England Flag
Search
Search
Close this search box.

درباره آلمان

آلمان

 کشور آلمان واقع در قاره اروپاست و نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است. پایتخت این کشور قبلا شهر بن بوده است و هم اکنون برلین می‌باشد. برلین بزرگترین شهر آلمان است و با ۳ میلیون و هفتصد هزار شهروند ساکن در برلین، این شهر پر جمعیت ترین شهر آلمان نیز می‌باشد. وسعت آلمان ۳۵۷۱۲۱.۴۱ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود ۸۳ میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است که شاخه ای از زبان های هندو-اروپایی است و به جز آلمان، در اتریش، سوئیس، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، بخشهایی از بلژیک و جنوب دانمارک هم صحبت می‌شود.

 • نوع نظام سیاسی کشور آلمان: دولت فدرال دموکراتیک پارلمانی
 • مساحت کشور آلمان: ۳۵۷,۰۳۱ کیلومتر مربع
 • جمعیت کشور آلمان: ۸۳ میلیون نفر
 • تعداد ایالتهای آلمان: ۱۶ ایالت
 • پایتخت آلمان: برلین
 • پول رایج آلمان: یورو
 • دامنه‌ی اینترنتی: de
 • کد تلفن: 49+

چرا تحصیل در آلمان را پیشنهاد می‌کنیم؟

موقعیت جغرافیایی آلمان

آلمان واقع در اروپای مرکزی و در کل با ۱۰ کشور مرز مشترک دارد. به طوری که همسایه های غربی آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه است. همسایه های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک هستند. دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند.

آب و هوای آلمان

آب و هوا در همه جای آلمان یکسان نیست. در سواحل و در غرب آلمان در زمستان هوا خیلی سرد و در تابستان خیلی گرم نمی‌باشد. اما در شرق و در بایرن، آب و هوا دارای اقلیم قاره ای است و تابستان گرم و زمستان سرد است. همچنین در تابستان نیز رعد و برق های مکرر دیده می‌شود. همچنین بارش برف در جنوب و شرق نسبت به مناطق دیگر بیشتر است. در ماه آوریل، تغییرات آب و هوایی اغلب در سراسر آلمان یکسان است و  یک روز آفتابی و شاد و روز بعد از آن ابری و بارانی است و بعد از آن خورشید دوباره می درخشد. گاهی اوقات حتی در ماه آوریل بارش برف نیز اتفاق می‌افتد. یک ضر‌ب المثل آلمانی از آب و هوای آوریل می گوید: آوریل چه می خواهد؟!

سیاست آلمان

آلمان دارای ۱۶ ایالت می‌باشد و نظام سیاسی حاکم بر کشور، جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است. به طوری که ایالت‌ها مجاز هستند در بسیاری از موارد مستقل از حکومت مرکزی تصمیم گیری کنند. آلمان و ایران از حدود ۵۰۰ سال پیش تا کنون با یکدیگر روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی داشته‌اند و هر چند در طول دوران مختلف دچار فراز و نشیب‌هایی شده باشند، اما هیچ گاه این روابط به صورت کامل قطع نشده و آلمان مهمترین شریک اقتصادی ایران در اروپا است. در حال حاضر ایرانیان زیادی هر ساله با اهداف تحصیلی و کاری به صورت قانونی وارد این کشور می‌شوند.

اقتصاد آلمان

آلمان از نظر علمی و اقتصادی یکی از قدرت های جهانی محسوب می‌شود و عضو سازمان ملل، G8، ناتو و گروه پنج نیز می‌باشد. بر اساس بررسی های سال ۲۰۱۹، آلمان با ۳.۸۶ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی، چهارمین کشور جهان از نظر قدرت صنعتی و اقتصادی است. علاوه بر این، آلمان در سراسر جهان مقام اول را از نظر صادرات محصولات مختلف به خارج از کشور دارد؛ به طوری که بیشتر شرکت‌های آلمانی وابسته به تجارت خارجی هستند و تا یک سوم درآمد خود را از صادرات تامین می‌کنند. محصولات صادراتی آلمان در بخش های مختلفی از جمله خودروسازی، الکتروتکنیک، ماشین‌سازی و شیمی است.

آلمان علی رغم اینکه به زوج های جوان و فرزندان آن‌ها، امکانات مالی، تحصیلی و بیمه ای با کیفیتی ارائه می‌کند، اما همچنان با مشکل رشد منفی جمعیت دست و پنجه نرم می‌کند و همین عامل باعث شده است تا درهای خود را به روی متخصصان خارجی بگشاید. سیاستی که با توجه به فرصتهای شغلی فراوان و متنوع این کشور هم به نفع مهاجران است و هم به نفع حاکمیت و منافع ملی آلمان؛ در جهت اینکه همچنان بتواند قدرت اول اقتصادی-صنعتی اروپا باقی بماند.

اشتغال و درآمد در آلمان

با توجه به آخرین آمار در سال ۲۰۲۰، حدود ۴۵ میلیون نفر از جمعیت این کشور مشغول به کار هستند. از این تعداد ۵۳٫۲ درصد مرد و ۴۶٫۸ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. حدود ۲٫۳ میلیون نفر نیز در آلمان فاقد کار هستند که نرخ بیکاری بین این افراد (۷۴-۱۴ ساله) ۳٫۲٪ است.

حداقل دستمزد در آلمان در سال ۲۰۲۰، ۹.۳۵ یورو در هر ساعت یا تقریبا ۱۵۸۴ یورو در هر ماه است. حداقل دستمزد فدرال تقریبا به تمام کارکنان، از جمله کارگران خارجی، کارگران نیمه وقت، کارآموزان (تحت شرایط خاص) و افرادی که در دوره آزمایشی مشغول به کار هستند، اعمال می‌شود. اضافه کاری نیز باید در همان سطح پرداخت شود. کارگران موقت در آلمان دارای حداقل میزان دستمزد هستند.

اتباع خارجی در آلمان

حدود ۱۹٪ جمعیت آلمان از خانواده‌های مهاجر و یا افرادی که خود مهاجر بوده‌اند، تشکیل شده است. هامبورگ بالاترین میزان مهاجران را به خود اختصاص داده است. بالاترین میزان حضور اتباع خارجی در ایالت‌های هامبورگ، هسن، برلین و بادن-وورتمبرگ است.

طبیعت آلمان

آلمان علاوه بر ثروت فرهنگی خود، بسیاری از مناظر طبیعی برجسته را نیز داراست. طبیعت متنوع، سازه های سنگی بزرگ، مناظر سرسبز، صخره های بی پایان سفید یا دریاچه های آبی باورنکردنی و عمیق، افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. در بین دریای شمال و دریای بالتیک در شمال و کوه های آلپ در جنوب، پارک های طبیعت مکانی ایده آل برای تعطیلات تابستانی و یا فقط یافتن آرامش به شمار می‌روند.

نقشه کشور آلمان

سوالات متداول

دویسبورگ، ماگدبورگ، هاله، ووپرتال، لایپزیگ، بوخوم، زیگن، اسن، دورتموند، کایزرسلاوترن.

مونیخ، فرانکفورت، اشتوتگارت، فرایبورگ، کنستانتس.

بیشتر مردم آلمان مسیحی هستند  بعد از مسیحیت، دین اسلام در بین مردم آلمان رواج دارد.

صدر اعظم کشور آلمان آنگلا مرکل است.

کشور آلمان به جشن اکتبر (Oktoberfest)، برندهای گوناگون خودرو، فوتبال و … شهرت دارد.

فرهنگ آلمان شامل فلسفه، موسیقی، ادبیات، سینما، زبان، هنر، معماری، آشپزی، طراحی، ورزش و مذهب می‌شود.

 • سلام نازی را انجام ندهید
 • عبور عابر پیاده از محل‌های ممنوع غیر قانونی است.
 • از محل‌های عبور دوچرخه گذر نکنید.
 • درمورد جنگ صحبت نکنید.
 • با انگشت به سمت سر خود اشاره نکنید.
 • در حین صحبت کردن آدامس نجوید یا دست خود را در جیبتان نگذارید.
 • Sauerbraten (خورشت گوشت بریان)
 • Rinderroulade (رولت گوشت)
 • Bratwurst (سوسیس گریل شده)
 • Kartoffelpuffer (پن کیک سیب زمینی)
 • Kartoffelkloesse (دامپلینگ سیب زمینی)
 • Sauerkraut (کلم ترش)
 • Spätzle (نودل تخم مرغ)

بله. آلمان یکی از امنترین کشورهای اروپا است که نرخ جرایم در آن پایین است.

بیشتر مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند اما زبان‌های انگلیسی و فرانسوی هم به نسبت در بین مردم رواج دارد.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال