رشته حقوق در کانادا

ویزا موندیال

رشته حقوق در کانادا

 

شرایط تحصیل در رشته حقوق در کانادا مانند بسیاری از کشورهای دیگر سیستم منحصر بفرد خود را دارد. برای تحصیل در رشته حقوق در کشور کانادا که معمولا از لیسانس رشته حقوق در کانادا آغاز میشود متقاضی باید دارای دیپلم دبیرستان باشد. بیشتر متقاضیان رشته حقوق پیش از ورود به این رشته در کانادا، دوره کارشناسی در رشته دیگری را میگذرانند. برای ورود به دانشگاه های کانادا در رشته حقوق باید آزمون LSAT را بگذرانید. نمره مورد قبول معمولا ۱۵۰ به بالا بوده و این آزمون ۴ بار در سال برگزار میشود. در زیر مراحل تحصیلی و کاری رشته حقوق در کانادا را به طور خلاصه شرح میدهیم. اگر قصد دارید به عنوان وکیل در کانادا فعالیت کنید، باید این پروسه را سپری کنید.

 

تحصیل در دوره لیسانس حقوق در کانادا

گذراندن دوره لیسانس حقوق در کانادا L.L.B یا همان JD: این دوره معمولاسه تا چهار سال طول میکشد. ۲۵ دانشگاه در کانادا دوره حقوق را ارائه میکنند. ۶ دانشگاه در انتاریو هستند:  برای دریافت ادمیشن در دوره حقوق در کانادا میتوانید با مشاورین موسسه ویزا موندیال مشورت کنید. داشتن نمره LSAT و لیسانس (در هر رشته ای میتواند باشد) برای دریافت ادمیشن بسیار مهم هست.

تحصیل در دوره فوق لیسانس حقوق در کانادا (The Master of Laws (LLM ادامه تحصیل درفوق لیسانس حقوق در کانادا معمولا یک تا دو سال بوده و ورود به آن بسیاررقابتی است. اگر لیسانس حقوق دارید و برنامه ریزی برای ورود به دوره های فوق لیسانس میکنید، بهتر است همین امروز با مشاورین ویزا موندیال مشورت کنید تا راهکارهای مناسب را به شما پیشنهاد بدهند. دوره فوق لیسانس میتواند با تز یا بدون تز در یکی ازین رشته ها Business Law, Legal Theory, Criminal Law and Health Law, Ethics and Policy  باشد  همچنین دوره های یک ساله صرفا کاری نیز در فوق لیسانس ارائه میشود که معمولا Global Professional Master of Laws GPLLM نامیده میشوند و هدف آنها تعلیم گرایش مشخصی از حقوق میباشد.

 

تحصیل در دوره دکتری حقوق در کانادا (The Doctor of Juridical Science (SJD

ادامه تحصیل در دکترای حقوق در کانادا سه ساله بوده وبیشتر برای متقاضیانی مناسب است که هدف تدریس در دانشگاه را دارند.

 

کار به عنوان وکیل در کانادا

۱-گذراندن حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی یا کالج پس از دیپلم دبیرستان. این دوره میتواند درهر رشته ای که تمایل دارید باشد و هیچ محدودیتی ندارد.

۲-شرکت در آزمون ال ست LSAT برای ثبت نام درآزمونLSAT اینجا را کلیک کنید.

۳-گذراندن دوره لیسانس حقوق در کانادا L.L.B یا همان JD: این دوره معمولاسه تا چهار سال طول میکشد. ۲۵ دانشگاه در کانادا دوره حقوق را ارائه میکنند. ۶ دانشگاه در انتاریو هستند:  برای دریافت ادمیشن در دوره حقوق در کانادا میتوانید با مشاورین موسسه ویزا موندیال مشورت کنید. داشتن نمره LSAT و معدل لیسانس بالا بسیار مهم هست.

۴-یک سال  ماه دوره کاروزی را زیر نظر وکیل بگذرانید. به این کار اصطلاحا Articling میگویند.  اگر در استان انتاریو هستید میتوانید به جای آرتیکل دوره  Law Practice Program (LPP) که در دانشگاه رایرسون و دانشگاه اتاوا برگزار میشود را گذرانده و ۴ ماه کارورزی کنید.

۵- در هر استانی که قصد فعالیت دارید در آزمون بار Bar شرکت کنید و قبول شوید.

۶-اکنون آماده فعالیت هستید. باید یا در یک موسسه حقوقی استخدام شوید، یا موسسه حقوقی خود را راه اندازی کنید.

مشاهده پروسه دریافت مجوز وکالت  مربوط به استان کبک

اگر مدرک لیسانس حقوق دارید و تمایل داشته باشید در رشته حقوق ادامه تحصیل دهید، میتوانید وارد دوره فوق لیسانس حقوق در کانادا شوید. البته کالج ها نیز دوره های کوتاه مدت کاری متنوعی را برگزار میکنند.

 

 

 

 

 

اطلاعات اختصاصی مربوط به تحصیل در هر استان کانادا 

 

(روی استان مورد نظر کلیک کنید)

canada Placeholder
canada

(روی استان مورد نظر کلیک کنید)

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram