francisco, CA

66- Gonzaga University, Spokane, WA

67- Grand Valley State University, Allendale, MI

68- Hofstra University, Hempstead, NY

69-Howard University, Washington, D.C.

70- Humboldt State University, Arcata, CA

71- Idaho State University, Pocatello, ID

72- Illinois Institute of Technology, Chicago, IL

73-Illinois State University, Normal, IL

74- Indiana State University at Terre Haute, Terre Haute, IN

75-Indiana University – Purdue University Fort Wayne, Fort Wayne, IN

76-James Madison University, Harrisonburg, VA

77-Kansas State University, Manhattan, KS

78- Kent State University, Kent, OH

79- Lamar University – Beaumont, TX

80- Lehigh University, Bethlehem, PA

81-Loma Linda University, Loma Linda, CA

82- Long Island University, Brooklyn Center, Brooklyn, NY

83- Long Island University, C.W. Post Campus, Brookville, NY

84- Louisiana State University, in Shreveport, LA

85- Louisiana Tech University, Ruston, LA

86- Loyola University of Chicago, Chicago, IL

87- Mankato State University, Mankato, MN

88-Marquette University, MilWaukee, WI

89- Marshall University, Huntington, WV

90- Mercer University, Macon, GA

91- Miami University, Oxford, OH

92- Michigan Technological University, Houghton, MI

93- Middle Tennessee State University, Murfreesboro, TN

94- Milwaukee School of Engineering, Milwaukee, WI

95- Mississippi State University, Mississippi State, MS

96– Montana Tech of the University of Montana, Butte, MT

97-Montana State University, Bozeman, MT

98- Montclair State University, Upper Montclair, NJ

99- Moorhead State University, Moorhead, MN

100- Morehead State University, Morehead, KY

101- Murray State University, Murray, KY

102-Naval postgraduate School, Monterey CA

103- New Jersey Institute of Technology, Newark, NJ

104- New Mexico Institute of Mining and Technology, Socorro, NM

105- New Mexico State University, Las Cruces, NM

106- New School For Social Research, New York, NY

107- New York Institute of Technology, OldWestbury Campus, Old- Westbury, NY

108- North Carolina Agricultural and Technical State University, Greensboro, NC

109- North Carolina Central University, Durhan, NC

110- North Carolina State University at Raleigh, Raleigh, NC

111-North Dakota State University, Fargo, ND

112- Northeastern Illinois University, Chicago, IL

113- Northeastern University, Boston, MA

114-Northeast Louisiana Univesity, Monroe, LA

115- Northeast Missouri State University, Kirksville, MO

116- Northern Arizona University, Flagstaff, AZ

117- Northern Illinois University, Dekalb, IL

118- Northern Michigan University, Marquette, MI

119- Northwestern State University of Louisiana, Natchitoches, LA

120- Nova Southeastern University, Fort Lauderdale, FL

121- Oakland University, Rochester, NY

122- Ohio University, Athens, OH

123- Oklahoma State University, Stillwater, OK

124- Old Dominion University, Norfolk, VA

125- Pace University, New York, NY

126- Polytechnic University, Brooklyn Campus, Brooklyn, NY

127- Portland State University, Portland, OR

128- Pratt Institute, Brooklyn, NY

129- Purdue University Calumet, Hammond, IN

130- Radford University, Radford, VA

131- Rochester Institute of Technology, Rochester, NY

132- Roosvelt University, Chicago, IL

133- Rose – Hulman Institute of Technology, Terre Hatue, IN

134- Rutgers University, Newark, NJ

135- St. Cloud State University, St. Cloud, MN

136- St. Johns University, Jamaica, NY

137- Saint Louis University, St. Louis, MO

138- Samford University, Birmingham, AL

139- Sam Houston State University, Huntsville, TX

140- San Diego State University, San Diego, CA

141- San Francisco State University, San Francisco, CA دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا

142- San Jose State University, San Jose, CA

143- Seattle University, Seattle, WA

144- Seton Hall University, South Orange, NJ

145- Simmons College, Boston, MA

146- Smith College, Northhampton, MA

147- South Dakota School of Mines and Technology, Rapid City, SD

148- South Dakota State University, Brookings, SD

149- Southeastern Louisiana University, Hammond, LA

150- Southeast Missouri State University, Cape Giradeau, MO

151- Southern Connecticut State University, New Haven, CT

152- Southern Illinois University at Carbondale, IL

153- Southern Illinois University, at Edwardsvile, IL

154- Southern Methodist University, Dallas, TX

155- Southern University and Agricultural and Mechanical College, Baton- Rouge, LA

156- Southwest Missouri State University, Springfield, MO

157- Southwest Texas State University, San Marcos, TX

158- Stephen F. Austin State University, Nacogdoches, TX

159- Stevens Institute of Technology, Hoboken, NJ

160- Suffolk University, Boston, MA

161-Tarleton State University, Stephenville, TX

162- Teachers College, Columbia University, New York, NY

163- Temple University, Philadelphia, PA

164- Tennessee State University, Nashville, TN

165- Tennessee Technological University, Cookeville, TN

166- Texas Christian University, Fort Worth, TX

167- Texas Southern University, Houston, TX

168- Texas Tech University, Lubboch, TX

169- Texas Womans University, Denton, TX

170- Tuskegee University, Tuskegee Institute, AL

171- University of Akron, Akron, OH

172- University of Alabama, Univesity, AL

173- University of Alabama in Birmingham, Birmingham, AL

174- University of Alabama in Huntsville, Huntsville, AL

175- University of Alaska, Anchorage, Anchorage, AK

176-University of Alaska, Fairbanks, Fairbanks, Ak

177- University of Arkansas, Fayetteville, AR

178-University of Arkansas at Little Rock, Little Rock, AR

179- University of Califonia, Santa Cruz, Santa Cruz, CA

180- University of Central Florida, Orlando, FL

181- University of Cincinnati, Cincinnati, OH

182-University of Colorado at Colorado Springs Colorado Spring, CO

183- University of Colorado at Denver, Denver, CO

184- University of Dallas, Irving, TX

185- University of Dayton, Dayton, OH

186-University of Delaware, Newark, DE

187- University of Denver, Denver, CO

188- University of Detroit Mercy, Detroit, MI

189- University of Georgia, Athens, GA

190- University of Hartford, West Hartford, CT

191-University of Hawaii at Manoa, Honolulu, HI

192- University of Houston – Clear Lake, Houston, TX

193- University of Houston, Houston, TX

194-University of Idaho, Moscow, ID

195- University of Illinois at Springfield, Springfield, IL

196- University of Kentucky, Lexington, KY

197- University of Louisville, Louisville, KY

198- University of Maine at Orono, Orono, ME

199- University of Massachusetts Boston, Boston, MA

200- University of Massachusetts Dartmouth, North Dartmouth, MA

201- University of Massachusetts Lowell, Lowell, MA دانشگاه لوول ماساچوست

202-University of Memphis, Memphis, TN

203- University of Miami, Coral Gables, FL

204- University of Michigan – Dearborn, Dearborn, MI

205- University of Minnesota, Duluth, Duluth, MN

206- University of Mississippi, University, MS

207- University of Missouri – Kansas City, Kansas City, MO

208- University of Missouri – Rolla, Rolla, MO

209- University of Missouri – St. Louis, MO

210- University of Montana – Missoula, Missoula, MT

211- University of Nebraska at Kearney, Kearney, NE

212- University of Nebraska at Omaha, Omaha, NE

213- University of Nebraska – Lincoln, Lincoln, NE

214-University of Nevada – Las Vegas, Las Vegas, NV

215- University of Nevada – Reno, NV

216- University of New Hampshire, Durham, NH

217- University of New Haven, West Haven, CT

218-University of New Mexico, Albuquerque, NM

219- University of New Orleans, New Orleans, LA

220- University of North Carolina, at Charlotte, Charlotte, NC

221-University of North Carolina, at Greensboro, Greensboro, NC

222- University of North Dakota, Grand Forks, ND

223- University of Northern Colorado, Greeley, CO

224- University of Northern Iowa, Cedar Falls, LA

225- University of North Florida, Jacksonville, FL

226- University of North Texas, Denton . TX

227- University of Oklahama, Norman, OK

228- University of Portland, Portland, OR

229- University of Rhode Island, Kingston, RI

230- University of Richmond, Richmond, VA

231- University of San Diego, San Diego, CA

232- University of San Francisco, San Francisco, CA

233-University of Santa Clara, Santa Clara, CA

234-University of South Alabama, Mobile, AL

235- University of South Carolina, Columbia, SC

236- University of South Dakota, Vermillion, SD

237- University of Southern Mississippi. Hattiesburg, MS

238- University of South Florida, Tampa, FL

239- University of Southwestern Louisiana, Lafayette, LA

240- University of Tennessee, at Chattanooga, Chattanooga, TN

241- University of Tennessee at Martin, Martin, TN

242- University of Texas at Arlington, Arlington, TX

243-University of Texas at Dallas, Richardson, TX

244- University of Texas at EI Paso, EI Paso, TX

245- University of Texas at San Antonio, San Antonio, TX

246- University of The Pacific, Stockton, CA

247- University of Toledo, OH

248- University of Tulsa, OK

249- University of Vermont, Burlington, VT

250- University of Wisconsin – Milwaukee, Milwaukee, WI

251- University of West Florida, Pensacola, FL

252- University of Wyoming, Laramie, WY

253- Utah State University, Logan, UT

254- Virginia Polytechnic Institute and State University, Blacksburg, VA

255- Wake Forest University, Winston – Salem, NC

256- Washington State University, Pullman, WA

257- Wayne State University, Detroit, MI

258- Wesleyan University, Middletown, CT

259- Western Illinois University, Macomb, IL

260-Western Kentucky University, Bowling Green, KY دانشگاه کنتاکی غربی

261- Western Michigan University, Kalamazoo, MI

262- Western Washington University, Bellingham, WA

263- West Texas A &M University , Canyon, TX

264- West Virginia University, Morgantown, WV

265- Wichita State University, Wichita, KS

266- Widener University, Chester, PA

267- William Patterson College of New Jersey Wayne, NJ

268- Winona State University, Winona, MN

269- Worchester Polytechnic Institute, Worchester, MA

270- Wright State University, Dayton, OH

271-Youngstown State University, Youngstown, OH

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram