Search
Close this search box.

استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک

«جواهری در کانادا»، این شاید مناسب‌ترین توصیفی است که می‌توان در مورد این استان ارائه کرد. استان نیوبرانزویک بزرگترین استان در بین سه استان ماریتایم کانادا است. ۸۰% این استان پوشیده از جنگل‌ است و با طبیعت بکر، لابستر و بندر فاند، رودخانه‌های پر از ماهی سالمون و سواحل دست نخورده شناخته می‌شود. استانی که به واسطه داشتن مرز زمینی گسترده با کبک و تاثیری که از آن گرفته است، زبان فرانسه را هم به عنوان زبان رسمی خود در کنار انگلیسی قبول کرده است. 

آنچه در این مقاله در انتظار شماست، اطلاعاتی است که دید شما را نسبت به این استان باز کرده و افقی را پیش روی شما می‌گشاید تا به خوبی مسیر خود را در این سفر پر ماجرا بیابید. پس با ما همراه باشید.

استان نیوبرانزویک در یک نگاه

مرکز: فردریکتون

مساحت: ۷۲,۹۰۷ کیلومتر مربع

جمعیت: ۷۹۴,۳۰۰ نفر

زبان رسمی: انگلیسی و فرانسه

محصول عمده: محصولات کشاورزی، چوب، کاغذ

شعار: امید بازگشته است.

نقشه استان نیوبرانزویک

پرچم استان نیوبرانزویک

پرچم استان نیوبرانزویک کانادا
فهرست مطالب

حقایق جالب و شنیدنی درباره نیوبرانزویک

 1. گرداب Old Sow دومین گرداب بزرگ در جهان است.
 2. آبشار گرند فالز گرج، با ارتفاع ۷۰ متر بزرگترین آبشار استان است. 
 3. پل سرپوشیده هارتلند، در شهر هارتلند، با طول ۳۹۰ متر طولانی‌ترین پل سرپوشیده دنیا به حساب می‌آید.
 4. شهر شدیاک Shediac به عنوان پایتخت لابستر جهان شناخته می‌شود. 
 5. نیوبرانزویک تنها استان کانادا است که دو زبان رسمی دارد و به صورت رسمی Bilingual به حساب می‌آید.
 6. نیوبرانزویک ارزان‌ترین استان کانادا برای زندگی است.
 7. اولین موزه کانادا در این استان و در شهر سنت جان افتتاح شد.
 8. خلیج فاندی محل زندگی ۱۲ گونه مختلف از نهنگ‌ و کوسه‌ است.
 9. در نیوبرانزویک بالای ۶۰ فانوس دریایی وجود دارد که ساختاری یکپارچه از فانوس‌های دریایی را شکل می‌دهند.

مزایای زندگی در نیوبرانزویک

 • هزینه پایین مسکن

در مقایسه با سایر استان‌های کانادا، هزینه مسکن در استان نیوبرانزویک پایین است. در واقع باید گفت هزینه اجاره و یا خرید خانه در نیوبرانزویک، پایین‌ترین نرخ در بین استان‌های کانادا به حساب می‌آید. 

البته این نرخ با توجه به محل مورد نظر متفاوت خواهد بود اما اگر خانه‌ای را در خارج از شهرها مد نظر دارید، می‌توانید برای آپارتمانی یک خوابه، هزینه کمتر از ۵۰۰ دلار را توقع داشته باشید. 

 • داشتن مردم خونگرم

همانند سایر استان‌های ساحل شرقی، این استان با مردم خونگرمش شناخته می‌شود. در حال حاضر جمعیت این استان ۷۹۴,۳۰۰ نفر است. این جمعیت اندک باعث ایجاد جامعه‌ای صمیمی شده است. این حس دوستانه و صمیمی، کار را برای افرادی که تازه به این استان نقل مکان می‌کنند آسان می‌کند. 

 • بهره مندی از طبیعت زیبا

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید فعالیت‌های طبیعت گردی را دوست دارید، این استان جایی است که شما را به آرزویتان می‌رساند.

معایب زندگی در نیوبرانزویک

 • نرخ بالای بیکاری 

نرخ بیکاری در این استان نسبتا بالاست. البته این بدان معنی نیست که اصلا نمی‌توانید شغلی بیابید، بلکه در یافتن شغل با دشواری مواجه خواهید شد. در حال حاضر نرخ بیکاری در نیوبرانزویک ۷/۵% است که در مقایسه با متوسط کشوری که ۵/۵% است، نرخ بالاتری به حساب می‌آید. 

دلیل عمده این بالا بودن نرخ بیکاری این است دو صنعت بزرگ فعال در این استان، صنعت کشاورزی و ماهیگیری هستند. این صنایع به واسطه تخصصی بودن، برای تمامی افراد مناسب نیستند و افراد باید دارای حداقل تجربه‌هایی در این زمینه باشند. 

دلیل دیگر، فصلی بودن اغلب مشاغل در نیوبرانزویک است. در طول تابستان، به واسطه فعال شدن گردشگری، یافتن کار به مراتب راحت‌تر است. اما با آمدن زمستان و ناپدید شدن گردشگران، این مشاغل نیز ناپدید می‌شوند. 

 • مشکلات زبان

استان نیوبرانزویک، جزو معدود استان‌هایی است که زبان فرانسه را به عنوان یکی از زبان‌های رسمی خود انتخاب کرده است. حدود یک سوم جمعیت نیوبرانزویک بیشتر به زبان فرانسه تکلم می‌کنند. 

 • آب و هوای نه چندان مطلوب

تابستان‌های نیوبرانزویک گرم و مرطوب است، اما زمستان‌های آن بسیار سرد و پر برف است. آسمان این استان در طول سال اغلب ابری و نیمه ابری است. دمای هوا بین ۱۰- تا ۳۲ درجه سانتی گراد در طول سال نوسان دارد.

شهرهای استان نیوبرانزویک

این شهر به واسطه وسعت کمی که نسبت به کانادا دارد، تنها ۸ شهر دارد. 

 • فردریکتون
 • سنت جان
 • مونکتون
 • دیپه
 • ادمونستون
 • میرامیچی
 • بثرست
 • کمپ بلتون

در کدام شهر نیو برانزویک زندگی کنیم؟

نیو برانزویک کلانشهرهای آنچنانی مانند ونکوور یا تورنتو ندارد. حدود ۸۰% این استان پوشیده از جنگل است و بیشتر برای افرادی مناسب است که زندگی روستایی را به زندگی شهری ترجیح می‌دهند. در لیست زیر بهترین شهرهایی را که در نیوبرانزویک می‌توان برای زندگی انتخاب کرد بررسی می‌کنیم:

این شهر با داشتن ۵۶,۲۲۴ نفر جمعیت، یک شهر بزرگ به حساب می‌آید. به دلیل مرکزیت استان، سیستم آموزشی در این استان از کیفیت بالایی برخوردار است. برخی این شهر را نسخه کوچکی از تورنتو یا کلگری می‌دانند. در سال‌های اخیر این شهر شاهد شکوفایی صنعت IT نیز بوده است که فرصت‌های شغلی خوبی را فراهم می‌آورد.

شهر مونکتون با جمعیتی ۸۲,۷۴۳ نفره، شهری بزرگ در نیوبرانزویک تبدیل شده است. این شهر در اصل دو زبانه محسوب می‌شود و حدود ۳۰% از اهالی این شهر به زبان فرانسه تکلم می‌کنند.

این شهر در رقابت با فردریکتون است و به داشتن خلیج فاندی می‌نازد. این شهر همچنان به عنوان قطب تجاری نیوبرانزویک شناخته می‌شود. 

با زندگی در سنت جان به دو چیز دست خواهید یافت. یکی، آرامش و هزینه پایین که در شهرهای بزرگ دیگر نمی‌توان یافت. دیگری، داشتن فرصت‌های شغلی بیشتر نسبت به سایر شهرهای استان به واسطه اقتصاد قدرتمند.

اگر می‌خواهید در شهری ساحلی زندگی کنید و در عین حال به طبیعت نزدیک باشید، این شهر بهترین گزینه شما است. دییپ به معماری اروپایی، نزدیکی به مسیرهای طبیعی، پارک‌ها، جنگل‌ها، و حتی ساحلش شناخته می‌شود. این مزیت‌های نسبی، باعث رشد سریع این شهر شده است.

این شهر که توسط رودخانه‌های مختلف احاطه شده است، محیطی آرام و زیبا ست که جمعیتی حدود ۱۹,۰۰۰ نفر دارد. مسیرهای زیبای پیاده روی در داخل جنگل‌ها و اطراف رودخانه‌ها در این شهر، منحصر به فرد است.

این شهر کوچک، محلی ایده‌آل برای سکونت خانواده‌ها است. زیرا این شهر یکی از امن‌ترین محل‌های کانادا است به طوری که شاخص جرایم خشن در این شهر ۱۸.۲۵ است که در مقایسه با میانگین کشوری که ۷۲.۹ است، به مراتب پایین‌تر است.

هزینه زندگی در استان نیوبرانزویک

هزینه زندگی یک شخص در نیوبرانزویک به طور میانگین ۱,۳۵۰ دلار کانادا در ماه است و میانگین هزینه یک خانواده ۴ نفری حدود ۴,۸۰۰ دلار کانادا است. این استان یکی از ارزان‌ترین استان‌های کانادا است. تمامی ملزومات زندگی از جمله مسکن، حمل و نقل، خوراک و سایر نیازهای روزانه در این استان مقرون به صرفه هستند.

جدول هزینه‌های زندگی در نیوبرانزویک

فهرست موارد میانگین هزینه ماهانه
هزینه خرید خانه ۲۷۴,۷۰۰ دلار کانادا
هزینه اجاره آپارتمان ۷۴۱ دلار کانادا
خواربار ۲۴۰ دلار کانادا
عضویت در باشگاه ۶۲ دلار کانادا
هزینه قبوض ۱۶۹ دلار کانادا
هزینه قبض تلفن همراه ۷۰ دلار کانادا
هزینه بیمه منزل ۶۰ دلار کانادا
جمع کل هزینه‌ ماهانه ۱,۳۴۲ دلار کانادا

بیایید میانگین هزینه‌های یک فرد و همچنین یک خانواده چهار نفره در شهرهای فردریکتون و مونکتون به عنوان گران‌ترین شهرهای نیوبرانزویک بررسی کنیم.

شهر یک شخص خانواده چهار نفره
فردریکتون ۱,۳۴۱ دلار کانادا ۴,۸۹۹ دلار کانادا
مونکتون ۱,۲۱۰ دلار کانادا ۴,۳۹۲ دلار کانادا

اختلاف هزینه‌های زندگی در مانکتون و فردریکتون استان نیوبرانزویک: 

 • هزینه زندگی در مانکتون بدون هزینه مسکن ۱۰/۷۴% کمتر از فردریکتون است.
 • هزینه زندگی در مانکتون با احتساب مسکن ۷/۴۹% کمتر از فردریکتون است.
 • اجاره بها در مونکتون ۴/۹۸% بالاتر از فردریکتون است.
 • هزینه خواربار در مونکتون ۱۷/۲۴% کمتر از فردریکتون است.
 • هزینه رستوران در مونکتون ۳/۸۸% کمتر از فردریکتون است.
 • قدرت خرید در مونکتون ۱۷/۲۱% کمتر از فردریکتون است.

نرخ مالیات در استان نیوبرانزویک 

جدول زیر مالیات بر درآمد را در نیوبرانزویک نشان می‌دهد.

درآمد مشمول مالیات در ۲۰۲۲ نرخ مالیات در ۲۰۲۲  
۴۴,۸۸۷ دلار ابتدایی ۹/۴۰ درصد
۴۴,۸۸۷ تا ۸۹,۷۷۵ دلار ۱۴/۸۲ درصد  
۹۸,۷۷۵ تا ۱۴۵,۹۵۵ دلار ۱۶/۵۲ درصد  
۱۴۵,۹۵۵ تا ۱۶۶,۲۸۰ دلار ۱۷/۸۴ درصد  
بیش از ۱۶۶,۲۸۰ دلار ۲۰/۳۰ درصد  

جاذبه‌های گردشگری استان نیوبرانزویک

 • خلیج و پارک ملی فاندی: محبوب‌ترین جاذبه نیوبرانزویک، خلیج و پارک ملی فاندی است. این خلیج شاهد مرتفع ترین جذر و مدهای دنیا است با ارتفاعی ۱۹ متری. علاوه بر آن، با داشتن مسیرهای پیاده روی ۱۲۰ کیلومتری که از بین کوه‌ها، دره‌ها و جنگل‌ها می‌گذرد، بهشتی برای طبیعت گردان به حساب می‌آید. 

از سوی دیگر، برای به دست آوردن تجربه‌ای هیجان انگیز در خلیج فاندی، می‌توانید در خیابان اندرو قایق‌هایی را سوار شوید که  گردشگران را به تماشای نهنگ‌ها می‌برد.

خلیج فاندی

 • هاپ ول راکز Hopewell Rocks: این ساختار طبیعی زیبا و منحصر به فرد که از فرسایش چند هزار ساله صخره‌های خلیج فاندی تشکیل شده‌اند، جاذبه گردشگری زیبایی است که شما را به سوی خود دعوت می‌کند. کایاک سواری در آب‌های خروشان هاپ ول راک می‌تواند فعالیتی هیجان انگیز باشد.

 • فانوس دریایی Swallowtail: هر بندری در منطقه آتلانتیک بدون داشتن فانوس دریایی چوبی و قدیمی که با صلابت در سواحل صخره‌ای ایستاده است انگار چیزی کم دارد. وقتی با کشتی مسافری به جزیره گراند منان نزدیک می‌شوید، اولین چیزی که می‌بینید این بنای چوبی و زیباست.

فانوس دریایی نیوبرانزویک

 • بازار عرضه محصولات کشاورزی فردریکتون: این بازار به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین بازارهای محلی در کانادا است. بیش از ۲۵۰ تولیدکنندگان محلی، تولیدات تازه خود را اعم از گوشت، پنیر، نان، نوشیدنی و سایر مواد غذایی را برای فروش به این بازار می‌آورند.

 • رودخانه میرامیچی: اگر عاشق ماهیگیری باشید، بعید است با شنیدن نام رودخانه میراماچی برای رسیدن آخر هفته لحظه شماری نکنید. تصور ماهیگیری در یکی از بزرگترین زیستگاه‌های سالمون در آتلانتیک هوش از سر هرکسی می‌پراند.

رود میرامیچی نیوبرانزویک

حمل و نقل عمومی در نیوبرانزویک

نیوبرانزویک از طریق خطوط هوایی معتبر از جمله ایر کانادا جز، وست جت، کانتیننتال ایرلاینز و دلتا ایرلاینز به سایر نقاط آمریکای شمالی و اروپا متصل می‌شود. 

این استان دارای ۳ فرودگاه بین المللی است: فردریکتون، مونکتون و سنت جان. بعلاوه در شهرهای کارلو و سنت لئونارد هم فرودگاه‌ها محلی به ساکنان این استان خدمات ارائه می‌دهند.

خدمات قطارهای مسافری در استان نیوبرانزویک در سه روز هفته توسط شرکت ویال ریل ارائه می‌شود. این قطارها در شهرهای مونکتون، میرامیچی، بثرست، کمپ بلتون و چند شهر کوچک دیگر توقف می‌کند.

کشتی‌های مسافربری کوچک و بزرگ در استان نیوبرانزویک به صورت گسترده‌ای به شهروندان و گردشگران خدمات رسانی می‌کنند. مسافران این کشتی‌ها در داخل استان، می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته اطلاعات مورد نیاز خود را اعم از زمان حرکت، تاخیرهای احتمالی و خدمات ارائه شده با شماره تلفن ۵۱۱ تماس بگیرند.

حمل و نقل عمومی در نیوبرانزویک

در جدول زیر می‌توانید هزینه‌های کشتی‌های جابجایی مسافر را بین استان نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا مشاهده کنید تا دید بهتری نسبت هزینه‌های جابجایی با این کشتی‌ها به دست بیاورید

نکته: زمان تقریبی این سفر که بین دیگبی در نوا اسکوشیا و سنت جان در نیوبرانزویک است، حدود ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه در فصول پر گردشگر و ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه در فصول عادی است.

بلیط یکسره:

شرایط سنینرخ فعلیاول می تا ۲۳ ژوئن (فصل عادی)۲۴ ژوئن تا ۱۰ اکتبر (فصل شلوغ)
بین ۱۴ تا ۵۹۴۱ دلار کانادا۴۲ دلار کانادا۵۲ دلار کانادا
بالای ۶۰ سال۳۶ دلار کانادا۳۷ دلار کانادا۴۲ دلار کانادا
بین ۶ تا ۱۳ سال۲۴ دلار کانادا۲۵ دلار کانادا۳۷ دلار کانادا
زیر ۵ سالرایگانرایگانرایگان
با کارت دانشجویی۳۶ دلار کانادا۳۷ دلار کانادا۴۲ دلار کانادا

بلیط رفت و برگشت:

شرایط سنینرخ فعلیاول می تا ۲۳ ژوئن (فصل عادی)۲۴ ژوئن تا ۱۰ اکتبر (فصل شلوغ)
بین ۱۴ تا ۵۹۶۷ دلار کانادا۶۹ دلار کانادا۸۹ دلار کانادا
بالای ۶۰ سال۶۰ دلار کانادا۶۲ دلار کانادا۷۲ دلار کانادا
بین ۶ تا ۱۳ سال۴۰ دلار کانادا۴۲ دلار کانادا۶۶ دلار کانادا
زیر ۵ سالرایگانرایگانرایگان
با کارت دانشجویی۶۰ دلار کانادا۶۲ دلار کانادا۷۲ دلار کانادا
وسیله نقلیهنرخ فعلیاول می تا ۲۳ ژوئن (فصل عادی)۲۴ ژوئن تا ۱۰ اکتبر (فصل شلوغ)
ماشین۱۱۷ دلار کانادا۱۱۹ دلار کانادا۱۲۵ دلار کانادا
موتورسیکلت۶۱ دلار کانادا۶۲ دلار کانادا۶۲ دلار کانادا
موتورسیکلت ۳ چرخ۶۱ دلار کانادا۶۲ دلار کانادا۶۲ دلار کانادا
موتورسیکلت با تریلر۷۷ دلار کانادا۷۹ دلار کانادا۷۹ دلار کانادا

سیستم اتوبوسرانی بین شهری در اغلب شهرهای نیوبرانزویک فعال است و این استان را به بقیه قسمت‎های کانادا و آمریکا وصل می‌کند. بزرگترین ارائه دهنده خدمات اتوبوسرانی شرکت ماریتایم باس (Maritime Bus) است. شهرهای مونکتون، فردریکتون و سنت جان سیستم حمل و نقل گسترده‌ای را به شهروندان خود ارائه می‌دهند.

این شهر به شهروندان خود فرصت پرداخت دیجیتال هزینه حمل و نقل را می‌دهد. این سیستم به کاربران اجازه خرید بلیت تک سفره یا بلیت ماهانه را از طریق اپلیکیشن HotSpot گوشی می‌دهد.

تحصیل در استان نیوبرانزویک

کیفیت تحصیل در نیوبرانزویک بسیار مطلوب است و دانشگاه‌های این استان نقش مهمی در عبور اقتصاد نیوبرانزویک از وابستگی به منابع طبیعی به سمت خدمات و فناوری‌های نوین ایفا می‎کنند. دانشگاه نیوبرانزویک، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است  دارای رتبه بسیار بالایی در رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتری است.

مهاجرت به استان نیوبرانزویک

از آنجایی که این استان یکی از ۴ استان آتلانتیک است، برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا در آن به همراه برنامه استانی نیوبرانزویک، آن را به موضوعی جذاب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا تبدیل کرده است.

مهاجرت به استان نیوبرانزویک به واسطه هزینه‌های پایین به عنوان یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای مهاجرت به کانادا می‌تواند گزینه خوبی باشد. با این حال، نرخ بالای بیکاری چالشی پیش روی مهاجران به این استان خواهد بود.

سوالات متداول

انگلیسی و فرانسه زبان‌های رسمی این استان هستند و بر اساس قانون اساسی این استان، همگی از حقوق و مزیت‌های یکسان برخوردارند.

فردریکتون مرکز نیوبرانزویک است. این شهر از سال 1785 به عنوان مرکز استان و قطب اقتصادی آن بوده است.

 •  فردریکتون
 • سنت جان
 • مونکتون
 • ادموندسون

این استان یکی از ارزان‌ترین استان‌های کانادا است. تمامی ملزومات زندگی از جمله مسکن، حمل و نقل، خوراک و سایر نیازهای روزانه در این استان مقرون به صرفه هستند. هزینه زندگی یک شخص در نیوبرانزویک به طور میانگین ۱,۳۵۰ دلار کانادا در ماه است و میانگین هزینه یک خانواده ۴ نفری حدود ۴,۸۰۰ دلار کانادا است.

حداقل دستمزد در استان نیوبرانزویک ۱۲.۷۵ دلار کانادا در هر ساعت است که یکی از کمترین‌ها در کل کانادا است.

اقتصاد نیوبرانزویک بر پایه منابع طبیعی استوار است. بیشتر این منابع عبارتند از معدن، جنگل و ماهیگیری. صنعت گردشگری، کشاورزی و کارخانجات کوچک نیز سهمی از اقتصاد این استان را به خود اختصاص داده‌اند.

این استان که بزرگترین استان ماریتایم کانادا است، به ارزان بودن، طبیعت بکر، لابستر و خلیج عظیم فاندی شناخته می‌شود. در این استان می‌توان رودهای پر از سالمون، جنگل‌های سرسبز و سواحل دست نخورده را یافت.

بیشتر اهالی این استان اصالتی بریتانیایی دارند (انگلستان، اسکاتلند و ایرلند) و یا اصالتی فرانسوی دارند. جمعیت مهاجران در این استان در حال حاضر چیزی کمتر از ۶% از کل جمعیت را شامل می‌شود.

سنت اندروز Saint Andrews یکی از بهترین و زیباترین شهرهای نیوبرانزویک برای گذراندن تعطیلات است.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال