England Flag
Search
Search
Close this search box.

اتاوا کانادا

اتاوا کانادا

چه کسی می‌تواند عاشق شهری نشود که برای توصیفش از این سه کلمه استفاده می‌شود؟ «سرسبز، پاکیزه، امن». اتاوا که قلب سیاسی کانادا است، نام خود را از واژه “adawe” گرفته است که در زبان بومیان ساکن آن بخش از کانادا به معنی داد و ستد است. این نشان می‌دهد که شهر اتاوا از ابتدا یکی از مهمترین مراکز تجاری کانادا نیز بوده است. 

اتاوا پایتخت کشور کانادا است، پایتختی با تنوع فرهنگی بالا و زیبایی چشم نواز که همواره به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی انتخاب شده است. شهری که جزو ۱۰۰ شهر برتر جهان به حساب می‌‎آید و تنوع قومیتی، اقتصاد قدرتمند، دانشگاه‌های با کیفیت و بسیاری ویژگی دیگر آن را به یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی تبدیل کرده است. 

در این مقاله به ویژگی‌های فرهنگی و اقتصادی اتاوا، مزایا و معایب زندگی در آن، بهترین مناطق، سیستم حمل و نقل و سایر اطلاعات موردنیاز در مورد آن خواهیم پرداخت.

اتاوا کانادا در یک نگاه

استان: انتاریو

جمعیت: ۱,۴۲۳,۰۰۰ نفر

مساحت: ۲۷۹۰ کیلومتر مربع

زبان رسمی: انگلیسی

صنایع بزرگ: خدمات دولتی، گردشگری، صنایع تولیدی، فناوری

شعار: پیشرفت

ساعت:

۸ ساعت و ۳۰ دقیقه از تهران عقب‌تر است.

ساعت به وقت اتاوا:

فهرست مطالب

اتاوا کجاست؟

اتاوا در بخش شرقی استان انتاریو است و در مرز کبک قرار دارد. از تورنتو حدوداً پنج ساعت با ماشین و از مونترال دو ساعت فاصله دارد و در ساحل جنوبی رودخانه اتاوا واقع شده است.

با حدود یک ساعت رانندگی به سمت جنوب به مرز ایالات متحده خواهید رسید. نزدیکترین گذرگاه مرزی پرسکات-اگدن زبورگ است.

فاصله اتاوا با شهرهای بزرگ کانادا

 • اتاوا تا تورنتو
  • فاصله زمینی: ۴۴۸ کیلومتر
  • فاصله هوایی: ۳۵۱ کیلومتر
 • اتاوا با کبک سیتی
  • فاصله زمینی: ۴۴۷ کیلومتر
  • فاصله هوایی:۳۷۹ کیلومتر
 • اتاوا با مونترال
  • فاصله زمینی: ۲۰۰ کیلومتر
  • فاصله هوایی: ۱۶۵ کیلومتر
 • اتاوا با کلگری
  • فاصله زمینی: ۳۳۴۱ کیلومتر
  • فاصله هوایی:۲۸۷۷ کیلومتر
 • اتاوا با وینیپگ
  • فاصله زمینی: ۲۱۲۴ کیلومتر
  • فاصله هوایی:۱۶۷۵ کیلومتر
 • اتاوا با ونکوور
  • فاصله زمینی: ۴۳۶۲ کیلومتر
  • فاصله هوایی:۳۵۴۰ کیلومتر

شرایط زندگی در اتاوا کانادا

اتاوا شهری پرجنب‌وجوش، امن و جوان پسند است که دارای ترکیبی متنوع از محله‌ها و مناطق مختلف است. اگرچه ممکن است در مقایسه با کلان‌شهرهایی مانند مونترال، تورنتو یا ونکوور اندکی تنوع و شتاب زندگی پایین‌تر باشد، اما زندگی در اتاوا هنوز هم شما را با رستوران‌های عالی، رویدادهای ورزشی، فضای سبز فراوان و زندگی‌ شبانه پرتحرک غافلگیر می‌کند.

جدول زیر کیفیت زندگی در اتاوا و شهر ونکوور را مقایسه کرده است.

مقایسه زندگی در اتاوا کانادا با ونکوور

آب و هوای شهر اتاوا

اتاوا دارای چهار فصل متمایز است و زمستان بسیار سردتر از آن چیزی است که بسیاری از مهاجران به آن عادت دارند. سرما از نوامبر به بعد شروع شده و برف از دسامبر تا مارس و گاهی تا آوریل می‌بارد. انتظار می‌رود هوای سرد تا ماه آوریل ادامه داشته باشد، از این رو پوشیدن لباس مناسب امری ضروری است. میانگین حداقل دمای ژانویه ۱۵- درجه سانتیگراد.

بهار کوتاه و با طراوت، همراه با رگبارهای بارانی و هوای معتدل است و معمولاً از آوریل تا می ادامه دارد. تابستان‌های اتاوا طولانی، گرم و نیمه ابری است و از ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد. دمای روز حدودا تا ۳۰ درجه سانتیگراد می‌رسد و رطوبت می‌تواند به طور قابل توجهی در طول تابستان افزایش یابد. پاییز هم معمولاً از سپتامبر تا نوامبر طول می‌کشد و می‌تواند برخی از زیباترین صحنه‌ها را در کشور به نمایش بگذارد.

نکته: در طول سال، دما معمولا بین ۱۵- تا ۲۷ درجه سانتیگراد در نوسان است و به ندرت کمتر از ۲۵- و بالاتر از ۳۱ درجه می‌رسد. از این رو، بهترین زمان برای مسافرت به اتاوا اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

آب و هوای اتاوا کانادا

حقایق جالب و خاص در مورد اتاوا

 • اتاوا هفتمین پایتخت سرد در دنیا است. 
 • در زمستان، با یخ زدن کانال Redeau Canal در مرکز شهر، بزرگترین پیست اسکیت دنیا به طول ۷.۸ کیلومتر شکل می‌گیرد. 
 • تقریبا نیمی از مردم، زیر ۳۵ سال سن دارند که این باعث شده اتاوا یکی از جوان‌ترین شهرهای کانادا به حساب بیاید. 
 • در زمستان سال ۱۹۷۱ شهر اتاوا میزان بارش برف ۴۴۴ سانتی متری را شاهد بود در حالی که متوسط بارش نرمال در طول زمستان برای این شهر حدود ۲۳۶ سانتی متر است.
 • بیش از ۱۴ موزه در اتاوا قرار دارد که مهمترین آن‌ها موزه تمدن کانادا است. 
 • ۳۵ فستیوال بزرگ در اتاوا برگزار می‌شود که جشنواره  لاله کانادایی که در ماه می برگزار می‌شود، از جمله بزرگترین آن‌ها است.

مزایای زندگی در شهر اتاوا

اتاوا شبکه اتوبوسرانی فوق العاده‌ای دارد. اکثرا اوقات اتوبوس‌ها سر وقت حرکت می‌کنند، رانندگان رفتار دوستانه‌ای دارند و تقریبا هر جایی از شهر می‌روند. 

یافتن ایستگاه اتوبوس در هر نقطه از شهر راحت و در دسترس است. و با استفاده از کارت اتوبوس اتاوا و شارژ آنلاین آن،  به راحتی می‌توانید از این سیستم حمل و نقل گسترده استفاده کنید.

از آنجایی که دولت کانادا در شهر اتاوا قرار دارد، اغلب مشاغل مربوط به ادارات دولتی هستند. یافتن این مشاغل دولتی در اتاوا نسبتا راحت و بین افراد بسیار محبوب است. 

شغل‌های دولتی از این جهت برای کانادایی‌ها جذاب هستند که خدمات درمانی فوق العاده‌ای برای کارمندان ارائه می‌شود. دلیل دوم محبوبیت مشاغل دولتی، بسته‌های بازنشستگی بسیار خوب آن است. بسیاری، شغل‌های دولتی را فقط به خاطر برنامه‌های بازنشستگی آن انتخاب می‌کنند.

اتاوا شهری است که عاشق فستیوال‌های مختلف است. تقریبا هر ماه یک فستیوال برگزار می‌شود. برخی از این جشنواره‌ها، در یک خیابان برگزار می‌شوند و برهی هم در سطح شهر یا حتی ملی هستند. از جمله این فستیوال‌ها، فستیوال تولیپس، روز کانادا، بلوز

شهر اتاوا دانشگاه‌های با کیفیت بسیار زیادی دارد. شاخص‌ترین آن‌ها دانشگاه کارلتون (Carleton University) است.

با این که هزینه زندگی از اتاوا ارزان نیست، اما زندگی در این شهر به مراتب از زندگی در شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور منطقی تر است. البته این مقرون به صرفه بودن، بدون احتساب هزینه مسکن است.

شهرت این شهر به واسطه امنیت مثال زدنی آن است. میزان وقوع جرایم در این شهر واقعا پایین است. بیشتر جرائمی که ممکن است در شهر رخ دهد مربوط به سرقت است که برخی، آن را به دلیل وجود مراکز نگهداری از افراد بی خانمان می‌دانند.

اتاوا شهر بسیار متنوعی است و مهاجران بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند. با این که زبان‌های انگلیسی و فرانسوی زبان‌های غالب در این شهر هستند، تنوع زبان‌های تکلم شده در این شهر بسیار زیاد است.

رستوران‌های بی شماری وجود دارند که غذاهایی از سراسر دنیا را سرو می‌کنند. حتی اگر در مرکز شهر زندگی نمی‌کنید، به راحتی می‌توانید غذاهای اسپانیایی یا هندی را بیابید. رستوران‌های ایتالیایی و فروشگاه‌های عرضه نودل چینی هم در هر نقطه از شهر یافت می‌شوند.

در بسیاری از راه‌های اصلی شهر اتاوا، مسیرهای مختص دوچرخه سواری وجود دارد و به راحتی می‌توان جایگاه‌های پارک دوچرخه را در اتاوا یافت. 

بسیاری از راه‌ها به صورت یک طرفه بوده و دارای مسیرهای عریض دوچرخه هستند. در مسیرهایی مانند مسیر ساحل رودخانه، می‌توان بدون نگرانی در مورد خودروها به دوچرخه سواری پرداخت.

اتاوا شهری بی نهایت سبز است. تمامی خیابان‌ها پر از درختانی‌هستند که در طول آن امتداد دارند. تقریبا در هر منطقه از اتاوا با اندک پیاده روی، می‌توان به یک پارک سرسبز رسید. 

بزرگترین فضای سبز در اتاوا پارک گاتینو (Gatinau Park) است که در شما اتاوا قرار دارد. این پارک پر از مسیرهای پیاده روی، دریاچه‌ها و حیات وحش است.

معایب زندگی در شهر اتاوا

با این که هزینه مسکن به اندازه تورنتو سرسام آور نیست اما اغلب اوقات خرید خانه برای شهروندان اتاوا خارج از تصور است.

یکی از نکات منفی بارز در خصوص اتاوا، تابستان‌های شرجی و زمستان‌های بسیار سرد آن است. گاهی اوقات، درصد رطوبت هوا زندگی را برای اهالی این شهر عذاب آور می‌کند. 

گاهی اوقات در ماه فوریه یا مارس دمای هوا به زیر 25- می‌رسد و در جولای تا آگوست، به 35 درجه بالای صفر می‌رسد که با همراهی رطوبت بالا، دمای حس شده تقریبا به 45 درجه بالای صفر می‌رسد.

یکی از لقب‌های شهر اتاوا “شهر بدون سرگرمی” است. برخی از مردم این جنبه از اتاوا را می‌پسندند اما برخی دیگر آن را ناامید کننده می‌دانند. اگر به دنبال زندگی شبانه و فعالیت‌های جذاب می‌گردید، به احتمال زیاد اتاوا بهترین انتخاب برایتان نخواهد بود.

اتاوا یکی از شهرهایی است که خیابان‌های آن به واسطه یخ بندان‌های زمستانی وضعیت خوبی ندارند و پر از دست انداز‌های زیادند. ساخت و سازهای زیاد هم مزید بر علت می‌شوند تا رانندگی در این شهر بسیار دشوار باشد. در زمستان‌ها بارش برف باعث انسداد راه‌ها می‌شود.

با این که زندگی در اتاوا مزیت زندگی در پایتخت کشور را می‌دهد، اما با چالش‌هایی نیز همراه است. به عنوان مثال، برای این که بتوانید یک شغل دولتی بیابید باید زبان فرانسه بلد باشید. 

در سایر شهرهای انگلیسی زبان این مشکل وجود ندارد اما به واسطه این که اتاوا پایتخت کانادا است و در جهت ایجاد برابری، دولت این اجبار را برای کارکنان خود ایجاد کرده تا حتما به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تکلم کنند.

اگر گذرتان به مرکز شهر بیفتد، تعداد بالای افراد بی خانمان شما را شگفت زده خواهد کرد. البته در اتاوا، مراکز عمومی وجود دارد که برای این افراد غذا و سایر کمک‌های خیره ارائه می‌دهند.

بیاید نظر کاربران سایت Quora را در مورد شهر اتاوا کانادا بررسی کنیم:

«من در اتاوا زندگی کرده‌ام. شهر بسیار خوبی است. به نظرم اتاوا به دلیل مردمانش، هزینه مقرون به صرفه زندگی و مقرون به صرفه بودن مسافرت درون شهر و اطراف آن و نیز امنیت بالا، شهر خوبی است.»

این کاربر در پاسخ به این سوال که آیا اهالی اتاوا به زبان انگلیسی تکلم می‌کنند؟ این طور پاسخ داده است؟

«مردمی که زبان اول آن‎ها انگلیسی است، در اکثریت هستند. مناطقی مانند Vanier هم هستند که اکثریت جمعیت آنان به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، اکثر آن‌ها دو زبانه هستند.»

«این بستگی دارد به این که وقتی می‌خواهید در پایتخت کانادا زندگی کنید، به دنبال چه چیزی هستید. اگر به دنبال پارتی هستید، به شدت توصیه می‎کنم که فکر آمدن به اتاوا را فراموش کنید، زیرا شهری تجاری است با ساختمان‌های بی شمار دولتی و سیاسی و [مردمی] که دائما از خسته کننده بودن شهر گله می‌کنند.

باید یادآوری کنم که شهر مونترال تنها یک ساعت با اتاوا فاصله دارد. بنا بر این نایت لایف و فعالیت‌های مربوطه آن قدرها هم دور نیستند. این امر باعث می‌شود که یک سفر یک روزه خوب به یک موزه یا شهربازی داشته باشید.»

هزینه زندگی در اتاوا کانادا

 • هزینه ماهانه زندگی در اتاوا چقدر است؟

متوسط هزینه ماهانه زندگی در اتاوا برای یک شخص بدون در نظر گرفتن اجاره خانه حدود ۱,۲۳۵ دلار کانادا است.

 • متوسط هزینه اجاره خانه در اتاوا چقدر است؟

متوسط هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اتاوا حدود ۱,۷۰۲ دلار کانادا در ماه است.
متوسط هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج شهر اتاوا حدود ۱,۳۳۶ دلار کانادا در ماه است.

 • هزینه بیمه و قبوض خانه در اتاوا چقدر است؟

متوسط هزینه قبوض و بیمه برای آپارتمان یک خوابه ۱۶۴ دلار کانادا در ماه است.

 • هزینه حمل و نقل در اتاوا چقدر است؟

هزینه ماهانه استفاده از حمل و نقل عمومی در اتاوا ۱۲۲/۵ دلار کانادا است.

 • هزینه خواربار در اتاوا چقدر است؟

میانگین هزینه‌های خواربار و ارزاق برای یک فرد در اتاوا حدود ۲۱۲/۳۶ دلار کانادا در ماه است.

 • هزینه سرگرمی در اتاوا چقدر است؟

میانگین هزینه ماهانه تفریحات و سرگرمی ۲۲۰ دلار کانادا است.

 • ارزان‌ترین اینترنت در اتاوا کدام است؟
شرکت ارائه دهندهپهنای باندحجم دانلودهزینه ماهانه
Oricom5 Mbpsنا محدود27.95 دلار کانادا
Altima75 Mbpsنا محدود30 دلار کانادا
Distributel50 Mbpsنا محدود34.95 دلار کانادا
Vmedia6 Mbpsنا محدود34.95 دلار کانادا
Diallog15 Mbpsنا محدود35 دلار کانادا
Allo10 Mbpsنا محدود35 دلار کانادا
Fizz10 Mbpsنا محدود39 دلار کانادا

حمل و نقل عمومی در اتاوا کانادا

اتاوا به عنوان پایتخت کشور کانادا سیستم حمل و نقل عمومی بسیار گسترده‌ای دارد و به طور کلی دو سیستم حمل و نقل شهری در اتاوا وجود دارد:

 • OC Transpo: که اتوبوس ها و قطار ریلی سبک اتاوا (O-Train) را در سمت انتاریو رودخانه اتاوا اداره می کند.بلیت‌ها و کارت‌های روزانه را می‌توان در اتوبوس با پول نقد، در تمام ایستگاه‌های O-Train با کارت اعتباری یا پول نقد، یا در داروخانه‌های منتخب، خواربارفروشی‌ها، و مرکز CF Rideau خریداری کرد. در سال ۲۰۲۲، کودکان زیر ۷ سال به صورت رایگان (به جای سن معمول ۵ سال یا کمتر) سفر می کنند.
 • Société de Transport de l’Outaouais که با نام STO هم شناخته می شود: این سیستم در سمت کبک رودخانه اتاوا فعالیت می کند.بلیت‌ها و کارت‌های روزانه (Occasional Multi pass) را می‌توان در مراکز خدمات و ایستگاه‌های شارژ در داروخانه‌ها، فروشگاه‌ها و مراکز خرید مناسب یا در اتوبوس با پول نقد خریداری کرد. سفر کودکان زیر ۵ سال رایگان است.

برخی از اتوبوس‌ها بین دو منطقه حرکت می‌کنند و شما می‌توانید در چندین مکان در امتداد خط 1 O-Train در اتاوا و اطراف Place d’Accueil در بلوار Maisonneuve در Gatineau، کبک بین این دو سیستم حرکت کنید. هر دو آژانس ابزارهای مناسب برنامه ریزی سفر را در وب سایت های خود ارائه می دهند.

کارت پرستو (PRESTO) چیست؟

کارت پرستو به کاربران این اجازه را می‌دهد که کرایه سیستم حمل و نقل عمومی را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند. این کارت جایگزین پرداخت نقدی، توکن و بلیط در سیستم حمل و نقل عمومی می‌شود. با ایجاد یک اکانت PRESTO، در صورت مفقودی یا سرقت کارت خود، از حسابتان حفاظت کنید و به کارت جدید خود منتقل کنید.

شما می‌توانید انواع مختلف بلیط یا کارت تردد را از باجه‌های فروش در ایستگاه‌ها دریافت کنید یا این که از دستگاه‌های خودکار بلیط تک سفره بخرید یا از کارت PRESTO استفاده کنید.

هزینه خرید کارت پرستو چند دلار است؟
شما می‌توانید این کارت را با ۶ دلار کانادا خریداری کنید.

تخفیفات حمل و نقل عمومی اتاوا کانادا

افراد بالای ۶۵ سال

شرایطتخفیف
 • بیش از ۶۵ سال باشد.
 • در انتاریو زندگی کند.
 • استفاده رایگان شنبه و چهارشنبه
 • تخفیف استفاده ماهانه (۴۷/۷۵ دلار کانادا)
 • روزانه (۲/۸۰ دلار کانادا)

دانشجویان در طرح U-Pass

شرایطتخفیف

دانشجوی تمام وقت در یکی از این موسسات باشد:

 • Algoquin College
 • Carleton University
 • Saint Paul University
 • uOttawa

هزینه U-Pass در شهریه دانشجو اعمال می‌شود.
(معادل ۲۲۳/۴۸ دلار کانادا)

 • اول سپتامبر تا ۳۰ آوریل
 • اول می تا ۳۱ آگوست

بهترین مناطق اتاوا برای زندگی

اگر به دنبال یافتن محلی پویا و پر شور برای زندگی کردن هستید، منطقه وست برو یکی از بهترین مناطق است. مزیت این منطقه در اتاوا، نزدیکی به مرکز شهر و در نتیجه توسعه یافتگی خوب است.

اگر می‌خواهید در مرکز همه چیز زندگی کنید، گلب بهترین گزینه برای شما است. این منطقه در جنوب سنتر تاون (Centertown) قرار دارد. یکی از مزیت‌های این منطقه این است که به اندازه کافی به مرکز شهر نزدیک است تا از مزایای آن استفاده کند و به اندازه کافی هم از آن دور است که از شلوغی و سروصدای آن دور باشد.

این منطقه در منتهی الیه غربی شهر اتاوا، خانه بهترین و قدیمی‌ترین منطقه شهری آن است. از زمان تاسیس در سال 1972 این منطقه به سرعت در مسیر تحول قرار گرفت و محبوبیت بالایی یافت. Nepean یکی از بهترین مناطق اتاوا برای خانواده‌ها به حساب می‌آید.

این منطقه که در قسمت غربی اتاوا قرار دارد، به واسطه داشتن پارک‌های متعدد و مراکز تفریحی، مدارس با کیفیت و مراکز گردهمایی مختلف منطقه‌ای ایده‌ال برای خانواده‌ها به حساب می‌آید. این منطقه از اتاوا که در دهه‌های اخیر رشد پایداری داشته است، جدیدا هم با افزایش طرح‌های تجاری به رشد خود ادامه می‌دهد.

در دهه ۶۰ میلادی این منطقه برای خانواده‌ها ایجاد شد و تا به امروز این خصیصه خود را حفظ کرده است. وجود تعداد زیادی از مدارس، پارک‌ها و سایر امکانات رفاهی، محلی ایده‌آل برای خانواده‌ها است.

جاذبه‌های گردشگری اتاوا کانادا

 • موزه جنگ کانادا Canadian War Museum

این موزه که در ساحل رودخانه اتاوا قرار دارد، با بنایی خاص بازدیدکنندگان را به سوی خود فرا می‌خواند. در این موزه مجموعه‌ای از تانک‌ها، خودروهای نظامی و سلاح‌های جنگی در دید بازدید کنندگان قرار دارد و آن‌ها را با تجهیزات مورد استفاده در جنگ‌های ادوار مختلف تاریخی آشنا می‌سازد.

 • کانال ریدو Rideau Canal

اکثر افراد این کانال را به عنوان بزرگترین زمین اسکیت طبیعی دنیا می‌دانند. اما این کانال در حقیقت در طول سال میزبان انواع و اقسام تفریحات در اتاوا است. در زمستان اهالی اتاوا می‌تئانند به صورت رایگان از این پیست اسکی طبیعی استفاده کننند.

زمانی هم که با گرمای هوا، یخ‌ها آب می‌شوند، می‌توانید سوار قایق کانوی خود شوید یا بر روی قایق تفریحی در این کانال از آرامش آن لذت ببرید.

کانال ریدو اتاوا کانادا

 • گالری ملی کانادا National Gallery of Canada

گالری ملی کانادا یکی از مفاخر معماری کانادا به حساب می‌آید. این بنای شیشه‌ای در یک کنتراست جذاب با سبک معماری قرون وسطایی، بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می‌کند.

 • موزه هوافضای کانادا Canada Aviation and Space Museum

این موزه جزئیات صنعت هوانوردی تجاری و نظامی کانادا را به نمایش می‌گذارد. موزه هوافضای کانادا در فرودگاه راک کلیف در قسمت شمالی شهر قرار دارد.

در میان هواپیماهای به نمایش گذاشته شده در این موزه، نمونه مشابه هواپیمای Silver Dart قرار دارد که در سال 1909 اولین پرواز را در کانادا انجام داد. همچنین هواپیماهای جنگی از جنگ جهانی اول و دوم در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.

 • موزه تاریخ طبیعی کانادا Canadian Museum of Nature

این موزه، بازدیدکنندگان را از دنیای دایناسورها تا به حیات وحش امروز می‌برد. موزه تاریخ طبیعی در اتاوا با بنایی تاریخی به عنوان سنگ بنای سایر موزه‌های ملی کانادا به حساب می‌آید. ساخت این موزه که به سبک قلعه‌های قدیمی اروپایی بنا شده است در سال 1910 به اتمام رسیده است.

Credit: Ottawa Tourism

فرهنگ مردم اتاوا

اتاوا به دلیل تنوع قومی، زبانی و مذهبی غنی، به عنوان یک جامعه چند فرهنگی مطرح شده است. این شهر پس از تورنتو، دومین مقصد بزرگ مهاجران به استان انتاریو است و یکی از شهرهایی است که فرانسوی زبانان زیادی را به سوی خود جلب می‌کند. 

اتاوا همچنین شهری جوان است (با میانگین سنی نسبتاً پایین) و شهری که به سرعت در حال تنوع است: در واقع، از هر چهار ساکن این شهر یک نفر مهاجر است، جمعیتی که دو برابر سریعتر از بقیه ساکنان شهر در حال رشد است. 

شهروندانی از تمام نقاط جهان در این شهر زندگی می‌کنند که مهاجران آسیایی‌ و خاورمیانه با ۵۳ درصد، ۱۷ درصد از آفریقا و ۱۵ درصد از اروپا بافت جمعیتی مهاجران را در اتاوا شکل می‌دهند. این نژادی و قومی در زبان‌هایی که در اتاوا تکلم می‌شود، از جمله عربی، چینی، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی منعکس شده است.

این تنوع فرهنگی در شهر اتاوا زمانی نمود بیشتری پیدا می‌کند که نگاهی به محله‌های مختلف در کانادا می‌اندازیم. محله‌هایی مانند محله چینی‌ها و ایتالیای کوچک که هر یک فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای خود را در این مناطق ارائه کرده‌اند. 

ویژگی دو زبانه اتاوا کانادا – هم انگلیسی هم فرانسه

با توجه به آمارها، حدود نیمی از اهالی اتاوا و محله‌های اطراف آن انگلیسی زبان و یک سوم فرانسوی زبان هستند. تقریبا نیمی از اهالی اتاوا و گاتینو به هر دو زبان انگلیسی و فرانسو تکلم می‌کنند. 

زبان رسمی در اتاوا انگلیسی است. با این حال، هر دو دولت فدرال و استانی، افراد را برای استفاده از هر دو زبان انگلیسی و  فرانسوی تشویق می‌کند. علاوه بر این، دانشگاه اتاوا در این شهر، یک دانشگاه تماما دو زبانه است. دانشگاهی که جزو ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا به حساب می‌آید.  

جشنواره‌های اتاوا کانادا

 • جشنواره وینترلود (Winterlude)

هرساله پایتخت کشور کانادا، بارش برف را در یکی از بزرگترین جشنواره‌های کشور جشن می‌گیرد. این جشنواره هزاران نفر را به سوی خود جلب می‌کند. یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این جشنواره، اسکیت کردن بر روی کانال یخ زده Rideau Canal است که بزرگترین پیست اسکیت در دنیا به حساب می‌آید.

کانال ریدو اتاوا کانادا

 • جشنواره لاله‌های کانادا (Canadian Tulip Festival)

اگر در حوالی ماه می به اتاوا سفر کنید، درست موقع بهار، لاله‌های درخشان و رنگارنگی را خواهید دید که به خاطرات سفر شما رنگ می‌بخشد. 

برای دیدن بهترین مناظر، می‌توانید به پارک‌های زیبای شهر بروید. پارک کمیسیونر (Commissioner) در کنار دریاچه زیبای داو  (Dow’s Lake) یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌آید.

جشنواره لاله اتاوا کانادا

 • جشنواره بین المللی کودکان اتاوا (Ottawa International Children’s Festival)

جشنواره بین المللی کودکان اتاوا که معمولا در ماه می یا ژوئن برگزار می شود، فرصت خوبی برای کودکان در اتاوا است. این جشنواره،  میزبان برنامه‌های سرگرم کننده و آموزشی از جمله تئاتر، رقص و موسیقی است. 

مکان‌های مختلف برای بازدید در طول جشنواره شامل محوطه پارک LeBreton Flats، و همچنین موزه جنگ کانادا، و مرکز هنرهای ملی است. علاوه بر هنرمندان جوان کانادایی، در جشنواره کودکان گروه‌های هنری بین‌المللی نیز حضور دارند که فرهنگ‌های مختلف هنری از سراسر جهان را به نمایش می‌گذارند

 • جشنواره دراگون بوت اتاوا (Ottawa Dragon Boat Festival)

جشنواره دراگون بوت اتاوا در ماه ژوئن برگزار می‌شود و هزاران پاروزن و ده‌ها هزار تماشاگر در خلیج مونی گرد هم می‌آیند. علاوه بر مسابقات هیجان انگیز قایق‌های اژدهایی، شرکت کنندگان در این جشنواره این امکان را دارند که در طول ۳ روز برگزاری آن، از کنسرت‌های رایگان، همراه با اجرای گروه رقص اژدها و شیر چینی لذت ببرند. همچنین در این جشنواره رویدادهای دیگری نیز وجود دارد از جمله جمع‌آوری کمک مالی برای حمایت از خیریه‌های محلی.

 • روز ملی کانادا (Canada Day)

پایتخت کشور مکانی عالی برای تجربه شادی جشن بزرگ تاسیس کانادا در اول جولای است. این روز زمانی است که کارناوال‌ها و کنسرت‌ها در فضای باز همراه با نمایش‌های هوایی تماشایی و آتش‌بازی برگزار می‌شود.

روز کانادا اتاوا

 • اتاوا چمبر فست (Ottawa Chamberfest)

جشنواره سالانه ارکستر و گروه کر معروف به اتاوا چمبر فست بین ماه‌های جولای و آگوست برگزار می‌شود. هدف این جشنواره ترویج موسیقی زنده کلاسیک در پایتخت است و هر سال حدود صد کنسرت برگزار می‌کند. با گذشت سالها، این جشنواره محبوبیت فراوانی یافته و به یکی از بزرگترین جشنواره‌های موسیقی جهان در نوع خود تبدیل شده است.

سوالات متداول

اتاوا به صورت مداوم به عنوان بهترین شهر کانادا و نیز یکی از ۱۰۰ شهر برتر دنیا برای زندگی انتخاب شده است. تنوع، اقتصاد قدرتمند و سیستم آموزشی مناسب، این شهر را به محلی ایده‌آل برای تازه واردان تبدیل کرده است. این شهر همچنین به عنوان بهترین محل برای زندگی مهاجران به کانادا شناخته می‌شود.

بله هزینه‌ زندگی در اتاوا بالا است. با این که متوسط هزینه مسکن نسبتا منطقی است اما اجاره بها در این شهر به مراتب از اغلب شهرها بالاتر است. هزینه خورد و خوراک، تفریحات و حمل و نقل می‌تواند بسیار گران‌تر از زمانی باشد که در یک شهر کوچک زندگی کنید. البته با توجه به بازار کار مناسب و چشم انداز بازار کار، می‌توان بین هزینه‌ها و درآمد تعادلی ایجاد کرد.

حداقل دستمزد در اتاوا ۱۵ دلار در ساعت است.

قطعا. اتاوا محلی مناسب برای مهاجران است. شهر بسیار تمیز و دوستانه است. علاوه بر این، تنوع فرهنگی بالایی دارد. سیستم حمل و نقل در این شهر بسیار پیشرفته است، برای افرادی هم که دوستدار پیاده روی هستند، ایده‌آل است. 

این شهر گزینه‌های خوبی را در حوزه مسکن در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. شهر اتاوا سیستم آموزشی در سطح بین المللی دارد و محل استقرار دولت فدرال است. شاید مهمترین نکنه برای مهاجران تازه وارد این باشد که، شهر اتاوا فرصت‌های بی‌شمار شغلی را برای آنان فراهم می‌آورد.

 • اتاوا (۱۸۶۶ تا کنون)
 • کبک سیتی (۱۸۵۹ – ۱۸۶۶)
 • تورنتو (۱۸۵۵ – ۱۸۵۹)
 • کبک سیتی (۱۸۵۱ – ۱۸۵۵)
 • تورنتو (۱۸۴۹ – ۱۸۵۱)
 • مونترال (۱۸۱۸۴۴ – ۱۸۴۹)
 • کینگستون (۱۸۴۱ – ۱۸۴۴)

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال