Search
Close this search box.

تورنتو کانادا

تورنتو کانادا

وقتی سخن از چند فرهنگی بودن، کیفیت بالای زندگی و بناهای دیدنی می‌شود، چه کسی می‌تواند از تورنتو چشم پوشی کند؟ شهری که پایتخت کانادا نیست اما قلب آن است. شهری با ۲۰۰ نژاد و زبان مختلف که شعار خود را «قدرت ما در تفاوت ما» قرار داده است. 

بیایید با نگاهی دقیق به این شهر شرایط زندگی در تورنتو، هزینه‌های زندگی، فرهنگ مردم آن و سایر جنبه‌های این کلانشهر را بررسی کنیم.  

تورنتو کانادا در یک نگاه

استان: انتاریو

جمعیت: حدود ۳ میلیون نفر

مساحت: ۶۳۰ کیلومتر مربع

جمعیت کلانشهر تورنتو (GTA) شامل شهر تورنتو، دورهام، هالتون، پیل و یورک: ۶,۳۱۳,۰۰۰ نفر

زبان رسمی: انگلیسی

ساعت:

۸ ساعت و ۳۰ دقیقه عقب‌تر از تهران

ساعت به وقت تورنتو:

شرایط زندگی در تورنتو کانادا

وقتی در شهری زندگی کنی که در رتبه ۱۰۹ جهان از نظر شاخص کیفیت زندگی قرار گرفته باشد، قطعا انتظار زندگی با کیفیتی را دارید. کیفیتی که زندگی در تورنتو آن را به شما هدیه خواهد داد. این شهر با جذب بیشترین مهاجر در کانادا به مقصد اصلی مهاجران از سراسر دنیا تبدیل شده است.

مزایای زندگی در تورنتو کانادا

 • بهره مندی از هنر و فرهنگ: تورنتو محل فوق العاده‌ای برای هنرمندان و هنردوستان است. تعداد بیشماری از گالری‌های هنری و مراکز فرهنگی برای وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. تورنتو دارای 10 موزه فعال است که مملو از آثار هنری هستند.
 • بالاترین بازار کار در کل کانادا: تورنتو قلب اقتصاد کانادا است. بیشتر بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ اقتصادی دنیا در این شهر قرار دارند که تورنتو را به گزینه‌ای ایده‌آل برای جویندگان کار بدل می‌کند. مهم نیست چه شغلی دارید، این شهر حتما فرصت‌های خوبی برای شما دارد. 
 • سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد: سیستم حمل نقل عمومی در تورنتو بسیار مناسب است. تعداد بسیار زیادی از اتوبوس‌ها و ایستگاه‌های مترو، شهروندان را در سطح شهر جابجا می‌کنند.
  بسیاری از کسانی که در شهر تورنتو زندگی می‌کنند، از TTC یا همان حمل و نقل تورنتو برای جابجایی در شهر استفاده می‌کنند. و اتوبوس و مترو در تورنتو بسیار گسترده و پیشرفته است. البته بهترین زمان استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در تورنتو ساعات کم ازدحام است. 
 • جشنواره‌های فوق العاده: یکی از بهترین جنبه‌های زندگی در تورنتو، جشنواره‌های آن است. از فستیوال‌های فیلم گرفته تا غذا. 
 • شهر مناسب برای دوچرخه سواری: همه در تورنتو دوچرخه دارند و مسیرهای دوچرخه سواری فراوانی در این شهر وجود دارد. شما حتی می‌توانید از دوچرخه‌های عمومی هم استفاده کنید.
 • امنیت بسیار بالا: این کلانشهر در مقایسه با سایر کلانشهرهای آمریکای شمالی، یکی از امن‌ترین شهرها به حساب می‌آید.

معایب زندگی در تورنتو کانادا

 • کابوس ترافیک سنگین: شهر تورنتو رتبه اول را در بین شهرهای کانادا با داشتن بدترین ترافیک به خود اختصاص داده است و جزو ۱۰ شهر اول در سطح دنیا است.
  اگر خارج از مرکز شهر زندگی کنید اما در مرکز شهر مشغول به کار باشید، احتمال این که به خودروی شخصی نیاز پیدا کنید بسیار زیاد است. اما به یاد داشته باشید که هزینه پارکینگ در مرکز شهر به مراتب بالاتر از بیمه خودرو است یعنی ۲۵ دلار در روز فقط برای پارک خودروی شخصی!
 • هزینه بسیار بالای اجاره خانه: تورنتو شاید بیشترین نرخ اجاره خانه را در کل کانادا داشته باشد. یکی از دلایل گرانی مسکن در این شهر، ورود سرمایه گذاران خارجی است که توانایی پرداخت بالایی برای سکونت خود دارند که این امر باعث رشد قیمت مسکن شده است. دلیل دوم گسترش کاندوها در بسیاری از مناطق شهر است. 
 • هزینه بالای زندگی: هزینه خورد و خوراک، خدمات شهری مانند آب و برق بسیار گران است. 
 • رفتار نه چندان دوستانه مردم تورنتو: شاید این برخلاف تصور عموم در مورد دوستانه بودن رفتار اهالی کانادا باشد، اما این یک واقعیت است که مردم تورنتو اینگونه نیستند. خیلی‌ها به این شهر لقب نیویورک کانادا را داده‌اند. در این باره نظر یکی از اهالی تورنتو جالب توجه است:

بسیاری از ما اهالی تورنتو عجله داریم و میخواهیم به سرعت سر کارمان برسیم درست در همین لحظه یک توریست سعی دارد با ما ارتباط برقرار کند و میزان رفتار دوستانه ما را بسنجد! اصلا زمان مناسبی برای معاشرت نیست، درست وقتی که یک کانادایی پر از استرس است و فقط به این فکر می‌کند که قهوه صبح خود را بگیرد و سر کار برود. — نینا

 • آب و هوای نامطلوب: با این که زمستان‌های تورنتو، سردترین در کانادا نیست اما این سرما ممکن است برای خیلی‌ها آزار دهنده باشد. از سوی دیگر، تابستان به شدت گرم و مرطوب است و دما تا ۳۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.
 • ساخت و سازهای همیشگی: مهم نیست کجا زندگی کنید، هر نقطه از مرکز شهر که باشید، همواره کارگاه‌های ساخت و ساز را خواهید دید مخصوصا در فصل بهار. به خاطر زمستان‌های سرد، خیابان‌ها و پیاده روها اکثرا نیاز به بازسازی دارند و این یعنی مواجهه با دست اندازهای زیاد در سطح شهر.
 • آلودگی هوا: تورنتو به واسطه شلوغی زیاد، هوای تمیزی ندارد به ویژه در مرکز شهر. گاهی از اوقات دیدن برج CN سخت یا غیر ممکن می‌شود. برخی زمان‌ها در فصل تابستان، هشدار خطر برای گروه‌های حساس مانند افراد دارای آسم و مسن صادر می‌شود.

بیاید نگاهی به زیر پوست شهر بیندازیم و نظرات افرادی را بررسی کنیم که تجربه زندگی در تورنتو را داشته‌اند. این افراد نظرات خود را در سایت Quora با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند:

احتمالا بزرگترین مزیت شهر تورنتو این حقیقت باشد که شما این امکان را دارید که از تنوع و گوناگونی در تمامی جنبه‌های زندگی خود استفاده کنید.

به عنوان چهارمین شهر بزرگ آمریکای شمالی هر چیزی را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • تقریبا تمامی زبان‌های مهم دنیا
 • لیگ‌های مهم ورزشی
 • نظام سلامت غبطه برانگیز
 • اداره پایدار و نوآورانه شهر

در حقیقت، هر آنچه را که علاقمندش هستید می‌توان در تورنتو یافت.

اگر رانندگی بلد باشید و خودرو داشته باشید، می‌توانید در عرض ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به هر بخش از شهر تورنتو یا کلانشهر تورنتو بروید. اگر ۱۰۰ هزار دلار و هوش اقتصادی خوبی داشته باشید و بتوانید روزی ۱۲ تا ۱۵ ساعت کار کنید، می‌توانید در ۵ تا ۷ سال به یک میلیونر تبدیل شوید. 

شهر باحال با تنوع فرهنگی و غذایی.

زمستان به اندازه ادمونتون، آلبرتا یا ساسکاچوان سرد نیست.

این کاربر هم در پاسخ به این سوال: چه منطقه‌ای از تورنتو برای زندگی زیاد گران نیست؟ این گونه پاسخ داده است:

متاسفانه این سوالی نیست که باید بپرسید. باید سوال را این طور مطرح کنید: تحمل طی کردن چه مسافتی را دارم؟

با توجه به این سوال، شما می‌توانید محدودیت‌های کلانشهر تورنتو را درک کنید. 

اگر کسی هستید که در منتهی الیه شرق یا غرب تورنتو زندگی می‎کند، می‌توانید از آن قدر مسیر خود را طی کنید تا به Oshawa یا Guelph بروید و خانه‌های تقریبا مقرون به صرفه‎ای را بیابید. 

اگر در مرکز یا حتی در شمال شهر تورنتو زندگی می‎کنید، نسبتا بد شانس هستید.

سوال: چه چیزی را در مورد زندگی در تورنتو بیشتر دوست دارید؟

تنوع. تورنتو دنیایی در یک شهر است. اولین باری که در تورنتو زندگی می‌کردم، تقریبا دو فرهنگی بود و به عنوان کسی که از کبک وارد تورنتو شده بودم، شهر را خسته کننده دیدم. در حال حاضر، شهر کاملا متفاوتی است. . هیچ شهر دیگری در کانادا نیست که بتوان آن را با تورنتو مقایسه کرد با این که شهرهای کوچک و بزرگ خوبی در کانادا وجود دارد. مونترال شهر شگفت انگیزی است اما به سبک خودش. مثل ونکوور، هالیفاکس و تورنتو که هر یک منحصر به فرد بوده شبیه یکدیگر نیستند.

آب و هوای تورنتو کانادا

تورنتو دارای آب و هوای قاره‌ای و تحت تاثیر دریاچه‌هایی اطراف خود است. تابستان‌ها در این شهر نسبتا گرم و مرطوب است و زمستان‌های آن سرد. میانگین دما در ماه ژانویه حدود ۴- درجه سانتیگراد است اما دمای هوا به واسطه بادهای سرد این شهر، به طرز مشهودی افت می‌کند.

در تابستان دمای متوسط ماه جولای به ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. با این حال، دور از انتظار نیست که دما در برخی روزها به ۳۵ درجه بالای صفر و رطوبت به ۱۰۰٪ برسد. بادهای غربی و نیز دریاچه‌های کانادا که موسوم به the Great Lakes هستند، بر روی میزان بارندگی در تورنتو تاثیر می‌گذارند.

مجموع میزان بارندگی در زمستان که بیشتر به صورت برف است تا ۱۳۱ سانتیمتر هم می‌رسد. به واسطه موقعیت جغرافیایی تورنتو، امکان وقوع طوفان‌های سهمگین وجود دارد. مانند سال ۱۹۵۴ که به فوت ۸۱ نفر منجر شد.

هزینه زندگی در تورنتو چقدر است؟

متوسط هزینه ماهانه یک شخص در شهر تورنتو ۲,۷۱۴ دلار کانادا تخمین زده می‌شود.

متوسط اجاره بها در شهر تورنتو برای آپارتمان تک خوابه حدود ۱,۶۹۵ دلار کانادا است.

این هزینه برای کاندو یک خوابه ۲۱۵ دلار کانادا برآورد می‌شود.

۱۵۶ دلار کانادا در ماه.

این هزینه برای یک شخص در ماه حدود ۲۳۰ دلار کانادا است.

متوسط هزینه خواربار برای یک شخص ۲۸۳.۶۰ دلار کانادا در ماه است.

متوسط هزینه ماهانه باشگاه در تورنتو ۵۵ دلار کانادا است.

جاذبه‌های گردشگری تورنتو

۱. برج سی ان CN Tower

یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری کانادا و یکی از هفت عجایب شگفت انگیز دنیای مدرن است. این برج با ارتفاع ۵۵۳ متری یکی از عجایب مهندسی در کانادا به حساب می آید و در این برج بازدیدکنندگان می‌توانند در رستورانی با منظره ۳۶۰ درجه از خوردن غذاهای جهانی لذت ببرند.

اگر فکر می‌کنید انسان شجاعی هستید می‌توانید بر روی کف شیشه‌ای راه بروید که تنها ۶/۵ سانتی متر ضخامت دارد و ۱۱۳ متر ارتفاع دارد. اگر هیجان بیشتری می‌خواهید به طبقه سی و سوم بروید و از آنجا بیرون را تماشا کنید.

باز هم هیجان بیشتری می‌خواهید؟  می‌توانید در لبه برج راه بروید در حالی که با طنابی  آویزان شده اید و هیچ حائلی بین شما و زمین وجود ندارد. قطعاً این تجربه هیجان انگیز مناسب همه افراد نیست، در حقیقت این فعالیت سرشار از آدرنالین است. چیزی که می‌توانید برای همیشه درباره آن صحبت کنید.

برج cn تورنتو کانادا

۲. موزه سلطنتی انتاریو Royal Ontario Museum

موزه سلطنتی انتاریو که با نام ROM شناخته می شود یکی از موزه‌های مهم کانادا به حساب می‌آید این موزه دارای مجموعه‌های بسیار ارزشمندی است که شامل تاریخ طبیعی هنر و فرهنگ با تنوع بسیار بالا از ادوار مختلف تاریخی دنیاست.

یکی از ویژگی‌های این موزه مهم ساختمان عجیب آن است که به شکل یک ساختمان شیشه‌ای با زوایای بسیار تیز طراحی شده است.

موزه سلطنتی انتاریو

© Viator

۳. آکواریوم ریپلی Ripley’s Aquarium

آکواریوم ریپلی یکی از جدیدترین جاذبه‌های گردشگری شهر تورنتو کانادا به حساب می‌آید که در نزدیکی برج سی ان قرار دارد. این آکواریوم فوق العاده زندگی حیوانات دریایی را نشان می‌دهد و یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای خانواده‌ها در شهر تورنتو به حساب می‌آید.

ویژگی منحصر به فرد و خارق‌العاده این آکواریوم، تونل زیر آبی آن است که به صورت پیاده‌روی متحرک است. شما می‌توانید بر روی این پیاده رو قرار گرفته و تمامی دنیای اقیانوس را تماشا کنید در حالی که کوسه‌ها و اره ماهی‌ها در کنار شما شنا می‌کنند. قطعاً این می‌تواند یک تجربه فوق‌العاده برای هر فردی باشد.

آکواریوم ریپلی تورنتو

۴. گالری هنری انتاریو Art Gallery of Ontario

گالری هنری انتاریو یکی از بزرگترین موزه‌های آمریکای شمالی است. این موزه دارای ۹۵ هزار شیء تاریخی است که از سراسر دنیا جمع آوری شده اند. معماری منحصر به فرد این موزه ترکیبی از معماری مدرن و باستانی است.

موزه هنر انتاریو

۵. آبشار نیاگارا Niagara Falls

تورهای یک روزه بازدید از آبشار نیاگارا به راحتی شما را به لبه آبشار می‌رساند جایی که از آنجا می‌توانید بیش از یک ساعت این آبشار فوق العاده و منحصر به فرد را تماشا کنید. برخی تورها شماره را با قایق به نزدیکترین قسمت  مهمترین آبشار نیاگارا یعنی آبشار نعل اسبی می‌رسانند.

رفتن تورنتو به آبشار نیاگارا بسیار راحت تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. شما برای این کار چند گزینه پیش رو دارید یکی استفاده از از قطار Go Train که در تابستان، یعنی اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر، از ایستگاه یونیون تا آبشار نیاگارا حرکت می کند.

آخر هفته ها شما می‌توانید حتی دوچرخه خود را سوار قطار کنید و از دوچرخه سواری در مسیر نیاگارا لذت ببرید. اگر زمان کافی داشته باشید حتی می‌توانید یک شب را در کنار آبشار نیاگارا سپری بکنید.

آبشار نیاگارا

۶. باغ وحش حیوانات Toronto Zoo

باغ وحش تورنتو مجموعه منحصر به فرد و متنوع از پنج هزار نوع حیوان مختلف در خود جای داده است. برخی از این حیوانات شامل شیر، ببر، زرافه، اسب آبی، پنگوئن و اورانگوتان هستند. این باغ وحش به بخش های مختلفی تقسیم شده است که هر بخش نشان دهنده حیوانات و حیات وحش یک بخش از جهان است.

باغ وحش تورنتو

۷. تور کاسالوما Tour Casa Loma 

قلعه کاسالوما با ساختمانی فوق‌العاده و منحصر به فرد یادآور قلعه‌های قرون وسطی است. این قلعه در سال ۱۹۱۴ ساخته شده است. از نکات منحصر به فرد این قلعه داشتن ۱۰۰ اتاق است. البته این قلعه تبدیل به یک موزه شده است و مردم می‌توانند از ظرافت معماری اروپایی لذت ببرند برند.

عمارت کاسا لوما

۸. خرید در مرکز ایتان Eaton Center

مرکز خرید ایتان در شمال منطقه تجاری مرکزی قرار دارد. این مرکز خرید دارای ایستگاه متروی اختصاصی است. این مجموعه بزرگ فوق مدرن شامل چندین بلوک مختلف بوده و همواره در حال پیشرفت و بزرگ شدن است. کسانی که با این مرکز خرید آشنایی ندارند ممکن است به راحتی مسیر خود را گم کنند. به ویژه در فروشگاه‌های لباس، رستوران‌ها، کافه‌ها و بارها که تراکم جمعیت به مراتب بالاتر است.

By Canmenwalker، CC BY-SA 4.0،

فرهنگ مردم شهر تورنتو کانادا

تورنتو به عنوان مرکز فرهنگی و قطب هنری کانادا شناخته می‌شود. با توجه به آمار شورای هنری تورنتو، این شهر ۹۳% بیشتر از سایر شهرهای کانادا هنرمند دارد. بر همین اساس برآورد می‌شود که ۷۰% از اهالی تورنتو در رویدادهای فرهنگی و هنری شهر یا شرکت می‌کنند یا فعالیت‌های داوطلبانه و عام المنفعه انجام می‌دهند.

چه نژادهایی در تورنتو زندگی می‌کنند؟

دسته بندی نژادی تورنتوجمعیت در ۲۰۲۱درصد تشکیل دهنده از جمعیت تورنتو
انگلیسی۳۳۳,۲۰۰۱۲/۹
چینی۳۰۸,۶۹۰۱۲
بومیان کانادا۲۹۱,۶۶۵۱۱/۳
ایرلندی۲۵۰,۴۶۰۹/۷
اسکاتلندی۲۴۵,۵۴۵۹/۵
هندی۱۷۷,۰۶۵۷/۵
ایتالیایی۱۷۷,۰۶۵۶/۹
فیلیپینی۱۴۰,۴۲۰۵/۵

مهمترین جشنواره‌های فرهنگی و هنری شهر تورنتو

۱. جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو Toronto International Film Festival

یکی از مهمترین رویدادهای سالانه در تقویم شهر تورنتو برگزاری فستیوال بین المللی فیلم تورنتو است که هر ساله در اوایل سپتامبر آغاز می‌شود. این جشنواره بین‌المللی مشهورترین فیلم‌ها بسیاری از بازیگران دنیا را به سمت شهر تورنتو جذب می‌کند. بازدید کنندگان این شانس را دارند که بعد از تماشای فیلم‌های سینمایی ستارگان محبوب خود را در خیابان‌های شهر تورنتو ببیند.

در این فصل سال هوا همچنان گرم است و این، خوردن غذاهای لذیذ را در رستورانهای روباز جذاب و خاطره انگیز می‌کند. در طول ۱۱ روز برگزاری این جشنواره فضای شهر تورنتو بسیار پرشور و نشاط است.

فستیوال فیلم تورنتو

جالب است بدانید بسیاری از فیلم‌های مشهور سینمای جهان در کانادا تولید شده است. فیلم‌هایی مثل:

 • رزیدنت ایول Resident Evil
 • مردان ایکس X-Men
 • امریکن سایکو American Psycho
 • چهار شگفت انگیز Fantastic Four
 • مکس پین Max Payne
 • پلیس آهنی Robocop 

۲. فستیوال جاز تورنتو Toronto Jazz Festival

در این جشنواره که ۱۰ روز طول می‌کشد، بزرگترین فعالان و هنرمندان موسیقی جاز از سراسر دنیا به تورنتو می‌آیند تا در کنسرت‌های فضای باز یا فضای بسته به رقابت و اجرا بپردازند. 

فستیوال جاز تورنتو

Toronto Jazz Festival ©

۳. جشنواره کاریبانا Caribana 

یکی از بزرگترین جشنواره‌های آمریکای شمالی، فستیوال کاریبانا است که در طی ۳ هفته در شهر تورنتو برگزار می‌شود و فرهنگ منطقه کارائیب را جشن می‌گیرد. این جشنواره که پر از موسیقی سنتی منطقه کارائیب و غذاهای تند و پرادویه است، در اولین شنبه ماه آگوست با رژه عظیمی به پایان می‌رسد.

جاذبه‌های طبیعی تورنتو کانادا

 • جزایر تورنتو

جزایر تورنتو از ۱۵ جزیره جدا از هم تشکیل شده است که همگی به هم مرتبط هستند. جزایر تورنتو که تنها مجمع‌الجزایر در بخش غربی دریاچه انتاریو را تشکیل می‌دهند، در نزدیکی مرکز شهر واقع شده‌اند. فعالیت‌هایی از جمله دوچرخه‌سواری، قایق‌سواری، شنا، گلف از جمله تفریحاتی هستند که می‌توانید در این جزایر انجام دهید.

جزایر تورنتو

 • های پارک

های پارک از پارک‌های شهری تورنتو است. های پارک ترکیبی از یک پارک تفریحی و طبیعی است. این پارک مجهز به امکانات ورزشی، فرهنگی، آموزشی، باغ‌ها، زمین‌های بازی و باغ وحش است. 

یک سوم از پارک به صورت کاملاً دست نخورده باقی مانده است. از جمله گیاهان کمیاب طبیعت این پارک می‌توان به ساوانای بلوط کمیاب اشاره کرد. های پارک ۱۶۱ هکتار وسعت دارد و بعد از پارک Centennial بزرگ‌ترین پارک بزرگ شهری تورنتو است.

های پارک تورنتو

 • باغ گیاه شناسی تورنتو

باغ گیاه شناسی تورنتو در خیابان ۷۷۷ لارنس شرقی واقع در خیابان لزلی در تورنتو قرار دارد و از مناظر زیبای کانادا به شمار می‌رود. TBG که با نام «باغ کوچک با ایده‌های بزرگ» نیز شناخته می‌شود، تقریباً ۴ هکتار مساحت دارد و دارای ۱۷ باغ به اندازه شهر است.

باغ گیاه شناسی تورنتو

فاصله تورنتو با شهرهای دیگر

شهرفاصله
تورنتو تا ونکوور۳,۳۶۱ کیلومتر
تورنتو تا کلگری۳,۲۳۹ کیلومتر
تورنتو تا ادمونتون۲,۶۹۹ کیلومتر
تورنتو تا کبک سیتی۱,۱۱۴ کیلومتر
تورنتو تا اتاوا۳۵۱ کیلومتر

سیستم حمل و نقل در تورنتو کانادا

زندگی بدون خودروی شخصی در تورنتو برای بسیاری از اهالی آن مشکل ساز نخواهد بود. خوشبختانه سیستم حمل و نقل عمومی در تورنتو که توسط کمیسیون حمل و نقل تورنتو (TTC) اداره می‌شود، بسیار گسترده بوده و شما را به هر نقطه از این شهر که بخواهید می‌رساند.

کارت پرستو (PRESTO) چیست؟

کارت پرستو به کاربران این اجازه را می‌دهد که کرایه سیستم حمل و نقل عمومی را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند. این کارت جایگزین پرداخت نقدی، توکن و بلیط در سیستم حمل و نقل عمومی می‌شود. با ایجاد یک اکانت PRESTO، در صورت مفقودی یا سرقت کارت خود، از حسابتان حفاظت کنید و به کارت جدید خود منتقل کنید.

شما می‌توانید انواع مختلف بلیط یا کارت تردد را از باجه‌های فروش در ایستگاه‌ها دریافت کنید یا این که از دستگاه‌های خودکار بلیط تک سفره بخرید یا از کارت PRESTO استفاده کنید.

هزینه خرید کارت پرستو چند دلار است؟
شما می‌توانید این کارت را با ۶ دلار کانادا خریداری کنید.

مترو در تورنتو کانادا

نقشه مترو تورنتو کانادا
متروی تورنتو شامل ۴ خط است و یک خط که در حال ساخت است. از این خطوط چهارگانه مترو، ۳ خط به صورت عمده در زیر زمین حرکت می‌کنند و خط شماره ۳ بر روی زمین. در زمان اوج تردد در شهر تورنتو، قطارها در فواصل ۲-۳ دقیقه‌ای وارد ایستگاه می‌شوند. در ساعات عادی نیز ۴-۵ دقیقه طول می‌کشد که قطار جدید وارد ایستگاه شود.

این خط، قدیمی‌ترین خط متروی کانادا است و همینطور پر کاربردترین آن‌ها. این خط که به صورت U است، از Finch Avenue که ایستگاهی در شمال شرقی است شروع می‌شود و به سمت جنوب یعنی ایستگاه یونیون (Union Station) حرکت کرده و سپس به سمت شمال شرقی باز می‌گردد. 

 • شماره خط: 1
 • رنگ خط: زرد
 • نام خط: یونگ یونیورسیتی Yonge University
 • تعداد ایستگاه‌ها: ۳۸
 • طول خط: ۳۸/۸ کیلومتر
 • مدت زمان حرکت از ابتدا تا انتها: 81 دقیقه
 • زمان حرکت: دوشنبه تا شنبه (۶:۰۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد) – یکشنبه (۸:۰۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد)

این خط از شرق تا غرب تورنتو حرکت می‌کند و حرکت خود را از ایستگاه کیپلینگ (Kipling) شروع کرده و مستقیما از مرکز تورنتو عبور کرده و در ایستگاه کندی (Kennedy) به حرکت خود پایان می‌دهد. ایستگاه کندی نیز به خط ۳ وصل می‌شود.

 • شماره خط: ۲
 • رنگ خط: سبز
 • نام خط: بلور – دانفورث (Bloor – Danforth)
 • تعداد ایستگاه‌ها: ۳۱
 • مدت زمان حرکت از ابتدا تا انتها: ۵۰ دقیقه
 • زمان حرکت: دوشنبه تا شنبه (۶:۳۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد) – یکشنبه (۸:۰۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد)

این خط تنها خطی در متروی تورنتو است که اکثرا بر روی زمین حرکت می‌کند و طول آن ۶/۴ کیلومتر است. این خط از ایستگاه مک کوئن (McCowen) شروع به حرکت می‌کند و به ایستگاه کندی می‌رسد تا به خط ۲ برسد. نکته جالب در مورد این خط این است که منطقه اسکاربرو را ترک نمی‌کند و کلا در این منطقه حرکت می‌کند. 

 • شماره خط: ۳
 • رنگ خط: آبی
 • نام خط: اسکاربرو
 • تعداد ایستگاه: ۶
 • طول خط: ۶/۴
 • مدت زمان حرکت از ابتدا تا انتها: ۱۳ دقیقه
 • زمان حرکت: دوشنبه تا شنبه (۶:۳۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد) – یکشنبه (۸:۰۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد)

این خط جدیدترین خط مترو در شهر انتاریو است و همین طور کوتاه‌ترین آن‌ها. این خط تنها ۵/۵ کیلومتر را پوشش می‌دهد و از سمت شرق به غرب در منطقه نورث یورک حرکت می‌کند. ایستگاه ابتدایی این خط دون میلز (Don Mills) نام دارد و در انتها به ایستگاه شپرد یونگ در خط یک می‌رسد. ویژگی منحصر به فرد خط چهار این است که هر ایستگاه نقاشی‌های دیواری بزرگی دارند. 

 • شماره خط: ۴
 • رنگ خط: بنفش
 • نام خط: شپرد (Sheppard)
 • تعداد ایستگاه‌ها: ۵
 • طول خط: ۵/۵
 • مدت زمان حرکت از ابتدا تا انتها: ۱۰ دقیقه
 • زمان حرکت: دوشنبه تا شنبه (۶:۳۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد) – یکشنبه (۸:۰۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد)

هزینه‌های تردد در متروی تورنتو

شما می‌توانید انواع مختلف بلیط یا کارت تردد را از باجه‌های فروش در ایستگاه‌ها دریافت کنید یا این که از دستگاه‌های خودکار بلیط تک سفره بخرید یا از کارت PRESTO استفاده کنید.

پرداخت نقدی:

دسته بندیافراد بزرگسالافراد بالای ۶۵ و افراد ۱۳ تا ۱۹
مسیر معمولی۳/۲۵ دلار کانادا۲/۳۰ دلار کانادا

پرستو PRESTO:

دسته بندیافراد بزرگسالافراد بالای ۶۵ و افراد ۱۳ تا ۱۹
پرستو۳/۲۰ دلار کانادا۲/۲۵ دلار کانادا
پرستو تک سفره۳/۲۵ دلار کانادا۳/۲۵ دلار کانادا
پرستو دو سفره۶/۵۰ دلار کانادا۶/۵۰ دلار کانادا
پرستو روزانه۱۳/۵۰ دلار کانادا۱۳/۵۰ دلار کانادا
کارت تخفیف عادلانه حمل و نقل۲/۱۰ دلار کانادا

نکته: کارت تخفیف عادلانه سیستم حمل و نقل تورنتو، در راستای برنامه فقرزدایی تورنتو برای ارزان سازی سیستم حمل و نقل عمومی جهت استفاده افراد با درآمد پایین است. این کارت باعث صرفه جویی ۲۱ تا ۳۳ درصدی سفر این افراد می‌شود.

کارت ماهانه:

دسته بندیافراد بزرگسالافراد بالای ۶۵ و افراد ۱۳ تا ۱۹
کارت ۱۲ ماهه۱۴۳ دلار کانادا۱۱۷/۴۵ دلار کانادا
کارت ماهانه۱۵۶ دلار کانادا۱۲۸ دلار کانادا
کارت ماهانه دانشجویی۱۲۸/۱۵ دلار کانادا
کارت تخفیف عادلانه حمل و نقل۱۲۳/۲۵ دلار کانادا

سیستم کرایه دوچرخه در تورنتو

این سیستم که به صورت شبانه روزی و در تمامی ایام هفته فعال است، با ۷۰۰۰ دوچرخه و ۶۲۵ ایستگاهی که در هر ۲۰۰ کیلومتر مربع قرار دارد، به اهالی تورنتو این اجازه را می‌دهد که از یک سفر ارزان، مفید و دوستدار محیط زیست بهره ببرند. 

هزینه یک سفر ۳۰ دقیقه‌ای با این دوچرخه‌ها حدود ۳/۲۵ دلار است در حالی که کرایه ۲۴ ساعتی این دوچرخه حدود ۷ دلار کانادا هزینه خواهد داشت. این هزینه برای ۷۲ ساعت ۱۵ دلار است. اما بهترین قیمت برای عضویت سالانه است که ۹۹ دلار بیشتر هزینه ندارد. 

حقایق خاص در مورد شهر تورنتو

 • با این که شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا است اما مرکز استان انتاریو نیست و مرکز این استان شهر تورنتو است. 
 • گاهی از اوقات رنگ برج CN نشان دهنده این است که کدام تیم ورزشی در آن شب مسابقه دارد.
 • فرودگاه پیرسون تورنتو، شلوغ ترین فرودگاه کانادا است. 
 • خیابان یونگ با طول ۵۶ کیلومتر، یکی از طولانی‌ترین خیابان‌های دنیاست.
 • مرکز خرید PATH بزرگترین مرکز خرید زیرزمینی در کل دنیا است. 
 • جزایر تورنتو بزرگترین منطقه در آمریکای شمالی است که ورود خودرو به آن ممنوع است.
 • فستیوال کاریبانا (Caribana) بزرگترین فستیوال خیابانی در آمریکای شمالی است. 
 • در مناطقی از تورنتو که به ایتالیای کوچک، پرتغال کوچک و محله چینی‌ها شهرت دارد، تابلوهای نصب شده در خیابان به دو زبان انگلیسی و زبان محله نوشته شده‌اند. 
 • پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۳۶ جمعیت کلانشهر تورنتو به ۹ میلیون نفر برسد. 
 • در سال ۲۰۲۲ تورنتو به عنوان پانزدهمین شهر مناسب برای زندگی در دنیا شناخته شد. 

ایرانیان تورنتو کانادا

تورنتو که در بین ایرانیان به عنوان تهرانتو معروف است طبق آمار در سال ۲۰۲۰ میزبان ۱۰۰,۰۰۰ مهاجر ایرانی بوده که دومین جامعه ایرانیان خارج از ایران است. تنها لس آنجلس است که بیشتر از تورنتو ایرانی دارد. 

محله‌های ایرانی نشین تورنتو کدامند؟

عمده مهاجران ایرانی تورنتو در نورث یورک زندگی می‌کنند و نیز در مناطق شمالی این شهر نظیر ریچموند هیل، وان، مارکهام و ثورن هیل زندگی می‌کنند. 

برای پاسخ دقیق‌تر به این پرسش، بیاید مجددا نگاهی به نظر کاربران سایت کورا در این خصوص بیندازیم:

من ایرانی هستم و ۱۰ سال است که در تورنتو زندگی می‌کند و ۶ سال در مونترال. پدر من ۶۲ ساله است و ۴۴ سال می‌شود که در تورنتو زندگی می‌کند. ما در مورد تورنتو چیزی جز حرف‌های خوب نمی‌توانیم بگوییم. نگران نباشید! جمعیت زیادی از ایرانیان در تورنتو زندگی می‌کنند. از این رو، احساس تفاوت [عدم تعلق] نخواهید کرد. من در نورث یورک زندگی می‌کنم که بسیاری از مردم آسیا، جنوب آسیا و ایران  را در خود جای داده است. اگر به یانگ و استیلز بروید، فارسی زبانان زیادی را خواهید دید.

اگر نورث یورک و ریچموند هیل را بشناسید، ایرانیان را خواهید یافت. در مور مشکلات چیزی نمی‌دانم، هیچ کسی شما را اذیت نخواهد کرد و می‌توانید غذای ایرانی، فرش و صرافی‌هایی که می‌خواهید بیابید.

جوامع ایرانی در ریچموند هیل و نورث یورک و در خیابان یانگ وجود دارد. عموما در شمال ۴۰۱. در این منطقه، ترکیبی از سایر جوامع هم وجود دارد نظیر چینی‌ها، یهودی‌ها، روسی‌ها و غیره. این مناطق بسیار آرام هستند و مردم با هم کنار می‌آیند.

بهترین مناطق تورنتو برای زندگی خانواده‌ها

 • لسلیویل Leslieville: 

این منطقه آرام در شهر شلوغ تورنتو، آرامش بسیار زیادی را برای خانواده‌ها فراهم می‌آورد. از این منطقه به عنوان بهترین منطقه تورنتو برای خانواده‌ها یاد می‌شود. از این رو، در بین خانواده‌ها بسیار طرفدار دارد. این منطقه به واسطه مسکونی بودن، دنج‌تر از سایر مناطق تورنتو است. 

 • النبای Allenby:

این منطقه در بین خانواده‌های داری فرزند طرفدار زیادی دارد. این محله به واسطه داشتن مدرسه دولتی Allenby معروف است و والدین می‌توانند فرزندان خود را در یک مدرسه فرانسوی زبان نام نویسی کنند. این منطقه همانند لسلیویل، بیشتر مسکونی است.

 • دیر پارک Deer Park:

در مقایسه با مناطق گران تورنتو، دیر پارک به واسطه قرار گرفتن در بین مناطق سرسبز و نیز مراکز خرید شلوغ، بین خانواده‌ها محبوب است. در این منطقه، تمرکز زیادی از دفاتر خدماتی، رستوران‌ها و فروشگاه‌ها تنها با اندکی پیاده روی در دسترس ساکنین هستند. بعلاوه، یکی از زیباترین پارک‌های تورنتو یعنی Rosehill Reservoir در این منطقه قرار دارد.

مقرون به صرفه‌ترین محله‌‌ها در اطراف ایستگاه مترو

 • Dundas West:

 محله‌های اطراف این ایستگاه‌ مترو مقرون به صرفه‌ترین محله‌های تورنتو در اطراف ایستگاه‌های مترو هستند. این ایستگاه در نزدیکی های پارک نورث (High Park North) قرار دارد. اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در این منطقه حدود ۱,۴۰۰ دلار کانادا برآورد می‌شود. 

 • کریستی پیتز Christie Pits:

 این محله که در کنار ایستگاهی به همین نام قرار دارد، نمایش دهنده تنوع فرهنگی و زندگی پر جنب و جوش تورنتوی کانادا است. 

نکته جالب توجه در مورد این محله این است که، اکثر مهاجرانی که برای اولین بار وارد تورنتو می‌شوند، این منطقه را برای اقامت انتخاب می‌کنند تا بهتر و بیشتر به زندگی در شهر تورنتو عادت کنند. هزینه اجاره بها در این منطقه برای آپارتمان یک خوابه حدود ۱,۸۰۰ دلار کانادا است. 

 • اسکار برو Scarborough:

این منطقه جایی است که بسیاری از تازه واردها به واسطه مقرون به صرفه بودن اجاره بها به آن نقل مکان می‌کنند. مزیت منحصر به فرد این منطقه، دسترسی عالی به سیستم حمل و نقل عمومی است که می‌تواند شما را به تمامی مناطق در شهر تورنتو ببرد.

تحصیل در تورنتو کانادا

با داشتن بهترین دانشگاه کانادا یعنی دانشگاه تورنتو، تحصیل در تورنتو می‌تواند تا حد زیادی آینده کاری شما را تضمین کند. اگر عاشق تحصیل هستید این دانشگاه بهترین گزینه برای شماست.

البته این نکته را باید به خاطر سپرد که با این که اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو دشوار است و این که هزینه زندگی در این شهر به نسبت سایر شهرهای کانادا بالاتر است اما طی بررسی‌های انجام شده، این شهر یکی از ۱۱ شهر برتر برای تحصیل دانشجویان خارجی است. در کل باید گفت که تحصیل در انتاریو به واسطه کیفیت بالای آموزشی بسیار مورد توجه جوانان از سراسر دنیاست.

مهاجرت به تورنتو کانادا

با توجه به این که این شهر به عنوان قطب اقتصادی کانادا به حساب می‌‎آید و رکورد رشد اقتصادی را در آمریکای شمالی در اختیار دارد، شهر جذابی برای مهاجرت محسوب می‌شود.

همچنین این شهر، پرجمعیت‌‎ترین شهر در کانادا است و این یعنی فرصت‌های شغلی بسیار زیاد. مهاجرت به شهر تورنتو تابعی از برنامه مهاجرت به استان انتاریو است و هر ساله بیشترین مهاجران را از سراسر دنیا به سمت این استان و شهر تورنتو جذب می‌کند.

پرسش‌های متداول

طبق قانونی که از تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۲ تصویب شد، افزایش ۸ درصدی حداقل دستمزد در شهر تورنتو اعمال می‌شود و حداقل دستمزد از ۱۵ دلار به ۱۵/۵ دلار در ساعت رسید.

 • دانشگاه تورنتو University of Toronto
 • دانشگاه یورک York University 
 • دانشگاه رایرسون Ryerson University
 • تا درآمد ۴۶,۲۲۶ دلار، ۵/۰۵ درصد
 • درآمد ۴۶,۲۲۶ دلار تا ۹۲,۴۵۴ دلار ۹/۱۵ درصد
 • درآمد ۹۲,۴۵۴ دلار تا ۱۵۰,۰۰۰ دلار ۱۱/۱۶ درصد
 • درآمد ۱۵۰,۰۰۰ دلار تا ۲۲۰,۰۰۰ دلار ۱۲/۱۶ درصد
 • درآمد بیش از ۲۲۰,۰۰۰ دلار ۱۳/۱۶ درصد

صنایع عمده این شهر، خدمات مالی، مسکن، هوا فضا، فناوری، توریسم و کشاورزی هستند.

تورنتو به واسطه این که بزرگترین شهر کانادا و نیز پر جمعیت‌ترین شهر است، به زنده بودن، تنوع فرهنگی و نژادی، اقتصاد قدرتمند و پویا، فرصت‌های شغلی فراوان و نیز جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد معروف است.

در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۱۰۰,۰۰۰ ایرانی در این شهر اقامت داشته‌اند.

 • نورث یورک North York
 • ریچموند هیل Richmond Hill
 • یانگ Young
 • استیلز Steeles

با دیگر شهرهای کانادا آشنا شوید

زندگی در تورنتو، مونترال یا ونکوور؟

نمایش ویدیو درباره زندگی در کجای کانادا؟ ونکوور تورنتو مونترال

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال