England Flag
Search
Search
Close this search box.

مهاجرت کاری به کبک

مهاجرت به کبک

هر ساله افراد بیشماری از سرتاسر دنیا جهت مهاجرت به کبک درخواست میدهند و اداره مهاجرت کانادا پس از بررسی پرونده ها در سیستم امتیاز بندی و (در صورت نیاز ) پس از انجام مصاحبه مورد نظر مجوز اقامت در کبک را صادر می نماید. این سیستم مهاجر پذیری هر ساله تغییرات و محدودیت های جدیدی را تجربه می کند. سیستم مهاجرت اسکیل ورکر کبک در طی سالهای اخیر فراز ونشیب های زیادی داشته و هم چنان سالیانه تغییرات زیادی در این سیستم را شاهد هستیم.

کبک نیز مانند بسیاری از استان های کانادا سیستم جدیدی برای پذیرش نیروی کار ماهر تعریف کرده. به زودی اطلاعات بیشتری در خصوص سیستم اکسپرس اینتری کبک اعلان خواهد شد.

فرآیند مهاجرت به کبک

مرحله اول: گزینش Sélection

اداره مهاجرت کبک مدارک ارسالی متقاضی را طبق مقررات ایالت کبک بررسی می کند و پس از قبولی گواهی CSQ (Cetificat de Sélection du Québec) را صادر می نماید.

مرحله دوم: پذیرش Admission

قبولی در مرحله گزینش به معنی اخذ اقامت نمی باشد و می بایست سایر مراحل که شامل انجام آزمایشات پزشکی و چک امنیتی است نیز انجام گیرد(توسط دولت فدرال) تا پس از آن ویزای کانادا برای شما صادر گردد.

لذا اگر علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستید همین امروز اقدام کنید. مشاورین رسمی و عضو سازمان مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا ICCRC در ویزا موندیال آماده ارائه مشاوره هستند.

تماس با ویزا موندیال

استان کبک که به عنوان ایالت زیبا توسط محلی هایش شناخته میشود بزرگترین شهر شرقی کانادا با جمعیتی بالغ بر 7600000 نفر می باشد. کبک یکی از قدیمیترین شهر های کانادا پس از سه شهر سنت جان پرت رویال و تدوزاک است. کبک با وجود تاریخ 400 ساله اش شهریست دیدنی و پر از فضاهای پر جنب و جوش. دانشگاه لاوال که بزرگترین دانشگاه فرانسوی در آمریکای شمالی است در این شهر واقع می باشد. از نظر رتبه بندی این دانشگاه در رتبه 18 دانشگاههای کانادا و 304 دانشگاه های جهان قرار دارد.

زبان
فرانسوی زبان رسمی و اداری در ایالت کبک کانادا می باشد هر چه اغلب آنها به انگلیسی نیز مسلط می باشند با این حال نسبت به زبان فرانسوی تعصب خاصی دارند. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا می باشد که در استان کبک قرار گرفته است.

مردم

خانواده های مهاجر بسیاری برای زندگی به کانادا می آیند پس این امری بسیار عادیست که ساکنین کانادا مهاجرین را می پذیرند و با آنها سازگاری پیدا میکنند. احترام به آزادی و نظر مردم یک قانون اساسی در اجتماع کاناداست. قانون شماره 1 در میان مردم کبک احترام گذاشتن به مردم و اموالشان است. فرد با داشتن ویزای اقامت دائم کار در کانادا از تمامی حقوق یک شهروند بومی به جز حق رای برخوردار است.

مذاهب

اکثریت مردم کبک (حدود 80%) دارای آیین مسیحیت هستند که 75% آنها را کاتولیک ها تشکیل میدهند. مسلمانان نیز 3.2% از کل مذاهب را به خود اختصاص می دهند.

گردشگری
کبک ایالتی است که دارای گونه های مختلفی از گیاهان و حیوانات می باشد و سالانه تعداد بی شماری گردشگر برای دیدن طبیعت زیبا و بکر کبک به این شهر می آیند. در سال 2010 در حدود 27 میلیون توریست از این شهر بازدید کردند که ¾ آنها از داخل کانادا و ¼ دیگر از خارج از کانادا بوده اند. گردشگران فرانسوی که به کبک می آیند طولانیترین اقامت را در این شهر دارند.

آب و هوا

در استان کبک تغییرات آب و هوایی نسبت به هر منطقه متفاوت است. هوای این منطقه از دنیا در حدود 5 تا 6 ماه به معنی واقعی سرد می باشد و زمستان گاها تا 6 ماه ادامه میابد.
برف و باران در این منطقه فراوان می باشد و 16% آب شیرین جهان را به خود اختصاص داده و شهروندان بابت آب هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند. در استان کبک تابستان به معنای واقعی آن وجود دارد و تقریبا 2 تا 3 ماه از سال کاملا گرم و مرطوب می باشد. بهار و پاییز در این منطقه به مفهوم واقعی وجود ندارد.

اقتصاد

اقتصاد در کبک یک اقتصاد مدرن صنعتی و باز است که باعث ایجاد تعادل تجاری مثبت می شود. از امضای توافق نامه تجارت بین آمریکا و کانادا در سال 1987 صادرات کبک به خاک ایالات متحده افزایش قابل توجهی داشته است. اقتصاد کبک نیز مانند دیگر کشورهای بزرگ صنعتی عمدتا بر پایه ی بخش خدمات وهم چنین تولید میباشد. حدود 85% از صادرات کانادا به آمریکا میرود. روابط اقتصادی میان فرانسه و کبک نیز حائز اهمیت می باشد.

واحد پول
واحد پول این کشور دلار کانادا CAD می باشد.

در صورتیکه پرونده شما و یا همسرتان برای زندگی و کار در استان کبک مناسب باشد، و شما شرایط مورد نیاز را داشته باشید، می توانید برای اخذ ویزای اقامت اقدام کنید. معیار های مورد اهمیت توسط اداره مهاجرت استان کبک تعیین می شود.

برای واجد شرایط بودن مهاجرت از این طریق شما باید:
• قصد اقامت و کار در یکی از شهرهای ایالت کبک را داشته باشید.
• دارای مدرک تحصیلی مورد تایید و واجد شرایط نیاز استان کبک باشید. (در صورتی که رشته تحصیلی شما در یکی از رشته های مورد نیاز قرار دارد شما میتوانید شرایط دیگر این نوع از مهاجرت را بررسی نمائید و در صورتیکه رشته شما جزء رشته های مورد نیاز نباشد درصورت به حد نصاب رسیدن امتیازات می توانید اقدام نمایید ولی پرونده شما در اولویت نخواهد بود.
• دارای سابقه کاری باشید که بتوانید در کبک وارد بازار کار شوید. (حداقل 6 ماه)
• در صورتیکه نیاز به کسب امتیاز از بخش زبان دارید باید حداقل نمره B2 در یکی از آزمون های معتبر زبان فرانسوی داشته باشید.
• توانایی شما جهت ترکیب با جامعه کبک از جهت اجتماعی و مالی به نحوی که بتوانید در رشته مورد نظر کار کنید وجود داشته باشد.

نکته: دانش زبان فرانسه در این روش بسیار با اهمیت است. زبان فرانسه مجرای اصلی مراودات و ارتباطات مورد نیاز در جامعه کبک است. همچنین این زبان نشانه تعلق به این جامعه و فرهنگ خاص می باشد. دولت کبک به منظور تسهیل یادگیری این زبان در بین مهاجرین و برای گذراندن دوره های آموزش زبان فرانسه، هم در داخل و هم در خارج کبک امکاناتی را فراهم نموده است.

برای کسب امتیاز در این بخش، متقاضی باید در یکی از رشته هایی که نیازمندی های بازار کار کبک را دارند تحصیل کرده باشد.

گروه A رشته های ۱۲ امتیازی برای متقاضی اصلی و ۴ امتیازی برای همسر

گروه B رشته های ۹ امتیازی برای متقاضی اصلی و ۳ امتیازی برای همسر

گروه C رشته های ۶ امتیازی برای متقاضی اصلی و ۲ امتیازی برای همسر

گروه D رشته های ۲ امتیازی برای متقاضی اصلی و ۱ امتیازی برای همسر

گروه E,F,G رشته های ۰ امتیازی برای متقاضی اصلی و ۰ امتیازی برای همسر

امتیازبندی جدید 2019 لیست مشاغل کبک اسکیلد ورکر

مواردی که در امتیاز محاسبه می‌شود: میزان امتیاز
تحصیلات حداکثر 26 امتیاز
حداقل نمره مورد نیاز در این قسمت: 2 امتیاز
مقطع تحصیلی دیپلم عمومی 2
دیپلم فنی حرفه ای 6
فوق دیپلم عمومی (دو سال) 4
فوق دیپلم فنی (1 یا دو ساله) 6
فوق دیپلم فنی (3 ساله) 8
اولین دوره تحصیلات دانشگاهی،1 ساله 4
اولین دوره تحصیلات دانشگاهی،2 ساله و بیشتر (فوق دیپلم) 6
اولین دوره تحصیلات دانشگاهی،3 ساله و بیشتر،(لیسانس) 10
دومین دوره تحصیلات دانشگاهی،1 ساله و بیشتر،(فوق لیسانس) 12
سومین دوره تحصیلات دانشگاهی، (دکترا) 14
رشته تحصیلی امتیاز رشته تحصیلی (جهت مشاهده رشته ها اینجا کلیک کنید) 0،2،6،9,12،
تجربه کاری حداکثر 8 امتیاز

مدت زمان تجربه کاری کمتر از 6 ماه 0
6 تا 11 ماه 4
12 تا 23 ماه 4
24 تا 35 ماه 6
36 تا 47 ماه 6
48 ماه و بیشتر 8
سن حداکثر 16 امتیاز

۱۸ تا ۳۵ سال 16
۳۶ سال 14
۳۷ سال 12
۳۸ سال 10
۳۹ سال 8
۴۰ سال 6
۴۱ سال 4
۴۲ سال 2
۴۳ سال و بیشتر 0
دانش زبان حداکثر 22 امتیاز

دانش زبان فرانسوی 0 تا 16

دانش زبان انگلیسی 0 تا 6
اقامت و یا داشتن خانواده در کبک حداکثر 8

اقامت در کبک کار و یا تحصیل 6 ماه و بیشتر 5
کار و یا تحصیل بین 3 تا 6 ماه 5
شرکت درPVTپس از دوره کاری،3 ماه و بیشتر 5
سایر اقامت ها 3 ماه و بیشتر 2
سایر اقامت ها 2 هفته تا 3 ماه 1
خانواده درجه یک در کبک همسر،پدر،مادر،برادر،خواهر،دختر،پسر،پدربزرگ،مادربزرگ 3
مشخصات همسر حداکثر ۱۷

مقطع تحصیلی همسر دیپلم عمومی 1
دیپلم فنی حرفه ای 2
فوق دیپلم عمومی (دو ساله) 1
فوق دیپلم فنی (1 یا دو ساله) 2
فوق دیپلم فنی (3 ساله) 3
اولین دوره تحصیلات دانشگاهی،1 ساله 1
اولین دوره تحصیلات دانشگاهی،2 ساله و بیشتر(فوق دیپلم) 2
اولین دوره تحصیلات دانشگاهی،3 ساله و بیشتر،(لیسانس) 3
دومین دوره تحصیلات دانشگاهی،1 ساله و بیشتر،(فوق لیسانس) 4
سومین دوره تحصیلات دانشگاهی، (دکترا) 4
رشته تحصیلی همسر امتیاز رشته تحصیلی (جهت مشاهده رشته ها اینجا کلیک کنید) 0،2،6،12،16
سن همسر کمتر از 18 سال 0
18 تا 35 سال 3
36 سال 2
37 سال 2
38 سال 2
39 سال 2
40 سال 1
41 سال 1
42 سال 1
43 سال و بیشتر 0
دانش زبانی همسر مهارت شنیداری و گفتاری زبان فرانسوی 0 تا 6
پیشنهاد کاری مرتبط حداکثر 10 امتیاز

پیشنهاد کاری معتبر در CMM 6
پیشنهاد کاری معتبر از خارج از CMM 10
حداقل نمره مورد نیاز در این قسمت SEUIL ÉLIMINATOIRE D’EMPLOYABILITÉ 43 یا 52
فرزند حداکثر 8

۱۲ سال یا کمتر هر فرزند 4
۱۳ تا ۲۱ سال هر فرزند 2
استطاعت مالی 1

حداقل امتیاز برای قبولی و دریافت CAQ فرد مجرد/فرد متاهل 59/50

در جدول زیر امتیازات زبان برای متقاضی اصلی نشان داده شده:

11

نکته: جهت دریافت امتیازات زبان انگلیسی و فرانسوی داشتن کارنامه معتبر در آزمون های معرفی شده توسط اداره مهاجرت الزامی است. درغیراینصورت از این موارد امتیازی دریافت نخواهید کرد.

آزمون های مورد قبول زبان فرانسوی:
TEF/TCF/TEF AQ/TCFQ/DELF/DALF

آزمون مورد قبول زبان انگلیسی:
IELTS

در طی مصاحبه آفیسر اصل مدارک را که همراه متقاضی است با ترجمه آنها مطابقت می دهد و چک می کند و در طی آن نیز سوالاتی در رابطه با تاریخ برخی وقایع مهم زندگی (مثل کار، ازدواج و یا تحصیل) و سایر جزییات مانند مواد درسی دوره دانشگاه، شرح وظایف کاری و غیره می پرسد. معمولا سوالات مربوط به کار بیشتر پرسیده می شود و گاه ممکن است برای اطمینان از صحت گفته های متقاضیان سوالات غیر منتظره ای پرسیده شود از جمله کشیدن نقشه محل کار یا تعداد کارکنان شرکت و غیره

نکته: به احتمال فراوان پرونده های پس از سال ۲۰۱۵ شامل مصاحبه نخواهند بود. زیرا ۶ امتیاز مربوط به انطباق پذیری از تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۵ از سیستم امتیاز بندی کبک حذف شد.

بنابر موارد ذکر شده می توان هدف مصاحبه را در موارد زیر خلاصه نمود:

چک کردن مدارک

چک کردن سطح زبان فرانسوی و انگلیسی

محاسبه امتیازات فرد متقاضی به منظور قبول یا رد وی

معمولا هر مصاحبه با مصاحبه فرد دیگر فرق می کند و این امر به دلیل وجود آفیسر های مختلف با سلایق مختلف و شرایط متفاوت هر پرونده می باشد.

اما بطور کلی چندین عامل در روند موفقیت آمیز بودن مصاحبه تاثیر گذار می باشد:

زبان فرانسه:

اغراق نیست اگر بگوییم سطح زبان فرانسه تعیین کننده ترین عامل در روز مصاحبه می باشد. در بسیاری موارد دیده شده درصورتیکه زبان فرانسه متقاضی سطح بالایی داشته باشد، آفیسر راحت تر فرد را قبول می کند و دیگر سوالات مربوط به استان کبک و یا کانادا را نمی پرسد.

صحت مدارک:

از آنجاییکه آفیسرها کانادایی هستند و صداقت برایشان یک اصل اساسی است، صحت مدارک نیز برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین از آنجاییکه این افراد تجربه زیادی در مصاحبه با افراد ایرانی دارند، از چگونگی مدارک و تایید آنها توسط مراکز مربوطه و همچنین نحوه چک کردن صحت و سقم آنها آگاه هستند. برای مثال می توان به صحت سابقه بیمه متقاضی اشاره کرد. موارد بسیاری مشاهده شده که آفیسر برای اطمینان از صحت سوابق بیمه به سایت بیمه مراجعه کرده و با وجود فارسی بودن سایت آنرا چک می کنند. در طی مصاحبه باید صادق باشید و سعی نکنید که آفیسر را گمراه کنید.

رزومه و سرچ های کاری:

شاید به این موارد کمتر اهمیت داده شود اما داشتن یک رزومه قوی و سرچ های کاری مرتبط می تواند نظر آفیسر را نسبت به متقاضی مثبت تر نماید. داشتن یک رزومه کاری قوی برای آفیسر بسیار مهم است و نشان دهنده این موضوع است که متقاضی در زمینه کاری جدی است و پس از ورود به کانادا می تواند با توجه به رزومه خود خیلی زود برای خود کاری پیدا کند. زیرا نقش رزومه در پیدا کردن کار در کانادا حیاتی است. همچنین سرچ های کاری به آفیسر نشان می دهد که فرد متقاضی نسبت به شرایط کاری و قوانین و مقررات کبک احاطه کامل داشته و با آگاهی از این شرایط اقدام به مهاجرت نموده. سایت emploiquebec برای شروع سرچ می تواند کمک کننده باشد.

وب سایتهای مفید برای سرچ های شغلی:

emploi Quebec

Monster

Workopolis

دقت کنید که رزومه شما با سرچ ها تطابق داشته باشد.

کامل بودن مدارک:

قبل از رفتن برای مصاحبه مطمئن شوید که همه مدارک مورد نیاز را همراه خود می برید. وجود اصل مدارک و ترجمه آنها در روز مصاحبه الزامیست و درصورتیکه اصل مدرکی را همراه دارید که به زبان انگلیسی است حتما کپی آنرا نیز همراه خود ببرید.

داشتن اعتماد به نفس:

در هنگام مصاحبه داشتن آرامش و اعتماد به نفس موجب می شود تا در هنگام صحبت به زبان فرانسوی و یا انگلیسی دچار استرس شده و روان صحبت کنید و هرآنچه را که آموخته اید را بکار ببرید. در ضمن داشتن اعتماد به نفس به خودی خود در طی مصاحبه در طرز تفکر آفیسر نسبت به متقاضی بسیار موثر است.

داشتن اطلاعات عمومی در رابطه با کبک و کانادا:

در آخر بهتر است که متقاضی شناخت خوبی نسبت به کانادا و کبک از جمله شرایط جغرافیایی، آب و هوا، تاریخ، دولت و سایر موارد داشته باشد. همچنین انجام سرچ هایی با جزییات بیشتر از جمله انتخاب شهر و محله مورد نظر برای زندگی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

سوالات عمومی مربوط به کبک:

دانلود ارزش های مشترک جامعه کبک فارسی

دانلود نسخه انگلیسی ارزشهای مشترک جامعه کبک

دانلود کتاب فرانسوی apprendre le Quebec

دانلود نسخه انگلیسی apprendre le Quebec یا learn about Quebec

دانلود کتاب Vivre a Montreal

دانلود برنامه کاری به زبان فرانسه (Fillable)

این کتاب ها را پرینت کرده و در مصاحبه به همراه داشته باشید.

لطفا دقت فرمایید که نوع ترجمه و تایید مدارک برای اداره مهاجرت کبک بسیار مهم بوده و این موضوع بسیار بسیار حساس است. پیش از گرفتن تاییدات مدارک حتما با مشاور خود در مورد نحوه اخذ تاییدات مشورت نمایید.

مدارک خانوادگی (مشترک بین متقاضی اصلی – همسر و فرزندان)

 1. کپی صفحه اول پاسپورت
 2. شناسنامه
 3. سند ازدواج/طلاق
 4. عکس ۱ قطعه (4.5*3.5) (از چانه تا بالای مو بایستی 3 سانت باشد) لطفاً پشت عکس ها رو امضا فرموده و تاریخ گرفتن عکس را به میلادی بنویسید. عکس باید در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد. فایل PDF عکس را نیز برای ما از طریق ایمیل ارسال کنید.
 5. کد پستی، آدرس و تلفن محل های زندگی در 10 سال گذشته
 6. در صورت داشتن فامیل درجه یک در کبک اسکن پشت و روی کارت پی آر و کارت مدیکال و شناسنامه فامیل متقاضی
 7. در صورت داشتن پیشنهاد شغلی معتبر مدارک لازم را سوال فرمایید.
 8. اگر اقامت قبلی در کبک داشته اید با مشاور خود مطرح فرمایید.

مدارک تحصیلی (مشترک بین متقاضی اصلی – همسر و فرزندان بالای 18 سال)

 1. مدارک دانشگاهی و ریز نمرات آنها
 2. مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
 3. مدرک دیپلم
 4. مدارک نشان دهنده دانستنی های شما در زبانهای مهاجرتی (فرانسه – انگلیسی) طبق نظر مشاور

مدارک کاری (مشترک بین متقاضی و در صورت اشتغال به کار برای همسر و فرزندان)

 1. گواهی کارها (متناسب با نظر مشاور)
 • لطفاً سوابق شغلی خود را با ذکر نام و نشانی و تلفن محل کار و هم چنین خلاصه ای از شرح وظایف انجام شده در آن شرکت را برای هر کدام از کارها برای مشاور پرونده تان ارسال فرمایید. canada@visamondial.com
 • هر کدام از سابقه کارها توسط مشاورین برای شما ارسال خواهد شد. سپس نامه ارسال شده را به صورت تایید شده در سربرگ هر یک از شرکت ها چاپ کرده و برای ترجمه اقدام فرمایید.
 • سابقه بیمه – جهت اخذ سابقه بیمه پس از دریافت نامه تقاضا از دارالترجمه به اداره بیمه مراجعه فرمایید.

اگر شرایط خاصی دارید با مشاور خود در تماس باشید.

هزینه های اداره مهاجرت کبک:

785 دلار هزینه قانونی شروع پروسه کبک برای فرد اصلی پرونده

169 دلار هزینه قانونی شروع پروسه کبک برای همسر

169 دلار هزینه قانونی شروع پروسه کبک برای هر یک از فرزندان

پس از قبولی :

به ازای نفر اصلی و همسر و هر نفر از اعضای خانواده که بالای 22 سال هستند 550 دلار  و برای افراد زیر 22 سال 150  دلار می باشد  هزینه قانونی فدرال (پس از قبولی و دریافت CSQ)

490 دلار هزینه لندینگ برای هر متقاضی به جز فرزندان

مدارک لازم برای تشکیل پرونده فدرال پس از قبولی کبک و دریافت CSQ

رزومه انگلیسی یا فرانسوی برای متقاضی اصلی و همسر
پرداخت هزینه
پاسپورت ها و ویزا های قبلی
کپی مدارک زبان
csqها
شناسنامه ها و سند ازدواج
سو پیشینه ها
5 قطعه عکس (4.5 * 3.5 ) و پشت 5 تا از عکس ها رو امضا فرموده و نام و نام خانودادگی و تاریخ تولد و تاریخ گرفته شدن عکس ( باید در ۶ ماه اخیر باشد) را بنویسید و عکس ششم را خالی بگذارید و از عکاس بخواهید که این اطلاعات رو پشت عکس ششم بنویسد. ( اسم و فامیلی خودش و تاریخی که عکس رو گرفته و اسم عکلاسی و ادرس عکاسی ) . بعضی عکاسی ها مهر آماده دارن و پشت عکس میزنند و بعضی ها هم دستی مینویسند که هر دو مورد قبول هست.
 
خلاصه مشخصات عکس برای فدرال این هست که سایز عکس 3.5  در 4.5  سانتی متر باشه و ارتفاع صورت ۳.۱ تا ۳.۶ سانتی متر. عکس واضح باشد و پشت زمینه سفید
 
 

توجه به نکات زیر ضروری می باشد:

 • هزینه های دریافت شده توسط اداره مهاجرت گاهی تغییر می کند و موسسه در قبال این تغییرات مسئولیتی نمی پذیرد.
 • امکان پرداخت این هزینه ها با چک کانادایی و یا کارت اعتباری وجود دارد (در صورت پرداخت با کارت اعتباری، معمولا درصدی بابت مالیات از حساب کسر می‌شود، بنابراین موسسه این مبلغ را از موکلین دریافت خواهد کرد)
 • لازم به ذکر است که در طول پروسه و مطابق با نیازهای جاری ممکن است مشاور پیشنهاد حذف یا اضافه مدارکی را ارائه نماید که در این زمینه از طرف موکل الزامی می باشد.
 • ترجمه کلیه مدارک می بایست به همراه تأیید مترجم و دفتر اسناد رسمی باشد. برای گرفتن اطلاعات مترجم مورد تایید موسسه با ما در ارتباط باشید.

سایر مدارک
این مدارک توسط وکیل مهاجرت شما آماده خواهد شد و در صورت نیاز در مورد کسب اطلاعات در مورد این مدارک با شما تماس گرفته خواهد شد.

برخی از خدمات ما پیش از عزیمت شامل:

مشاوره در جهت تصمیم سازی در انتخاب نوع برنامه
تشریح واقع بینانه مزایا و معایب برنامه های مختلف
مطلع نمودن همه جانبه متقاضی از برنامه مورد نظر
آماده سازی سطح مهارت زبان مورد نظر در برنامه انتخابی از طریق برگزاری دوره های آموزشی(بسته های طلایی)
مشاوره در خصوص نحوه شرکت در آزمون های بین المللی زبان و آخرین اخبار آنها
آماده سازی فایل متقاضی و اقدام در جهت اخذ ویزای مورد نظر
تهیه مانی اردر، پرداخت های اعتباری و خدمات از این قبیل
آماده سازی متقاضی جهت شرکت در مصاحبه مربوطه
نامه نگاری با سفارت مربوطه در جهت پیگیری موارد در حال انجام و ارائه گزارش شفاف به متقاضیان محترم

برخی از خدمات ما پس از ورود شامل:

کمک در مستقر شدن مهاجر
ارایه خدمات در خصوص اخذ کارت های بیمه و گواهینامه و کارت های شناسایی و غیره
ارایه خدمات در راستای خرید و یا اجاره خانه
ارائه خدمات در خصوص کاریابی در مقصد
کمک در تهیه رزومه حرفه ای
راهنمایی اخذ کمک تحصیلی و وام

در زیر لیست کامل مشاوره های تخصصی مربوط به کشور کانادا ارائه می گردد:
مشاوره تخصصی جهت پرونده های که شامل موارد خاص مهاجرتی بوده و یا نیاز به نظر کارشناس/ وکیل مهاجرتی و یا حقوقی در برطرف کردن مشکل را داشته باشد.
– مشکلات عدم تطابق بیمه تامین اجتماعی با سابقه کاری
– مشاوره جهت آماده سازی پرونده جهت قبولی در مصاحبه کبک
– مشاوره در جهت مشکلات ناشی از عدم نامه نگاری با اداره مهاجرت کانادا (کبک)
– مشاوره در جهت آماده سازی پرونده (مدارک) متقاضیان سرمایه گذاری در کشور کانادا که دارای مدارک کاری کامل نمی باشند
– مشاوره به افرادی که دارای سو پیشینه و یا بیماری های خاص می باشند
– مشاوره به افرادی که در شرف از دست دادن اقامت خود می باشند و یا اقامت خود را از دست داده اند
– متقاضیانی که قبلا اقدام به باز کردن پرونده مهاجرتی نموده و به هر دلیلی فایل نا تمام مانده است
– مشاوره برای اقدام در جهت تجدید نظر قضایی توسط دادگاه های کانادایی
– مشاوره در جهت آماده سازی (مصاحبه های) پرونده های اسپانسر شیپ همسر
مشاوره با تعیین وقت قبلی میسر می باشد. این مشاوره توسط مشاورین و وکلای مهاجرت خبره و حرفه ای و دارای سالها سابقه کار در این امر انجام می پذیرد. در صورتیکه پس از مشاوره متقاضی درخواست عقد قرارداد با موسسه را داشته باشد، کل هزینه پرداخت شده جهت مشاوره، به عنوان بخشی از هزینه قسط اول قرارداد متقاضی محاسبه خواهد شد.

پرونده من سال ۲۰۱۶ باز شده ، آیا قوانین ۲۰۱۷ و امتیاز بندی جدید شامل من خواهد شد؟

بله. تمام پرونده هایی که پس از مارس ۲۰۱۷ دریافت شده باشند، و تمام پرونده هایی که تا این تاریخ بررسیشون شروع نشده ، شامل قوانین جدید خواهند شد.

من پرونده ام را قبل از 1 آگوست 2013 فرستادم. از کجا بدانم که قوانین جدید شامل من می شود یا خیر؟
قوانین جدید شامل شما می شود اگر که از 1 آگوست به بعد یکی از موارد زیر را اداره مهاجرت دریافت کرده باشید:
• ایمیل یا نامه ای که بر اساس آن گفته شده پرونده شما باز و هزینه قانونی برداشت شده.
• نامه یا ایمیلی که براساس آن از متقاضی خواسته شده باشد که مدارک جدیدی برای ادامه پروسه بفرستد.

اگر در 1 آگوست 2013 موقعیت شما یکی از موارد زیر باشد قوانین جدید شامل شما نمی شود:
• اگر نامه دعوت به مصاحبه دریافت کرده باشید و بر اساس آن در ماهها و یا هفته های آینده مصاحبه داشته باشید.

• اگر نامه یا ایمیلی با موضوع “انتظار برای مصاحبه” دریافت کرده باشید به این معنی که بررسی پرونده شما کامل شده و باید در انتظار مصاحبه باشید.

• اگر نامه یا ایمیلی با موضوع “انتظار برای تصمیم گیری” دریافت کردید به این معنی که به محض گرفته شدن تصمیمی در رابطه با پرونده شما به شما اطلاع داده خواهد شد.

• اگر نامه یا ایمیلی با موضوع “تمایل برای رد کردن پرونده” دریافت کردید به این معنی که باید اطلاعات و یا مدارک بیشتری برای ادامه بررسی پرونده بفرستید.

• اگر قبلا در مصاحبه شرکت نموده و CSQ دریافت نمودید و هنوز پرونده شما بسته نشده.

آیا پرونده هایی که قبل ار 1 آگوست 2013 فرستاده شده و نمره زبانی جدید را ندارند برگشت خواهد خورد؟
خیر، اما اداره مهاجرت زمان کافی به متقاضیان قدیمی می دهد تا نمره زبان جدید را بفرستند.

آیا اداره مهاجرت با متقاضیان قدیمی در رابطه با قوانین جدید تماس خواهد گرفت؟
خیر، اداره مهاجرت تنها زمانی با متقاضیان تماس می گیرد که اطلاعات یا مدارکی کم باشد و یا تصمیمی در رابطه با پرونده آنها گرفته شده باشد. قوانین جدید نیز از تاریخ 8 جولای 2013 در وبسایت اداره مهاجرت قرار داده شده.

آیا قوانین جدید منجر به کند شدن بررسی پرونده ها خواهد شد؟
خیر، قوانین جدید هیچگونه وقفه ای در بررسی پرونده ها نخواهد داشت.

فرم اصلی مهاجرت کبک از 1 آگوست تغییر پیدا کرده. آیا اداره مهاجرت فرمهایی که قبل از 1 آگوست بدستش رسیده و فرمت قدیمی دارد را قبول نمی کند؟
اداره مهاجرت پرونده هایی را که به همراه فرم قدیمی فرستاده شده باشند تا تاریخ 1 دسامبر 2013 قبول می کند. اما با اینحال بهتر است که از فرمت جدید فرمها استفاده شود.

من پرونده ام را قبل از 1 آگوست فرستاده ام. آیا افزایش سطح زبان به من تعلق می گیرد؟
بله، تمامی پرونده هایی که در حال بررسی هستند و بررسی آنها تمام نشده است شامل قانون افزایش سطح زبان می باشند. برای اطلاعات تکمیلی به سوال 1 مراجعه نمایید. در ضمن این قانون درمورد تمامی برنامه های مهاجرتی کبک از جمله تجربه کار کبکی، سرمایه گذاری، کارآفرینی و خوداشتغالی اجرا می شود.

من پرنده ام را قبل از 1 آگوست 2013 فرستاده ام. آیا پرونده من بر اساس لیست رشته های 2013 بررسی خواهد شد؟
بله، تمامی پرونده ها به جز آنهایی که بررسی شان تمام شده باشد با توجه به لیست رشته های جدید بررسی خواهد شد. برای اینکه بدانید آیا بررسی پرونده شما تمام شده یا خیر به سوال 1 مراجعه نمایید.

اگر رشته من 0 امتیازی باشد آیا باز هم می توانم تحت برنامه کاری کبک اقدام نمایم؟
بله، درصورتیکه امتیازات شما به حد نصاب برسد می توانید تحت این برنامه اقدام نمایید. اما باید این نکته را بدانید که پرونده شما در بررسی ها در اولویت نخواهد بود و ممکن است زمان بیشتری بطول بیانجامد.

ترتیب اولویت رسیدگی به پرونده ها چگونه است؟

ترتیب اولویت بندی رسیدگی به پرونده ها:
پرونده هایی که از طریق تجربه کبکی اقدام کرده اند.
پرونده هایی که دارای پیشنهاد شغلی مرتبط هستند.
پرونده هایی که از روش معمولی اخذ امتیازات لازم اقدام کرده اند.
سایر پرونده ها در این زیر مجموعه

در چه صورتی محدودیت تعداد پرونده ها شامل متقاضی نمیشود؟

از روش تجربه کبکی جهت اخذ CSQ اقدام کنید.
پیشنهاد شغلی معتبر کبکی داشته باشید.
اداره مهاجرت کانادا با پذیرش پرونده شما موافقت کرده باشد.
شما مقیم موفق کبک هستید و شرایط ارسال پرونده جهت دریافت CSQ را داشته باشید.

آیا بدون مدرک زبان فرانسوی امکان اقدام وجود دارد؟

در صورتیکه در لیست رشته های تحصیلی کبک در زیر گروه رشته های 12 یا 16 امتیازی قراردارید، با ما تماس بگیرید تا شرایط تشکیل پرونده بدون داشتن نمره زبان فرانسوی را برای شما بررسی کنیم. هم چنین به اطلاع علاقه مندان میرسانیم بر اساس قوانین جدید کبک، حتی متقاضیانی که در لیست رشته های امتیاز آور قرار نداشته باشند، به شرط دارا بودن سایر شرایط می توانند از طریق اقدام نمایند.

در جدول زیر امتیازات زبان برای متقاضی اصلی نشان داده شده:

11

شرکت در دوره های زبان فرانسه

سازمان MICC دوره های زبان فرانسه برای مهاجرانی که در استان کبک اقامت دارند تدارک دیده است که این کلاسها در یکی شدن هر چه بیشتر مهاجران با جامعه ی کبکی و همچنین پیدا کردن کار مناسب کمک نموده است.

برای شرکت نمودن در این کلاسها مواردی برای واجد الشرایط بودن لحاظ شده که به قرار زیر است:

داشتن PR

داشتن موقعیت پناهندگی

از حضور شما در کانادا نباید بیش از ۵ سال گذشته باشد.

۱۶ سال یا بیشتر داشته باشید.

همچنین شما باید از یکی از چهار گروه زیر به کانادا وارد شده باشید:

• مهاجرت کانادا (CIC)

• CSQ

• کمیسیون مهاجرت از طریق پناهندگی

• ERAR

مدارک مورد نیاز

گروه اول: افراد دارای PR که پروسه شان خارج از کانادا انجام شده:

ویزای کانادا که داخل پاسپورت هر فرد می باشد و تایید PR

یا

کارت PR

یا

IMM 1000 که قبل از ۲۸ جون ۲۰۰۸ و در خارج از کانادا صادر شده باشد.

گروه دوم:

افراد دارای PR که پروسه شان در کانادا انجام شده:

تایید PR

یا

کارت PR

یا

IMM 1000 که قبل از ۲۸ جون ۲۰۰۸ و در خارج از کانادا صادر شده باشد.

گروه سوم: افراد دارای وضعیت پناهندگی

CSQ, R8

یا

CIRS و یا ERAR

گروه چهارم: افرادی که قانونا می تواند در کشور کانادا درخواست PR بدهند:

نامه از طرف CIC

یا

داشتن یکی از مدارک زیر:

• ویزای دیدار

• ویزای دانشجویی

• work permit

کمک مالی

برای اینکه بتوانید از کمک مالی MICC استفاده کنید باید SIN نامبر داشته باشید. اگر SIN نامبر را هنوز دریافت نکرده اید باید به مرکز Service Canada در شهر خود مراجعه نمایید. کمک های مالی تنها به دوره های تمام وقت MICC تعلق می گیرید. “(این کمک مالی در حدود هفته ای ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار می باشد. نقل از نگارنده)”

برای اقدام می توانید هم بصورت حضوری و هم بصورت غیر حضوری اقدام نمایید.

بصورت حضوری: برای اقدام جهت ثبت کلاسها متقاضی باید با در دست داشتن مدارک ذکر شده به آدرس زیر مراجعه نماید.

Direction régionale de l’île de Montréal

Mailing address or by appointment only:

800, boulevard De Maisonneuve Est, bureau 301

Montréal (Québec) H2L 4L8

Berri-UQAM

همچنین متقاضی می تواند کل مدارک (متقاضی باید دقت نماید که مدارک کامل باشد و کارت PR باید پشت و رو کپی گرفته شود) خود را بهمراه فرم پر شده و امضا شده ثبت نام به آدرس زیر بفرستد:

Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles

Registraire central

800, boulevard De Maisonneuve Est, bureau 200

Montréal (Québec) H2L 4L8

می توانید فرم ثبت نام با فرمت Pdf را دانلود کنید و یا بصورت آنلاین فرم ها را تکمیل نمایید.

پس از ارسال و یا تحویل مدارک نامه ای دریافت خواهید کرد که در آن روز و تاریخ تعیین سطح به شما داده می شود. زمان مصاحبه بسته به تعداد مهاجران در هر زمان متفاوت است. برای مثال ممکن است در تابستان که تعداد مهاجران بیشتر است تا وقت تعیین مصاحبه زمان طولانی تری طول بکشد. پس از حضور در زمان و مکان تعیین شده در روز مصاحبه توسط یکی از معلمان MICC از متقاضی تعیین سطح گرفته می شود. این کلاسها دارای ۳ سطح ابتدایی٬ متوسط و پیشرفته می باشد که هر کدام ۳ ماه طول می کشد. بطور کلی کل دوره ۱۸۰۰ ساعت بطول می انجامد که هر فردی بسته به سطح قبول شده می تواند از این تعداد ساعات بهره ببرد. تعیین سطح هم بصورت شفاهی و هم بصورت کتبی می باشد بدین صورت که از متقاضی خواسته می شود در مورد موضوعی در ۱۰ دقیقه مطلبی را بنویسد. پس از اتمام جلسه تعیین سطح به شما برگه تاییدی داده می شود و همچنین از طریق پست نامه ای دریافت خواهید کرد که روز و مرکز شروع دوره در آن ذکر شده است. در روز تعیین سطح از شما آدرستان را می پرسند و این بدین منظور است که نزدیک ترین مرکز به منزل شما را اختصاص دهند. این کلاس ها عموما ۲۵ یا ۳۰ ساعت در هفته می باشد که با توجه به محل برگزاری ساعات آن متفاوت است.

دوره های نیمه وقت

اگر شما نیاز به یادگیری زبان فرانسه هستید اما نمی توانید در کلاس های تمام وقت شرکت نمایید می توانید در کلاس های پاره وقت شرکت نمایید. با توجه به سطح و محل برگزاری دوره ها گزینه های زیر پیش روی شماست:

• ۴ ساعت در هفته

• ۶ ساعت در هفته

• ۹ ساعت در هفته

• ۱۲ ساعت در هفته

همچنین این کلاسها با توجه به زمان و محل برگزاری می تواند صبحها٬ بعد از ظهر ها و یا آخر هفته ها برگزار شود.

شرایط واجد الشرایط بودن این دوره ها:

• باید مقیم کبک باشید.

• شرکت در کلاس های زبان فرانسه که از طرف MICC برگزار می شود به ۱۸۰۰ ساعت نرسیده باشد. (یعنی کمتر از این میزان ساعت کلاس زبان فرانسه MICC رفته باشید و یا اصلا شرکت نکرده باشید).

• جزو یکی از گروه های مهاجرتی اعلام شده در بخش اول باشید.

• ۱۶ سال و یا بالاتر سن داشته باشید.

• سطح زبان فرانسه ضعیفی برای زندگی و کار داشته باشید.

لیست مراکز ثبت نام دوره های نیمه وقت با فرمت pdf

شما می توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز (از جمله مدرک لندینگ و کپی پاسپورت) به یکی از مراکز رفته و پروسه ثبت نام را تکمیل نمایید.

مشاهده زمانبندی سالانه دوره های پاره وقت MICC

کمک تحصیلی:

به دوره های نیمه وقت زبان فرانسه بورس تعلق نمی گیرد اما مادرانی که دارای فرزند هستند و کسی را برای نگهداری از آنها در زمان کلاس ها ندارند می توانند از کمک مالی اندکی جهت نگهداری کودک خود استفاده نمایند. این کمک مالی تنها به کودکان زیر ۱۲ سال تعلق می گیرد. هنگام ثبت نام فرم و مدارک ارائه شود.

دانلود فرم کمک مالی والدین با فرمت pdf

مدارک مورد نیاز:

• مدارک مربوط به هویت کودک و همچنین محل زندگی وی

• اصل ویزای هر فرزند و پدر یا مادر

• PR فرزندان و یا شناسنامه برای کودکانی که در کانادا بدنیا آمده اند.

منبع:

برگرفته از سایت

www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en

آموزش زبان فرانسه برای غیر فرانسوی زبان ها در دانشگاه مونترال

این دوره با هدف ارتقای سطح زبان فرانسوی مورد نیاز جهت ادامه تحصیل به زبان فرانسوی و هم چنین ورود به بازار کار کبک و ترکیب هر چه بهتر و بیشتر با جامعه کبکی برگزار می شود. از آنجا که این دوره به صورت تمام وقت و توسط دولت کبک ارایه می شود با شرکت در دوره امکان اخذ بورس و وام تحصیلی کامل وجود خواهد داشت.

سطح بالایی که در این دوره ها ارایه میشود امکان تمرین مهارت های زبان را با عمق بیشتر فراهم میسازد و تمرکز دوره بر مهارت های گفتاری و نوشتاری است. این دوره ها هم به صورت تیوری و هم به صورت کاربردی زبان فرانسوی را آموزش می‌دهند.

جهت ورود به دوره سطح متوسط زبان فرانسه مورد نیاز می باشد. این سطح توسط آزمون کتبی و یا شفاهی که در دانشگاه برگزار می شود سنجیده خواهد شد و متقاضیان باید جهت ورود به دوره در سطح ۳ قبول شوند. این سطح معادل نمره بی ۱ در آزمون های فرانسوی می باشد. در صورتی که در سطح مورد نظر برای شرکت در دوره نباشید باید در دوره های مقدماتی زبان این دانشگاه شرکت نمایید. (دوره های مقدماتی این دانشگاه شامل بورس و وام نبوده و باید به عنوان متقاضی آزاد ثبت نام نمایید. امکان اخذ دوره مقدماتی در برخی مراکز دیگر وجود دارد)

این دوره شامل ۳۰ واحد درسی می باشد که در پایان دوره مدرک اتمام دوره از دانشگاه مونترال اعطا می شود. کل دوره دو ترم دانشگاهی می باشد.

شرایط پذیرش:

• متقاضی فردی غیر فرانسوی زبان و دارای حداقل تحصیلات کالج DEC باشد (برای متقاضیان ایرانی داشتن دیپلم ایران کافی می باشد)

• شرکت در جلسه حضوری و یا آزمون کتبی که در آن مسئول دوره سطح زبان فرانسوی شما را تعیین خواهد کرد.

مهلت ثبت نام: مهلت ثبت نام معمولا تا ۲ هفته بعد تاریخ مورد نظر تمدید می شود.

ترم سپتامبر اول ژوئن

ترم ژانویه اول نوامبر

ترم تابستان هفتم مارس

شهریه دوره:

شهریه دوره برای ۳۰ واحد درسی با توجه به اینکه در دانشگاه مونترال شهریه برای هر واحد درسی ۷۴.۱۴ دلار می باشد در کل حدودا ۲.۲۲۴ دلار (دو هزار و دویست و بیست و چهار دلار) می باشد که مربوط به کل دوره یکساله است.

این شهریه برای دانشجویان بین المللی حدودا۱۵۰۰۰ دلار است.

تمامی مهاجرین کبک می توانند از وام برای پرداخت شهریه و از بورس برای کمک هزینه زندگی در طول دوران تحصیل استفاده نمایند. وام پس از پایان دوره و گذشت ۶ ماه از آن به صورت ماهیانه و مبلغ ناچیزی باز پرداخت شده و بورسیه بدون تعهد پرداخت می باشد. کل وام و بورسیه معمولا بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار بسته به شرایط دانشجو خواهد بود.

مدارک ثبت نام (کپی مدارک مورد نیاز می باشد)

هزینه ثبت نام

برگه Landing و یا کارت PR

CSQ

مدرک تحصیلی

محتوای دوره:

انتخاب ۳۰ واحد دروس این دوره کاملا با میل متقاضی بوده و شما می توانید از بین واحد های ارایه شده ۳۰ واحد را انتخاب نمایید.

در صورتیکه نیاز به دوره های پیش نیاز داشته باشید ۳ تا ۱۲ واحد به عنوان پیش نیاز این ۳۰ واحد در نظر گرفته خواهد شد. (این ۳ تا ۱۲ واحد بدون بورس و وام می باشند) و در نهایت مدرک ۳۳ تا ۴۲ واحد به شما اعطا خواهد شد.

در جدول می توانید واحد های درسی این دوره را مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است که درس FRS 1240 یا FRS1241 در بلوک A یا درس FRS 1300 یا 1301 در بلوک B و درس FRS1252 در بلوک C پیش نیاز انتخاب واحد های بلوک های D و E و F و G می باشند. یعنی باید ابتدا دروس ذکر شده را گذرانده باشید.

مشاهده جدول

وب سایت دانشگاه مونترال

وب سایت دپارتمان زبان دانشگاه مونترال

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها