Search
Close this search box.

استان نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور

چندین دهه قبل اولین سیگنال رادیویی در استان نیوفاندلند و لابرادور دریافت شد و انسان به دنیای ارتباطات خوش آمد گفت. حال شاید با خواندن این مقاله، سیگنالی از یک زندگی جدید دریافت کنید و تصمیمی بگیرید که دنیایتان را عوض کند.

این استان جایی است که می‌توان بدون این که چشم‌ها را بست خیال پردازی کرد، خود را در انتهای دنیا دید یا به تعبیری در لبه دنیا! این استان آرام یکی از زیباترین بخش‌های کانادا است با چشم اندازهایی وسیع که شما را جادو می‌کند. البته نباید از زمستان‌های سرد آن غافل شد.

نیوفاندلند و لابرادور مساحتی بیش از سه برابر کل استان‌های ماریتایم (نوا اسکوشیا؛ نیوبرانزویک؛ جزیره پرنس ادوارد) دارد. آینده این استان تا حد زیادی به مهاجران وابسته است و از این رو می‌تواند برای متقاضیان مهاجرت به کانادا جذاب باشد. این مقاله جایی است که شما را با تمامی مزیت‌ها، معایب، جاذبه‌ها و دیگر ویژگی‌های این استان آشنا می‌کند.

استان نیوفاندلند و لابرادور در یک نگاه

مرکز: سنت جانز

مساحت: ۴۰۵,۲۱۲ کیلومتر مربع

جمعیت: ۵۲۲,۴۵۳ نفر

زبان رسمی: انگلیسی

محصولات عمده: محصولات معدنی، شیلات، کاغذ

شعار: ابتدا پادشاهی خدا را بجویید.

نقشه استان نیوفاندلند و لابرادور

پرچم استان نیوفاندلند و لابرادور

پرچم استان نیوفاندلند و لابرادور
فهرست مطالب

شرایط زندگی در نیوفاندلند و لابرادور

شرایط زندگی در این استان را بهتر و بیشتر از هرکسی، افرادی می‌توانند قضاوت کنند که یا در آنجا زندگی کرده‌اند یا برای مدتی از این استان بازدید داشته‌اند. پس بیایید نگاهی به نظرات این افراد بیندازیم که در سایت Quora نظرات خود را به اشتراک گذاشته‌اند.

این کاربران در پاسخ به این پرسش که “زندگی در نیوفاندلند و لابرادور چگونه است؟” این گونه پاسخ داده است:

این بستگی به این دارد به چه چیزی علاقه دارید. اگر به فعالیت‌های فضای باز علاقه دارید، عاشق این استان خواهید بود (در ماه‌های تابستان). اگر علاقه چندانی به این نوع فعالیت‌ها ندارید، آنچنان خوب نخواهد بود. سنت جانز شهر اصلی [استان] است و تنها در خیابان جورج می‌توان تفریحاتی پیدا کرد اما برای خانواده‌ها چیزی وجود ندارد. شهرهای کوچک (از جمله شهری که من در آن زندگی می‌کنم) بسیار خسته کننده هستند و رویداد خاصی در آن رخ نمی‌دهد. بیشتر افرادی که در اینجا هستند مسن هستند و اگر نوجوان باشید سخت بتوانید گروهی از دوستان جوان پیدا کنید. فرصت‌های شغلی بسیار پایین است و بیشتر مشاغل مربوط به کارهای کارگری است. در کل من اینجا را دوست ندارم و می‌خواهم بروم. البته شاید شما اینجا را دوست داشته باشید. این واقعا به علاقه شما بستگی دارد.

به عنوان کسی که از زمان تولد در نیوفاندلند زندگی کرده است، چیزی که بدان عادت می‌کنید، آب و هوای آن است. ممکن است در یک روز، هم باران هم برف و هم آفتاب را شاهد باشید. [آب و هوا] واقعا غیر قابل پیشبینی است. بعلاوه، تابستان‌های ما تقریبا در اواخر ژوئن شروع می‌شود. تنها این اواخر بود که دمای ۲۰ درجه را شاهد بودیم. علاوه بر آن، نیوفاندلند محل بسیار خوبی برای زندگی است. بسیار زیباست و لازم نیست نگران موجودات سمی باشید. با این حال، سرگرمی‌های زیادی برای انجام دادن نیست که این زیاد خوب نیست.

من فقط [به این استان] سفر کرده‌ام و در آن زندگی نکرده‌ام. اما [باید بگویم] آب و هوای آن بسیار بد است با کولاک و طوفان‌های شدید در طول زمستان. [زمستانی که] 8 ماه به طول می‌انجامد. تابستان‌های آنجا به طرز خارق العاده‌ای برای سفر خوب است با آن نهنگ‌ها، کوه‌های یخ و آبدره‌های زیبا. اما زمستان بسیار سخت است. یافتن شغل بسیار دشوار است و فک می‌کنم مشکلاتی در خصوص اعتیاد به الکل هم در استان وجود دارد. اگر ماهیگیر نباشید، تصور اینکه بتوانید شغل دیگری بیابید، برایم دشوار است. مجددا باید گفت که، محلی بسیار زیبا برای سفر کردن در تابستان است. این حس به شما دست خواهد داد که انگار در لبه دنیا هستید. مردمان آن نیز رفتار بسیار دوستانه‌ای دارند.

مزایای زندگی در نیوفاندلند

 • هزینه پایین زندگی: در این استان می‌توان از هزینه مقرون به صرفه زندگی و مسکن لذت برد. شما می‌توانید به راحتی در این استان خانه‌ای را با مبلغ ماهانه ۱۰۰۰ دلار اجاره کنید که حتی در خارج از شهر ممکن است ارزان‌تر از این هم باشد. 
 • تنوع فرهنگی: با داشتن جامعه‌ای با فرهنگ‌های گوناگون، استان نیوفاندلند و لابرادور به مهاجران این امکان را می‌دهد که از این تفاوت فرهنگی به بهترین شکل استفاده کنند و یک جامعه چند فرهنگی را تجربه کنند. 

معایب زندگی در نیوفاندلند

 • زیرساخت‌های ضعیف نظام سلامت: حقیقت این است که نظام سلامت در این استان چندان خوب نیست. استان نیوفاندلند و لابرادور در چندسال اخیر در رده‌های پایین کشوری قرار می‌گیرد. 
 • سیستم حمل و نقل عمومی ضعیف: دولت نیوفاندلند و لابرادور همت چندانی برای بهبود وضع حمل و نقل عمومی نکرده است و از این رو، تعداد اندکی اتوبوس به اهالی استان خدمات می‌رسانند. دسترسی به برخی از نقاط استان تنها با کشتی مسافری یا همان فری امکان پذیر است که آن هم در زمان‌هایی از سال با افزایش نرخ کرایه مواجه است. گاهی هم استفاده از فری برای کسانی که مجبور به استفاده از آن به طور مکرر هستند عذاب آور است. 
 • شرایط آب و هوایی سخت: در خلال فصل سرما، بارش شدید برف ممکن است باعث بسته شدن جاده‌ها شود. در طول فصل سرما در استان نیوفاندلند و لابرادور حتما اندکی ذخیره و جیره غذای خشک داشته باشید تا برای زمان‌هایی که کولاک شدید رخ می‌دهد و نمی‌توانید برای روزهای متمادی از خانه خارج شوید آماده باشید. 

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور

در کل باید گفت که زمستان‌های سرد اما نه بسیار شدید و تابستان‌های گرم و خنک، اقلیم نیوفاندلند و لابرادور را تشکیل می‌دهند. در گرمترین ماه‌های سال بیشینه دما به ۱۵ درجه سانتی گراد می‌رسد و در سردترین ماه‌های سال نیز کمینه دما بسته به جغرافیای مورد نظر از ۷- تا ۲۶- متغیر است.

اقتصاد نیوفاندلند و لابرادور

اقتصاد این استان به صورت سنتی وابسته به استخراج و صادرات منابع طبیعی بوده است. یکی دیگر از بخش‌های اقتصادی نیوفاندلند و لابرادور، ماهیگیری و صنایع مرتبط با جنگلداری است. با این حال، در قرن بیستم، اقتصاد وابسته به ماهیگیری در این استان به شدت کاهش یافت و در حال حاضر با رشد نسبی صنعت گردشگری و معدن، بارقه‌هایی از امید در اقتصاد استان دیده شد.

هزینه زندگی در نیوفاندلند و لابرادور

هزینه زندگی برای یک شخص در استان نیوفاندلند و لابرادور با احتساب اجاره خانه به طور متوسط حدود ۱,۸۶۳ دلار کانادا است. این هزینه برای یک خانواده چهار نفره حدود ۴,۳۴۸ دلار است.

جدول زیر هزینه‌های زندگی را در استان نیوفاندلند و لابرادور را با جزییات بیشتر به نمایش می‌گذارد:

دسته بندییک شخصخانواده چهار نفره
مجموع هزینه ها با احتساب اجاره خانه۱,۸۶۳ دلار کانادا۴,۳۴۸ دلار کانادا
مجموع هزینه‌ها بدون اجاره خانه۹۴۱ دلار کانادا۲,۸۱۸ دلار کانادا
اجاره خانه + هزینه قبوض۹۲۲ دلار کانادا۱,۵۳۰ دلار کانادا
خوراک۷۴۲ دلار کانادا۱,۹۲۶ دلار کانادا
حمل و نقل۶۸/۴ دلار کانادا۱۸۲ دلار کانادا

میانگین حقوق ماهانه بعد از کسر مالیات: ۲,۳۸۰ دلار کانادا
جمعیت نیوفاندلند و لابرادور در سال ۲۰۲۲: ۵۲۲,۴۵۳ نفر

برای این که تصویری شفاف از هزینه‌های زندگی در نیوفاندلند و لابرادور داشته باشید بهتر است مقایسه‌ای داشته باشیم بین هزینه‌های شهر سنت جانز و ونکوور. لیست زیر اختلاف هزینه‌ها را نمایش می‌دهد:

 • هزینه خوراک در ونکوور ۷% بیشتر از سنت جانز است.
 • هزینه مسکن در ونکوور ۵۳% بیشتر از سنت جانز است.
 • هزینه پوشاک در ونکوور ۱۰% بیشتر از سنت جانز است.
 • هزینه حمل و نقل در ونکوور ۴۱% بیشتر از سنت جانز است.
 • هزینه سرگرمی در ونکوور ۸% بیشتر از سنت جانز است.
 • هزینه سلامت و بهداشت در ونکوور ۴۰% بیشتر از سنت جانز است.

حقایق جالب در مورد استان نیوفاندلند و لابرادور

 • مرکز این استان، سنت جانز، در قرن نوزدهم بارها طعمه حریق شد و تقریبا اکثر مناطق آن از بین رفت.
 • شهرک Tilt Cove با ۵ نفر سکنه، کم جمعیت ترین منطقه مسکونی نیوفاندلند و لابرادور است. 
 • گولیلمو مارکونی، مخترع رادیو، در سال ۱۹۰۱ اولین سیگنال رادیویی بیسیم را در این استان دریافت کرد. 

شهرهای نیوفاندلند و لابرادور

 • سنت جانز: این شهر با داشتن ۱۱۱,۹۱۴ نفر جمعیت، پر جمعیت‌ترین شهر استان نیوفاندلند و لابرادور به حساب می‌آید. این شهر اقتصادش را مدیون نزدیکی به اقیانوس است. صنعت نفت و گاز این شهر را به یکی از ۱۹ شهر انرژی جهان تبدیل کرده است. نکته مهم اینکه، نباید این شهر را با شهر سنت جان در استان نیوبرانزویک اشتباه گرفت.
 • کانسپشن بی ساوث Conception Bay South: این شهر که به اختصار CBS نیز نامیده می‌شود، ۲۷,۱۶۱ نفر جمعیت دارد و دومین شهر بزرگ نیوفاندلند و لابرادور از نظر جمعیت به حساب می‌آید. زمین‌های حاصلخیز این منطقه و منابع طبیعی فراوان آن، این شهر را به مقصدی برای اولین مهاجران اروپایی تبدیل کرد که اغلب ایرلندی و انگلیسی بودند. اقتصاد این شهر بر پایه شیلات و گردشگری استوار است.
 • پارادایس Paradise: جمعیت پارادایز ۲۲,۹۵۷ نفر بوده و سومین شهر پرجمعیت استان به شمار می‌آید.
 • مون پرل Mount Pearl: شهری با ۲۲,۴۷۷ نفر جمعیت، چهارمین شهر نیوفاندلند و لابرادور است.
 • کرنر بروک Corner Brook: این شهر که حدود ۲۰,۰۰۰ نفر جمعیت دارد به عنوان مرکز خدماتی مناطق غربی و شمالی نیوفاندلند و لابرادور شناخته می‌شود.

سیستم حمل و نقل عمومی

سیستم حمل و نقل عمومی محلی در استان نظیر اتوبوس، بسیار منطقی است اما باید هزینه کشتی‌های مسافری را در نظر بگیرید مخصوصا اگر در جزیره نیوفاندلند زندگی بکنید. اگر بخواهید به لابرادور یا نوا اسکوشیا سفر کنید هزینه‌ها برایتان اندکی ناخوشایند خواهد بود به ویژه برای کسانی که با خودرو سوار فری می‌شوند.

در نیوفاندلند و لابرادور سیستم اتوبوس رانی توسط شرکت مترو باس (Metrobus) اداره می‌شود. در جدول زیر هزینه حمل و نقل عمومی در این استان و به صورت خاص در شهر سنت جانز را مشاهده می‌کنید:

هزینهافراد بزرگسال ۱۸ تا ۶۴ سالهافراد بالاتر از ۶۵ سالهافراد ۱۲ یا ۱۷ ساله
پرداخت نقدی۲.۵ دلار کانادا۲.۵ دلار کانادا۲ دلار کانادا
کارت عبور ۱۰ سفره۲۲.۵ دلار کانادا۱۸ دلار کانادا۱۸ دلار کانادا
کارت عبور ماهانه۷۸ دلار کانادا۵۳ دلار کانادا۵۳ دلار کانادا
کارت عبور ترمی (مختص دانشجویان)۲۷۵ دلار کانادا(برای هر ترم)

یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی در نیوفاندلند و لابرادور، کشتی‌های مسافربری یا همان فری‌ها هستند. اکثرا این کشتی‌ها برای رفت و آمد اهالی این استان با سایر استان‌های آتلانتیک استفاده می‌شود.

جدول هزینه بلیت یک طرفه از Port aux Basques در نیوفاندلند تا North Sydney در نوا اسکوشیا:

بازه سنیهزینه
افراد ۱۳ تا ۶۴ ساله۴۳.۷۸ دلار کانادا
افراد ۵ تا ۱۲ ساله۲۰.۳۴ دلار کانادا
کودکان زیر ۵ سالرایگان
افراد بالای ۶۵ سال۴۰.۲۳ دلار کانادا

در نقشه زیر مسیر تردد کشتی‌های مسافری  بین نیوفاندلند و لابرادور را مشاهده می‌کنید:

جاذبه‌های گردشگری نیوفاندلند و لابرادور

این استان زیبا برای کسانی که به دنبال زیبایی منحصر به فرد و طبیعت بکر کانادا هستند، مقصدی ایده‌آل است. برای این‌که گردشگران بتوانند اطلاعات مختصری در مورد مکان هریک از جاذبه‌های گردشگری استان و مراکز اطلاعات گردشگران به دست بیاورند، می‌توانند از سیستم نقشه تعاملی این استان استفاده کنند. 

 • سایت تاریخی سیگنال هیل Signal Hill: این سایت بر بلندای تپه‌ای به همین اسم واقع شده است و مشرف است به اقیانوس اطلس، بندر سنت جانز و شهری تاریخی.جالب است بدانید این منطقه در سال ۱۹۰۱ اولین سیگنال بی‌سیم دنیا را دریافت کرد.

 • موزه The Rooms: جدیدترین موزه سنت جانز The Rooms نام دارد و شامل مجموعه‌های موضوعی است. این بخش‌ها شامل تاریخ طبیعی و حیات وحش، زندگی بومیان، هنر معاصر، نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری است که تصویری خوب از نیوفاندلند و لابرادور به دست می‌دهد.

By Shhewitt، CC BY-SA 4.0،

 • شبه جزیره بونا ویستا: شناخته شده‌ترین شبه جزیره در نیوفاندلند، بونا ویستا است که گمان بر این است که جان کابوت، به عنوان اولین اروپایی که بعد از وایکینگ‌ها به آمریکای شمالی قدم گذاشت، برای اولین بار در سال 1497 “دنیای جدید” را کشف کرد. بر بلندای دماغه بونا ویستا مجسمه او نسب شده است. گردشگران در این شبهه جزیره می‌توانند از تماشای نهنگ‌ها، پافین‌ها و کوه‌های یخ را لذت ببرند.

جزیره بوناویستا استان نیوفاندلند و لابرادور

 • سایت تاریخی فانوس دریای Cape Spear: این فانوس دریایی تاریخی در یازده کیلومتری جنوب سنت جان، شرقی‌ترین نقطه در آمریکای شمالی است و قدیمی‌ترین فانوس دریای نیوفاندلند به حساب می‌آید. در این موزه دو لوله توپ جا مانده از جنگ جهانی دوم نگهداری می‌شود که هریک به وزن 30 تن بوده و برد آتشباری آن‌ها به 13 کیلومتر می‌رسیده.

فانوس دریایی استان نیوفاندلند و لابرادور

فرهنگ مردم

فرهنگ منحصر به فرد نیوفاندلند و لابرادور آمیزه‌ای از فرهنگ انگلستان، ایرلند، فرانسه و ساکنان بومی است. تاریخ این استان سرشار از داستان‌ها و افسانه‎هایی است که همواره در زمستان‌های سرد این منطقه، گرم کننده دورهمی‌های خانوادگی بوده است. 

 • اسنو وست Snow West:
  این فستیوال که یکی از مهمترین جشنواره‌های زمستانی کانادا به حساب می‌آید، در اواخر مارس برگزار می‌شود. این فستیوال شامل فعالیت‌هایی همچون اسکی، اسنوبرد، سورتمه سواری، ساخت مجسمه‌های برفی و چندین فعالیت دیگر می‌شود.

 • مارچ هیر March Hare:
  این فستیوال بزرگترین فستیوال شعرخوانی در بین استان‌های آتلانتیک کانادا است. نام خود را از یکی از شخصیت‌های داستان آلیس در سرزمین عجایب گرفته است. در اوایل مارچ، شعرای حرفه‌ای و تازه کار دور هم جمع می‌شوند تا لذت شعرخوانی را به اهالی این استان هدیه کنند.

 • فستیوال North West River Breach:
  این فستیوال یکی از پرشورترین رویدادهای برگزار شده در لابرادور است. در آخرین تعطیلات آخر هفته ماه جولای، گروه‌های موسیقی حدود یک شبانه روز در این ساحل به نواختن موسیقی می‌پردازند و بازدیدکنندگان در حین بازدید از آثار هنری و سنتی لابرادور، از غذاهای محلی نیز لذت می‌برند. جالب است بدانید که جمعیت نورث وست ریور در خلال برگزاری این فستیوال سه برابر می‌شود. 

تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور

دانشگاه مموریال (Memorial) به عنوان تنها دانشگاه در نیوفاندلند و لابرادور، این نام را به احترام کشته شدگان در جنگ جهانی اول برای خود انتخاب کرده است. این دانشگاه به واسطه کیفیت خوب آموزشی، باعث شده تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور مورد توجه دانشجویان از سراسر دنیا قرار دارد.

مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور

این استان به عنوان یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا است و به واسطه اینکه نیوفاندلند و لابرادور پایین‌ترین نرخ زاد و لد و نیز بالاترین میانگین سنی را در کانادا دارد به شدت به جذب مهاجر نیازمند است تا اقتصاد و جامعه خود را نجات دهد.

تا سال ۲۰۲۵ این استان کاهشی ۱۰ درصدی را در نیروی کار خود تجربه خواهد کرد که به کمبود ۳۵,۰۰۰ نفری نیروی کار در استان منجر خواهد شد. به واسطه این کاهش معنی دار، مقامات استان به فکر یافتن راه چاره‌ای افتادند و بهترین راه‌ کار، جذب مهاجران بیشتر است. 

اهداف دولت نیوفاندلند و لابرادور در جذب بیشتر مهاجر:

 • نیروی کار مورد نیاز بازار کار استان نیوفاندلند و لابرادور توسط مهاجران تامین خواهد شد. با جذب صاحبان مشاغل در این استان، برای ساکنین بومی آن فرصت‌های شغلی بیشتر و خدمات با کیفیت‌تری در صنایعی همچون فناوری اطلاعات، صنایع غذایی و مسکن ایجاد خواهد شد. 
 • نیروی کار مهاجر به طور چشمگیری درآمد مالیاتی استان را افزایش داده و در نهایت به دولت استانی کمک می‌کند که خدمات خود را بدون افزایش هزینه‌ها ارتقاء دهد. این مهاجران به واسطه تجربیات و تخصص‌های خود می‌توانند در حل مشکلات و چالش‌ها استانی موثر باشند. 
 • حضور مهاجران می‌تواند جمعیت جوان را از سراسر دنیا به نیوفاندلند و لابرادور آورده و استعداد و مهارت آنان را در خدمت استان قرار دهد. 

با این اوصاف می‌توان دید که چشم انداز مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور روشن است.  

نمودار زیر، میانگین سنی استان‌های کانادا را در سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد:

میانگین سنی استان‌های کانادا

سوالات متداول

خیر. کمبود زمین‌های قابل کشاورزی و کوتاه بودن فصل کشت، صنعت کشاورزی را در این استان با محدودیت جدی مواجه کرده است و بیشتر مواد غذایی، از خارج استان تامین می‌شود. البته صنایع کوچک در استان در حال رشد هستند و تمرکز خود را بر روی محصولات لبنی و مرغداری گذاشته‌اند و میوه‌ و سبزیجات تولیدی، تنها پاسخگوی بازار محلی است.

زبان رسمی این استان انگلیسی است.

شهر سنت جانز (St. John’s). این نکته را فراموش نکنید که این شهر با شهر سنت جان در استان نیوبرانزویک متفاوت است.

 • سنت جانز St. John’s
 • کرنر بروک Corner Brook
 • مون پرل Mount Pearl
 • گندر Gander
 • پارادایس Paradise

از ابتدای آوریل سال ۲۰۲۲ حداقل دستمزد در استان نیوفاندلند و لابرادور با ۴۵ سنت افزایش به ۱۳.۲۰ سنت افزایش یافت.

خیر. زندگی در این استان بسیار مقرون به صرفه است به طوری که هزینه زندگی برای یک شخص در استان نیوفاندلند و لابرادور با احتساب اجاره خانه به طور متوسط حدود ۱,۸۶۳ دلار کانادا است. این هزینه برای یک خانواده چهار نفره حدود ۴,۳۴۸ دلار است.

نماد این استان پرنده پافین است.

 • آب و هوای بسیار پاک، امنیت و آرامش بالا
 • سیستم آموزشی خوب و با کیفیت
 • غذاهای نیوفاندلند و لابرادور
 • جامعه آرام و مردمی خونگرم
 • نیاز استانی به جذب نیروی کار مهاجر

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال