درباره آلمان

ویزا موندیال

درباره آلمان

کشور آلمان واقع در قاره اروپاست و نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان میباشد. پایتخت این کشور قبلا شهر بن بوده است و هم اکنون برلین میباشد. برلین بزرگترین شهر آلمان میباشد و با 3 میلیون نیم شهروند ساکن در برلین، این شهر پر جمعیت ترین شهر آلمان نیز میباشد. وسعت آلمان 357121.41 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 82 میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور زبان آلمانیست که شاخه ای از زبان های هندو-اروپایی است و به جز آلمان؛ در اتریش، سوئیس، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، بخشهایی از بلژیک، و جنوب دانمارک هم صحبت میشود.

آلمان در کل با 10 کشور مرز مشترک دارد. به طوری که همسایه های غربی آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه است و همسایه های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک هستند. دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند.

 

موقعیت جغرافیایی: واقع در اروپای مرکزی

جمعیت المان: ۸۱ میلیون نفر

مساحت آلمان: ۳۵۷,۰۳۱ کیلومتر مربع

آب و هوای آلمان: منطقه‌ی معتدل، درجه‌ی متوسط هوا در سال: ۹ درجه

نوع نظام سیاسی در آلمان: دولت فدرال دموکراتیک پارلمانی

پایتخت آلمان: برلین

کشورهای همسایه آلمان:

هلند، بلژیک، دانمارک، جمهوری چک، فرانسه، لوکزامبورگ، اتریش، سوئیس، لهستان

تعداد ایالتهای آلمان: ۱۶ ایالت

دامنه‌ی اینترنتی: de

پول رایج آلمان: یورو

 

آلمان پس از جنگ جهانی اول و با اوج گرفتن نژاد پرستی، یکی از بدترین شرایط خود را تجربه کرده است. حزب نازی برآمد این دوران است و این حزب تا جنگ جهانی دوم دوام آورد. پس از جنگ جهانی دوم، آلمان به دو قسمت آلمان شرقی و آلمان غربی تقسیم شد که در سال 1989 و با تخریب دیوار برلین توسط مردم این کشور، هر دو آلمان متحد شدند.

 

سیاست آلمان

آلمان دارای 16 ایالت میباشد و نظام سیاسی حاکم بر کشور، جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است، به طوری که ایالت ها مجاز هستند در بسیاری از موارد مستقل از حکومت مرکزی تصمیم گیری کنند. آلمان و ایران از حدود 500 سال پیش تا کنون با یکدیگر روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دارند و هر چند در طول دوران مختلف دچار فراز و نشیب هایی شده است، اما هیچ گاه این روابط به صورت کامل قطع نشده و آلمان مهم شریک اقتصادی ایران در اروپا میباشد. در حال حاضر هم ایرانیان زیادی هر ساله با اهداف تحصیلی و کاری به صورت قانونی وارد این کشور میشوند.

 

اقتصاد آلمان

آلمان از نظر علمی و اقتصادی یکی از قدرت های جهانی محسوب میشود و عضو سازمان ملل، G8، ناتو و گروه پنج میلاشد. بر اساس بررسی های سال 2005، آلمان با ۲۲۷/۴ میلیارد یورو سومین کشور جهان از نظر قدرت صنعتی و اقتصادی است. علاوه بر این، آلمان در سراسر جهان مقام اول را از نظر صادرات محصولات مختلف به خاج از کشور دارد، به طوری که بیشتر شرکتهای آلمانی وابسته به تجارت خارجی هستند و تا یک سوم درآمد خود را از صادرات تامین میکنند. محصولات صادراتی آلمان در بخش های مختلفی از جمله اتوموبیل‌سازی، الکتروتکنیک، ماشین‌سازی و شیمی میباشند.

آلمان علی رغم اینکه به زوج های جوان و فرزندان آنها، امکانات مالی، تحصیلی و بیمه ای با کیفیتی ارایه میکند، اما همچنان با مشکل رشد منفی جمعیت دست و پنجه نرم میکند و همین عامل باعث شده است درهای های خود را به روی متخصصان خارجی بگشاید. سیاستی که با توجه به فرصتهای شغلی فراوان و متنوع این کشور هم به نفع مهاجران میباشد و هم به نفع حاکمیت و منافع ملی آلمان، در جهت اینکه همچنان بتواند قدرت اول اقتصادی-صنعتی اروپا باقی بماند.

 

طبیعت آلمان

آلمان طبیعت بسیار زیبایی دارد و دارای کوهستانهای بلند، جنگل های انبوه و سرسبز و دشت های وسیع زیبایی میباشد. آب و هوای آلمان معتدل اقیانوسی است. بزرگترین ایالت آلمان، بایرن به مرکز مونیخ است که رشته کوهای آلپ هم در همین ایالت قرار دارند و کوچک ترین ایالت آن، برمن است.

 

چرا تحصیل در آلمان را پیشنهاد میکنیم؟

  • امکان تحصیل به صورت کاملا رایگان
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • دانشگاه های معتبر در سطح دنیا
  • اجازه اقامت به مدت 18 ماه بعد از اتمام تحصیل به منظور یافتن کار
  • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمانی بعد از اتمام تحصیل
  • امکان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
  • تحصیل در رشته های فنی مهندسی
  • امکان کار در کنار تحصیل و پوشش کلیه مخارج زندگی
  • امکان گذراندن یک الی 2 ترم تحصیلی به عنوان دانشجوی مهمان در بهترین دانشگاه های آمریکا، کانادا و استرالیا
  • اعتبار بالای ویزای دانشجویی آلمان و امکان رفت و آمد به کشورهای حوزه Schingen بدون نیاز به ویزا
اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram