England Flag
Search
Search
Close this search box.

کلگری کانادا

کلگری کانادا

شهری که دریا ندارد اما دریایی از زیبایی‌های طبیعی را در خود جای داده است. کلگری کانادا به عنوان دروازه کوهستان راکی شناخته می‌شود که نمایی چشم نواز را در پس زمینه شهر پدید آورده است.

تابستان که باشد کلگری می‌شود تگزاس کانادا و بساط گاوبازی به راه می‌افتد و زیباترین پارک ملی کانادا در یکی از پاکیزه‌ترین شهرهای دنیا خودنمایی می‌کند. زمستان هم که باشد، هیجان و گرمای تماشای بازی تیم هاکی Calgary Flames، شهر را به آتش می‌کشد.

کلگری کانادا در یک نگاه

استان: آلبرتا

جمعیت: ۱,۶۱۱,۰۰۰ نفر

مساحت: ۸۲۵ کیلومتر مربع

زبان رسمی: انگلیسی

صنایع بزرگ: انرژی، خدمات مالی، حمل و نقل

ساعت:

ساعت ایران ۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه جلوتر از کلگری است.

ساعت به وقت کلگری:

فهرست مطالب

شرایط زندگی در کلگری کانادا

کلگری بزرگترین شهر استان آلبرتا و بزرگتر از مرکز آن یعنی ادمونتون است. علاوه بر ویژگی‌های طبیعی، اقتصاد کلگری که به طور گسترده‌ای بر صنعت نفت تمرکز دارد این شهر را به شهری ثروتمند بدل کرده است. به واسطه نبود مالیات بر فروش در استان آلبرتا، شهر جذابی برای سکونت به حساب می‌آید.

برآورد شده است که ذخایر نفت در این استان که اغب به صورت ماسه‌های نفتی هستند بعد از عربستان، رتبه دوم را دارد. دیگر صنایع بزرگ بعد از صنعت نفت و انرژی در کلگری عبارتند از فناوری، خدمات مالی، کشاورزی، ، حمل و نقل و گردشگری.

آب و هوای کلگری کانادا

دمای هوا در این شهر در گرمترین روزهای سال به ۳۰ درجه سانتی گراد و در روزهای سرد سال حداقل به ۱۵- زیر صفر می‌رسد. به عنوان شهری که در دشت باز قرار دارد، کلگری یک شهر با آب و هوای خشک، آفتابی و با بادهای نسبتا شدید است. البته این آفتابی بودن به این معنی نیست که کلگری شهری مانند مناطق گرمسیری معمول است که ما می‌شناسیم. 

آب و هوای کلگری در تابستان نسبتا گرم است اما همواره باید منتظر رگبارهای گاها سیل آسا بود. در زمستان می‌توان شاهد برف خوبی بود اما بادهای گرم که از دامنه رشته کوه راکی به سمت کلگری می‌آید و به بادهای شینوک (Chinook Wind) معروف است، باعث می‌شود که دمای هوا در ساعاتی به ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

کلگری شهری پاک

شهر کلگری همواره به عنوان ده شهر تمیز در دنیا شناخته شده است و اغلب اوقات رتبه نخست را به خود اختصاص می‌دهد. با داشتن سیستم پیشرفته جمع آوری زباله، جای تعجبی ندارد که کلگری به عنوان یکی از پاک‌ترین شهرهای دنیا شناخته می‌شود. در این شهر زباله‌ها بایستی از مبدا تفکیک شوند و در سطل‌های سیاه، آبی و سبز قرار گیرند تا توسط شرکت جمع آوری شما می‌توانید تمامی اطلاعات مربوط به روزهای جمع آوری زباله را در شهر کلگری از طریق نصب نرم افزار اندروید و IOS این شهر، به دست آورید.

مزایای زندگی در کلگری

بر اساس گزارش مجله فوربس، کلگری یکی از پاک ترین شهرهای دنیا است. سیستم فاضلاب پیشرفته، آب تمیز و امکانات عالی بازیافت زباله، پاکیزگی این شهر را حفظ می‌کند.

در مقایسه کلگری با کلانشهرهای مشابه آن مانند ونکوور و تورنتو، هزینه زندگی در این شهر مقرون به صرفه‌تراست. مثلا ونکوور ۸% و تورنتو ۱۳% گرانتر از کلگری هستند. بعلاوه، برخی از مناطق در این شهر قیمت مسکن نسبتا پایین است و این امر هزینه‌ها را کمتر می‌کند.

با این که کانادا مالیات بر فروش بر کالاها قرار داده است، در استان آلبرتا نرخ مالیات پایین است. در شهر کلگری شما تنها ۵% مالیات بر فروش باید پرداخت کنید اما در استانی مانند انتاریو باید ۱۵% مالیات فروش پرداخت کرد.

با توجه به نزدیکی این شهر به کوهستان‌های راکی، این شهر یکی از بهترین محل‌ها برای دوستداران فعالیت‌های فضای باز است. پارک المپیک در این شهر، در زمستان‌ها به محل ورزش‌های زمستانی تبدیل می‌شود.

رستوران‌هایی که در این شهر وجود دارد، شما را بی نیاز از مسافرت به سایر کشورهای دنیا برای تجربه غذاهای آن‌ها می‌کند.

این شهر با داشتن تنوع بالای فرهنگی و جامه‌ای که از ملیت‌های مختلف شکل گرفته است، به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که نمونه‌ای از هر فرهنگ را در یک جا ببینند.

این رویداد ۱۰ روزه که هر ساله در ماه جولای برگزار می‌شود، بزرگترین رویداد گاوبازی سبک رودئو است. که هر ساله بیش از یک میلیون شرکت کننده را به شهر کلگری می‌کشاند.

در حالی که بیشتر شهرهای کانادا از نداشتن نور آفتاب کافی در طول سال شکایت دارند، کلگری با داشتن ۲۳۰۰ ساعت آفتابی در سال، یکی از پر آفتاب‌ترین شهرهای کانادا است. آسمان پاک آن و فقدان رطوبت زیاد، فعالیت در هوای آزاد را بسیار دلچسب می‌کند.

معایب زندگی در کلگری

در ساعات شلوغی، ترافیک در کلگری مشکل ساز می‌شود. سیستم حمل و نقل عمومی این شهر نیز چندادن چنگی به دل نمی‌زند. با این که کلگری دارای مترو است، با این حال عدم توسعه آن در مقایسه با سایر کلانشهرها کارایی آن را کاهش داده است.

کلگری پرشور ترین شهر کانادا نیست. مرکز شهر بیشتر جایی برای قرار گیری شرکت‌های تجاری است و دفاتر تجاری آن را فرا گرفته‌اند.

بد نیست نگاهی به نظرات جالب شهروندان کلگری در سایت کورا بیندازیم:

شرایط زندگی در کلگری

«دو چیز است که مردم اینجا دوست ندارند. با این‌ حال، کلگری از نظر آب و هوایی بهتر از ادمونتون است، به ویژه در طول زمستان که بادهای شینوک برای مدتی زمستان را کم رنگ می‌کنند. اما همچنان آب و هوای کلگری برخی جنبه‌هایی دارد که مردم نمی‌توانند با آن کنار بیایند. برای مثال، می‌توان هر چهار فصل‌ را در یک روز شاهد بود. حتی احتمال این وجود دارد که در ماه ژوئن برف بیاید. چیز دیگری که مردم از آن شکایت دارند فقدان زندگی اجتماعی است – زندگی کلگری در کار خلاصه می‌شود. بیشتر اهالی کلگری دو و برخی حتی سه شغل دارند. فقط برای این که بتوانند به استاندارد زندگی در این جا برسند… هزینه‌ها بالاست و به لطف اوضاع بد اقتصاد جهانی هر روز بالاتر هم می‌رود. انتخاب‌های زیادی پیش رو ندارید و در بسیاری از موارد مجبورید از گزینه‌های اندک پیش رویتان انتخاب کنید.»

شهر کلگری

«مزیت‌های کلگری؟ خب، جشنواره استمپید، نزدیکی به بنف، بنزین و مسکن به نسبت نرخ کشوری ارزان است.
معایب: خیلی از اقیانوس دور است. کوهستانی نیست و در دشتزار قرار دارد. زمستان سرد و تابستان داغتر از جهنم.»

کلگری کانادا

«من واقعا کلگری را دوست دارم. اگر به نظر درست بیاید، [باید گفت] ترکیبی عالی از فرهنگ‌ها است و همچنان حس کانادایی بودن دارد.
شهری است بزرگ، که بدین معنی است که برای رفتن به یک منطقه دیگر شهر زمان زیادی صرف می‌شود. سیستم حمل و نقل عمومی باید به روز رسانی شود و به مناطق بیشتری خدمات رسانی کند اما در کل خوب است.»

حقایق جالب در مورد کلگری

 1. گاوبازی در کلگری بزرگترین در نوع خود در دنیا حساب می‌شود.
 2. پارک فیش کریک دومین پارک شهری بزرگ در کانادا است.
 3. در سال ۲۰۱۸، کلگری به عنوان چهارمین شهر خوب برای زندگی در دنیا شناخته شد.
 4. میانگین سنی ۳۶ سال، این شهر را به یکی از جوان‌ترین شهرهای کانادا به حساب می‌آید.
 5. سردترین دمای ثبت شده در کلگری ۴۵- درجه سانتیگراد بوده است.
 6. در طولانی‌ترین روزهای تابستان، این شهر تا ۱۷ ساعت آفتاب دارد.
 7. در کوتاه‌ترین روزهای زمستان، این شهر کمتر از ۸ ساعت آفتاب دارد.
 8. کلگری سومین شهر بزرگ کانادا با تنوع بالای فرهنگی است. حدود ۱۲۰ زبان مختلف در این شهر تکلم می‌شود.

فاصله کلگری با شهرهای بزرگ کانادا

هزینه زندگی در کلگری

 • متوسط هزینه ماهانه زندگی در کلگری چقدر است؟ حدود ۲۰۶۹ دلار کانادا
 • متوسط هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در کلگری چقدر است؟ حدود ۱۱۵۸ دلار کانادا
 • هزینه مالیات و قبوض برای یک آپارتمان یک خوابه در کلگری چقدر است؟ ۲۳۰ دلار در ماه
 • هزینه ماهانه رفت و آمد با سیستم حمل و نقل عمومی در کلگری چقدر است؟ ۱۱۲ دلار کانادا
 • میانگین هزینه خواربار برای یک نفر در کلگری چقدر است؟ ۲۱۴ دلار کانادا
 • میانگین هزینه عضویت در باشگاه چقدر است؟ ۶۵ دلار کانادا

جدول هزینه‌های اجاره مسکن در مناطق مختلف کلگری

مناطق کلگریاستودیویک خوابهدو خوابه
مرکز کلگری۹۷۵ دلار کانادا۱۳۶۶ دلار کانادا۱۹۰۰ دلار کانادا
بلت لاین Beltline۱۰۷۵ دلار کانادا۱۳۱۸ دلار کانادا۱۵۲۶ دلار کانادا
میشن Mission۹۱۵ دلار کانادا۱۱۲۳ دلار کانادا۱۴۰۱ دلار کانادا
بنک ویو Bankview۱۰۷۵ دلار کانادا۱۱۵۵ دلار کانادا۱۳۲۵ دلار کانادا
مونت رویال Mont royal۹۱۳ دلار کانادا۱۰۲۵ دلار کانادا۱۳۱۳ دلار کانادا
جنوب کلگری South Calgary۹۵۰ دلار کانادا۱۰۳۷ دلار کانادا۱۱۵۰ دلار کانادا
لیک ویو Lakeview۹۱۳ دلار کانادا۱۰۸۴ دلار کانادا۱۲۰۰ دلار کانادا

 

جدول هزینه‌های تفریحات در شهر کلگری

مواردهزینه
یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان۲۰  دلار کانادا
شام دو نفره در یک رستوران متوسط۸۰ دلار کانادا
دو بلیت سینما۳۰ دلار کانادا
هزینه تاکسی برای مسافت ۸ کیلومتر۱۶ دلار کانادا

 

نحوه محاسبه مالیات بر درآمد در شهر کلگری استان آلبرتا

 • برای ۱۳۱,۲۲۰ دلار به پایین دلار کانادا: ۱۰%
 • برای ۱۳۱,۲۲۰ تا ۱۵۷,۴۶۴ دلار کانادا: ۱۲%
 • برای ۱۵۷,۴۶۴ تا ۲۰۹,۹۵۲ دلار کانادا: ۱۳%
 • برای ۲۰۹,۹۵۲ تا ۳۱۴,۹۲۸ دلار کانادا: ۱۴%
 • برای درآمد بالای ۳۱۴,۹۲۸ دلار کانادا به بالا: ۱۵%

بهترین مناطق کلگری برای دانشجویان

بدون شک در ابتدای لیست باید از این منطقه صحبت کرد. برنت وود دقیقا در مجاورت محوطه دانشگاه اصلی کلگری واقع شده است و تمامی نیازهای یک دانشجو را پاسخ می‌دهد. 

نزدیکی به ایستگاه C-Train، واحدهای آپارتمانی بسیار زیاد، سوپرمارکت‌ها و رستوران‌ها تمامی این‌ها در یک منطقه بسیار نزدیک به دانشگاه، این منطقه را به یک گزینه عالی برای دانشجویان بدل کرده است. منطقه برنت وود به عنوان بهترین منطقه مسکونی شهر کلگری نیز انتخاب شده است.

کنسینگتون، یکی از محبوب‌ترین مناطق بین دانشجویان است. این منطقه در واقع روستایی درون یک شهر است! با داشتن ظاهری نسبتا سنتی و با رستوران‌ها و کافه‌های متعدد یکی از بهترین مناطق برای پیاده روی است.

یکی دیگر از مناطقی که دقیقا در اطراف دانشگاه کلگری واقع شده است، این منطقه است. به واسطه داشتن یکی از بزرگترین مرکز خریدهای شمال غربی کلگری یعنی CF Market Mall، خرید کردن بسیار راحت است. 

در این منطقه می‌توان آپارتمان‌های ارزانی پیدا کرد که برای دانشجویان بسیار مناسب است. اگر هم از مطالعه خسته شدید کافی است از خانه خارج شوید و در کرانه رودخانه بو ریور (Bow River) قدم بزنید. پس اگر عاشق این هستید که مسیر دانشگاه را پیاده بپیمایید، ورسیتی برای شما عالی است.

یکی دیگر از مناطق کلگری که هزینه اجاره خانه در آن مقرون به صرفه‌تر است، بنف تریل است. این منطقه به واسطه نزدیکی به دانشگاه کلگری به عنوان هاب و قطب سکونت دانشجویان در کلگری تبدیل شده است. وجود سیستم حمل و نقل عمومی مناسب در این منطقه به ساکنین آن امکان این را می‌دهد که به راحتی به مرکز شهر تردد کنند.

بهترین مناطق کلگری برای خانواده‌ها

این منطقه در قسمت شمالی از مرکز شهر قرار دارد و فرهنگ غنی چینی را با معماری خاص شرقی و مرکز خرید شهر اژدها (The Dragon City Mall) در هم آمیخته است. 

رستوران‌های چینی، ژاپنی و ویتنامی گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به این منطقه از شهر کلگری جذب می‌کنند. این منطقه زیبا یکی از بهترین

این منطقه یکی از پرطرفدار ترین مناطق کلگری بین خانواده‌ها است. دلیل این محبوبیت، نزدیکی به مرکز شهر، همجواری با منطقه تجاری Marda Loop، نزدیکی به پارک‌ها و مسیرهای پیاده روی رودخانه Elbow و گزینه‌های متعدد و گوناگون در حوزه مسکن است.

بدون تردید یکی از بهترین مناطق برای اقامت خانواده‌ها در شهر کلگری، منطقه سانی ساید است. دسترسی به اکثر نقاط شهر یکی از ویژگی‌های بارز این منطقه است. نقاطی مانند پارک جزیره پرنس، جزیره سن پاتریک، باغ وحش کلگری و سایر نقاط شهر. 

در این منطقه شما می‌توانید از پیاده راه‌هایی که در امتداد رودخانه Bow River قرار دارد لذت ببرند. دیگر مزیت سانی ساید، نزدیکی به دانشگاه کلگری است.

حمل و نقل در کلگری کانادا

سیستم حمل و نقل در کلگری ترکیبی از خطوط ریلی (CTrain) بسیار گسترده، خطوط اتوبوسرانی ۱۶۹ گانه، شاتل باس و سرویس‌های حمل و نقل خانه به‌ خانه است. هزینه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در کلگری:

دسته بندیتک سفرهماهانه
افراد زیر ۱۸ سال۲/۴۵ دلار کانادا۸۲ دلار کانادا
افراد بزرگسال۳/۶۰ دلار کانادا۱۱۲ دلار کانادا

خیابان هفتم در مرکز شهر کلگری به عنوان منطقه حمل و نقل رایگان شناخته می‌شود. این بدین معنی است که شهروندان می‌توانند بدون نیاز به پرداخت کرایه، سوار C-Train شوند و در داخل این منطقه تردد کنند. اگر به خارج از این منطقه بروند باید کرایه پرداخت کنند.

حمل و نقل در کلگری

 • صبح‌ها: ۷:۳۰ تا ۹:۳۰
 • بعد از ظهر: ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰
 • میانگین زمان سفر درون شهری در کلگری حدود ۲۷ دقیقه است. 
 • دیر فوت تریل Deerfoot Trail
 • کراو چایلد تریل Crowchild Trail
 • استونی تریل Stoney Trail

جاذبه‌های گردشگری کلگری کانادا

در سال ۲۰۱۹ نشریه نیویورک تایمز، شهر کلگری را در رتبه بیستم در بین مقصدهای گردشگری در سراسر دنیا معرفی کرد. علاوه بر این، شهر کلگری همواره به عنوان یکی از شهرهای پاکیزه در سراسر دنیا به حساب می‌آید. حال بیایید به تعدادی از تفریحاتی را که در کلگری می‌توان انجام داد بررسی کنیم.

بدون شک پارک ملی و شهر بنف با ۶۶۴۱ کیلومتر مربع، یکی از زیباترین و بهترین مناطق کانادا برای طبیعت گردی و عکاسی است. این پارک در رشته کوه راکی و در سمت غرب شهر کلگری قرار دارد.

پارک ملی بنف آلبرتا

 

چه تفریحاتی در بنف انجام دهیم؟

 • بازدید از شهر بنف: این شهر کوچک که در انتهای جنوبی پارک ملی بنف واقع شده است یکی از جاذبه‌های مهم کلگری و استان آلبرتا است. در این شهر کوچک، انواع رستوران‌ها و اقامتگاه‌ها برای جذب گردشگران ایجاد شده است. 
 • کوه گوگرد: برای این‌ که بهترین منظره از شهر بنف شاهد باشید، کوه گوگرد بهترین گزینه است. یکی از راه‌های محبوب برای رفتن بر فراز این کوه، تله کابین موسوم به گوندولا است که در تابستان طرفداران بسیاری دارد. هزینه این تله کابین از ۵۷ دلار کانادا شروع می‌شود. 
 • قایق سواری در دریاچه لوئیس: این دریاچه که به عنوان جواهر پارک ملی بنف شناخته می‌شود، مانند نگینی فیروزه‌ای در بین کوه‌های مرتفع ۳۰۰۰ متری، جلوه‌ای بی نظیر دارد. با این که دمای آب آن برای شنا کردن بسیار پایین است، اما برای کانو سواری عالی است.

دریاچه لوییز

در دریاچه لوئیس شما می‌توانید قایق کانو کرایه کنید که حدود ۱۱۵ دلار برای یک ساعت پرداخت کنید. این هزینه ممکن است در خلال تابستان به ۱۳۵ دلار هم برسد. به همراه قایق، شما جلیقه، پارو و راهنماهای اولیه را دریافت خواهید کرد.

حال سوال اینجاست که آیا می‌توان قایق شخصی خود را به دریاچه لوئیس آورد؟ بله می‌توانید این کار را بکنید. البته باید به یاد داشته باشید که هیچ اسکله عمومی وجود ندارد که از آنجا قایق خود را به آب بیندازید. پس شما باید حدود ۱۰۰ متر قایق خود را برای به آب انداختن حمل کنید.

چطور از کلگری به بنف برسیم؟

 • اگر وارد فرودگاه فرودگاه بین المللی کلگری شدید، برای رفتن به بنف شاید راحت‌ترین راه استفاده از بروستر اکسپرس (Brewster Express) باشد. این گزینه البته برای کسانی که هزینه سفر برایشان خیلی مهم است مناسب نیست چرا که سفر نسبتا گرانی به حساب می‌آید. هزینه رفت برای یک فرد بالغ ۷۴ دلار کانادا است و هزینه رفت و برگشت با ۱۵% تخفیف ۱۲۶ دلار کانادا است.
 • Banff Airporter دیگر شرکتی است که برای رفتن از فرودگاه کلگری به بنف می‌توانید استفاده کنید. هزینه این سفر برای افراد حدود ۷۳ دلار است.
 • دیگر گزینه شما برای رفتن از کلگری به بنف روش اشتراکی است. در این روش که به کارپول (Carpool) مشهور است، کسانی که با خودروی شخصی خود قصد رفتن به بنف را دارند، افراد را در ازای ۲۰ دلار به بنف می‌رسانند.
 • هزینه اوبر (Uber) برای رفتن به بنف بین ۱۳۰ تا ۴۰۰ دلار کانادا است.
 • اگر بخواهید با تاکسی به بنف بروید برای یک سفر ۹۰ دقیقه‌ای ۲۵۰ دلار باید پرداخت کنید.

نکته: اگر با هدف تکرار تجربه جوجه کباب‌های شمال به بنف می‌روید بدانید که برپا کردن آتش در بنف غیرقانونی است. البته اگر از اجاق‌های تمام فلزی استفاده کنید نیازی به کسب مجوز نیست. به صورت کلی برپا کردن آتش بر روی زمین ممنوع است.

آیا برای ورود به پارک ملی بنف باید پول پرداخت کنیم؟

بله. تمامی افرادی که قصد ورود به پارک ملی بنف را دارند باید کارت ورود داشته باشند. این کارت را هم می‌توان به صورت آنلاین خریداری کرد و هم در هنگام ورود به خود پارک.

هزینه ورود به پارک ملی بنف چقدر است؟

 • افراد ۱۸ تا ۶۴ سال: ۱۰/۵ دلار کانادا
 • افراد بالای ۶۵ سال: ۹ دلار کانادا
 • افراد زیر ۱۷ سال: رایگان
 • افراد در یک خودرو: ۲۱ دلار کانادا

هزینه ماهیگیری در پارک ملی بنف کلگری:

 • روزانه: ۱۰/۵ دلار کانادا
 • سالانه: ۳۵/۷۵ دلار کانادا

استمپد کلگری

این جشنواره، یک گاوبازی معمولی نیست و بنا به ادعای برگزار کنندگان آن بزرگترین نمایش فضای باز در دنیا است که هر ساله بیش از یک میلیون بازدید کننده را به کلگری می‌کشاند. افرادی که شاید برای دیدن کابوی‌ها آمده باشند اما برای شوها، موسیقی و سایر حذابیت‌های آن نیز چند روزی بیشتر اقامت می‌کنند.

چیزهایی که باید درباره جشنواره استمپید کلگری بدانید:

 • در سال ۲۰۲۲ این جشنواره از روز جمعه ۸ هشتم جولای آغاز و تا ۱۷ جولای ادامه دارد.
 • مزیت اقتصادی استمپید برای کلگری هر ساله بیش از ۵۴۰ میلیون دلار
 • در فصل برگزاری این جشنواره حدود ۳۵۰۰ فرصت شغلی فصلی ایجاد می‌شود.
 • قیمت بلیت جشنواره استمپید کلگری:

افراد ۱۳ تا ۶۴ سال: ۲۳ دلار کانادا
افراد بالای ۶۵ سال: ۱۵ دلار کانادا
کودکان ۷ تا ۱۲ سال: ۱۴ دلار کانادا
کودکان زیر ۷ سال: رایگان

این باغ وحش که یکی از محبوب‌ترین محل‌ها برای خانواده‌ها است. باغ وحش کلگری بزرگترین و پربازدیدترین در کانادا است که در جزیره جورج در رودخانه بو ریور قرار دارد. 

در این باغ وحش بیش از ۱۰۰۰ حیوان از ۲۷۲ نوع مختلف نگهداری می‌شوند که شامل حیوانات در حال انقراض هم هستند. به واسطه زاد و ولد حیوانات در بهار، این فصل بهترین زمان برای بازدید از این باغ وحش است و دیدن حیوانات تازه متولد شده انرژی خوبی به بازدیدکنندگان می‌دهد.

هزینه بلیط باغ وحش:

 • افراد بین ۱۶ تا ۵۹ سال: ۳۴/۹۵ دلار کانادا
 • افراد بالای ۶۰ سال: ۳۲/۹۵ دلار کانادا
 • افراد بین ۳ تا ۱۵ سال: ۲۴/۹۵ دلار کانادا

باغ وحش کلگری

با این‌ که این برج دیگر بلندترین برج دنیا نیست، تماشای نمای ۳۶۰ درجه از فراز برج بلند کلگری چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت. هزینه بازدید از این برج برای سنین مختلف ۱۹، ۱۷ و ۹ دلار است.

وقتی سخن از ورزش در کانادا به میان می‌آید، هیچ ورزشی توان رقابت با هاکی روی یخ را ندارد. خوشبختانه کلگری یکی از هفت تیم لیگ NHL کانادا را دارد. تیم کلگری فلیمز عموما بین اکتبر و آوریل بازی دارد. 

اگر بر روی جایگاه نشستن در ورزشگاه حساس نباشید با ۲۵ دلار می‌توانید این بازی را تماشا کنید. اما بهترین جایگاه حدود ۳۰۰ دلار برای شما آب خواهد خورد.

این جزیره که در مرکز شهر و در داخل رودخانه بو ریور (Bow River) واقع شده است، قطعه‌ای از طبیعت زیبای کانادا است که در شهر کلگری محصور شده است. در این پارک جشنواره‌های متنوعی برگزار می‌شود از جمله جشنواره موسیقی محلی کلگری و اکسپو لاتینو.

این تور ریلی که بین کلگری و ونکوور حرکت می‎کند یک سفر لوکس و خاص است که از بین کوه‌های راکی می‌گذرد. این سفر به واسطه اینکه توسط بخش خصوصی اداره می‌شود بسیار گران است و هزینه آن از ۱,۳۰۰ دلار شروع می‌شود.

 

قطار گردشگری شرق به غرب کانادا راکی

LAARA CERMAN/COURTESY OF ROCKY MOUNTAINEER ©

در دامنه کوه و سمت غربی شهر، بنای عجیب و غریب WinSport قرار دارد که محل اصلی پارک المپیک کلگری به حساب می‌آید که در سال ۱۹۸۸ سایت اصلی المپیک زمستانی بود. امروزه این محل هنوز هم به روی علاقمندان به ورزش‌های زمستانی باز است.

فرهنگ مردم کلگری کانادا

فرهنگ کلگری به اندازه تنوع ساکنانش و ۱۲۰ زبانی که در آن شهر تکلم می‌شود، متنوع است. حدود ۳۰ درصد از اهالی کلگری علاوه بر انگلیسی، زبان مادری خود را نیز صحبت می‌کنند. سه زبان عمده غیر انگلیسی که در کلگری تکلم می‌شود زبان پنجابی، چینی و اسپانیایی هستند. بیایید به جشنواره‌هایی که در این شهر برگزار می‌شود نگاهی بیندازیم. البته بزرگترین و مهمترین جشنواره، همان استمپید است.

فستیوال‌های کلگری:

 • فستیوال فیلم‌ و کتاب بنف (Banff Mountain Film and Book Festival): فیلم‌ها و کتاب‌های شرکت کننده در این فستیوال همگی حول محور بنف و کوهستان هستند.
 • فستیوال جشنواره موسیقی محلی کلگری (Calgary Folk Music): این جشنواره بین المللی، هر ساله در پارک جزیره پرنس برگزار می‌شود.
 • فستیوال آفریکادی (Afrikadey): این جشنواره برای بزرگداشت فرهنگ آفریقایی برگزار می‌شود. 
 • فستیوال طعم کلگری (Taste of Calgary): در این جشنواره با خرید بلیط با یک دلار، می‌توان نمونه تمامی غذاها را امتحان کرد. این جشنواره یکی از جذاب‌ترن جشنواره‌های برگزار شده در کلگری است. 
 • فستیوال گلوبال فست (GlobalFest): رقابت بین المللی آتش بازی

تحصیل در کلگری کانادا

تحصیل در شهر کلگری با داشتن ۵ دانشگاه و موسسه آموزش عالی، شهر بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی به حساب می‌آید. دو دانشگاه اصلی این شهر، دانشگاه کلگری با بیش از ۳۰ هزار دانشجو و مونت رویال با بیش از ۹۵۰۰ دانشجو هستند.

مهاجرت به شهر کلگری

اقتصاد کلگری بیشتر بر مبنای صنایع انرژی، خدمات مالی، فیلم و تلویزیون، حمل و نقل، هوا فضا و صنعت گردشگری استوار شده است. در سال ۲۰۲۲ شهر کلگری برای دومین سال متوالی رشد اقتصادی مثبت را ثبت کرد. انتظار می‌رود اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی علی رغم افزایش هزینه‌های زندگی، روند مثبتی داشته باشد. از این رو، مهاجرت به شهر کلگری استان آلبرتا برای متقاضیان، گزینه خوبی باشد.

سوالات متداول

حداقل دستمزد در استان آلبرتا حدود ۱۵ دلار است.

 • پارک ملی بنف 
 • پارک جزیره پرنس
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه مونت رویال

به طور متوسط هزینه ماهانه زندگی در کلگری حدود ۲۰۶۹ دلار کانادا است.

بله. اگر در داخل محدوده مرکز شهر و خیابان هفتم تردد کنید، می‌توانید از قطار C-Train به صورت رایگان استفاده کنید.

انگلیسی زبان رسمی مردم کلگری است.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال