Search
Close this search box.

دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه کاپیلانو که در زمان تاسیس یعنی سال ۱۹۶۸ میلادی به عنوان کالج در استان بریتیش کلمبیا شروع به کار کرد. در سال ۱۹۷۳ پردیس اصلی این دانشگاه در شمال ونکوور تاسیس شد. در سال ۲۰۰۸ کالج کاپیلانو به صورت رسمی عنوان دانشگاه را کسب کرد و مشغول به کار شد.

دانشگاه کاپیلانو تمرکز اصلی خود را بر روی آموزش قرار داده و طیف گسترده ای از رشته های مختلف را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. این دانشگاه در تلاش است تا دانشجویانش در رشته انتخابی خود بسیار خوب عمل کنند و تمام دانش ضروری و مورد نیاز خود را به صورت کامل بیاموزند.

۱۲۰۰۰ نفر

تعداد دانشجویان

ونکوور، کانادا

شهر، کشور

-

رتبه شانگهای

۲۳۸۵

رتبه QS

۱۹ هزار دلار

حداقل شهریه سالیانه

انگلیسی

زبان تدریس

دارد

خوابگاه

۱

تعداد پردیس ها

این دانشگاه بر این باور است که تعلیم و تربیت دانشجویان نمونه و با اطلاعات می‌تواند باعث پیشرفت جامعه و حتی جهان شود.

دانشگاه کاپیلانو سالیانه در حدود ۱۲ هزار دانشجو را در مقاطع و دوره های تحصیلی مختلف ثبت نام می‌کند که ۲۵۰۰ نفر آن‌ها دانشجویان بین المللی هستند.

 

رتبه

دانشگاه کاپیلانو یک دانشگاه دولتی در استان بریتیش کلمبیا کانادا است. این دانشگاه توانسته در مدت زمان کوتاهی که تاسیس شده است پیشرفت های چشمگیری بسیار زیادی داشته باشد. این دانشگاه در زمان تاسیس به عنوان کالج شروع به کار کرد اما با تلاش بی وقفه در زمینه ارائه بهترین خدمات تحصیلی توانست در سال ۲۰۰۸ به صورت رسمی عنوان دانشگاه را از دولت استان بریتیش کلمبیا کسب کند. رتبه این دانشگاه در کشور کانادا ۶۱ و در جهان ۲۳۸۵ است. رتبه های این دانشگاه هر سال در حال پیشرفت است و از سال‌های قبل بهتر می‌شود.

دپارتمان ها و رشته های دانشگاه کاپیلانو

مقطع لیسانس

مقطع فوق لیسانس

شهریه سالیانه دانشگاه کاپیلانو

  • میانگین شهریه دوره کارشناسی: ۱۹ هزار دلار
  • میانگین شهریه دوره ارشد: ۱۹ هزار دلار
  • میانگین شهریه دوره دکتری: ۱۹ هزار دلار

مدرک زبان مورد نیاز

  • آیلتس ۶.۵
  • تافل ۸۵

بورسیه های تحصیلی دانشگاه کاپیلانو

تحصیلات در دانشگاه کاپیلانو ممکن است برای دانشجویان هزینه بر باشد و دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند بهتر است از قبل برای پرداخت هزینه ها برنامه ریزی دقیق داشته باشند. این دانشگاه سازمان‌هایی برای دانشجویان در نظر گرفته که برای پرداخت هزینه ها به دانشجویان مشاوره بدهد و آن‌ها را راهنمایی کند. همچنین تعداد زیادی بورسیه و کمک هزینه برای دانشجویان در نظر گرفته است تا دانشجویان ممتاز راحت‌تر بتوانند از پس مخارج خود بر بیایند. دانشجویان جدیدالورود می‌توانند برای بورسیه های دانشجویان جدید اقدام کنند. همینطور تعداد زیادی بورسیه برای دانشجویان قدیمی این دانشگاه و افرادی که پیشرفت تحصیلی چشم گیر داشته اند در نظر گرفته شده است.

همچنین دانشجویان تمام وقت این دانشگاه می‌توانند در صورت عدم موفقیت در دریافت بورسیه وام های دانشجویی بگیرند و هزینه آن را بعد از اتمام تحصیل بپردازند.

خوابگاه های دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه کاپیلانو به دانشجویان تمام وقت خود خدمات خوابگاه در نزدیکی محوطه دانشگاه ارائه می‌کند. این خوابگاه برای دانشجویان بسیار به صرفه هستند و محیطی امن و شاداب برای استراحت و درس خواندن دانشجویان ایجاد کرده است. اجاره این خوابگاه ها برای دانشجویان بسیار معقول است. دانشجویان همچنین می‌توانند این خوابگاه ها را به صورت مبله اجاره کنند، این خوابگاه ها با امکانات مختلف در متراژ های گوناگون ساخته شده‌اند تا دانشجویان بتوانند با توجه به نیازها و بودجه خود مسکن مورد نظر خود را پیدا کنند.

هزینه های زندگی در دانشگاه و شهر کاپیلانو

شهریه دانشگاه کاپیلانو به صورت میانگین در حدود ۱۹ هزار دلار کانادا می‌باشد. این مبلغ با توجه به مقطع تحصیلی و رشته می‌تواند کمی کمتر و یا بیشتر نیز شود.

هزینه زندگی در ونکوور برای هر فرد دانشجو در حدود ۲ هزار دلار کانادا می‌باشد که با توجه به سبک زندگی این افراد این مبلغ می‌تواند کمی کمتر و یا بیشتر شود. این مبلغ هزینه های ضروری مسکن، خوراک و رفت و آمد را کاملا پوشش می‌دهد.

دانشجویان کشور کانادا اجازه ۲۰ ساعت کار نیمه وقت در هفته را دارند که می‌تواند تا ۷۰ درصد هزینه‌ها را پوشش دهد. همچنین اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی میزان قابل توجهی از هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال