England Flag Canada Flag

دومین پذیرش اکسپرس انتری طی ۲۴ ساعت برگزار شد!

اکسپرس انتری

در دومین پذیرش اکسپرس انتری مختص تجربه کانادایی که طی 24 ساعت بعد از پذیرش قبلی و دیروز 15 می برگزار شد حد اقل امتیاز به پایین ترین حد از ژانویه 2019 رسید. در این پذیرش برای 3371 متقاضی دسته تجربه کانادایی با حد افل 452 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی دعوتنامه صادر شد.

علیرغم کندتر شدن خدمات اداره مهاجرت کانادا به خاطر عالمگیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال 2020 در راستای جذب مهاجر برسد. وزارت مهاجرت کانادا تنها در ماه آوریل 8,389 دعوتنامه صادر کرده است. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: 23 دسامبر 2019 راس ساعت 10:01:06 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل 447 امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری مورخ 15 می 2020 دعوتنامه دریافت کرده اند. پذیرش دیروز تعداد دعوتنامه های صادره طی سال جاری میلادی را به  38,200 رساند. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهدگی کانادا طی 9 هفته اخیر 10 پذیرش مختص تجربه کانادا و برنامه مهاجرت استانی برگزار کرده است و طی آنها مجموعا از 19500 متقاضی اکسپرس انتری برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت کرده است.

متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیاز بالایی ندارند می توانند از راه های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که 600 امتیاز را نصیب متقاضی می کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی 9 استان از بین استان ها و مناطق کانادا در برنامه مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.

به نمونه های فرضی زیر از دعوت شده ها توجه نمایید:‌

روشنک 37 ساله است و لیسانس دارد. طی یک سال اخیر در کانادا به عنوان تحلیلگر سیستم ها مشغول به کار بوده است. قبل از آمدن به کانادا چهار سال در صنعت فناوری اطلاعات سابقه کار داشته است. روشنک با ویزای کاری در کاناداست و همسر وی در کانادا مشغول تحصیل است. سطح زبان انگلیسی این زوج هر دو در سطح پیشرفته است. همسر روشنک قبلا لیسانس خود را خارج از کانادا گرفته و برای ادامه تحصیل به کانادا آمده است. روشنک به عنوان متقاضی اصلی باعث شد هر دو وارد صف انتظار اکسپرس انتری شوند. او با داشتن 451 امتیاز برای دریافت دوتنامه در پذیرش دیروز واجد شرایط بوده است.

سارا 35 ساله است  وفوق لیسانس خود را در کانادا گرفته است. سارا در ژانویه 2019 فارغ التحصیل شده و از آن تاریخ به عنوان حسابدار در کانادا مشغول به کار بوده است. سطح زبان انگلیسی او متوسط است و قبل از آمدن به کانادا سه سال سابقه کار دارای مهارت بوده است. 450 امتیاز سارا در سیستم جامع رتبه بندی برای دریافت دعوتنامه در پذیرش دیروز مورخ 15 می 2020 کفایت می کرده است.   

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها