England Flag
Search
Search
Close this search box.

شهر ویندزور کانادا

شهر ویندزور کانادا

شاید خاص‌ترین ویژگی ویندزور، خود شهر باشد. به طوری که وقتی در شهر ویندزور استان انتاریو رو به شمال بایستید، بجای کانادا، آمریکا را پیش روی خود می‌بینید. این موقعیت جغرافیایی خاص یکی از دلایل محبوبیت این شهر بین گردشگران و دانشجویان خارجی است. این شهر با صنایع خودرو سازی و قطعه سازی شناخته می‌شود و نیز با دانشگاه محبوبش، دانشگاه ویندزور. بیایید نگاهی عمیق‌تر به جنبه‌های مختلف این شهر بیندازیم.

شهر ویندزور کانادا در یک نگاه

استان: انتاریو

جمعیت: ۳۴۰۰۰۰ نفر

مساحت: ۱۴۶/۳ کیلومتر مربع

زبان رسمی: انگلیسی

صنایع بزرگ: خودروسازی، گردشگری

نقشه شهر ویندزور

پرچم شهر ویندزور

پرچم شهر ویندزور کانادا
فهرست مطالب

شرایط زندگی در ویندزور کانادا

بیایید کیفیت زندگی در شهر ویندزور را با کیفیت زندگی در دو شهر مهم کانادا یعنی تورنتو و ونکوور و نیز متوسط کشوری بررسی کنیم.

دسته بندیویندزورتورنتوونکوورکانادا
شاخص قدرت خرید۹۵/۲۷ (بالا)۱۰۱/۰۵ (بالا)۹۳/۹۴ (بالا)۱۰۱/۲۳ (بالا)
شاخص آسایش و امنیت۵۶/۷۵ (متوسط)۵۸/۵۵ (متوسط)۶۱/۸۲ (بالا)۵۶/۳۶ (متوسط)
شاخص نظام سلامت۵۸/۹ (متوسط)۷۵/۸۲ (بالا)۷۴/۵۹ (بالا)۷۰/۸۳ (بالا)
شاخص آب و هوا۶۶/۵۹ (بالا)۶۵/۳۵ (بالا)۹۱/۱۵ (بسیار بالا)۵۵/۳۴ (متوسط)
شاخص هزینه زندگی۶۵.۵۹ (متوسط)۷۳/۹۴ (بالا)۷۶/۳۷ (بالا)۶۹/۸۷ (متوسط)
هزینه مسکن نسبت به درآمد۵/۸۳ (پایین)۱۱/۳۷ (متوسط)۱۲ (بالا)۸/۸۳ (متوسط)
شاخص ترافیک۲۲/۷۴ (بسیار پایین)۴۴/۹۸ (بالا)۳۶/۷۵ (متوسط)۳۳/۵۸ (پایین)
شاخص آلودگی۵۴/۹۴ (متوسط)۳۷/۶۱ (پایین)۲۵/۴۵ (پایین)۲۸/۹۵ (پایین)

گشت و گذار در ویندزور

نمایش ویدیو درباره شهر ویندزور کانادا

آب و هوای شهر ویندزور کانادا

شهر ویندزور دارای آب و هوای مرطوب قاره‌ای است و به واسطه اینکه در قسمت جنوبی کانادا قرار دارد، گرمترین آب و هوا را در بین شهرهای انتاریو دارد. متوسط دما در طول ۲۲۳ روز از سال به بالای ۱۰ درجه سانتی گراد می‌رسد. 

ویندزور کمترین برف را در بین سایر شهرهای استان انتاریو دریافت می‌کند. تابستان‌های آن گرم و مرطوب است و متوسط دما به ۲۳ درجه سانتی گراد می‌رسد. از سوی دیگر، زمستان‌های ویندزور معتدل بوده و دمای هوای در ماه ژانویه به طور متوسط به ۳- درجه زیر صفر می‌رسد.

فرهنگ شهر وینزر کانادا

شهر ویندزور چهارمین شهر کانادا با تنوع فرهنگی بالا است. در این شهر بیش از ۱۷۰ نژاد وجود دارد و ۷۰ زبان مختلف تکلم می‌شود. حدود ۲۳% جمعیت شهر ویندزور را مهاجران تشکیل می‌دهند که به بیش از ۷۵۰۰۰ نفر از شهروندان آن را شامل می‌شود. 

بزرگترین اقلیت ساکن در این شهر، اعراب (۷/۴ درصد)، سیاه پوستان (۴/۹ درصد)، آسیای جنوبی (۴/۴ درصد) و چینی‌ها (۳/۴ درصد) تشکیل می‌دهند. حدود ۴۰% از ساکنان شهر ویندزور پیرو مذهب کاتولیک، ۲۰% پروتستان، ۶/۹ % مسلمان و ۴% ارتدوکس هستند. در این میان، حدود ۲۰% از اهالی ویندزور پیرو هیچ دینی نیستند.

مزایای زندگی در ویندزور کانادا

 • نزدیکی به آمریکا

اگر در مرکز شهر ویندزور باشید، تنها با ۱۰ دقیقه رانندگی به شهر دیترویت آمریکا می‌رسید. البته این امر شاید در ابتدا آن چنان مهم جلوه نکند، اما با دانستن این نکته که اقتصاد، فرهنگ، ورزش و حتی غذاهای ویندزور تا اندازه زیاد تحت تاثیر ایالات متحده است، به اهمیت این نزدیکی پی می‌برید. 

 • مقرون به صرفه بودن

ویندزور یکی از مقرون به صرفه ترین شهرها در انتاریو است. حتی با وجود افزایش قیمت مسکن، این شهر مانند سایر شهرهای بزرگ استان شاهد افزایش شدید قیمت ها نبوده است. هزینه های مسکن همچنان کمتر از میانگین کشوری است.

 • تفریحات و سرگرمی‌های زیاد

این شهر نسبتا کوچک، دارای گزینه‌های بی‌شماری برای گردشگران است. از جمله کارهایی که می‌شود در ویندزور انجام داد، بازدید از منطقه ایتالیای کوچک، گالری هنری ویندزور، پارک اوجیب وی (Ojibway Park)، رفتن به پارک آبی شهر ویندزور و سایر تفریحات دیگر. البته که شهر ویندزور همانند تورنتو گزینه‌های بی شماری برای سرگرمی ندارد اما در حد یک شهر کوچک توانسته ساکنین خود را راضی نگه دارد.

معایب زندگی در نیوفاندلند

 • نبود فرصت‌های شغلی زیاد

با این که استان انتاریو همراه به داشتن فرصت‌های شغلی زیاد شهرت داشته است، اما این شهرت بیشتر مدیون شهرهایی مثل تورنتو و اتاوا است و شهری مثل ویندزور به اندازه این دو شهر، بازار کار گسترده‌ای ندارد. با این حال و پس از دوران کرونا، رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتری پیش بینی می‌شود. 

 • آب و هوای بد

البته باید گفت که آب و هوای ویندزور نسبت به بسیاری شهرهای کانادا، به مراتب معتدل‌تر است و به ندرت دماهای بسیار سرد و بسیار گرم تجربه می‌شود. اما تنها نکته منفی در خصوص آب و هوای این شهر، وقوع مداوم و پرتکرار طوفان است. 

در واقع، ویندزور بیشتر از هر شهر دیگری در کانادا گردبادهای شدید را تجربه کرده است. تا جایی که، فاصله بین ویندزور تا شهر بری (Barrie)، به مسیر گردباد شهرت یافته است.

هزینه زندگی در ویندزور کانادا

 • هزینه های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره بدون اجازه ۴,۱۱۴ دلار کانادا تخمین زده می‌شود.
 • هزینه‌های ماهانه یک نفر بدون اجازه  ۱,۱۵۰ دلار کانادا  تخمین زده می شود.

جدول هزینه‌‌های زندگی در وینزر در مقایسه با تورنتو

دسته بندیویندزورتورنتو
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۱,۳۶۵ دلار کانادا۲,۱۱۱ دلار کانادا
اجاره آپارتمان یک خوابه خارج شهر۱,۲۹۳ دلار کانادا۱,۸۳۰ دلار کانادا
هزینه ماهانه حمل و نقل۱۳۰ دلار کانادا۱۵۶ دلار کانادا
هزینه‌های جاری خانه (آب، برق،…)۱۸۳ دلار کانادا۱۴۹ دلار کانادا
هزینه عضویت یک ماهه باشگاه۴۸ دلار کانادا۶۵ دلار کانادا
هزینه یک شام دو نفره در یک رستوران متوسط۷۹ دلار کانادا۱۰۰ دلار کانادا
هزینه خرید یک جفت کفش ورزشی نایکی۱۰۷ دلار کانادا۱۱۹ دلار کانادا
هزینه خرید یک جفت کفش رسمی۱۳۲ دلار کانادا۱۲۴ دلار کانادا
هزینه خرید شلوار جین۴۸ دلار کانادا۴۷ دلار کانادا

تفاوت هزینه‌ها در وینزر در مقایسه با تورنتو

 • قیمت مصرف کننده در ویندزور ۱۱/۲۵ درصد کمتر از تورنتو است (بدون اجاره).
 • قیمت مصرف کننده با احتساب اجاره بها در ویندزور ۱۹/۲۴ درصد کمتر از تورنتو است.
 • قیمت اجاره در ویندزور ۳۲/۷۱ درصد کمتر از تورنتو است.
 • قیمت رستوران ها در ویندزور ۱۰/۶۴ درصد کمتر از تورنتو است.
 • قیمت مواد غذایی در ویندزور ۱۵/۶۶ درصد کمتر از تورنتو است.
 • قدرت خرید در ویندزور ۵/۱۲ درصد کمتر از تورنتو است.

بهترین مناطق برای زندگی در ویندزور کانادا

 • فورست گلید Forest Glade: بهترین منطقه برای خانواده‌ها

این منطقه که در سمت شرق ویندزور قرار دارد، جمعیتی حدود ۱۹۰۰۰ نفری دارد و به عنوان یکی از بهترین مناطق ویندزور برای خانواده‌ها شناخته می‌شود. مراکز مختلفی در این منطقه از شهر ویندزور، برای رفاه خانواده‌ها ساخته شده‌اند که می‌توان از زمین‌های بازی، کتابخانه عمومی ویندزور، پارک‌ها و پیست‌های اسکیت نام برد. 

 • ویندزور جنوبی South Windsor: جایی برای همه سلیقه‌ها

این بخش با دارا بودن امکانات بسیار و جاذبه‌های دیدنی بسیار، برای هر سلیقه‌ای با هر بودجه‌ای گزینه‌هایی دارد. این منطقه، بزرگترین منطقه شهر ویندزور به حساب می‎آید. 

هرچقدر به سمت مرکز خرید دوون شایر (Devonshire) حرکت کنید، خانه‌های لوکس بیشتری را خواهید دید و هرچقدر به سمت خیابان دوگال (Dougall) یا کالج سنت کلر (St. Clair College) حرکت کنید، فضای حومه شهری و دنج‌تری را شاهد خواهید بود. 

پردیس اصلی کالج سنت کلر در ویندزور جنوبی واقع شده است و یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیلات دانشگاهی است که ویندزور ارائه می دهد. در مورد مرکز خرید دوون شایر هم باید گفت، این مرکز خرید بزرگ‌ترین مرکز خرید ویندزور است.

 • ریورساید Riverside: جایی با بهترین مناظر

منطقه ریورساید جایی است که بسیاری از افراد مرفه ویندزور در آن زندگی و کار می کنند و به واسطه داشتن خانه‌ها و آپارتمان‌های لوکس و داشتن منظره شهر دیترویت، بسیاری از مردم ویندزور آرزوی زندگی در آن را دارند.

 • سندویچ Sandwich: مناسب برای دانشجویان

از آنجایی که دانشگاه ویندزور در نزدیکی این منطقه قرار دارد، بسیاری از دانشجویان در این منطقه زندگی می‌کنند. علاوه بر آن، به واسطه قرارگیری بسیاری از کسب و کارهای رو به رشد، دانشجویان زیادی به این منطقه می‌آیند تا همزمان با تحصیل به کار نیز مشغول شوند.

ارزان‌ترین محله‌های وینزر کانادا

محلهجمعیتمتوسط هزینه خرید خانهاختلاف با متوسط هزینه خرید خانه در شهر ویندزور
Meadowbrook۳۷۳۷۱۵۰,۱۳۲ دلار کانادا۵۴ درصد کمتر
Roseville Gardens۱۴۸۰۱۵۲,۲۱۱ دلار کانادا۵۳ درصد کمتر
Ford-Ferndale۵۹۱۱۸۱,۳۰۹ دلار کانادا۴۴ درصد کمتر
Ford City۷۵۶۲۱۸۷ و ۸۲۴ دلار کانادا۴۲ درصد کمتر
Polonia Park۹۱۲۲۰۴,۷۷۷ دلار کانادا۳۷ درصد کمتر
Bridgeview۵۳۴۲۲۰۶,۴۹۰ دلار کانادا۳۶ درصد کمتر
Little Italy۵۶۶۳۲۱۰,۸۵۰ دلار کانادا۳۵ درصد کمتر
Wyandotte۲۰۶۸۲۱۱,۳۴۴ دلار کانادا۳۵ درصد کمتر
Central Windsor۱۰۵۱۹۲۱۷,۲۹۹ دلار کانادا۳۳ درصد کمتر
Sandwich۱۱۸۲۰۲۲۳,۶۶۰ دلار کانادا۳۱ درصد کمتر

جاذبه‌های گردشگری شهر ویندزور

این پارک، خانه حدود ۳۵ مجسمه بسیار بزرگ است به طوری که به آن موزه بدون دیوار می گویند. حدود ۳۱ مورد از این مجسمه های بزرگ، آثار هنری شناخته شده بین المللی هستند.

صرف نظر از اینکه به هنر علاقه دارید یا خیر، قطعا از دیدن این مکان لذت خواهید برد. پارکی که یکی از پربازدیدترین مکان‌های فرهنگی و تفریحی در ویندزور است.

By Sharon VanderKaay from Toronto, Canada – Windsor Sculpture Park, CC BY 2.0

اگر از علاقه مندان به هنر هستید، به گالری هنری ویندزور سری بزنید که مکان جذابی برای هنرمندان و هنردوستان است. این گالری در سال ۱۹۴۳ تاسیس شد و هم از نظر اندازه و هم از نظر تعداد آثار هنری رشد قابل توجهی داشته است.

بازدیدکنندگان این گالری این شانس را خواهند داشت که برخی از بهترین مجموعه‌های هنری کشور کانادا را ببیند. همچنین تعدادی از آثار هنری که توسط هنرمندان بین‌المللی  خلق شده اند. اگر برای بازدید از گالری و مشاهده همه این هنرها وقت بگذارید، چیزهایی را در آنجا خواهید یافت که شما را شگفت زده خواهد کرد.

یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهر ویندزور، باغ‌های بسیار دوست‌داشتنی آن است. محلی که قدم زدن در آن‌ها در شب با کسی که دوستش دارید می‌تواند فوق‌العاده رمانتیک باشد. در میان این همه باغ که در سراسر شهر ویندزور پراکنده شده اند، یکی از زیباترین آن‌ها باغ کاونتری است. 

این باغ که در کناره رودخانه قرار دارد، وسعتی ۲۸۰۰۰ متر مربعی دارد و به واسطه قدمت بالای آن که از سال 1931 تاسیس شده است، چندید اثر تاریخی هم در آن دیده می‎شود.

اگر عاشق دوچرخه سواری در فضای باز هستید، می‌توانید از دوچرخه‌سواری در مسیر رودخانه Roy A. Battagello لذت ببرید، این مسیر حدود 8 کیلومتر در شهر است و از پل سفیر (Ambassador Bridge) شروع می‌شود.

در خلال دوچرخه‌سواری در این مسیر، از مرکز شهر ویندزور و بسیاری از پارک‌های آن عبور خواهید کرد و اگر از خود می‌پرسید وقتی از دوچرخه‌سواری در این مسیر خسته می‌شوید، چه کاری انجام دهید، باید بدانید که پنج استراحتگاه در طول مسیر وجود دارد که می‌توانید در آنجا تجدید قوا کنید. در مسیر خود در امتداد خیابان اصلی، از دیدن مناظر زیبا لذت خواهید برد و خود را در میان انبوهی از مناظر جذاب خواهید یافت.

By Mikerussell at the English-language Wikipedia, CC BY 3.0

درست در دهانه رودخانه دیترویت که در گوشه شمال شرقی شهر قرار دارد، یک ساحل خاص به نام ساحل شنی وجود دارد. ساحل Sandpoint محبوب ترین ساحل در کل منطقه است، به طوری که تبدیل به یکی از مهمترین دلایلی شده است که مردم از ویندزور استان انتاریو بازدید می‌کنند.

این ساحل از ۲۴ می تا پایان سپتامبر  برای بازدید گردشگران باز است. این ساحل در نزدیکی به یک پارک زیبا است و مکان بسیار خوبی برای استراحت، پیک نیک و آفتاب گرفتن است. در نزدیکی این ساحل، زمین والیبال، محوطه باربیکیو، و درختان سایه دار، غرفه ها و دکه های بستنی نیز در این منطقه وجود دارد.

جزیره Peche جزیره‌ای است که ۳۶ هکتار از فضاهای آن در سمت کانادایی رودخانه دیترویت قرار دارد. نکته جالب این است که این جزیره کاملاً خالی از سکنه است. با این وجود، این جزیره برای یک سفر یک روزه به روی عموم باز است.

در جزیره، مناطق تفریحی مانند مسیرهای پیاده روی، محل‌هایی برای برپا کردن کمپ و پیک نیک وجود دارد. این جزیره همچنین  جزیره همچنین مکانی است که منظره ای دیدنی از دیترویت دارد.

تنها راه رفتن به این جزیره، سوار شدن بر کایاک، کانو، یا قایق است، این بدان معناست که قبل از رفتن به این جزیره، باید به خوبی آماده باشید و برنامه ریزی کرده باشید. 

این جزیره مکان بسیار خوبی برای فرار از سر و صدای شهر و لذت بردن از آرامش و سکوت آن است و البته اگر با دوستان خود به این مکان بروید لذت آن چند برابر خواهد شد.

شهر دیترویت ایالات متحده، رودخانه خود را با شهر ویندزور با افق شگفت انگیز دیترویت به اشتراک گذارده است و زیبایی حیرت انگیز این رودخانه واقعا دیدنی است.

در امتداد رودخانه دیترویت، فضاهای سبز و پارک های زیادی خواهید یافت که برخی از آنها دارای بناهای تاریخی هستند که می‌توان در برنامه خود برای بازدید از شهر ویندزور گنجاند.

یکی از بهترین کارها در ویندزور بازدید از دانشگاه ویندزور است. فارغ از اینکه این محل جایی برای یادگیری است، جذابیت محوطه و معماری زیبای آن چیزی نیست که بتوان از کنار آن به راحتی عبور کرد. 

این دانشگاه که به عنوان یک موسسه معارف دینی در سال 1857 تاسیس شد، امروزه به پردیسی به وسعت ۵۱ هکتار با محیطی سرسبز، ساختمان های زیبا و گردشگاهی در کنار رودخانه تبدیل شده است.

دانشگاه ویندزور

جشنواره تابستانی ویندزور برای جشن گرفتن تابستان برگزار می‌شود و یکی از رویدادهایی است که باید در طول اقامت خود در ویندزور برای دیدن آن برنامه ریزی کنید. این جشنواره بزرگ از 14 ژوئن تا 1 جولای برگزار می شود و شامل فعالیت های سرگرم کننده زیادی است، برخی از این فعالیت‌های سرگرم کننده شامل اجراهای صحنه‌ای، اسب سواری، و غیره است.

باغ‌هایی با گل‌های زیبا و چمنزارهایی که می‌توانید در میان آن‌ها بنشینید و حوض‌های پر از ماهی را به نظاره بنشینید. همچنین در این باغ‌ها بناهایی را خواهید دید که برای یادبود سربازانی که در طول جنگ جهانی دوم جان خود را از دست داده اند، ساخته شده است. بازدید از این باغ واقعاً یک کار سرگرم کننده در ویندزور، انتاریو است.

نمایشگاه هارو جشنواره‌ای است که در اواخر تابستان برگزار می‌شود و هدف آن، بزرگداشت فرهنگ کشاورزی در این شهر است. این جشنواره یکی از رویدادهای برگزار شده در این شهر است که نباید از دست داد. 

این جشنواره در روز 29 آگوست شروع شده و در اولین روز سپتامبر به اتمام می‌رسد. در طول این جشنواره، بازدیدکنندگان امکان این را خواهند داشت که از محصولات کشاورزی که به تازگی و در طول تابستان برداشت شده‌اند استفاده کنند. علاوه بر غذاها و شیرینی‌های خانگی، بازدیدکنندگان از دیدن نمایش اسب‌ها و رژه مخصوص این جشن لذت خواهند برد.

این پل عظیم که برروی رودخانه دیترویت قرار گرفته و قدمتی ۹۰ ساله دارد، دو کشور کانادا و آمریکا را به یکدیگر متصل می‌کند.

تحصیل در ویندزور

تحصیل در شهر ویندزور بیشتر از همه چیز، با دانشگاه ویندزور شناخته می‌شود. دانشگاهی که  جنوبی‌ترین دانشگاه کانادا به حساب می‌آید و با داشتن ۱۶۰۰۰ دانشجو، مقصد بسیاری از افرادی است که کانادا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

بازار کار در ویندزور کانادا

شهر ویندزور به عنوان شهر پیشرو در صنعت خودرو سازی کانادا به حساب می‌آید. در این شهر بیش از ۹۰ کارخانه تولید خودرو و قطعات خودرو وجود دارد. یکی از مشهورترین این کمپانی‌ها، کمپانی فورد موتور و کمپانی فیات کرایسلر است. دیگر مزیت اقتصادی وندزور انتاریو، صنعت گردشگری است که به واسطه نزدیکی به شهر دیترویت آمریکا رونق خوبی دارد و مهاجرت به انتاریو را جذاب می‌کند.

خدمات درمانی در وینزر کانادا

در شهر ویندزور کانادا دو بیمارستان وجود دارد به نام بیمارستان رجینال (Regional Hospital) و مرکز درمانی Hotel-Dieu Grace که شهروندان در موارد اورژانسی باید به آن‌ها مراجعه کنند اما برای موارد غیر اورژانسی، ساکنین ویندزور می‌توانند از خدمات مراکز سرپایی استفاده کنند. 

علاوه بر این، بیمارستان رجینال ویندزور طبق قراردادی که با بیمارستان‌های دیترویت آمریکا دارد، توانسته خدمات سلامت خود را گسترش دهد.

سیستم حمل و نقل در ویندزور کانادا

شرکت Transit Windsor از سال 1977 به ارائه خدمات حمل و نقل به اهالی ویندزور می‌پردازد. این سیستم حمل و نقل در شهر ویندزور دارای ۱۷ خط اتوبوسرانی و ۱۲۱۸ ایستگاه اتوبوس دارد.

تجربه زندگی در شهر ویندزور کانادا

برای این که تصور درستی از شرایط زندگی در وینزر کانادا به دست بیاوریم، بیایید نظرات کسانی را بررسی کنیم که تجربه زندگی در این شهر را داشته‌اند و آن را در سایت Quora به اشتراک گذاشته‌اند.

 

من در ویندزور زندگی می‌کنم و عاشقشم. در عرض ۱۵ دقیقه می‌توان به هر نقطه از شهر رفت. هزینه خواربار، آب و بنزین ارزانتر از خیلی از جاها در استان است. نرخ وقوع جرم پایین است. هزینه مسکن اندکی بالا رفته است اما هنوز هم مقرون به صرفه است. ما در ایالت‌های جنوبی و پرآفتال زندگی می‌کنیم، از این رو فعالیت‌های فضای آزاد از آوریل و می تا اکتبر برقرار هستند. این بدین معنی است که در تمام مدت، غذاهای تازه در دسترس ما است. ما از فر می تا سپتامبر این امکان را داریم که در استخرهای خود شنا کنیم. زمستان‌های ما در مقایسه با بقیه شهرهای استان (و بیشتر قسمت‌های کانادا) معتدل‌تر است. من ۱۵ دقیقه با محل کارم فاصله دارم که در ساعات پر ازدحام حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

 

من در ویندزور به دنیا آمده‌ام و ۲۵ سال در آنجا زندگی کرده‌ام و هنوز هم گاهی به آن سفر می‌کنم. ویندزور یک شهر صنعتی بسیار آرام و کم جنب و جوشی است، همانند اوهایو و میشیگان. ویندزور تا حد زیادی از کاهش تولیدات صنعتی در آمریکای شمالی تاثیر گرفته ولی شرایطش خوب است. برخی از صنایع عمده شهر [هنوز هم] پا برجا هستند. این شهر دانشگاه و کالج بسیار خوبی دارد. این شهر بیشتر خانواده محور است و برای افراد مجرد اندکی چالش برانگیز است. نظام سلامت و مشاغل مربوط به آن مناسب است. تا جایی که می‌دانم مراقبت از سالمندان (مانند والدینم) در این شهر نسبت به هر جای دیگری، مثال زدنی است.

 

من ۴۵ سال پیش به ویندزور نقل مکان کردم و از این کار پشیمان نیستم. هیچ چیزی در این شهر از فروشگاه‌ها گرفته تا مدارس و مراکز تفریحی، دور از دسترس نیستند. مردم این شهر خونگرم هستند و هزینه‌ها در مقایسه با بسیاری از شهرهای دیگر بسیار عالی است. در کل، زندگی ارزان‌تر است و اگر بخواهید کار کنید، فرصت‌های شغلی بریتان وجود دارد. همچنین این شهر محلی عالی برای زمان بازنشستگی است و هم مرز با آمریکا و بازار آن است. من زندگی در این شهر را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کنم. شهری فوق العاده!

سوالات متداول

حداقل دستمزد در ویندزور استان انتاریو ۱۵/۵ دلار کانادا در ساعت است.

شهر ویندزور در استان انتاریو قرار دارد.

این شهر با داشتن مزیت‌های زیاد همچون: مقرون به صرفه بودن، داشتن گزینه‌های زیاد برای سرگرمی، همجواری با دیترویت آمریکا، و دسترسی بالا به مکانی مناسب برای زندگی تبدیل شده است. ویندزور شهری در حال رشد با بیش از ۲۱۰۰۰۰ نفر جمعیت است و در حال تبدیل شدن به یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی در کانادا است.

بله. شهر ویندزور استان انتاریو، یکی از شهرهای کانادا با بیشترین تنوع فرهنگی است. هزینه مقرون به صرفه و منطقی مسکن و نزدیکی ده دقیقه‌ای به شهر دیترویت ایالات متحده مزیت این شهر به حساب می‌آید. دیگر مزیت این شهر، وجود نژادهای مختلف از غرب آسیا گرفته تا ایتالیا و جنوب شرقی آسیا است.

یکی از معایب بالقوه مهاجرت به ویندزور، اقتصاد آن است. نرخ بیکاری در این شهر اندکی بیش از متوسط کشوری است.

ویندزور به عنوان “پایتخت خودرو کانادا” شناخته می شود و دلیل آن، ارتباط این شهر با کارخانه اصلی فورد موتور است. گرچه امروزه، این شهر هنوز هم در صنعت خودروسازی پیشرو است، اما بیشتر به خاطر کازینو و نمایش آتش بازی سالانه اش شناخته می‌شود.

بله. ویندزور یکی از مقرون به صرفه‌ترین شهرهای بزرگ در استان انتاریو است. حتی با وجود افزایش هزینه مسکن، این شهر شاهد رشد چشمگیر مانند آنچه در شهرهای بزرگ رخ داد، نبوده است. هزینه مسکن در ویندزور هنوز هم پایین‌تر از متوسط کشوری است.

مهمترین صنعت شهر ویندزور خودروسازی است. در این شهر حدود ۹۰ کارخانه خودرو سازی و قطعه سازی وجود دارد و کمپانی‌های مهمی همچون فورد و کرایسلر در این شهر خودرو تولید می‌کنند.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال