مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

ویزا موندیال

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

از جمله راه های مهاجرت به استرالیا، اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص می باشد. دولت استرالیا همواره اولویت بالایی به مهاجرت از طریق کار به استرالیا را در رشته های مختلف داده است. دلیل این امر درصد پایین بیکاری افراد متخصص، میزان استفاده کم آنها از بودجه های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا می باشد. برای غلبه به مشکل کمبود نیروی کار ماهر، اداره مهاجرت استرالیا آمار مهاجرین استرالیا را از طریق تخصص وکار افزایش و سرعت دریافت اقامت استرالیا از این طریق را به طرز محسوسی بالاتر برده است.

هرساله با معرفی لیست مشاغل موردنیاز استرالیا و طراحی سیستم امتیاز بندی برای مهاجرت به استرالیا این امر مهم تحقق می یابد. هرچه امتیاز افراد بالاتر باشد، سرعت دریافت ویزا بالاتر می باشد.

متقاضیان مهاجرت از این روش که احتیاجی به داشتن کارفرما هم ندارد، میتوانند از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا، ویزای ۱۹۰ استرالیا یا ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام نمایند. این سه روش برای متقاضیانی است که به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا برای خود و خانواده خود باشند.

 

ویزای 189

ویزای 189 اقامت دائم استرالیا بوده و محدودیت محل زندگی ندارد. حداقل 60 امتیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189 لازم می باشد. اگر رشته ی شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا SOL است امتیاز خود را محاسبه کنید. اگر 60 امتیاز دارید کافی است و می توانید اقدام کنید.

نحوه دریافت ویزای 189

ویزای 190

اقامت دائم استرالیا بوده و فقط 2 سال اول محدودیت زندگی در ایالت مشخص شده را دارید. حداقل 60 امتیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190برای متقاضی لازم می باشد. با توجه به اینکه ایالت موردنظر نیز 5 امتیاز به شما کمک میکند،  شما 55 امتیاز دیگر نیاز دارید. اگر رشته شما در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا STSOL یا SOL است امتیاز خود را برای این ویزا محاسبه کنید.

نحوه دریافت ویزای 190 با اسپانسر ایالتی

ویزای 489:

ویزای 489 اقامت 4 ساله ی استرالیا بوده در حالی که 2 سال اول زندگی خود را می بایستی در یکی از مناطق مشخص شده استانی باشید و حداقل 1 سال مشغول به کار در آن منطقه باشید، البته الزامی نیست در رشته خود کار کنید.

از 60 امتیاز مورد نیاز، استانی که به شما دعوت نامه میدهد 10  امتیاز به شما کمک کرده و شما نیاز به 50 امتیاز دیگر دارید تا  60 امتیاز لازم برای ویزای 489 را بدست آورید.

نحوه دریافت ویزای 489  با اسپانسرشیپ فامیلی

نکات تکمیلی 

ویزای ۱۸۹ استرالیا و ویزای ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که مایلند از طریق نیروی کار و تخصص و به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کرده و با اخذ اقامت دائم استرالیا، در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند. با دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا، شخص از مزایای مدیکر استرالیا (طرح درمان ملی) بهره مند می شوند. همچنین می توانند با کسب شرایط لازم، درخواست شهروندی استرالیا بدهند.

 

ویزای ۴۸۹، برای متقاضیانی است که نتوانستند از طریق دو ویزای فوق امتیاز لازم را به دست آورند. در ویزای ۴۸۹، دولت استرالیا یک ویزای موقت ۴ ساله به متقاضی اعطا می کند که برای تبدیل آن به اقامت دائم، فرد باید طبق تعهدش، مدت ۲ سال در استان کم جمعیت مشخص شده زندگی کند و یکسال از این زمان را به صورت تمام وقت در آنجا کار کند.

 

مهاجرت از طریق کار با ویزای ۱۸۹ استرالیا
مهاجرت از طریق کار با ویزای ۱۹۰ استرالیا
مهاجرت از طریق کار با ویزای ۴۸۹ استرالیا

درباره استرالیا

ارزیابی مدارک تحصیلی در استرالیا

سوالات متداول مهاجرت کاری به استرالیا

سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا (محاسبه آنلاین)

جدول مشاغل ایالتی استرالیا STSOL

جدول مشاغل مورد نیاز استرالیا MLTSSL

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram