England Flag
Search
Search
Close this search box.

ویکتوریا کانادا

ویکتوریا کانادا

این مقاله معرفی شهر ویکتوریا است اما بد نیست بدانید این ویکتوریای زیبا، در جزیره‌ای به نام ونکوور قرار دارد که با آن ونکوور معروف متفاوت است. ویکتوریا با جمعیتی ۳۹۴,۰۰۰ نفری به عنوان هفتمین شهر پرجمعیت کانادا شناخته می‌شود. در سال ۱۸۴۳ این شهر توسط اولین مهاجران، به افتخار ملکه ویکتوریا، نام گذاری شد. 

به واسطه داشتن آب و هوای مساعد برای رشد گیاهان، این شهر به عنوان شهر باغ‌ها شناخته می‌شود. بخش تکنولوژی در ویکتوریا بسیار پیشرفته است و از این رو این شهر را به عنوان یکی از ۲۰ شهر مناسب برای زندگی از لحاظ کیفیت بالای زندگی تبدیل کرده است. 

ویکتوریا کانادا در یک نگاه

جمعیت: ۳۹۴,۰۰۰ نفر

مساحت: ۱۹.۴۷ کیلومتر مربع

زبان رسمی: انگلیسی

صنایع بزرگ: فناوری، گردشگری، مشاغل دولتی

وجه شهرت: شهر باغ‌ها

ساعت:

۱۱ ساعت و ۳۰ دقیقه عقب‌تر از تهران

ساعت به وقت ویکتوریا:

فهرست مطالب

مزایای زندگی در ویکتوریا

در طول سال ویکتوریا دارای آب و هوای معتدل است. هشت ماه از سال، از یخبندان خبری نیست و به ندرت برف در این شهر می‌بارد. بر اساس آمار، حدود ۲,۱۹۳ ساعت در طول سال آفتابی است و تنها ۵۸/۳ سانتی متر باران در سال می‌بارد. این آمار را مقایسه کنید با بارش ۱۴۶ سانتی متری در ونکوور در طول سال.

با این که این شهر بزرگترین شهر جزیره است، در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ مانند ونکوور و تورنتو شهری کوچک به شمار می‌آید و ترافیک در آن به هیچ عنوان قابل مقایسه با این دو شهر بزرگ نیست. از این رو، رانندگی و رفت و آمد در این شهر بسیار آسان و راحت است.

میزان فرصت‌های شغلی در ویکتوریا بسیار بالا است و از این رو این شهر به یکی از مقاصد مورد پسند مهاجران تبدیل شده است. یکی از مزایایی ویکتوریا وجود فرصت‌های شغلی بالا در حوزه خدمات دولتی است.

صنعت توریسم هم یکی از بزرگترین صنایع برای جذب نیروی کار است. جالب است بدانید حدود ۶۰,۰۰۰ شغل در زمینه گردشگری در کل جزیره ونکوور وجود دارد. این عدد جای تعجب ندارد اگر بدانید که هر ساله بیش از ۴ میلیون گردشگر از این شهر دیدن می‌کنند.

به عنوان پایتخت استان بریتیش کلمبیا، این شهر جاذبه‌های فرهنگی بسیاری دارد. معروف‌ترین جاذبه این شهر، موزه سلطنتی بریتیش کلمبیا است که آثار فرهنگی تاریخی و مدرن را به نمایش می‌گذارد. موارد متعدد دیگری نیز وجود دارد که این شهر را برای گردشگران جذاب کرده است.

معایب زندگی در ویکتوریا

بزرگترین عیب زندگی در ویکتوریا، هزینه بالای زندگی در این شهر است. همانند سایر شهرهای بریتیش کلمبیا، زندگی در ویکتوریا نیز نسبتا گران است و گران‌ترین شهر در جزیره ونکوور به حساب می‌آید.

درست است که رفت و آمد در داخل ویکتوریا به واسطه ترافیک سبک و روان آسان است، اما اکثر افرادی که مجبورند به ونکوور سفر کنند مجبورند از کشتی‌های مسافری استفاده کنند که هم زمان‌بر و هم گران است. 

در مورد سفرهای هوایی نیز اوضاع به همین منوال است. با این که یک فرودگاه بین المللی در ویکتوریا وجود دارد، اغلب هزینه‌های آن گران است و گزینه‌های محدودی پیش روی مسافران است و گاهی مجبور می‌شوند از فرودگاه ونکوور استفاده کنند که بازهم نیازمند استفاده از فری‌ها هستند. 

ا این که ویکتوریا بزرگترین شهر در جزیره ونکوور است و سرگرمی‌های خوبی برای گردشگران وجود دارد، اما هنوز هم به اندازه یک شهر بزرگ رستوران و تفرجگاه‌های زیاد ندارد.

بیایید نظرات افرادی را که در ویکتوریای کانادا زندگی کرده‌ و در سایت کورا Quora به اشتراک گذاشته اند مرور کنیم:

من ۱۲ سال در ویکتوریا زندگی کرده‌ام و قبل از آن در بسیاری از استان‌های کانادا، همینطور در انگلستان و آلمان. بر این باورم که بهترین مزیت ویکتوریا، جدا از طبیعت زیبای آن، آب و هوای معتدلش با تابستان‌های طولانی و زمستان‌ها خنک آن با حداقل بارش و یخبندان است. برای یافتن اینکه چه چیزی می‌تواند نقطه منفی در خصوص این شهر باشد باید فکر کنم. اما اگر نقطه منفی وجود داشته باشد، همان هزینه نسبتا بالای زندگی است.

آب و هوا بی نظیر است! ویکتوریا زیباست و فعالیت‌های فضای آزاد زیادی می‌توان انجام داد. غذاها، نوشیدنی‌ها و فرهنگ فوق العاده‌ای دارد. معایب … گران است.

این کاربر هم در پاسخ به این سوال که بهترین چیز در خصوص زندگی در ویکتوریا چیست؟ گفته:

چیزهایی عمومی برای اغلب مردم:

 • زمستان‌های معتدل (در مقابل بقیه کانادا)
 • مناظر طبیعی – کوه‌ها و درختان، گل‌ و گیاه به واسطه آب و هوای معتدل، تقریبا در تمامی نقاط هستند.
 • پارک‌ها، امکانات تفریحی و امکان انجام فعالیت‌های فضای باز در بیشتر زمان‌های سال – دوچرخه سواری، مسیرهای پیاده روی، فعالیت‌های آبی و غیره.
 • نبود تراکم جمعیتی زیاد یا قیمت‌های سرسام آور خانه همانند ونکوور. گرچه همچنان گران است، اما به طور گسترده‌ای از ونکوور مقرون به صرفه‌تر است.
 • اقتصاد و فرصت‌های شغلی قابل قبول برای شهری به این اندازه. دانشگاه بزرگ، دولت بریتیش کلمبیا و غیره

مقایسه کیفیت زندگی در ویکتوریا با ونکوور

مقایسه زندگی در ویکتوریا با ونکوور

فاصله ویکتوریا با شهرهای بزرگ کانادا

آب و هوای ویکتوریا کانادا

در ویکتوریا، تابستان‌ها غالبا خنک و نیمه ابری هستند و زمستان‌ها نسبتا سرد و مرطوب بوده و بیشتر مواقع ابری است. بیشتر مواقع سال دما بین ۳ تا ۱۹ درجه سانتی گراد است و به ندرت به زیر ۲- درجه و یا بالای ۲۲ درجه سانتی گراد می‌رسد. 

این شهر با داشتن ۳۰۸ روز بدون باران در سال، تابستان‌های نه چندان گرم و آب و هوایی معتدل دارد. از این رو، بهترین زمان برای مسافرت به ویکتوریا از اواسط جولای تا اواخر آگوست است.

 • بهار: در حالی که اکثر مناطق کانادا در بهار پوشیده از برف است، این شهر زودتر از همه به استقبال بهار می‌رود. حتی در برخی موارد در فوریه. 
 • تابستان: در ویکتوریا، تابستان‌ها مطبوع و توام با نسیم دریایی است. فصلی که می‌توان بهترین بهره را از فعالیت‌های فضای آزاد برد. 
 • پاییز: معمولا از اواخر سپتامبر پاییز از راه می‌رسد و چهره شهر با رنگ‌های زیبا آراسته می‌شود. 
 • زمستان: بارش در زمستان‌های ویکتوریا از سایر شهرهای مهم کانادا کمتر است. در طول زمستان هوای این شهر خنک بوده و خبر چندانی از یخبندان و بارش‌های سنگین نیست. 

هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا چقدر است؟

متوسط هزینه زندگی در ویکتوریا با احتساب اجاره خانه ۲,۵۲۳ دلار کانادا در ماه است. متوسط هزینه‌های ماهانه زندگی برای یک شخص بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن، حدود ۱,۲۷۲ دلار کانادا است. یکی خانواده ۴ نفری هم در ماه باید چیزی در حدود ۴,۶۴۵ برای امرار معاش خود در شهر ویکتوریا هزینه کنند.

متوسط هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در ویکتوریای کانادا حدود ۱۷۰۶ دلار کانادا است.

با فرض اینکه شما در ماه یک بار شام دو نفره، ۴ بار شام یک نفره، ۴ نوشیدنی و دو بار سینما در برنامه خود بگنجانید، هزینه‌ای که باید در نظر بگیرید ۲۳۶ دلار کانادا خواهد بود.

جدول زیر جزئیات هزینه‌های تفریحات را در شهر ویکتوریا بررسی می‌کند:

مواردهزینه
یک وعده در یک رستوران ارزان۲۳ دلار کانادا
یک شام دو نفره در یک رستوران متوسط۸۶ دلار کانادا
نوشیدنی محلی (لیوان بزرگ نیم لیتری)۷ دلار کانادا
دو بلیت سینما۳۰ دلار کانادا
تاکسی در یک روز کاری برای ۸ کیلومتر۱۶ دلار کانادا

میانگین ماهانه هزینه‌ خواربار یک فرد در شهر ویکتوریا حدود ۲۲۶.۳۵ دلار کانادا است.

هزینه اینترنت ماهانه در ویکتوریا برای پهنای باند ۶۰ مگابیت بر ثانیه حدود ۵۰ تا ۶۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود. بیایید به تعدادی از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت در شهر ویکتوریا نگاهی بیندازیم. البته به یاد داشته باشید این شرکت‌ها بر مبنای مقرون به صرفه بودن انتخاب شده اند و بزرگترین شرکت‌ها نیستند.

در ویکتوریا از چه شرکت‌هایی اینترنت تهیه کنم؟

۱. AEBC Internet: این شرکت هم اینترنت کابلی و هم فیبرنوری  به صورت ماهانه ارائه می‌دهد است. سرعت ابتدایی این شرکت ۲۵ مگابیت بر ثانیه است که هزینه آن ۳۴/۹۵ دلار کانادا بوده و حداکثر سرعت ارائه شده ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه است که هزینه آن ۹۴/۹۵ دلار کانادا است. شایان ذکر است که تمامی سرویس‌ها به صورت نامحدود هستند.

مزایای خرید اینترنت از این شرکت:

 • خدمات دهی در استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و مانیتوبا
 • بدون نیاز به قرارداد
 • تنوع بسته‌های ارائه شده
 • قیمت گذاری منصفانه

۲. VMedia: خدمات اینترنت این شرکت از ۱۵ تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه است. قیمت اینترنت این شرکت برای بسته‌ای مثل ۵۰ مگابیت بر ثانیه، برای شش ماه اول ۳۴/۹۵ دلار است و برای بقیه ماه‌ها، ۵۴/۹۵ دلار است.

جالب است بدانید راه اندازی اینترنت این شرکت به صورت رایگان است و می‌توانید در صورت تمایل به جای خرید مودم، با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر آن را از شرکت کرایه کنید.

مزیت‌های این شرکت:

 • سرویس دهی در کل کانادا
 • قیمت‌های رقابتی و مقرون به صرفه
 • بدون نیاز به قرارداد
 • ثبت نام آسان

۳. Can Com Internet: بسته‌های این شرکت از سرعت ۱۵ مگابیت بر ثانیه با هزینه ۳۲ دلاری شروع شده و تا ۷۵۰ مگابیت بر ثانیه با هزینه ۸۵ دلاری ارائه می‌شود.

مزایای خرید اینترنت از این شرکت:

 • هزینه‌های پایین
 • دانلود نامحدود
 • کرایه مودم رایگان (مودم فاقد وای فای)

شرکت‌های دیگری هم وجود دارند که خدمات خود را در استان بریتیش کلمبیا ارائه می‌دهند مانند Primus و TekSavvy که می‌توانید با توجه به نیاز خود و میزان هزینه‌ای که می‌خواهید برای اینترنت صرف کنید، یکی از این شرکت‌ها را انتخاب کنید.

مقایسه هزینه‌های زندگی در ویکتوریا با ونکوور

 • هزینه‌های هر شخص در ویکتوریا بدون احتساب مسکن ۴/۶۷ درصد بالاتر از ونکوور است.
 • هزینه‌های هر شخص در ویکتوریا با در نظر گرفتن مسکن ۴/۰۸ درصد پایین‌تر از ونکوور است.
 • هزینه اجاره مسکن در ویکتوریا ۱۷/۲۱ درصد پایین‌تر از ونکوور است.
 • هزینه خواربار در ویکتوریا ۲/۹۱ درصد بالاتر از ونکوور است.
 • هزینه رستوران در ویکتوریا ۱۳/۲۰ درصد از ونکوور بالاتر است.
 • قدرت خرید در ویکتوریا ۱۷/۶۴ درصد بالاتر از ونکوور است.
دسته بندیهزینه
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر۱,۷۰۰ تا ۱,۸۳۱ دلار کانادا
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج شهر۱,۵۲۷ دلار کانادا
کارت ماهانه حمل و نقل عمومی۸۵ دلار کانادا
قیمت یک لیتر بنزین۱.۷۵ دلار کانادا
هزینه عضویت ماهانه در باشگاه۷۷.۷۸ دلار کانادا
متوسط حقوق خالص دریافتی در ماه۵,۴۶۸ دلار کانادا

حمل و نقل در ویکتوریا

شهر ویکتوریا دارای سیستم حمل و نقل قابل قبولی است و اتوبوس‌های شرکت BC Transit در سراسر این شهر از طریق ۸۸ خط به ساکنین خدمات رسانی می‌کنند. کدام یک از خطوط اتوبوسرانی برای دانشجویان مناسب‌ است؟ از بین خطوط ۸۸ گانه اتوبوسرانی شهر ویکتوریا خطوط زیر برای دانشجویان دانشگاه ویکتوریا مناسب است:
 • خط ۷: UVic / Downtown
 • خط ۹: Royal Oak / UVic
 • خط ۱۱: Tillicum Centre / UVic
 • خط ۱۲: University Heights / Uvic
 • خط ۱۳: Ten Mile Point / UVic
 • خط ۱۴: Vic General / UVic
 • خط ۱۵: Esquimalt / UVic
 • خط ۲۶: Dockyard / Uvic
 • خط ۳۹: Westhills / interurban / Royal Oak / Uvic
 • خط ۵۱: Langford / UVic

وعی سیستم حمل و نقل عمومی در استان بریتیش کلمبیا است که از ون و اتوبوس‌های کوچک برای حمل و نقل مسافران کهنسال یا افرادی که ناتوانی حرکتی دارند و امکان استفاده از حمل و نقل معمول را ندارند، استفاده می‌کند. این سیستم، خدمات خانه به خانه ارائه می‌کند.

نرخ خدمات سیستم HandyDART در ویکتوریا:

موردهزینه
مسافر (فرد کم توان که از قبل ثبت نام کرده است)۲/۵ دلار کانادا
همراه (کسی که مسافر به کمک او نیاز دارد)رایگان
دوست (کسی که بودنش برای مسافر نیاز نیست)۲/۵ دلار کانادا
۱۰ بلیت۲۲/۵ دلار کانادا
هزینه ماهانه برای افراد ۱۸ تا ۶۵ سال۸۵ دلار کانادا
هزینه ماهانه برای افراد بالای ۶۵ و زیر ۱۸ سال۴۵ دلار کانادا

شهر ویکتوریا به عنوان اولین شهر دارای سیستم اشتراک گذاری دوچرخه در سراسر شهر، گزینه ارزان قیمتی را برای ساکنین خود جهت تردد در مسافت‌های کوتاه فراهم کرده است. اهالی ویکتوریا در طول سال امکان دوچرخه سواری در یکی از زیباترین مسیرهای دوچرخه سواری در کانادا یعنی مسیر Galloping Goose را دارند. 

سایر مسیرهای دوچرخه سواری مانند Lochside Trail و E&N Trail به همراه مسیرهای کم رفت و آمد، مناطق کم ترافیک و سایر موارد، ویکتوریا را به بهشتی برای دوچرخه سواران تبدیل کرده است. 

شرایط سنی کرایه موتور و دوچرخه در ویکتوریا چگونه است؟

 • موتورسیکلت: حداقل۲۱ سال 
 • دوچرخه و اسکوتر: حداقل ۱۹ سال
 • کشتی مسافری بین ونکوور و ویکتوریا: 
  • برای مسافران بدون خودرو ۱۷.۶۰ دلار کانادا است.
  • برای مسافران با خودرو ۷۷.۱۰ دلار کانادا است. 
  • هزینه بلیط رفت و برگشت با خودرو هم ۱۵۴.۲۰ دلار کانادا است.
 • فری بین پورت آنجلس ایالت واشنگتن آمریکا تا ویکتوریا:
  • برای مسافران بدون خودرو ۲۶.۷۵ دلار کانادا است.
  • برای مسافران با خودرو ۸۹.۱۵ دلار کانادا است. 
  • هزینه بلیط رفت و برگشت با خودرو هم ۱۷۸.۳۰ دلار کانادا است.
 • فری بین آناکورتز (Anacortes) در ایالت واشینگتن آمریکا تا ویکتوریا:
  • برای مسافران بدون خودرو ۲۱.۷۷ دلار کانادا است.
  • برای مسافران با خودرو ۷۳ دلار کانادا است.
  • هزینه بلیط رفت و برگشت با خودرو هم ۱۴۶ دلار کانادا است.

هزینه حمل و نقل عمومی در ویکتوریا چقدر است؟

دسته بندیپرداخت نقدی۱۰ بلیتکارت روزانهکارت ماهانه
افراد ۱۸ تا ۶۵ سال
۲/۵ دلار کانادا
۲۲/۵ دلار کانادا
۵ دلار کانادا
۸۵ دلار کانادا
افراد بالای ۶۵ سال
۲/۵ دلار کانادا
۲۲/۵ دلار کانادا
۵ دلار کانادا
۴۵ دلار کانادا
افراد زیر ۱۸ سال
۲/۵ دلار کانادا
۲۲/۵ دلار کانادا
۵ دلار کانادا
۴۵ دلار کانادا
دانشجویان
۲/۵ دلار کانادا
۲۲/۵ دلار کانادا
۵ دلار کانادا
*

* دانشجویان برای دریافت کارت ماهانه با تخفیف و یا Upass باید با دانشگاه خود تماس بگیرند.

* هزینه تردد کودکان زیر ۵ سال در صورت همراهی یک بزرگسال به صورت رایگان خواهد بود.

بهترین مناطق زندگی در ویکتوریا کانادا

در کجای ویکتوریا باید زندگی کنم؟ شاید این سوال بسیاری از افرادی است که ویکتوریا را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت به کانادا انتخاب کرده‌اند. این شهر که آب و هوای خوبی دارد، به واسطه وجود فرصت‌های شغلی زیاد، داشتن دانشگاه ویکتوریا و نیز محیطی امن، اقشار مختلفی اعم از صاحبان مشاغل، دانشجویان و خانواده‌ها را به خود جلب می‌کند. 

هر یک از این گروه‌ها نیازمندی‌ها و علاقمندی‌های متفاوتی دارند که در ادامه به بهترین مناطق ویکتوریا برای سکونت هریک از این گروه‌ها می‌پردازیم. 

۱. اینر هاربر Inner Harbour: این منطقه که به عنوان یکی از زیباترین بنادر دنیا شناخته می‌شود، خیابان‌ها و بناهای تاریخی با معماری زیبایی دارد که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‎‌کند. این منطقه به واسطه داشتن امکانات رفاهی بالا، انتخابی مناسب برای اقامت خانواده‌ها است.

در تابستان‌ها، این بندر میزبان چندین جشنواره و رویداد فرهنگی مختلف است که به جذابیت آن می‌افزاید. در این بخش از ویکتوریا، افراد از آرامش سوار شدن به کالسکه‌ها، اتوبوس‌های دو طبقه و قایق‌های مسافری، برای گشت گذار غافل نمی‌شوند.

۲. جیمز بی James Bay: این منطقه پر جنب و جوش و متنوع در ویکتوریا جایی است که ساختمان‌های بلند مرتبه به همراه خانه‌های تاریخی در آن قرار دارند. جیمز بی از سه طرف محصور در آب است و طرف چهارم آن به یک پارک بسیار زیبا ختم می‌شود که Beacon Hill Park نام دارد.

جذابیت این منطقه حول محور موزه سلطنتی بریتیش کلمبیا و ساختمان‌های پارلمان می‌چرخد. جیمز بی به واسطه مناسب بودن آن برای پیاده روی و سایر ورزش‌ها شهرت دارد. در این منطقه دو مدرسه قرار دارد که به همراه سایر امکانات، محلی مناسب برای خانواده‌ها فراهم کرده است.


۱. اوک بی Oak Bay: این منطقه در شرق مرکز شهر ویکتوریا قرار دارد و حدود ۱۸,۰۹۴ جمعیت دارد. اوک بی به عنوان محل قرارگیری دانشگاه ویکتوریا، برای دانشجویان از اهمیت و جذابیت بالایی برخوردار است.


مرکز شهر Downtown: این منطقه به عنوان مرکز تجاری شهر ویکتوریا شناخته می‌شود و به واسطه داشتن فروشگاه‌های متعدد، سالن‌های تئاتر، و کلوپ‌های شبانه برای جوانان و گردشگران بسیار جذاب است. میدان Bastion به عنوان قلب و مرکز کسب و کارها در این منطقه شناخته می‌شود. 

۲. محله چینی‌ها Chinatown: این منطقه به واسطه داشتن هتل‌ها، رستوران‌ها و بارهای پر تعداد برای جوانان جذابیت خاصی دارد. در این محل به راحتی به غذاهای سنتی چینی دسترسی خواهید داشت. 

جالب است بدانید که کوچه فن تن (Fan Tan Alley) باریک‌ترین خیابان تجاری کانادا به حساب می‌آید که در محله چینی‌ها قرار دارد.

کوچه فن تن ویکتوریا

از چه طریقی خانه مورد نظر خود را در ویکتوریا پیدا کنم؟

آنچه که شما برای یافتن خانه در ویکتوریا نیاز دارید، در سایت‌های زیر قابل دسترسی است:

تحصیل در ویکتوریا کانادا

تحصیل در استان بریتیش کلمبیا همواره برای دانشجویان سراسر دنیا جذاب بوده. در این میان شهر ویکتوریا به واسطه داشتن دانشگاه ویکتوریا، از مقاصد مهم برای ادامه تحصیل متقاضیان است. 

علاوه بر بهره مندی از محیطی دوستانه، این شهر به عنوان یکی از قطب‌های علمی در کانادا به حساب می‌آید و با داشتن رتبه ۱۶ کشوری و ۳۸۵ جهانی و نیز وجود بازار کار مناسب در حوزه فناوری، محیطی مناسب برای تحقیق و تحصیل به شمار می‌رود.

فرهنگ مردم ویکتوریا

ویکتوریا تنوعی از فرهنگ و هنر را در خود جای داده است و جشنواره‌ها و موزه‌های قابل اعتنایی را در اختیار دوستداران فرهنگ و هنر قرار می‌دهد. مردم این شهر بسیار خونگرم و دوستانه هستند و شاید بهترین گواه بر این مدعا نظرات کاربران سایت کورا Quora در خصوص مردم این شهر باشد.

من ۳۰ سال است که در این شهر زندگی می‌کنم، البته در مناطق دور از مرکز شهر. یافتن دوستان جدید سخت نیست و من دوستان زیادی از تمامی قسمت‌های جزیره دارم. داشتن یک علاقه‌مندی کمک کننده خواهد بود. من یک هنرمندم و یک باغبان مشتاق، بخاطر همین اطراف من پر است از افرادی که علایق مشترکی با من دارند. من عاشق زندگی در این جا هستم و تصور نمی‌کنم جایی بهتر از این در کانادا وجود داشته باشد.

در ویکتوریا چگونه دوست پیدا کنیم؟

بهترین محل‌ها برای خانواده‌ها جهت یافت دوستان جدید در شهر ویکتوریا، اجتماعات و محل‌های تفریحی مختص خانواده‌ها است. لیست زیر نمونه از این محل‌ها و وبسایت‌های مربوط به آن‌ها را ارائه می‌دهد:

شما می‌توانید از طریق نرم افزار‌هایی مانند Meetup دوستان جدیدی در ویکتوریا بیابید. از این طریق می‌توانید در گروه‌هایی عضو شوید که فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهند و این نقاط مشترک بین افراد امکان شروع یک دوستی پایدار را رقم می‌زند.

به عنوان مثال گروه‌هایی که برای کمک به حفظ منابع طبیعی در جزیره ونکوور دور هم جمع شده و کارهای داوطلبانه انجام می‌دهند. گروه‌هایی نظیر:

 • گروه پاکسازی سواحل جزیره ونکوور
 • گروه سبز ویکتوریا بزرگ
 • انجمن مسیر جزیره  ونکوور
 • کمیته حیات وحش

غذاهای ویکتوریا؛ ۵ غذایی که باید در ویکتوریا امتحان کنید

 • پیتزای مرغ کره‌ای: از ترکیب مرغ کره‌ای که یک غذای لذیذ هندی است با پیتزای ایتالیایی، غذایی خوشمزه تهیه می‌شود که ویکتوریا به آن می‌بالد.
 • سالمون وحشی اقیانوس: غذا در ویکتوریا و عموما در بریتیش کلمبیا معادل غذای دریایی تازه است. سالمون وحشی در این بخش از کانادا از آب‌های شیرین شمال شهر گرفته می‌شود و به عنوان غذای نمادین ویکتوریا تبدیل شده است.
 • سوپ ماهی Fish Chowder: این سوپ غلیظ با گوشت سالمون همراه با ماهی سنگ سر و سبزیجات پخته می‌شود و مزه‌ای دودی و اندکی شیرین دارد و در ماه‌های سرد سال غذایی محبوب به شمار می‌آید.
 • جاپاداگ JapaDog: اگر در گشت و گذار خود در ویکتوریا هوس خوردن یک اسنک خوشمزه کردید، جاپاداگ را تست کنید. این خوراکی در اصل هات داگ به سبک ژاپنی است.
 • نان بانوک Bannock Bread: در پخت این نان سنتی از ادویه‌های مختلف، میوه‌های خشک و سایر طعم دهنده‌ها استفاده می‌شود.
 • شربت افرا Maple Syrup: شربتی که در بریتیش کلمبیا فراوری می‌شود، در ترکیب با طعم وانیل عطری بی نظیر پیدا می‌کند و به واسطه میزان کم شیرینی آن، بسیار محبوب است.
 • شیرینی نانایمو Nanaimo Bars: شاید به جرات بتوان گفت که این شیرینی لذیذترین خوراکی است که ممکن است با آن مواجه شوید. در یک کلام باید گفت این شیرینی ترکیبی از بروانی، پای و کلوچه است.

مهاجرت به ویکتوریا کانادا

مهاجرت به ویکتوریا قطعا تابعی از قوانین مهاجرتی استانی است و کسانی که متقاضی مهاجرت به بریتیش کلمبیا هستند و قصد اخذ اقامت در این استان را دارند می‌توانند با توجه به این قوانین، شرایط و نیز فرصت‌های شغلی مد نظر خود اقدام کنند.

جاذبه‌های گردشگری ویکتوریا

 • قدم زدن در پیاده راه اینر هاربر:

این بندر بسیار زیبا، مهمترین جاذبه این شهر است و همینطور بهترین آغاز برای گشت و گذار در ویکتوریا. بسیاری از نقاط دیدنی شهر یا در این بندر قرار دارند و یا با یک پیاده‌ روی کوتاه قابل دسترسی هستند. اگر به دنبال انجام سرگرمی‌هایی در شهر ویکتوریا هستید، می‌توانید از تورهای قایق سواری، کالسکه سواری، و جشنواره‌هایی که در این منطقه برگزار می‌شود لذت ببرید. 

اینرهاربر محلی است که هواپیمای شناور روی آب نشست و برخاست می‌کنند و پروازهایی به ونکوور و ایالت واشنگتن انجام می‌دهند. 

برای کسانی که بدون خودروی شخصی خود مسافرت می‌کنند، اقامت در این بندر بهترین گزینه خواهد بود. هتل‌هایی مثل Fairmont Empress و Delta Hotels گزینه‌هایی هستند که پیش روی شما هستند.

اینر هاربر ویکتوریا کانادا

 • موزه سلطنتی بریتیش کلمبیا:

این موزه یکی از بهترین موزه‌های تاریخ طبیعی و فرهنگی کانادا است که به صورت سه بعدی – با استفاده از بو، تصویر و صدا – بازدیدکنندگان را به قلب تاریخ و فرهنگ می‌برد. 

راه رفتن در وسط جنگل بارانی، دیدن حیوانات ساحل غربی، نشستن در میان ابزارها و ادوات مربوط به جشن بومیان کانادا و سایر موارد، تنها بخشی از فعالیت‌هایی است که می‌توان در این موزه انجام داد.

موزه سلطنتی بریتیش کلمبیا

 • بنای پارلمان ویکتوریا:

این بنا که در بخش جنوبی اینر هاربر واقع شده است، محل استقرار دولت استانی است. این بنای زیبا با باغ‌های مرتب که در هنگام غروب با ریسه‌های نور چراغانی می‌شود. بر فراز گنبد بزرگ و زیبای آن، مجسمه مطلای کاپیتان جورج ونکوور قرار دارد. کسی که برای اولین بار این جزیره با موفقیت دور زد.

در طول روزهای هفته از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر، امکان بازدید از این بنا برای عموم فراهم است.

ساختمان پارلمان بریتیش کلمبیا ویکتوریا کانادا

 • خیابان کوک Cook Street Village:

یکی از محبوب‌ترین مناطق ویکتوریا همین خیابان است. رستوران‌ها و فروشگاه‌های این خیابان زیبا گردشگرانی را که به پیاده روی علاقه دارند به این محل می‌کشاند تا هم از فضای زیبای آن لذت ببرند و هم از خرید و رستوران‌های آن.

 • باغ وحش حشرات Bug Zoo: 

شاید این باغ وحش برای هر کسی جذاب نباشد. اما اگر به دنیای حشرات علاقه دارید، حتما سری به آن بزنید. در این محل می‌توانید حشرات گوناگون را در دستان خود بگیرید تا بر ترس خود از آن‌ها غلبه کنید 🙂

 • باغ‌های بوچارت Butchart Gardens: 

این باغ‌ها که اندکی با مرکز شهر فاصله دارد، یکی از عمده مقاصد گردشگری در ویکتوریا به حساب می‌آید. این محل در طول سال و با تغییر فصول دچار دگرگونی‌های زیاد می‌شود و این تغییرات، به زیبایی آن افزوده است. 

حتی در زمستان نیز این باغ جلوه‌ای چشم نواز دارد و پیست اسکیت آن در ایام کریسمس با چراغانی‌های زیبا از جنبه‌های خاص این باغ منحصر به فرد در ویکتوریا است.

باغ بوچارت ویکتوریا کانادا

 • هتل فیرمونت امپرس Fairmont Empress Hotel: 

این هتل که در اینر هاربر قرار دارد، محبوب‌ترین بنا در ویکتوریا است. این هتل در طول دهه‌های اخیر میزبان افراد نامدار و مشهور زیادی بوده است که از جمله می‌توان به خانواده سلطنتی انگلستان اشاره کرد. 

در ضلع شمالی این هتل، دنیای مینیاتوری (Miniature World) قرار دارد که مدل کوچکی از مکان‌ها و رویدادهای تاریخی است. 

هتل فرمونت امپرس ویکتوریا کانادا

 • پارک بیکن هیل Beacon Hill Park: 

این پارک نزدیک مرکز شهر ویکتوریا قرار دارد، با درختان تنومند، مسیرهای پیاده روی و حوزچه‌های زیبا محلی خوب برای تمدد اعصاب و لذت بردن از آرامش طبیعت است. در این پارک می‌توانید تنوع بسیاری از حیوانات را شاهد باشید، از گوزن گرفته تا طاووس و مرغابی و هر از گاهی سگ آبی.

بیکن پارک ویکتوریا کانادا

کدام هتل‌های ویکتوریا را انتخاب کنیم؟ 

این بخش شاید بیشتر برای کسانی مناسب است که به صورت توریستی به ویکتوریا سفر می‌کنند. البته کسب اطلاع در این حوزه برای دانشجویان یا مهاجران هم خالی از لطف نیست. 

 • هتل ابیگیل Abigail’s Hotel: اگر به دنبال اقامتی رمانتیک و جذاب هستید، این عمارت که از سال ۱۹۳۰ احداث شده است و اکنون به هتلی ۴ ستاره و لوکس بدل شده است، بهترین گزینه خواهد بود. 
 • هتل ویکتوریا ریجنت Victoria Regent Waterfront: این هتل بندری با چشم انداز از بندرگاه، سوییت‌های بزرگ و دارای آشپزخانه های مجهز و نیز پنجره‌های قدی بزرگ به یکی از بهترین محل‌ها برای اقامت گردشگران تبدیل شده است.
 • بست وسترن Best Western: برای کسانی که هزینه سفر برایشان مهم است و به دنبال گزینه‌های مقرون به صرفه‌تر هستند و در عین حال محل قرارگیری آن نیز اهمیت دارد، هتل بست وسترن گزینه مناسبی است. این هتل تنها یک بلوک از بندر فاصله دارد و دارای یک استخر آب گرم روباز، سونا و صبحانه گرم است.
 • هتل کپیتال سیتی سنتر Capital City Center: این هتل ارزان قیمت و دوست داشتنی اندکی با بندرگاه فاصله دارد که می‌توان با پیاده روی نسبتا کوتاهی به آن رسید. استخر رو باز فصلی، تخت‌های راحت و خدمات ۲۴ ساعته، این هتل را در رده محبوب‌ترین‌ها قرار می‌دهد. 

حقایق خاص در مورد ویکتوریا کانادا

 • به خاطر داشتن آب و هوای مناسب برای رشد گیاهان، ویکتوریا به شهر باغ‌ها شهرت دارد. 
 • هرساله جشنواره شمارش گل در شهر برگزار می‌شود. در سال ۲۰۲۲ تعداد ۲۷,۸۷۵,۲۹۲,۱۵۸ گل شمارش شد.
 • محله چینی‌ها در ویکتوریا، قدیمی‌ترین در کانادا است و فن تن الی، باریک‌ترین خیابان در این کشور است.
 • ویکتوریا به عنوان رمانتیک‌ترین شهر در کانادا شناخته می‌شود.

واژه‌هایی که مختص شهر ویکتوریا هستند

 • The 12: محبوب‌ترین خط اتوبوسرانی در شهر ویکتوریا است و به واسطه این که مناطق اطراف دانشگاه ویکتوریا را پوشش می‌دهد، دانشجویان دانشگاه ویکتوریا بسیار از آن استفاده می‌کنند. 
 • Blue Bridge: نامی است که به پل خیابان جانسون داده شده است. این پل مرکز ویکتوریا را به ویکتوریای غربی وصل می‌کند. سابقا این پل به رنگ آبی بوده است که بعدا با سازه‌ای دیگر تعویض شده است. 
 • The Coho: به کشتی مسافری گفته می‌شود که بین ویکتوریا و پورت آنجلس در آمریکا تردد می‌کند. 
 • Colwood Crawl: این واژه به ترافیک سنگین صبحگاهی و عصرگاهی که در مناطق West Shore رخ می‌دهد اطلاق می‌گردد. 
 • Double Double: قهوه با خامه و شکر دوبل
 • Downisland: در ویکتوریا در هنگام آدرس دادن، به جای استفاده از کلمه “جنوب (South)” از این کلمه استفاده می‌شود. 
 • For Newly Weds and Nearly Deads: اصطلاحی که برای توصیف شهر ویکتوریا به کار گرفته می‌شد. برای سال‌ها این گونه به نظر می‌رسید که در این شهر تنها افراد بسیار جوان و افراد مسن زندگی می‌کردند. با در نظر گرفتن این حقیقت که ویکتوریا محل خوبی برای گذراندن ایام بازنشستگی است، این اصطلاح زیاد هم بی راه نیست.
 • Freezies: همان یخمک خودمان!
 • FT/PT: نشان دهنده کار دائم (فول تایم) یا پاره وقت (پارت تایم) است. در بریتیش کلمبیا یک کار تمام وقت است اگر بین ۳۵ تا ۴۰ ساعت در هفته باشد و کاری پاره وقت به حساب می‌آید که ۱ تا ۳۴ ساعت در هفته باشد. 
 • Galloping Goose: به مسیر ویژه دوچرخه سواری گفته می‌شود که از ویکتوریا تا سوک (Sooke) ادامه دارد. 
 • Garden Suit: اغلب به معنی طبقه همکف یا زیرزمین دارای پنجره است.
 • GVA: حروف اختصار Greater Victoria Area
 • Jubilee: نامی است که به بیمارستان رویال جوبیلی اطلاق می‌شود. 
 • Vic Gen: نامی است که به بیمارستان ویکتوریا جنرال  اطلاق می‌شود. 
 • May Long: اشاره به ۳ روز آخر هفته در ماه می دارد که در ویکتوریا تعطیل رسمی است. 
 • Shaft: نوشیدنی سنتی ویکتوریا
 • Used Vic: اشاره به وب سایت UsedVictoria.com دارد که مختص خرید و فروش در ویکتوریا است. 
 • VV: نامی است برای فروشگاه لوازم دست دوم Valu Village
 • YYJ: کدی که به فرودگاه بین المللی ویکتوریا اختصاص دارد. 

سوالات متداول

حداقل دستمزد در ویکتوریا از اول ژانویه ۲۰۲۲ میزان ۱۵.۶۵ دلار کانادا تعیین شده است.

 • متوسط هزینه زندگی در ویکتوریا با احتساب اجاره خانه ۲,۵۲۳ دلار کانادا است. 
 • متوسط هزینه‌های ماهانه زندگی برای یک شخص بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن، حدود ۱,۲۷۲ دلار کانادا است. 
 • یک خانواده ۴ نفری هم در ماه باید چیزی در حدود ۴,۶۴۵ برای امرار معاش خود در شهر ویکتوریا هزینه کنند.

بله. در کل هزینه زندگی در ویکتوریای کانادا مقرون به صرفه‌تر از ونکوور است. برخی آمار نشان دهنده اختلاف ۱۷ درصدی بین این دو شهر هستند که البته با توجه به مناطقی که برای سکونت انتخاب می‌کنید این درصد متفاوت خواهد بود.

ویکتوریا به عنوان مرکز استان بریتیش کلمبیا در جنوبی‌ترین قسمت جزیره ونکوور و در ساحل اقیانوس آرام قرار گرفته. ویکتوریا جنوبی‌ترین شهر مهم کانادا در غرب این کشور است.

بله جزیره ونکوور در شرق استان بریتیش کلمبیا است و شهر ویکتوریا در آن قرار دارد. شهر ونکوور اما در داخل بخش اصلی خاک کانادا قرار دارد.

خیر. شهر ویکتوریا فاقد مترو یا قطار است.

در ویکتوریا، تابستان‌ها غالبا خنک و نیمه ابری هستند و زمستان‌ها نسبتا سرد و مرطوب بوده و بیشتر مواقع ابری است. بیشتر مواقع سال دما بین ۳ تا ۱۹ درجه سانتی گراد است و به ندرت به زیر ۲- درجه و یا بالای ۲۲ درجه سانتی گراد می‌رسد.

امکان این کار وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که زمان و انرژی زیادی برای این کار صرف می‌شود. برای این که تصور خوبی از این قضیه داشته باشید بیایید نگاهی به سفر روزانه‌ای که باید انجام دهید بیندازیم:

 • از طریق فری: کل زمان رفت و برگشت ۶/۵ ساعت؛ با توجه به این که از مرکز ویکتوریبا تا اسکله ۴۵ دقیقه رانندگی دارید و خود سفر با کشتی ۱/۵ ساعت به طول می‌انجامد. پس از آن حدود ۱ ساعت دیگر باید از طریق خودروی شخصی یا اتوبوس به مرکز شهر ونکوور طی کنید. هزینه کل رفت و برگشت چیزی حدود ۱۵۴ دلار کانادا خواهد بود.
 • از طریق هواپیمای آب نشین: کل زمان رفت و برگشت ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه به علاوه زمان انتظار و سوار شدن. حدود ۳۵ دقیقه طول می‌کشد که از بندر ویکتوریا به بندر ونکوور برسید. هزینه ۳۰۰ دلار کانادا خواهد بود. 

انگلیسی. در این شهر چند شهر فرانسوی زبان وجود دارند اما زبان اصلی مردم ویکتوریا انگلیسی است.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال