England Flag
Search
Search
Close this search box.

انتاریو کانادا

انتاریو کانادا

بسیاری بر این باورند که انتاریو کانادا محلی برای رشد کردن است. می‌توان این جمله را قبول یا رد کرد، اما اگر بدانید که حتی صدمه زدن به گل تریلیوم به واسطه این که باعث می‌شود در سال بعد گل ندهد و رشد نکند در استان انتاریو به شدت مذموم است، معنی آن جمله را بهتر در می‌یابید.  

انتاریو پرجمعیت‌ترین استان کانادا است که به واسطه داشتن اقتصادی پویا و فرهنگ مهاجرپذیر آن، هرساله بسیاری از مهاجران را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می‌کند. حال بیایید نگاهی به این استان زیبا و پر جنب و جوش بیندازیم.

استان انتاریو در یک نگاه

مرکز: تورنتو

مساحت: ۱,۰۷۴,۸۴۵ کیلومتر مربع

جمعیت: ۱۴/۹ میلیون نفر

زبان رسمی: انگلیسی

محصول عمده: صنایع فلزی و معدنی

شعار: loyal she began, loyal she remains

نقشه استان انتاریو

پرچم استان انتاریو

پرچم انتاریو
فهرست مطالب

شرایط زندگی در انتاریو کانادا

استان انتاریو کانادا در کل فرصت‌های شغلی خوب و امکانات عمومی با کیفیتی را برای اهالی خود فراهم آورده است. تنوع فرهنگی بالا، انتاریو را به یکی از بهترین مکان‌ها برای مهاجران تبدیل کرده است. این استان به واسطه داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان، هرساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند که این امر باعث رشد و پویایی اقتصاد آن می‌‎شود.

آب و هوای استان انتاریو

جنوب استان انتاریو که بسیاری از ساکنین انتاریو در آن زندگی می‌کنند، تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد و پربرفی دارد. با این حال، مناطقی که در اطراف دریاچه‌های بزرگ قرار دارند، بارش‌های کمتر و دمای بالاتری را تجربه می‌کنند. به عنوان مثال بیایید تفاوت آب و هوا را در اتاوا و تورنتو بررسی کنیم:

اتاوا

تورنتو

در قسمت‌های شمالی‌تر انتاریو مانند تاندر بی (Thunder Bay)، متوسط دما در ژانویه به ۱۵- درجه سانتیگراد و در جولای به ۱۸ درجه سانتیگراد می‌رسد. به طورکلی دمای مناطق مختلف استان انتاریو بین ۱۵- درجه در زمستان و بالای ۳۰ درجه در تابستان در نوسان است.

مزایای زندگی در انتاریو

انتاریو دارای بسیاری از پارک‌های ملی و استانی، دریاچه‌ها، رودخانه ها و کوه‌ها است. از این رو، بالغ بر ۲۰۰,۰۰۰ شغل به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در ارتباط با جنگل‌های این استان ایجاد شده است.

موقعیت‌های شغلی عالی: به واسطه تنوع بالای صنایع فعال در استان انتاریو، این استان به قلب اقتصادی کانادا تبدیل شده است و به همین دلیل، فرصت‌های شغلی مناسبی در شهرهای انتاریو وجود دارد. صنایعی مانند خدمات فنی و تجاری، هنر و فرهنگ، تولیدات صنعتی و کشاورزی از مهمترین بخش‌های اقتصاد قدرتمند انتاریو هستند. 

جالب است بدانید که حجم تجارت در حوزه صنایع تولیدی کانادا بالغ بر ۲۵۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود که سومین در نوع خود در دنیا به حساب می‌آید که بیشتر این مشاغل در انتاریو قرار دارند.

انتاریو استانی است که اقوام و ملیت‌های مختلفی را در خود جای داده است. در این استان، مردم به اقوام دیگر احترام گذاشته و آن‌ها را به خوبی در جامعه می‌پذیرند.

معایب زندگی در انتاریو

آب و هوای این استان به واسطه دامنه نوسان آن بین ۳۰ درجه سانتی گراد در تابستان و ۱۵- درجه در زمستان برای برخی ممکن است نامطلوب باشد.

 • مالیات ۵/۰۵ درصد برای درآمد تا ۴۶,۲۲۶ دلار
 • مالیات ۹/۱۵ درصد برای درآمد ۴۶,۲۲۶ تا ۹۰,۲۸۷ دلار 
 • مالیات ۱۱/۱۶ درصد برای درآمد ۹۰,۲۸۷ تا ۱۵۰,۰۰۰ دلار
 • مالیات ۱۲/۱۶ درصد برای درآمد ۱۵۰,۰۰۰ تا ۲۲۰,۰۰۰ دلار
 • مالیات ۱۳/۱۶ درصد برای درآمد بالای ۲۲۰,۰۰۰ دلار

با این‌که دستمزد و کیفیت زندگی در استان انتاریو بالا است اما این استان گرانترین استان کانادا به حساب می‌آید. هزینه زندگی در انتاریو ۵% بالاتر از متوسط کشوری است.

زندگی در انتاریو: بهترین شهر برای زندگی کدام است؟

 • اتاوا کانادا Ottawa: این شهر به عنوان مرکز کانادا نرخ پایین و باورنکردنی بیکاری ۴/۶% را دارد و میانگین درآمد ۹۱,۰۰۰ دلار در سال را به خود اختصاص داده است.
 • تورنتو کانادا Toronto: مرکز استان انتاریو، یکی از مشهورترین کلانشهرهای دنیا است. همچنین تورنتو به عنوان یکی از شهرهای چند فرهنگی کانادا به حساب می‌آید. حدود ۴۹% از جمعیت این شهر به اقلیت‌های نژادی تعلق دارد. این شهر به عنوان مرکز فرهنگی کانادا شناخته می‌شود و جمعیتی حدود ۲/۹ میلیون نفر دارد. البته جمعیت آن با در نظر گرفتن شهرک‌های اطراف آن، حدود ۶,۳۱۳,۰۰۰ نفر است.
 • واترلو Waterloo: این شهر که در منطقه جنوبی انتاریو قرار دارد به واسطه داشتن فرصت‌های شغلی مناسب در زمینه صنعت و فناوری، هزینه پایین‌تر نسبت به تورنتو و اتاوا و دانشگاه‌های خوب مورد توجه مهاجران به این استان است.
 • همیلتون Hamilton: شهر همیلتون اغلب به پایتخت آبشارهای دنیا شناخته می‌شود و یکی از مناطق کانادا با جذابیت‌های ظاهری حیرت انگیز است. یکی از سایت‌های میراث جهانی یونسکو در این شهر قلعه Dundurn است. این شهر در سال‌های اخیر به یکی از قطب‌های جذب کارآفرینان جوان تبدیل شده است و دلیل آن هم مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها در همیلتون است.
 • اوک ویل Oakville: این شهر بیشتر بین کسانی محبوبیت دارد که خواستار زندگی در یک شهر آرام با فاصله‌ای اندک از تورنتو هستند.
 • کوبورگ Cobourg: اگر به دنبال زندگی در یک شهر کوچک و آرام هستید، کوبورگ بهترین گزینه برای شماست. این شهر ساحلی کوچک که مشرف به دریاچه انتاریو است، جمعیتی کمتر از ۲۰,۰۰۰ نفر دارد.

زندگی در انتاریو: ارزان‌ترین شهرهای انتاریو کدامند؟

 • سادبری Sudbury: این شهر به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر در انتاریوی شمالی، با داشتن ۹ معدن، دو کارخانه فولاد، دو کارخانه ذوب فلزات و یک کارخانه نیکل، به عنوان پایتخت معدن سنگ جهان شناخته می‌شود. در این شهر می‌توان یک آپارتمان یک خوابه را با قیمت ۱,۵۲۵ دلار اجاره کرد.
 • سارنیا Sarnia: این شهر در انتاریوی جنوبی قرار دارد و یکی از ارزان‌ترین شهرهای انتاریو است. بیش از ۱۰۰ پارک در این شهر قرار دارد. در این شهر شما می‌توانید با ۱,۱۸۰ دلار یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنید.
 • ویندزور Windsor: شهری زیبا در جنوب استان انتاریو این شهر به صورت مستقیم با دیترویت آمریکا همسایه است. به واسطه تاثیر آن بر صنعت خودرو سازی، آن را پایتخت خودروسازی کانادا می‌نامند. شما با داشتن ۱,۳۰۰ دلار می‌توانید یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنید.
 • دیپ ریور Deep River: این شهر زیبا در کنار رودخانه اتاوا قرار دارد. نیازی به گفتن نیست که این شهر طبیعتی بی‌نظیر دارد. در کنار این زیبایی، شما می‌توانید با پرداخت ۱,۴۰۰ دلار آپارتمان اجاره کنید.

هزینه زندگی در انتاریو چقدر است؟

هزینه زندگی در انتاریو به میزان زیادی به محل زندگی شما بستگی دارد. به طور مثال، میانگین هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر همیلتون ۹۰۷ دلار کانادا است و این نرخ در تورنتو حدود ۲,۲۳۰ دلار است.

بیایید برای اینکه دید کلی در خصوص هزینه زندگی در انتاریو داشته باشیم هزینه زندگی در دو شهر بزرگ این استان، یعنی اتاوا و تورنتو، را بررسی کنیم:

دسته بندیاتاواتورنتو
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه۱,۳۰۲ دلار کانادا در ماه۱,۶۵۹ دلار کانادا در ماه
هزینه قبوض خانه۱۵۵ دلار کانادا در ماه۲۱۵ دلار کانادا در ماه
هزینه حمل و نقل عمومی۱۲۲ دلار کانادا در ماه۱۵۶ دلار کانادا در ماه
هزینه خواربار برای یک نفر۲۱۲/۳۶ دلار کانادا در ماه۲۸۳/۶۰ دلار کانادا در ماه
سلامت و ورزش۵۵ دلار برای عضویت ماهانه۵۵ دلار برای عضویت ماهانه

مهاجرت به استان انتاریو کانادا

این استان یکی از مقاصد عمده مهاجران به کانادا است و طبق آمار در سال ۲۰۲۱ محبوب ترین استان کانادا برای مهاجرت بوده است. این استان نیمی از ساکنین جدید کانادا را در خود جای داده است. از این رو مهاجرت به استان انتاریو گزینه‌ای است که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت.

اقتصاد و بازار کار در انتاریو کانادا

اقتصاد انتاریو مولدترین اقتصاد کانادا است و ۳۷ درصد از تولید ناخالص ملی این کشور را به خود اختصاص داده است. بخش عمده‌ای از اشتغال در انتاریو حول محور صنایع تولیدی، خدماتی، مالی و فناورانه تشکیل داده است. که مهاجرت به این استان را برای متقاضیان از سراسر دنیا، جذاب کرده است. 

بخش خدمات بزرگترین بخش اقتصاد انتارو است و حدود ۵/۳ میلیون نفر در آن مشغول به کار هستند. تورنتو مرکز اصلی خدمات مالی کانادا است و نیز صنعت فیلم قابل توجه و رو به رشدی دارد. 

از سوی دیگر، اتاوا به عنوان پایتخت کشور کانادا بسیاری از موسسات فدرال و در نتیجه بسیاری از مشاغل بخش دولتی را به خود اختصاص داده است. نرخ بیکاری در استان انتاریو در حدود ۵/۳ درصد است که مساوی با میانگین کشوری است.

حداقل دستمزد در انتاریو

حداقل دستمزد در انتاریو ۱۵/۵ دلار در ساعت است. مقامات استانی در جهت حمایت از نیروی کار در مقابل افزایش هزینه‌ها و تورم، با افزایش ۸% دستمزدها را از ۱۵ به ۱۵/۵ دلار در ساعت بالا بردند. همچنین برای گروه‌های خاص زیر، از تاریخ یکم اکتبر ۲۰۲۲ افزایش‌هایی اعمال خواهد شد:

 • افراد زیر ۱۸ سال: ۱۴/۱۰ تا ۱۴/۶۰ دلار در ساعت
 • راهنمایان ماهیگیری، شکار و طبیعت گردی در صورت کار کردن کمتر از ۵ ساعت در روز: ۷۵ تا ۷۷/۶۰ دلار 
 • راهنمایان ماهیگیری، شکار و طبیعت گردی در صورت کار کردن بیشتر از ۵ ساعت در روز: ۱۵۰/۰۵ تا ۱۵۵/۲۵ دلار 
 • افرادی که دورکاری می‌کنند: از ۱۶/۵۰ تا ۱۷/۰۵ دلار در ساعت

ایرانیان استان انتاریو

بر اساس سرشماری که در سال ۲۰۲۰ انجام شده، ایرانیان ساکن استان انتاریو بیشتر در کلانشهر تورنتو زندگی می‌کنند و تعداد آنها بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر بوده است.

تحصیل در انتاریو

بسیاری از افراد با هدف ادامه تحصیل به استان انتاریو مهاجرت می‌کنند چرا که تحصیل در انتاریو، تمامی نیازهای علمی و تحصیلی دانشجویان را رفع می‌کند. این امر به واسطه داشتن دانشگاه‌هایی با رتبه بندی ملی و جهانی بسیار خوب، همواره مورد توجه دانشجویان از سراسر دنیا بوده است.

جاذبه‌های گردشگری استان انتاریو کانادا

 شناخته شده‌ترین آبشار دنیا بدون شک نیاگارا است. هر ساله میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا برای دیدن این جاذبه پر ابهت به انتاریو می‌آیند. از این سه مجموعه آبشار، بزرگترین آن‌ها که آبشارهای نعل اسبی شکل (Horseshoe Falls) نام دارد، ارتفاعی 57 متری دارد که دیواری از آب بین نیاگارای کانادا و آمریکا ایجاد می‌کند.

آبشار نیاگارا

این برج که در شهر تورنتو قرار دارد یکی از سمبل‌های کانادا به حساب می‌آید. این برج ۵۵۳ متری حتی در شب نیز از هر قسمت شهر قابل رویت است. در روزهایی که هوا پاک باشد، می‌توان توده قطرات آبی که از آبشار نیاگارا به آسمان پرتاب می‌شوند از بالای آن دید.

برج سی ان

پارلمان هیل در پایتخت کشور کانادا، جایی است که اغلب گردشگران حتما سری به آن  خواهند زد. این ساختمان در محلی زیبا مشرف به رودخانه اتاوا واقع شده است و مهمترین بخش آن، برج صلح است که با ارتفاعی ۹۰متری در مابین ساختمان مجلس سنا و مجلس عوام قرار گرفته است.

پارلمان هیل

انتاریو پارک‌های استانی بسیار زیبایی دارد. پارک‌هایی که شاید به جرات، زیباترین جلوه‌های طبیعت کشور کانادا را به خود اختصاص داده‌اند. در این پارک‌ها زیباترین دریاچه‌ها جای دارد و گردشگران امکان ماهیگیری، شنا و قایقرانی را پیدا می‌کتند. در جنوب انتاریو، با فاصله دو ساعتی از تورنتو، پارک استانی آلگونکوین (Algonquin Provincial Park) قرار دارد که یکی از محبوبترین پارت ها در انتاریو است.

در سواحل دریاچه هورون و خلیج جورجیا، پارک ملی شبه جزیره بروس (Bruce Peninsula National Park) جاذبه‌های خاص خود را ارائه می‌کند و قایقرانان و غواصان در نزدیکی ساحل می‌توانند ماجراجویی را در این پارک تجربه کنند.

همچنین در برخی از دریاچه‌های استانی انتاریو، برخی آثار باستانی به چشم می خورد. مثلاً مجموعه‌ای از نقش برجسته‌ها و حکاکی‌های روی صخره مربوط به ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ سال پیش که توسط بومیان کانادا ایجاده شده‌اند.دیوار نگارهایی که در صخره‌های پارک دریاچه استانی سوپریور (Lake Superior Provincial Park) دیده می شود.

پارک استانی آلگونکوئین

در حدود ۳۰ کیلومتری شمال غربی مرکز شهر تورنتو، سرزمین عجایب کانادا قرار دارد. یک پارک تفریحی بزرگ که در تابستان فعالیت خود را شروع می‌کند. برای خانواده‌هایی که فرزند دارند، بازدید سالانه از سرزمین عجایب کانادا یکی از بهترین کارهایی است که در تابستان می‌توان انجام داد. این مرکز تفریحی به عنوان بهترین پارک تفریحی کانادا، خانواده‌ها را از سراسر کشور به سوی خود می‌کشاند.

این جشنواره  که در اوایل سپتامبر در تورنتو برگزار می‌شود، معروف‌ترین رویداد در تقویم استان انتاریو است که هرساله میزبان مشهورترین سینماگران آمریکای شمالی است. تعداد بازدید کنندگان این جشنواره حدود نیم میلیون نفر است که در نوع خود بزرگترین جشنواره سینمایی دنیایی به حساب می‌آید.

 گالری ملی کانادا که در شهر اتاوا قرار دارد، با معماری مدرن خود محل نگهداری مجموعه‌های ارزشمند کانادا است.

حقایق خاص در مورد انتاریو کانادا

 • جشنواره رژه کاریبانا، با مسیری ۳/۶ کیلومتری بزرگترین جشنواره یک روزه در آمریکای شمالی به حساب می‌آید. 
 • انتاریو با داشتن مساحتی حدود ۱,۰۷۴,۸۴۵ کیلومتر مربع، از مجموع مساحت فرانسه و اسپانیا  بزرگتر است. 
 • انتاریو بیش از ۲۵۰,۰۰۰ دریاچه کوچک و بزرگ دارد و ۲۰% مجموع دریاچه‌های آب شیرین دنیا را دارد. 
 • تورنتو بعد از نیویورک و لس آنجلس، سومین شهر بزرگ در حوزه تولیدات سینمایی در آمریکای شمالی است. 
 • در خلال جنگ جهانی دوم، شهر کوچک ویتبی (Whitby) مرکزی سری برای تربیت جاسوس بود. دو نفر از فارغ التحصیلان این مدرسه جاسوسی موسوم به کمپ ایکس (Camp X)، ایان فلمینگ، خالق داستان‌های جیمز باند، و روالد دال، خالق داستان چارلی و کارخانه شکلات سازی، هستند. 
 • بیش از نیمی از مزارع حاصلخیز کانادا در استان انتاریو قرار دارد.
 • پرنده غواص به عنوان پرنده محبوب در این استان محبوبیت خاصی در میان اهالی انتاریو دارد. 
 • سنگ آمیتیس به عنوان کانی رسمی استان انتاریو شناخته می‌شود. 
 • گل تریلیوم، گل رسمی انتاریو است. 
 • در این استان بیش از ۱۰۰,۰۰۰ کیلومتر رودخانه وجود دارد. 
 • تنها یک کیلومتر از مرز انتاریو با آمریکا از طریق خشکی است.
 • درخت رسمی این استان، کاج سفید شرقی است.

سیستم حمل و نقل عمومی در استان انتاریو

اغلب شهرهای دارای سیستم حمل و نقل عمومی محلی هستند که شامل اتوبوس، تراموا یا مترو است. هزینه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در شهرهای مختلف متفاوت است. حمل و نقل عمومی شامل خدماتی برای عموم مردم و نیز افرادی است که نیازهای حمل و نقل ویژه دارند.

فرهنگ در استان انتاریو کانادا

از آنجایی که یک چهارم افرادی که در استان انتاریو کانادا اقامت دارند در خارج از استان متولد شده اند، تنوع فرهنگی فوق العاده‌ای در این استان وجود دارد.

ممکن است انگلیسی، زبان رسمی انتاریو باشد اما میلیون‌ها نفر از ساکنین آن زبان مادری دیگری دارند و ۲۵ درصد از آنها در کشورهایی غیر از کانادا متولد شده‌اند. امروزه، انتاریو میزبان اقوام مختلفی از سراسر دنیا است و بیش از ۵۰ درصد از مهاجران جدید کانادا را به خود جذب می‌کند.

 اکثر ۸۵۳۰۰۰ نفری که ساکن انتاریو هستند و زبان اول آن‌ها فرانسوی است، در پایتخت کشور کانادا یعنی اتاوا، نزدیک مرز کبک،زندگی می کنند. از محله‌ها و شهرک‌هایی که تنوع فرهنگی و قومیتی زیادی را در خود جای داده‌اند می‌توان به محله چینی ها، محله کره‌ای‌ها، محله یونانی و نیز به ایتالیا کوچک اشاره کرد. 

انتاریو بیش از هر استان دیگری موزه و گالری هنری دارد.. حتی جوامع بسیار کوچک‌تری هم نظیر نیاگارا مانند دریاچه و استراتفورد میزبان جشنواره‌های تابستانی معروفی هستند که به بازآفرینی آثار جرج برنارد شاو و ویلیام شکسپیر اختصاص یافته‌اند.

غذاهای انتاریو کانادا

 • شربت افرا: شربت افرا که به عنوان مشهورترین محصول غذایی در کانادا به حساب می‌آید، در انتاریو هم بسیار محبوب است. شهر لنارک (Lanark) به پایتخت شربت افرای انتاریو شهرت دارد.
 • پاستا به سبک تورنتو: رنگ و بوی ایتالیایی که در شهر تورنتو وجود دارد به موج مهاجرت اوایل قرن بیستم برمی‌گردد که باعث ایجاد جوامع ایتالیایی در بیشتر شهرهای آمریکای شمالی شد. این امر باعث نفوذ فرهنگ غذایی ایتالیا در بسیاری از شهرهای تورنتو شد به طوری که تولیدکننده برتر پاستا “پریمو” در استان تورنتو واقع شده است.
 • پیاسره Piacere: نوعی پنیر کانادایی است که در استراتفورد استان انتاریو تولید می شود. این پنیر از شیر گوسفند تهیه شده و در آن از فلفل و گیاهان معطری همچون رزماری استفاده می شود که با گذشت زمان، عطر و طعم به خصوصی به خود می‌گیرد و به عنوان چاشنی غذا می‌توان از آن استفاده کرد.
 • ساندویچ بیکن پیمیل Peameal Bacon Sandwich: این غذا که یک ساندویچ ساده است، مختص شهر تورنتو کانادا است و شامل تکه‌های ضخیم بیکن است که داخل نان قرار می‌گیرد. این ساندویچ به این دلیل پیمیل نامگذاری شده است که در گذشته بر روی بیکن، آرد نخود ریخته می‌شد.
 • پیتزای سوشی Sushi Pizza: این پیتزا  که الهام گرفته از غذای سوشی ژاپنی است در سراسر کانادا به خصوص در تورنتو طرفداران زیادی دارد.  پیتزا شامل برنج سرخ شده ماهی سالمون ماهی تن آووکادو و سس مایونز و سس سویا
 • بیور تیل BeaverTail: این شیرینی که مشهورترین خوراکی در شهر اتاوای استان انتاریو است نوعی شیرینی بیضی شکل است. این شیرینی با طعم‌های مختلفی پخته می‌شود. از طعم دارچین گرفته تا  شکلاتی، شکری، میوه ای و نارگیلی. درست است که این شیرینی در تمام نقاط کانادا به فروش می‌رسد، اما اتاوا پایتخت بلامنازع آن است.

سوالات متداول

از ماه فوریه ۲۰۲۲ حداقل دستمزد در انتاریو ۱۵/۵ دلار در ساعت افزایش یافته.

فرصت‌های کاری در انتاریو بسیار عالی است. جمعیت کانادا در حال پیرشدن است و این بدان معنی است که تقاضا برای نیروی کار، در این کشور رو به افزایش خواهد گذاشت. انتاریو هم از این قاعده مستثنی نیست و کاهش نیروی کار در این استان نیز رخ خواهد داد.

بله. این استان یکی از گران‌ترین استان‌های کانادا از نظر هزینه زندگی است. یکی از مهمترین دلایلی که زندگی در استان انتاریو را گران کرده است، هزینه بالای مسکن است بخصوص در کلانشهر تورنتو.

با توجه به اینکه دانشگاه تورنتو رتبه ۱ را در بین دانشگاه‌های کانادا به خود اختصاص داده است، می‌توان اینگونه برداشت کرد که این استان یکی از با کیفیت ترین دانشگاه‌های کانادا را به خود اختصاص داده است.

طبق گزارش دولت انتاریو، زنان در این استان سالانه حدود ۷,۲۰۰ دلار کمتر از مردانی که به همان میزان تجربه کاری داشته‌اند دریافت می‌کنند. از این رو زنان باید ۱۵/۵ ماه کار کنند تا حقوقی معادل ۱۲ ماه کار کردن مردان دریافت کنند.

استان انتاریو ۸/۲۵ برابر بزرگتر از انگلستان و ۱۵ برابر بزرگتر از ایرلند است.

 1. تورنتو کانادا
 2. اتاوا
 3. میسیساگا
 4. برامپتون
 5. همیلتون
 6. لندن
 7. مارکهام
 8. وان
 9. کیچنر
 10. ویندزور

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال