Search
Close this search box.

فهرست دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند. تحصیل در بیشتر دانشگاه‌های دولتی آلمان نیز با شهریه ای رایگان همراه است و دانشجویان تنها باید هزینه‌های خدماتی هر ترم را پرداخت کنند (۵۰ تا ۳۰۰ یورو). در برخی از ایالت‌های آلمان نیز اگر مدت زمان تحصیل از چهار ترم تجاوز کند، دانشجو باید مبلغ ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو را به ازای هر ترم اضافی پرداخت کند.

ویزا موندیال آلمان
دیدار نماینده ویزا موندیال با نماینده یکی از دانشگاه های خصوصی آلمان

انواع دانشگاه در آلمان

سیستم آموزش عالی آلمان، موسسات را به دو دسته تقسیم کرده است:

  • دانشگاه یا Universität : که موسساتی هستند که اجازه اعطای مدرک دکتری را دارند و بر امور پژوهشی بیشتر تمرکز دارند.
  • دانشگاه علمی کاربردی یا Fachhochschule : که بیشتر بر دروس عملی و بازار کار دانشجویان تمرکز دارند.
  • دانشگاه های هنر، فیلم و موسیقی: در صورتی که علاقه مند به رشته های هنری باشید می توانید در این دانشگاه‌ها تحصیل کنید. بیش از ۵۶ دانشگاه هنر رشته های هنری از جمله فیلم، موسیقی، طراحی صنعتی، مد و سایر رشته های هنری را به دانشجویان ارائه می کنند. برای پذیرش از این نوع دانشگاه‌ها معمولا دانشجو باید نمونه کارهای خود را برای دانشگاه بفرستد و پس از قبولی اولیه، در یک مصاحبه حضوری شرکت نماید.

رنکینگ دانشگاه های آلمان در سیستم وزارت علوم ایران به شرح زیر است. همکاران ما برای تحصیل شما در دانشگاه های مورد تائید آلمان خدمات کاملی را ارائه می‌کنند. اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، فرم ارزیابی تحصیل در آلمان را تکمیل کنید.

لیست دانشگاه های آلمان بر اساس حروف الفبای لاتین

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان

سوالات متداول

تمام دانشگاه های آلمان بهترین سیستم آموزشی را ارائه می دهند، به همین خاطر به سختی میتوان گفت که بهترین دانشگاه کدام است. بهترین دانشگاه  برای شما دانشگاهی است که با انتظارات شما سازگار باشد. هنگام انتخاب دانشگاه باید فاکتورهای مختلفی را همچون دامنه دروس، وسعت دانشگاه و شهر، و همچنین هزینه زندگی در آن شهر را مد نظر قرار دهید.
برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ویزا موندیال در ارتباط باشید.

دانشگاه های آلمان که به Universitäten نامیده می‌شوند، برنامه‌های علمی و پژوهشی را ارائه می‌کنند. این دانشگاه‌ها دروس آکادمیک را ارائه می‌کنند و مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در طیف وسیعی از رشته‌ها اعطا می‌کنند.

این در حالی است که دانشگاه‌های علمی کاربردی یا همان Fachhochschulen، اغلب دروس عملی و روش‌های واکنشی آموزش را به دانشجویان ارائه می‌کنند. هدف این دانشگاه‌ها آماده کردن دانشجویان برای بازار کار است.

ما به طور همزمان برای ۳ تا ۵ دانشگاه کشور آلمان اقدام می‌کنیم. تمامی دانشگاه‌ها مورد تائید ایران و  کشور آلمان هستند و شهریه تحصیل در آن‌ها رایگان است.

دانشگاه های دولتی آلمان برخی از برنامه‌های تحصیلی را به صورت کامل به انگلیسی ارائه می‌کنند. اما در بیشتر مواقع برنامه‌های تحصیلی ارائه شده، ترکیبی از دو زبان انگلیسی و آلمانی است.

هر کدام از دانشگاه های آلمان سیاست های خود را برای پذیرش دانشجو دنبال می کنند. به همین خاطر شما باید با دانشگاه مورد نظر خود در این موضوع مکاتبه کنید.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها