England Flag
Search
Search
Close this search box.

وینیپگ کانادا

وینیپگ کانادا

بزرگترین شهر و مرکز استان مانیتوبا است که نام خود را از دریاچه‌ای به همین نام در نزدیکی خود گرفته است. وینیپگ هفتمین شهر پرجمعیت کانادا است. این شهر به عنوان دروازه غرب شناخته می‌شود و حتی قبل از ورود مهاجران به کانادا هم به عنوان قطب اقتصادی بومیان این کشور نیز به حساب می‌آمد.

وینیپگ کانادا در یک نگاه

جمعیت: ۸۳۳,۰۰۰ نفر

مساحت: ۴۶۴/۱ کیلومتر مربع

زبان رسمی: انگلیسی

صنایع بزرگ: هوافضا، صنایع تولیدی، کشاورزی، حمل و نقل

شعار: One with the Strength of Many

ساعت:

ساعت ایران، ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه از ساعت وینیپگ جلوتر است.

ساعت به وقت وینیپگ:

فهرست مطالب

شرایط زندگی در وینیپگ کانادا

اقتصاد وینیپگ پایدار و قوی است و بازار مسکن در این شهر در حال گسترش است که این امر باعث مقرون به صرفه شدن زندگی در این شهر شده است. پس اگر کسی هستید که به دنبال صرفه جویی در هزینه‌های زندگی و مسکن هستید، این شهر به طور قطع برای شما مناسب خواهد بود.

گشت و گذار در وینیپگ

پخش ویدیو

هزینه زندگی در وینیپگ

هزینه زندگی در وینیپگ در سال ۲۰۲۲ حدود ۱,۸۱۰ دلار کانادا در ماه است. این هزینه‌ها شامل مسکن، حمل و نقل، خوراک، ارتباطات، تفریحات، سلامتی و ورزش.

دسته بندی هاهزینه
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه + قبض + بیمه۱,۱۶۴ دلار کانادا
هزینه حمل و نقل در وینیپگ۱۰۶ دلار کانادا
خورد و خوراک۲۱۴ دلار کانادا
تلفن۸۰ دلار کانادا
سرگرمی و تفریحات۱۹۴ دلار کانادا
ورزش و سلامتی۵۵ دلار کانادا
جمع کل۱۸۱۰ دلار کانادا

 

 • هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران نه چندان گران: ۱۶ دلار کانادا
 • هزینه یک شام دو نفره در یک رستوران متوسط: ۶۰ دلار کاناداپ
 • دو بلیت سینما: ۲۸ دلار کانادا
 • هزینه تاکسی: ۱۶/۸۰ دلار کانادا

میانگین هزینه خواربار برای یک شخص ۲۱۴ دلار کانادا در ماه است. 

هزینه اینترنت برای سرعت ۶۰ مگابیت بر ثانیه حدود ۸۰ دلار است.

آب و هوای وینیپگ کانادا

وینیپگ دارای آب و هوای قاره‌ای است با تابستان‌های بسیار کوتاه و گرم و زمستان‌های سرد و طولانی. جالب است بدانید علی رغم زمستان‌های طولانی و سرد، وینیپگ یکی از آفتابی ترین مناطق در کانادا است. دمای هوا در ماه جولای به ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد و در ماه ژانویه حدود ۲۳- درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد. 

به واسطه قرارگیری در منطقه مسطح و دشت زار و وجود موانع طبیعی اندک، وزش باد در وینیپگ پدیده غالب است. ترکیب سرمای هوا با وزش باد شدید ممکن است بسیار خطرناک باشد. بخاطر همین، هواشناسی این شهر به طور مکرر مجبور به صدور هشدار به شهروندان در خصوص طبیعت گردی می‌شود.

مزایای زندگی در وینیپگ

وسعت زیاد این شهر و جمعیت اندک آن، به این معنی است که فرصت‌های کاری زیادی در این شهر وجود دارد. یکی از بهترین حوزه‌ها برای اشتغال، صنعت ساخت و ساز و نظام سلامت است. بعلاوه این شهر به سرعت در حال پیشرفت در صنعت IT است.

صنعت ساخت و ساز مسکن در وینیپگ بسیار گسترده و پایدار است. این امر باعث افزایش خانه و در نتیجه کاهش هزینه خرید می‌شود. به طوری که متوسط هزینه خرید خانه در وینیپگ در سال ۲۰۲۲ حدود ۳۴۸,۹۰۰ است در حالی که متوسط هزینه خرید خانه در کانادا بین ۷۹۰,۰۰۰ تا ۸۱۶,۰۰۰ است.

وینیپگ شهری است که می‌توان راحتی یک شهر بزرگ را با هزینه‌ پایین تجربه کرد. به دلیل اقتصاد رو به رشد، فرصت‌های شغلی بالا و نیز هزینه پایین اجاره خانه، این شهر یکی از مقرون به صرفه‌ترین شهرهای کانادا است.

این شهر به دلیل داشتن تنوع فرهنگی بالا در استان مانیتوبا به پایتخت فرهنگی این استان شهرت دارد. در سال ۲۰۱۰ این شهر به عنوان یکی از پایتخت‌های فرهنگی کانادا شناخته شد.

وینیپگ همچنین به عنوان شهر هنری شناخته می‌شود که نشات گرفته از همین تنوع فرهنگی است. گالری‌های متعدد هنری و عکاسی در شهر وینیپگ و نیز قدیمی‌ترین نهاد رقص باله در کانادا در وینیپگ نشان از هنر دوست بودن اهالی آن دارد.

معایب زندگی در وینیپگ

با این‌ که اخیرا اوضاع بهتر شده است ولی باز هم ساکنین آن از بالا بودن وقوع جرم و به خصوص افزایش مصرف مواد مخدر و سرقت در این شهر شکایت دارند. بسیاری از شهروندان وینیپگ به واکنش کند و با تاخیر پلیس این شهر در قبال وقوع جرایم اعتراض دارند.

وینیپگ، هر دو هوای بسیار سرد و بسیار گرم را تجربه می‎کند. زمستان‌های بسیار طولانی و سرد و تابستان‌های کوتاه اما بسیار گرم، این شهر را به یکی از پر نوسان‌ترین شهرهای کانادا تبدیل کرده است. نکته منفی دیگر در مورد وینیپگ وجود پشه زیاد در طول تابستان است.

اکثر اهالی وینیپگ بیشتر تمایل دارند با خودروی شخصی خود تردد کنند. این امر به خاطر نبود سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد، طبیعی است. البته حمل و نقل عمومی در مسیرهای اصلی شهر مناسب است اما مناطقی که جدیدا توسعه یافته‌اند از فقدان سیستم مناسب حمل و نقل رنج می‌برند.

حال بیایید نظرات چند کاربر را در خصوص مزایا و معایب زندگی در وینیپگ بررسی کنیم:

پاسخ جالب این کابر را هم ببینیم که به پرسش درباره این‌که “زندگی در وینیپگ چقدر خوب است؟” این طور پاسخ داده است:

معایب زندگی در وینیپگ

«وینیپگ به طرز شگفت آوری شهر قابل سکونت است. فضاهای سبز بسیار زیاد، مسکن مقرون به صرفه، غذاها و فرهنگ عالی و مردم خونگرم.

فقط زمستان اندکی سرد است، که باعث می‌شود افراد نازک نارنجی از این‌ جا دو ر باشند.»

این کاربر هم در خصوص این سوال که “آیا وینیپگ شهر خوبی برای دانشجویان بین المللی است؟” این طور پاسخ داده است:

زندگی در وینیپگ

«نه.

این جواب ممکن است افراد را ناراحت کند اما این شهر بدترین زمستان را در بین شهرهای بزرگ کانادا دارد. اگر دانشجو باشید، به احتمال خیلی زیاد برای رفتن به دانشگاه باید از اتوبوس استفاده کنید و باور کنید که منتظر ماندن برای اتوبوس در دمای منفی ۳۰ درجه زیر صفر اصلا جذاب نیست.

همچنین زمستان‌های این شهر بسیار طولانی است. شاید ۶ ماه. معمولا در نوامبر برف می‌بارد و تا آوریل بر روی زمین می‌ماند.
برای چند روز ممکن است دما به ۴۰- برسد و در زمان‌هایی به ۵۰- هم می‌رسد.»

شرایط زندگی در وینیپگ

«محلی بسیار سرد… پر از مهاجران. چینی‌ها؛ اهالی جنوب هند؛ آفریقایی‌ها. فیلیپینی‌ها بزرگترین جمعیت [مهاجر] کانادا هستند. هیچ شغل تولیدی یا فناورانه‌ای وجود ندارد. مالیات مسکن و مالیات مدرسه خیلی بالاست. اجاره بهتر است. چون مالیات و قبض آب و فاضلاب ندارد. زیرساخت ضعیف به خاطر شرایط بد آب و هوایی و مدیریت بد شهر.

نیروهای پلیس، ماشین پلیس و ایستگاه‌های آتش نشانی زیاد. پایتخت جنایت در کانادا.

در کل، هزینه بالای زندگی در یک شهر رده پایین. فقط اجاره کنید و حتی به خرید خانه فکر هم نکنید. ارزان بودن خانه‌ها نشان از بی کیفیتی آن‌ها دارد. یک ماه تابستانی [وجود دارد]. پایتخت جنایت کانادا.»

بهترین مناطق برای زندگی خانواده‌ها در وینیپگ

 • کرسنت وود Crescentwood

اگر به دنبال منطقه‌ای هستید که نزدیک به مرکز شهر باشد، کرسنت وود بهترین گزینه است. تنها با ۱۰ دقیقه رانندگی کردن به مرکز شهر خواهید رسید. 

 • نور وود Norwood

این منطقه با داشتن کوچه‌های بن بست و آرام خود و داشتن فضای سبز فراوان و داشتن مردمانی که با همسایگان خود روابط خوبی دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای سکونت خانواده‌ها است.

 • تاکسیدو Tuxedo

اگر خانواده شما عاشق فعالیت‌های فضای آزاد است این منطقه برای شما مناسب است. این منطقه که در نزدیکی پارک، باغ وحش و رودخانه قرار گرفته است بهترین گزینه برای انجام تفریحاتی است که برای کودکان یک خانواده جذابیت دارد.

بهترین مناطق برای زندگی دانشجویان در وینیپگ

 • فورت گری Fort Garry: 

این منطقه که دانشگاه مانیتوبا در نزدیکی آن قرار گرفته است در قسمت جنوب غربی شهر واقع شده است. این منطقه به عنوان مرکز. در این منطقه زمین Investors Group قرار دارد که محل بازی‌ تیم‌های بزرگ و حرفه‌ای است. این منطقه با داشتن رستوران‌های نسبتا مقرون به صرفه، مخصوصا رستوران‌های چینی، برای دانشجویان گزینه مناسبی به شمار می‌آید.

 • وولسلی Wolesley:

این منطقه از وینیپگ که در نزدیکی دانشگاه مانیتوبا است در طول زمان تغییرات زیادی را به خود دیده است. این منطقه سابقا یک روستا بوده است با خروج خانواده‌ها به ناحیه متروکه تبدیل شد که با آمدن جوانان، هنرمندان و فعالان حوزه شهرسازی، بار دیگر رونق سابق را بازیافت.

فاصله وینیپگ با شهرهای بزرگ کانادا

 • وینیپگ تا ونکوور: ۲۳۰۱ کیلومتر
 • وینیپگ تا تورنتو: ۲۰۶۲ کیلومتر
 • وینیپگ تا کبک سیتی: ۲۵۰۵ کیلومتر
 • وینیپگ تا مونترال: ۲۲۶۹ کیلومتر
 • وینیپگ تا کلگری: ۱۳۳۵ کیلومتر

حمل و نقل عمومی در وینیپگ

شاخصه سیستم حمل و نقل عمومی در وینیپگ کارت پگو (Peggo) است. این کارت که کارایی آن شبیه کارت اوپوس در استان کبک است، سرعت پرداخت را در سیستم حمل و نقل وینیپگ بسیار بالا برده است.

شما می‌توانید یا به صورت حضوری، آنلاین این کارت را دریافت کنید یا با شماره ۳۱۱ در وینیپگ تماس بگیرید. کارت‌هایی که به صورت آنلاین خریداری می‌شوند، طی ۱۴ روز کاری و بدون پرداخت هزینه ارسال می‌شوند.

شما می‌توانید کارت پگو را با ۵ دلار کانادا خریداری کنید. جالب اینجاست که بعد از این که با کارت خود دو سفر انجام دادید این ۵ دلار نیز قابل استفاده می‌شود. یعنی شما برای خرید کارت پگو عملا هیچ هزینه‌ای پرداخت نکرده‌اید.

 • زمانی که کارت شما گم شود یا به سرقت برود، میزان پولی که در آن ذخیره ‌داشته‌اید محفوظ می‌ماند. 
 • شما می‌توانید از بین ۱۸ زبان مختلف برای کارت خود یکی را انتخاب کنید.
 • کارت آبی برای کسانی است که تخفیف کرایه دارند مانند جوانان و افراد مسن. کارت سفید برای کسانی که کرایه را به صورت کامل می‌پردازند. 

  نکته: کارت‌های سبز رنگ باید حتما ثبت شوند.
 • این بستگی به زمان انجام تراکنش دارد. هنگامی که در اول صبح، اتوبوس‌ها از پارکینگ به راه می‎افتند، دیگر دسترسی به شبکه ندارند و تمامی تراکنش‌های مالی انجام گرفته در بازه بین ترک پارکینگ تا برگشت آن‌ها در انتهای شب، در سرور ذخیره شده و سپس به روز رسانی ‌می‌شوند. 

  پس اگر می‌خواهید به محض شارژ کردن کارت پگو از آن استفاده کنید بهتر است به صورت حضوری این کار را انجام دهید.

 • در طول سال اتوبوس‌ها معمولا از ۶ صبح تا نیمه شب خدمات رسانی می‌کنند اما با این حال، برخی از مسیرها در تمامی روزهای هفته فعال نیستند. 
 • در روزهای هفته و در طول ساعات پر ازدحام یعنی ۷ تا ۹ صبح و ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰، خدمات حمل و نقل عمومی افزایش می‌یابد تا جابجایی مسافران تسریع یابد.

نکته: ساکنین وینیپگ می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن Winnipeg Transit به تمامی اطلاعات سیستم حمل و نقل عمومی وینیپگ دسترسی داشته باشند.

دسته بندیافراد 17 تا 64 سالافراد زیر 16 سالافراد بالای 65 سالدانشجویان
نقدی(روزانه)۳/۱۰ دلار کانادا۲/۶۰ دلار کانادا۲/۶۰ دلار کانادا۳/۱۰ دلار کانادا
الکترونیکی (روزانه)۲/۷۵ دلار کانادا۱/۹۵ دلار کانادا۱/۳۸ دلار کانادا۲/۷۵ دلار کانادا
ماهانه۱۰۶ دلار کانادا۷۵/۱۰ دلار کانادا۵۳ دلار کانادا۴/۸۰ دلار کانادا

اکو پس EcoPass: با این روش، کارمندان یک شرکت می‌توانند از تخفیفات خوبی برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند که این کار باعث صرفه جویی در هزینه‌های ماهانه آن‌ها می‌شود.

نکته: شما می‌توانید با استفاده از این وبسایت وینیپگ ترانزیت، سفر خود را برنامه ریزی کنید

حقایق خاص در مورد وینیپگ استان مانیتوبا

 • زندان خرس‌های قطبی: وینیپگ، اولین و تنها زندان خرس‌ها قطبی را در دنیا دارد. این زندان به خرس‌هایی اختصاص دارد که در شهر پرسه می‌زنند. جالب است بدانید که هر ساله در جشن هالووین، پلیس به شهروندان در خصوص پوشیدن لباسی شبیه به خرس قطبی هشدار می‌دهد تا مانع از اشتباهات احتمالی شود. 
 • دورهمی‌ اجتماعی Social Gathering: در این دورهمی بزرگ که در عروسی‌ها برگزار می‌شود، افراد با دادن هدایای نقدی، به زوج‌ها کمک می‌کنند. نکته جالب توجه این است که، در این دورهمی حتی افرادی که هیچ دوستی یا خویشاوندی با عروس و داماد ندارند در جمع آوری پول مشارکت می‌کنند.  
 • طولانی ترین زمین اسکیت روی یخ: این پیست اسکیت که به صورت طبیعی یخ می‌بندد، با طول ۸/۵ کیلومتر طولانی‌ترین پیست در جهان است. 
 • داشتن سگ پیت بول ممنوع: با توجه به خطرناک تشخیص دادن این نژاد از سگ، نگهداری و گرداندن پیت بال در شهر وینیپگ ممنوع است. این قانون در سال ۲۰۲۲ تمدید شد.
 • نگهداری مرغ در حیاط خلوت: در سال ۲۰۲۲ طرحی آزمایشی در شهر وینیپگ اجرا شد که طی آن به افراد اجازه نگهداری از مرغ در حیاط خانه داده شد. البته در مورد این قانون بحث‌های زیادی صورت گرفته و همچنان صورت می‌گیرد.

فرهنگ مردم وینیپگ

وینیپگ را می‌توان به جرات یک شهر با فرهنگ موزاییکی نامید. این تنوع فرهنگی در جشنواره‌های این شهر به خوبی قابل مشاهده است. بیایید نگاهی به جشنواره‌ها و رویدادهای برگزار شده در وینیپگ بیندازیم:

 • جشنواره بین المللی موسیقی جاز وینیپگ

در این فستیوال ۶ روزه، بیش از ۴۰,۰۰۰ علاقمند به موسیقی در مرکز شهر گرد هم می‌آیند تا از این رویداد هیجان انگیز لذت ببرند. این فستیوال شاد که در منطقه Exchange District برگزار می‌شود بیش از ۳۰ سال است در حال برگزاری است.

 • فستیوال استند آپ کمدی

این فستیوال که یکی از مفرح‌ترین جشنواره‌های برگزار شده در کانادا است، در طول هفت روز برگزاری و پخش از شبکه‌های تلویزیونی، در سالن‌های بزرگ و کوچک وینیپگ برگزار می‌شود. 

 • فستیوال Folklorama

با این فستیوال، دور دنیا را بگردید اما در یک شهر – در وینیپگ! در این جشنواره که در بین ماه‌ها جولای و آگوست برگزار می‌شود، از غذاهای لذیذ، نمایش‌های جذاب و از تجربه فرهنگ‌های سراسر دنیا لذت ببرید.

جاذبه‌های گردشگری در وینیپگ

این موزه که به تاریخ طبیعی و تاریخ انسانی در استان مانیتوبا اختصاص دارد، با ۹ گالری دائمی و افلاک نمای تعاملی بر روی سقف گنبدی شکل خود عظمت آسمان شب را به نمایش می‌گذار. شما می‌توانید جدول هزینه‌های بازدید از این موزه را ببینید.

موزه مانیتوبا

By TMMCommunications, CC BY-SA 4.0

یکی دیگر از جلوه‌های فرهنگی در شهر وینیپگ این موزه است. این موزه با دو چیز شناخته می‌شود، یکی بنای جالب توجه و خاص آن و دیگری شیوه خاص این موزه برای روایت داستان‌هایی از حقوق بشر.

موزه حقوق بشر کانادا وینیپگ

 

این جشنواره محبوب‌ترین جشنواره زمستانی در وینیپگ است که در ماه فوریه برگزار می‌شود. این جشنواره، برای بزرگداشت سنت‌های مهاجران فرانسوی برگزار می‌شود. این جشنواره شامل سرگرمی‌هایی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان است که به زبان انگلیسی و فرانسوی اجرا می‌شوند. 

در طول برگزاری این جشنواره، چادر بزرگی در محوطه پارک وویاژر و سایر سایت‌های شهر برپا می‌شود. در این چادرها موسیقی، غذا، رقص و سایر فعالیت‌های دیگر برای بازدیدکنندگان فراهم شده است. 

یکی دیگر از سنت‌های این جشنواره، سنت ریش‌های بلند است که در آن شرکت کنندگان، ۱۰ هفته قبل از جشنواره و در ۴ دسته بندی، فرصت دارند ریش‌های خود را آماده کنند!

این گالری که در در یک بنای بسیار مدرن که به شکل یک کمان ساخته شده است با داشتن ۲۵,۰۰۰ قطعه اثر هنری از آثار کلاسیک و مدرن کانادا را به نمایش می‌گذارد. این گالری، قدیمی‌ترین گالری هنری در غرب کانادا است. فراموش نکنید که از پشت بام مثلثی شکل و باغ زیبای آن بازدید کنید.

این موزه از مدرن‌ترین امکانات دنیا بهره می‌برد و در یک ساختمان منحصر به فرد قرار دارد. در این موزه ۱۲ گالری تعاملی را می‌توان یافت که برای کودکان در تمامی رده‌های سنی جذاب است.

مانیتوبا یکی از ۳ محل برتر در دنیا برای تماشای شفق قطبی است. اگر فکر می‌کنید به واسطه آلودگی نوری نمی‌توانید از مرکز شهر وینیپگ این شفق را ببینید، با چند دقیقه رانندگی به سمت شمال، بهترین ویو را برای دیدن این زیبایی طبیعی خواهید یافت.

Tony Loewen/Facebook

تحصیل در وینیپگ کانادا

وینیپگ با داشتن بازار کار مناسب و هزینه زندگی نسبتا مقرون به صرفه، یکی از شهرهایی است که متقاضیان تحصیل در استان مانیتوبا را به سمت خود جلب می‌کند.

دانشگاه وینیپگ طی یک مصاحبه، از دانشجویان خود پرسیده است که چه چیزی را در خصوص این شهر دوست دارند. دوتا از پاسخ‌ها را با هم ببینیم:

 • ویولت: «من گرمای شهر را دوست دارم. وینیپگ جمعیت متوسطی دارد. از این رو، پر تراکم نیست. هر زمانی که برای خرید یا بازدید از یک نقطه تماشایی بیرون می‌روید، به احتمال زیاد یکی از آشنایان تان را ببینید. اهالی شهر بسیار مودب و مهربانند حتی در مورد اشتباهات شما.»
 • راماندیپ: «چیزی که من در مورد وینیپگ دوست دارم، آرامش این شهر است

مهاجرت به وینیپگ

با این‌که حداقل دستمزد در شهر وینیپگ استان مانیتوبا در سال ۲۰۲۲ از نرخ ۱۱/۹۵ در ساعت به ۱۲/۳۵ دلار در ساعت رسید، باز هم این نرخ یکی از کمترین‌ها در بین استان‌های کانادا به حساب می‌آید. 

با این وجود، به واسطه مقرون به صرفه بودن هزینه مسکن در این شهر، شاید مهاجرت به استان مانیتوبا توجیه پذیر باشد.

سوالات متداول

نرخ بیکاری در وینیپگ در سال ۲۰۲۲ رقم ۵/۵% است.

حداقل دستمزد در شهر وینیپگ ۱۲/۳۵ دلار در ساعت است.

 • دانشگاه وینیپگ
 • دانشگاه مانیتوبا

این شهر دارای آب و هوای سرد است. با این‌ که در بیشتر اوقات سال هوا آفتابی است اما به واسطه نبود موانع طبیعی در مقابل وزش باد، انتظار وزش بادهای سرد را باید داشته باشید. زمستان‌ها در این شهر بسیار طولانی است و تابستان کوتاه اما گرم است.

هزینه زندگی در این شهر حدود ۱,۸۱۰ تخمین زده می‌شود.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال