England Flag Canada Flag

کانادا قوانین جدیدی را در پذیرش دانشجویان خارجی اعمال می‌کند

این تغییرات در راستای پرونده اخیر نامه‌های پذیرش جعلی صدها دانشجوی هندی صورت گرفته‌اند. بسیاری از این دانشجویان فکر می‌کردند که نامه‌های پذیرش‌شان اصل و معتبر هستند. دانشجویان بین‌المللی برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا، به نامه پذیرش از یکی از «مؤسسات آموزش تعیین‌شده» (DLI) کانادا نیاز دارند. این نامه به آن‌ها اجازه می‌دهد به کانادا سفر کرده و به تحصیل بپردازند.

در نتیجه بحث‌های پیرامون این پرونده، کانادا از ابتدای دسامبر ۲۰۲۳ سیستم اعتبارسنجی چند-لایه جدیدی را معرفی و اجرا خواهد کرد. این سیستم نوین جهت احراز اصالت نامه‌های پذیرش DLIها طراحی شده است. از این پس، نخست دانشگاه‌ها و کالج‌ها باید نامه‌های پذیرش را تأیید کنند و پس از آن فرآیند صدور استادی پرمیت یا همان ویزای تحصیلی به جریان می‌افتد.

این اولین باری نیست که اداره مهاجرت کانادا (IRCC) برای جلوگیری از کلاهبرداری، به تأیید مدارک متوسل شده است. نمونه‌های دیگر آن شامل نتایج آزمون‌های زبان و گزارش‌های ارزیابی اعتبار تحصیل می‌‌شود.

ممکن است دانشجویان در نگاه اول فکر کنند افزودن لایه‌های جدید به فرآیند اخذ استادی پرمیت موجب طولانی‌تر شدن فرآیند می‌شود. اما مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، در اعلامیه روز ۲۷ اکتبر می‌گوید که فرآیند دریافت استادی پرمیت برای بسیاری از پرونده‌ها کوتاه‌تر خواهد شد.

فرآیند سریع اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کانادا چارچوب جدیدی به نام «موسسات شناخته شده – Recognized Institution» معرفی کرده است. این چارچوب برای دانشجویانی است که به‌دنبال دانشگاه‌ها و کالج‌هایی هستند که سابقه خوبی در بررسی دانشجویان بین‌المللی و حمایت از آنان پس از رسیدن به کانادا دارند.

چارچوب موسسات شناخته‌شده از ترم پاییز سال ۲۰۲۴ اعمال خواهد شد.

انتظار می‌رود موسسات آموزشی برتر کانادا، مانند دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تورنتو و… بتوانند به‌راحتی جزو موسسات شناخته‌شده محسوب بشوند.

دانشجویانی که به‌دنبال اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات شناخته‌شده هستند فرآیندی سریع‌تری را تجربه خواهند کرد.

آیا کانادا پذیرش دانشجویان بین‌المللی را محدود خواهد کرد؟

در حال حاضر محدودیتی در دستور کار نیست. در دوران وزارت مارک میلر که از سال جاری آغاز شد، زمزمه‌هایی از داخل و خارج از دستگاه دولت درباره امکان محدودسازی پذیرش دانشجویان بین‌المللی شنیده می‌شود. علت اصلی این فرض، فشاریست که افزایش شدید تقاضای مسکن به اقتصاد کانادا وارد کرده است.

با وجود اینکه تغییرات جدید برنامه استادی پرمیت شامل محدودیتی در شمار پذیرش‌ها نمی‌شود، اما مارک میلر گفته است که «اگر اوضاع خوب پیش نرود، فکر می‌کنم مجبور به تعریف محدودیت بشویم.»

شمار فعلی پذیرش‌ دانشجویان بین‌المللی، سالانه ۹۰۰,۰۰۰ پذیرش است که تقریباً ۲ برابر تعداد افرادیست که برای اخذ اقامت دائم تأیید شده‌اند. دانشجویان بسیاری سعی دارند تا در نهایت به اقامت دائم برسند، اما به‌نظر می‌رسد که بسیاری از آنان در نمی‌توانند در برنامه‌‌های رقابتی مهاجرت به کانادا موفق شوند.

 

از کجا شروع کنم؟

هزاران متقاضی پس از تکمیل این فرم، تحصیل خود را در کانادا آغاز کردند. شما هم این سفر هیجان انگیز را با یک ارزیابی ساده آغاز کنید.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها