Search
Close this search box.

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

انتخاب مکانی برای تحصیل در خارج از کشور ممکن است بزرگترین تصمیم زندگی شما باشد. از این رو، هر چیزی مرتبط به این تصمیم، باید به صورت جدی مورد بررسی قرار گیرد. کشور سوئد کشوری فوق العاده محبوب برای تحصیل است. این کشور میان پیشتازان جهانی در آموزش عالی قرار دارد و بخشی از شهرت خود را مدیون سیستم آموزش مستقلش است که در آن زمان کمتری به آموزش از طریق مربیان و زمان بیشتری به مطالعه ی گروهی و مستقل اختصاص داده شده است. به عبارت دیگر آموزش عالی سوئد، گزینه ای عالی برای پرورش مهارت های فردی همراه با آزادی و مسئولیت پذیری می باشد. تعداد دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در دانشگاه های سوئد می باشند، روز به روز در حال افزایش است. اما قبل از اینکه اقدام به اپلای برای تحصیل در دانشگاه های سوئد کنید، باید با اطلاعاتی درباره ی سوئد، دلایل تحصیل در سوئد، نظام آموزشی کشور سوئد، ویزای تحصیلی سوئد، هزینه های تحصیل و اقامت در سوئد و مواردی از این قبیل آشنا شوید.

مزایای تحصیل در کشور سوئد

 1. مقرون به صرفه بودن شهریه و مخارج زندگی
 2. بورسیه ها و کمک هزینه های فراوان
 3. امکان کار  دانشجویی در سوئد حین تحصیل
 4. امکان کار در سوئد بعد از تحصیل
 5. یادگیری مهارتهای لازم فعالیت در مشاغل جهانی
 6. حضور در دوره های آموزشی عالی با کیفیت در بهترین دانشگاه های جهان
 7. یادگیری نوآوری
 8. زیبایی های طبیعی و تاکید بر پایداری
 9. تنوع فرهنگی
 10. انگلیسی بودن زبان تدریس دوره های تحصیلی
 11. کیفیت و استانداردهای بالای زندگی

فرصت های تحصیلی در سوئد

دولت سوئد سرمایه گذاری مالی و زمانی زیادی را صرف سیستم آموزش عالی خود کرده است و تحصیل دانشجویان بین المللی برای جمعیت چندفرهنگی این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. در این کشور اکثر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و افراد می توانند انتظار دوره های کوتاه همراه با امتحانات مکرر، ارتقای مهارت های میان فردی، مهارت های تحقیقاتی و تفکر انتقادی و ارتباطات آزاد بین اساتید و دانشجویان را داشته باشند. در حال حاضر کشور سوئد دارای ۵۳ دانشگاه و کالج دانشگاهی است. این کشور خواستگاه جایزه ی برجسته ی نوبل است و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد را دارند می توانند از فرصت های متنوعی که این کشور برای دانشجویان فراهم کرده است، بهره مند شوند.

سیستم آموزشی کشور سوئد

در سوئد، آموزش برای همه ی کودکان بین ۷ تا ۱۶ سال اجباری است. کودکان از ۱ سالگی می توانند در کلاس های پیش دبستانی پذیرش شوند. دانش آموزان بین سنین ۶/۷ و ۱۵/۱۶، در مدارس همگانی اجباری حضور می یابند. اکثریت مدارس سوئد، زیر نظر شهرداری هستند اما تعدادی مدرسه ی دولتی به نام مدارس مستقل نیز وجود دارد. تعداد انگشت شماری مدارس شبانه روزی در سوئد دارای شهریه نیز پایه گذاری شده اند که با نام مدارس خصوصی شناخته می شوند. سیستم آموزشی سوئد مبتنی بر یک دوره ی آموزش ابتدایی ۹ ساله یا Grundskola با حضور اجباری است. بعد از این دوره یک دوره ی اختیاری سه ساله به نام Gymnasieskola وجود دارد که به دو گزینه ی آموزش عالی یا آموزش حرفه ای منتهی می شود. دانشجویان بعد از مقطع متوسطه می توانند برای دریافت مدرک آکادمیک از یکی از دانشگاه های دولتی یا کالج های دانشگاهی اپلای نمایند. علاوه بر مدارک آکادمیک عمومی، آموزش عالی سوئد تعداد زیادی مدرک حرفه ای و تخصصی در رشته هایی همانند مهندسی، حقوق و پزشکی نیز ارائه می نماید. سال تحصیلی در سوئد به دو ترم تقسیم می شود. ترم پاییز که در انتهای آگوست شروع شده و تا اواسط ژانویه ادامه می یابد و ترم بهار که از اواسط ژانویه تا اوایل ژوئن ادامه دارد.

ساختار درسی متفاوت سوئد

یکی از وجوه تفاوت ساختار درسی کشور سوئد این است که در نظام آموزشی کشور سوئد، برخلاف سایر کشورها که در طول یک ترم چند درس گذرانده می شود، در آنجا اغلب یک درس باید در یک مدت زمان مشخص معمولا در بازه ی چند هفته ای گذرانده شود و بعد از اتمام درس، امتحان آن درس برگزار خواهد شد. بعد از امتحان، درس جدید شروع می شود. برای مثال در طول یک ترم ۲۰ هفته ای، ممکن است ۴ درس را به صورت ۵ هفته ای بگذرانید. در عوض برای برخی برنامه های خاص، ممکن است مجبور شوید که همزمان چند درس را بگذرانید و در پایان ترم از شما آزمون گرفته شود.

موسسات آموزش عالی در سوئد

موسسات آموزش عالی سوئد به دو نوع دانشگاه (universitet) و کالج دانشگاهی (högskola) تقسیم می شوند. تفاوت اصلی این دو موسسه این است که دانشگاه ها مجوز اعطای مدرک پی اچ دی (PhD) را دارند در حالیکه بسیاری از کالج های دانشگاهی این امکان را ندارند. با این حال برخی از کالج های دانشگاهی سوئد نیز ممکن است مدرک پی اچ دی را ارائه نمایند. هیچ تفاوتی بین مقاطع لیسانس و ارشد ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی وجود ندارد و بسیاری از کالج های دانشگاهی همان دانشگاه خطاب می شوند.

تحصیلات عالی در کشور سوئد

آموزش عالی کشور سوئد به سه سطح پایه، پیشرفته و دکترا تقسیم می شود.

سطح پایه: برای پذیرش در این سطح، دانشجو باید تحصیلات خود در مقطع دبیرستان را به اتمام رسانده باشد. مدارکی که در این سطح اخذ می شوند:

 • دیپلم دانشگاهی: ۲ ساله، ۱۲۰ واحد
 • لیسانس:۳ ساله، ۱۸۰ واحد

سطح پیشرفته: برای پذیرش در این سطح، دانشجو باید یک مدرک لیسانس سه ساله ی سطح پایه در سوئد یا مدارک معادل با آن از سایر کشورها را داشته باشد. مدارکی که می توان در این سطح اخذ کرد:

 • مدرک ارشد (یک سال): ۱ سال، ۶۰ واحد
 • مدرک ارشد (دو سال): ۲ سال، ۱۲۰ واحد

هر دو مدرک نیازمند ارائه ی پایان نامه می باشند.

سطح دکترا: برای پذیرش در این سطح، دانشجو باید دارای یکی از مدارک سطح پیشرفته ی سوئد باشد یا حداقل ۴ سال تحصیلات تمام وقت با حداقل یک سال تحصیلات در سطح پیشرفته یا مدرک معادل آن از سایر کشورها را داشته باشد. مدارک این سطح:

 • لیسانسیه: ۲ ساله، ۱۲۰ واحد
 • دکترا: ۴ ساله، ۲۴۰ واحد

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در سوئد

نزدیک به ۱۰۰  برنامه تحصیلی انگلیسی زبان برای دانشجویان بین‌المللی در سوئد وجود دارد. دوره کارشناسی در سوئد، مطالعات بنیادین در حوزه تحصیلی شما را با دروس تکمیلی رشته ترکیب می‌کند. دروس هم به صورت تئوری و هم عملی ارائه می‌شوند و دانشجویان از همان ابتدای برنامه مسئولیت‌های بسیاری را می‌پذیرند. این مقطع معمولاً هم از دروس اصلی و هم اختیاری تشکیل شده است که مرتبط با حوزه تخصصی رشته خواهد بود. در بیشتر مواقع نیز دوره شما با نوشتن پایان‌نامه در طول شش ترم تحصیل‌تان، خاتمه می‌یابد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در سوئد

کشور سوئد برنامه‌های تحصیلی بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد را در طیف وسیعی از رشته‌ها ارائه می‌کند. این برنامه‌ها به صورت آکادمیک و تئوری به طور دقیقی طراحی شده و علاوه بر این از المان‌های پر قدرت عملی و محرکه‌های تفکر انتقادی و خلاقانه تشکیل شده‌اند. تمامی دوره‌های کارشناسی ارشد در سوئد شامل دروس پیشرفته و در نهایت یک پایان‌نامه پژوهشی می‌باشند.

شهریه ی دانشگاه ها در سوئد

در سوئد دانشجویانی که شهروند کشورهای اتحادیه ی اروپا یا EEA محسوب می شوند، لازم نیست هزینه ای بابت تحصیل خود پرداخت نمایند. دانشگاه ها فقط هزینه های درخواست که حدود ۱۰۰ یورو است و ممکن است در هر موسسه متفاوت باشد، پرداخت می نمایند. دانشجویانی که شهروند یکی از کشورهای EU/EA نیستند، موظف به پرداخت شهریه هستند. برای مثال، دوره های انسان شناسی، حقوق و علوم اجتماعی حدود ۹,۷۰۰ یورو در سال و دوره های علوم طبیعی حدود ۱۵,۰۰۰ یورو در سال هزینه دارند. به طور کلی متوسط شهریه ی دانشگاه ها در سوئد، بین ۸,۳۰۰ تا ۱۵,۰۰۰ یورو متغیر است.

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های ماهیانه ی زندگی در سوئد اندکی بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است یعنی به طور ماهیانه ۸۶۰ تا ۹۷۰ یورو را باید برای هزینه های ماهیانه ی خود در نظر داشته باشید.

بیاید نگاهی به هزینه های زندگی در شهرهای دانشجویی سوئد بیندازیم:

 • گوتنبرگ و استکهلم: ۱۲۰۰ یورو در ماه
 • لینشوپینگ و لوند: ۱۰۰۰ یورو در ماه
 • اوپسالا: بین ۹۵۰ و ۱۱۰۰ یورو در ماه
هزینه خوراک 

دانشجویان برای خورد و خوراک خود باید ماهانه بطور متوسط ۲۰۰ یورو در نظر بگیرند. این مبلغ به عادت‌های غذایی شما و اینکه آیا اهل آشپزی باشید یا خیر نیز بستگی خواهد داشت. به راحتی می‌توانید این هزینه را با خرید اقلام مصرفی از سوپرمارکت‌های ارزان همچون Lidl، Willy’s یا مغازه‌های حومه شهر، کاهش دهید. غذا خوردن در رستوران‌های سوئدی نیز احتمالاً بین ۸ تا ۱۰ یورو برای یک دانشجو هزینه دارد.

هزینه رفت و آمد 

استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی در سوئد بسیار پرطرفدار است، به طوریکه حدود ۴۰ درصد از دانشجویان از آن استفاده می‌کنند. هزینه حمل و نقل عمومی برای دانشجویان در سوئد ماهانه بین ۴۰ تا ۵۵ یورو برآورد می‌شود.
همچنین بطور متوسط با هزینه ای در حدود 110 یورو می توانید یک دوچرخه مناسب برای خود خریداری کنید.

سایر مخارج
• کتاب و سایر لوازم تحصیل: ۸۰ یورو در ماه
• فعالیت‌های اجتماعی و تفریحی: ۷۰ تا ۱۰۰ یورو در ماه
• بیمه سلامت: شروع نرخ ها از ۳۰ یورو در ماه

هزینه های محل اقامت

یکی از مهمترین مخارج دانشجویان در زمان تحصیل، هزینه های محل اقامتشان می باشد. این هزینه ۴۰% از هزینه های ماهیانه ی دانشجویان را به خود اختصاص می دهد. به عنوان مثال:

 • دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند: ۵۰۸ یورو در ماه
 • دانشجویانی که با والدین یا فرزند زندگی می کنند: ۶۰۴ یورو در ماه
 • دانشجویانی که در تالارهای اقامتی زندگی می کنند: ۴۷۹ یورو در ماه

بورسیه تحصیلی سوئد

در کشور سوئد راه‌های مختلفی برای تأمین کمک هزینه و یا بورس تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد. دانشجویان ایرانی در سوئد تنها می‌توانند از بورس‌های تحصیلی یا اسکالرشیپ‌های دانشگاه محل تحصیل خود بهره مند شوند درحالیکه برای مثال دانشجویان عضو اتحادیه اروپا می توانند از بورسیه‌های دولت سوئد یا برخی سازمان‌ها استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

فرآیند تحصیل در سوئد

در مراحل زیر فرآیند تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها سوئد را شرح می‌دهیم.

۱. برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید
اولین قدم برای اپلای، پیدا کردن مناسب‌ترین و بهترین برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای شماست. بدین منظور می‌توانید از مشاوران ویزاموندیال کمک بگیرید و یا به وب‌سایت دانشگاه‌های سوئد برای برنامه‌های ارائه شده، مراجعه کنید. به صورت کلی می‌توانید به ازای هر اپلیکیشن، برای تا ۸ برنامه کارشناسی و ۴ برنامه کارشناسی ارشد اپلای کنید.

۲. شرایط پذیرش و ددلاین‌ها را بررسی کنید
هر برنامه تحصیلی دارای یک سری شرایط عمومی و یک سری شرایط خاص برای ورود به آن برنامه است. زمانی که تصمیم گرفتید که کدام برنامه را اپلای کنید، تمامی این شرایط و الزامات را بررسی کنید تا ببینید واجد شرایط آن برنامه هستید یا خیر. ارائه گواهی پایان تحصیلات مقطع پیشین و مدرک اثبات دانش زبان انگلیسی جزو شرایط عمومی هستند. اما شرایط اختصاصی هر برنامه تحصیلی با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال برای تحصیل در رشته‌های مهندسی، نمرات بالا در دروس ریاضی مورد نیاز است. برای اطلاع از هر یک از این شرایط به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.
علاوه بر این، تاریخ ددلاین اپلای ترمی که می‌خواهید در آن شروع به تحصیل کنید را هم از پیش چک کنید. به صورت کلی، ددلاین اپلای برای ترم پاییز (آگوست) اواسط ژانویه و برای ترم بهار (ژانویه) اواسط آگوست است.

۳. مدارک مورد نیاز برای اپلای:
• تکمیل اپلیکیشن فرم آنلاین (موجود در پورتال مرکزی سوئد)
• مدارک مربوط شرایط عمومی برنامه‌های تحصیلی (مرحله ۲ در بالا)
• مدارک اثبات دانش زبان انگلیسی
• مدارک مربوط به شرایط اختصاصی برنامه‌های تحصیلی (به مرحله ۲ در بالا رجوع کنید)
• رزومه یا CV
• انگیزه نامه
• توصیه نامه‌های تحصیلی و کاری
• پرداخت اپلیکیشن فی به مبلغ ۹۰۰ کرون سوئد

مدارک زبان انگلیسی مورد نیاز:
– آزمون آیلتس آکادمیک:
•  مقطع کارشناسی: نمره کلی ۶.5 و هیچ مهارتی کمتر از ۵.۵ نباشد.
• مقطع کارشناسی ارشد: در بیشتر رشته‌ها نمره کلی ۶.5 و هیچ مهارتی کمتر از ۵.۵ نباشد؛ در برخی از رشته‌ها نمره کلی ۷.۰ و هیچ مهارتی کمتر از ۶ نباشد.
– آزمون تافل iBT:
• کاغذی: نمره 4.۵ در آزمون نوشتاری، نمره کلی ۵۷۵
•  اینترنتی: نمره ۲۰ در آزمون نوشتاری، نمره کلی ۹۰
– کمبریج ESOL:
•  C1 Advanced (CAE)، حداقل نمره ۱۸۰

۴. انتظار برای دریافت پذیرش
پس از گذشت تاریخ ددلاین، اپلیکیشن شما توسط دانشگاه مورد نظر بررسی و ارزیابی خواهد شد. دانشگاه‌ها معیارهای مختلفی همچون معدل، نمرات و دیگر مدارک درخواست شده را در نظر می‌گیرند. تمامی این معیارها بر نتیجه اپلیکیشن شما تأثیرگذار خواهند بود. در آخر، دانشگاه‌هایی که اپلای کرده‌اید، تصمیم می‌گیرند که پذیرش شما را تأیید و یا رد کنند.
دانشجویان ایرانی پس از اخذ پذیرش باید بلافاصله شهریه اولین ترم تحصیلی را به دانشگاه پرداخت کنند.

۵. اخذ مجوز اقامت سوئد
برای تحصیل در دوره‌هایی که طول آن‌ها حداقل ۳ ماه باشند، باید برای اخذ مجوز اقامت سوئد اقدام کنید. فرآیند اخذ مجوز اقامت سوئد می‌تواند زمان‌بر باشد. بنابراین، به محض اینکه پذیرش خود را دریافت کردید، برای این منظور اقدام کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای تحصیلی سوئد مراجعه کنید.

۶. به سوئد مهاجرت کنید!
پس از اخذ پذیرش تحصیلی و مجوز اقامت سوئد، به صفحه راهنمای زندگی در سوئد ما در سایت ویزاموندیال مراجعه کنید تا برای اقامت خود در این کشور آماده شوید. در این صفحه با زندگی دانشجویی در سوئد آشنا خواهید شد. مشاوران ما در ویزاموندیال و یا دفتر بین‌الملل دانشگاه مقصدتان نیز می‌توانند در این خصوص به شما کمک کنند.

دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سوئد

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دانشگاه های سوئد مراجعه کنید.

مؤسسه فناوری بلکینگهدانشگاه فناوری چالمرز
کالج دانشگاهی دالارناErsta Sköndal Bräcke University College
Swedish School of Sport and Health Sciences, GIHدانشگاه هالمستاد
دانشگاه یونشوپینگکالج سلطنتی موسیقی، استکهلم
مؤسسه سلطنتی فناوری کی‌تی‌اچدانشگاه کارلشته
مؤسسه کارولینسکادانشگاه هنر و طراحی Konstfack
دانشگاه کریتمستهدانشگاه لینشوپینگ
دانشگاه لینهدانشگاه فنی لولئو
دانشگاه لونددانشگاه مالمو
دانشگاه مید سوئیدنکالج دانشگاهی Mälardalen
مؤسسه سلطنتی هنردانشگاه علوم کشاورزی سوئد
کالج دانشگاهی تحصیلات موسیقی استکهلمکالج دانشگاهی Sophiahemmet
مدرسه اقتصاد استکهلممدرسه الهیات استکهلم
دانشگاه استکهلمدانشگاه هنر استکهلم
دانشگاه دفاع سوئددانشگاه Södertörn
کالج دانشگاهی پرستاری Red Crossدانشگاه اومئو
کالج دانشگاهی Westدانشگاه بوروس
دانشگاه یوتبریکالج دانشگاهی یوله
دانشگاه کودهدانشگاه اوپسالا
دانشگاه اوربرو 

اقامتگاه های دانشجویی در سوئد

خوابگاه
بیشتر دانشگاه‌های سوئد به دانشجویان خارجی خوابگاه ارائه می‌کنند. زندگی خوابگاهی تجربه خاصی خواهد بود چرا که در یک ساختمان با چند دانشجویی که تفاوت های بسیاری با شما دارند، همخانه می شوید. هزینه خوابگاه‌های دانشجویی در سوئد حداقل ۴۰۰۰ کرون سوئد به ازای هر ترم است.

آپارتمان و فلت های دانشجویی
در هر شهر سوئد آپارتما‌ن‌های دانشجویی متفاوتی موجود است. فلت ها (Flats) حس استقلال بیشتری را نسبت به خوابگاه‌ها به دانشجویان می‌دهد. با اینکه در برخی موارد نیز می‌توانید با دانشجویان دیگر در یک فلت زندگی کنید اما اتاق شخصی خود را خواهید داشت. هزینه ماهانه فلت‌ها در سوئد به شرح زیر است:
• شهرستان‌های کوچک‌تر: ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ کرون سوئد
• شهرستان‌های بزرگ‌تر: ۲۳۰۰ تا ۴۳۰۰ کرون سوئد
• شهرها: ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ کرون سوئد

هوم استی (Homestay)
گزینه دیگر برای اقامت در سوئد، استفاده از برنامه هوم استی است. در این نوع برنامه‌ اقامتی، دانشجویان در منزل یک خانواده سوئدی زندگی خواهند کرد و مبلغی را نیز به عنوان اجاره ماهانه پرداخت می‌کنند. مزیت این برنامه در اینست که دانشجویان با فرهنگ کشور سوئد به خوبی آشنا می شوند و زبان این کشور را نیز سریع‌تر فرا می‌گیرند. هزینه اجاره ای که پرداخت می‌کنید معمولاً شامل غذا هم می‌شود. بنابراین این گزینه می‌تواند انتخاب اقتصادی‌تری برای یک دانشجوی خارجی باشد.

یادگیری زبان سوئدی در حین تحصیل در سوئد

اگر مایل به یادگیری زبان سوئدی هستید، از دوره‌های زبان سوئدی برای دانشجویان بین‌المللی که در بیشتر دانشگاه ها ارائه می‌شوند استفاده کنید. یادگیری زبان سوئدی به شما می‌کند تا با تجربه‌های زندگی سوئدی و فرهنگ آن بیشتر درگیر شوید. اما اگر برنامه تحصیلی شما به زبان انگلیسی است، اجباری به یادگیری زبان سوئدی نیست.

بیمه سلامت و خدمات درمانی دانشجویان در سوئد

دانشجویان خارجی که بیش از یک سال از اقامت آن‌ها در سوئد گذشته باشد، از همان مزایای بیمه‌ای شهروندان سوئدی بهره‌مند می‌شوند. اما دانشجویان خارجی تازه وارد، به محض رسیدن به کشور سوئد باید جهت ثبت نام و دریافت شماره منحصر به فرد بیمه سلامت عمومی اقدام کنند.

کار حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی در سوئد

دانشجویان بین المللی سوئد، مجازند که در حین تحصیل در سوئد مشغول به کار باشند. این کشور هیچ محدودیتی در زمینه ی میزان ساعتی که دانشجویان می توانند مشغول به کار باشند، تعیین نکرده است. اکثر دانشگاه ها دارای یک سرویس مشاغل هستند که به دانشجو در یافتن یک شغل نیمه وقت کمک می کنند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به منظور یافتن شغل یا تاسیس شرکت، تا شش ماه مجوز مجوز اقامت خود را تمدید نمایند و در صورتی که پیشنهاد شغلی دریافت نمایند، می توانند برای مجوز کار اپلای نمایند.

دلایل تحصیل در سوئد

۵ دلیل برای تحصیل در سوئد

دوره آموزش زبان انگلیسی در سوئد

دانشگاه یونشوپینگ سوئد

اگر قصد استخدام مشاور را برای پروسه ادامه تحصیل در سوئد را دارید، یا قصد دارید فرزند خود را برای تحصیل در مدارس سوئد راهی کنید، توصیه میکنیم با مشاورین رسمی و ثبت شده در مقیاس بین المللی کار کنید. زیرا آنها به دلایل حرفه ای بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد میدهند و ضمن این که این مشاورین قبلا دوره های آموزشی را گذرانده اند و تجربه بین المللی دارند. شرکت ویزا موندیال دارای مشاورین رسمی و ثبت شده در ارگان های اعزام دانشجو آماده ارایه خدمات در خصوص ادامه تحصیل در سوئد میباشد. تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی شروع راه شما برای تحصیل در سوئد است.

سوالات متداول تحصیل در سوئد

شما می‌توانید به راحتی با مردم سوئد به زبان انگلیسی صحبت کنید. اما اگر می‌خواهید مشارکت بیشتری در جامعه داشته باشید بهتر است تا در کنار تحصیل در دوره‌های زبان سوئدی هم شرکت کنید.

بله. چند مؤسسه آموزشی در سوئد این امکان را به دانشجویان خارجی می‌دهند. در برخی دیگر از دانشگاه‌ها نیز ابتدا به صورت فشرده زبان سوئدی آموزش داده می شود تا دانشجویان بتوانند بعد از آن برنامه تحصیلی به زبان سوئدی را دنبال کنند.

خیر. پیش از شروع برنامه تحصیلی باید برای آن درخواست بورس تحصیلی دهید.

اولین قدم پیدا کردن یک دپارتمان یا دانشکده ای در یک دانشگاه سوئد است که مایل به همکاری با شما باشد (که در نهایت منجر به گذراندن دروس کارشناسی ارشد یا تحقیق مجزا می‌شود). مشاوران ویزاموندیال در این امر می‌توانند شما را یاری کنند.

بله. شما می‌توانید از طریق سایت ویزاموندیال وقت مشاوره با یکی از همکاران ما رزرو کنید تا تمامی گزینه‌های مناسب شما بررسی شوند.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال