England Flag Canada Flag

دانشگاه RMIT استرالیا

دانشگاه RMIT استرالیا

درباره ی دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

دانشگاه آر ام آی تی (RMIT University) استرالیا یا همان دانشگاه سلطنتی فناوری ملبورن یک دانشگاه عمومی در استرالیا می باشد که در سال 1887 به عنوان کالج کارگران ملبورن با هدف آموزش افراد در حال کار شهر ملبورن تاسیس شد. یکی از موسسات آموزش عالی اورجینال استرالیا می باشد که از شهرت بین المللی در زمینه ی برتری در آموزش حرفه ای و شغلی، تحقیقات کاربردی و مشارکت با نیازهای صنعت و جامعه برخوردار است. دانشگاه RMIT استرالیا در رشته های هنر و طراحی، معماری و ساخت محیط زیست، مهندسی، حسابداری و امور مالی و تجارت و مطالعات مدیریتی یکی از پیشتازان جهانی می باشد. این دانشگاه علاوه بر پردیس اصلی آن در شهر ملبورن، 2 پردیس دیگر در حومه شمالی باندورا و برانزویک در اختیار دارد. دانشگاه RMIT سومین دانشگاه قدیمی ملبورن بوده و تنها دانشگاه استرالیایی است که عنوان سلطنتی را دریافت کرده است.

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا را دارید می توانید با مشاورین موسسه ویزا موندیال تماس بگیرید تا در این خصوص شما را یاری کنند. همچنین در خصوص اقدام برای بورسیه تحصیلی کشور استرالیا مشاورین ویزا موندیال در کنار شما خواهند بود. سایت ویزا موندیال در اطلاعات مربوط به تحصیل در استرالیا، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، بورسیه تحصیلی استرالیا و تحصیل در دانشگاه های استرالیا جامع ترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار میدهد. تمامی پروسه ویزای تحصیلی کشور استرالیا توسط مشاور رسمی مهاجرت به استرالیا و عضو انجمن MARA انجام میپذیرد.

 

رنکینگ دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

 • رتبه ی 5 ستاره برای برتری در آموزش عالی
 • 13 امین دانشگاه استرالیا و 252 امین دانشگاه جهان
 • 109 امین دانشگاه از نظر شهرت کارفرمایان (8 امین دانشگاه استرالیا و سومین دانشگاه ایالت ویکتوریا)
 • 35 امین دانشگاه جهان از نظر پروفایل بین المللی کارکنان دانشگاهی
 • 16 امین دانشگاه در رشته های هنر و طراحی (بالاترین رتبه میان دانشگاه های استرالیا)
 • 36 امین دانشگاه در رشته های معماری و ساخت محیط زیست (4امین دانشگاه استرالیا)
 • میان 100 دانشگاه برتر جهان در رشته های مهندسی (مهندسی عمران و ساختمان، مهندسی الکتریک و الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی هوانوردی و صنعت)؛ حسابداری و امور مالی؛ و بازرگانی و مطالعات مدیریتی
 • میان 150 دانشگاه برتر جهان در علوم کامپیوتری و سیستم های اطلاعاتی؛ آموزش؛ جغرافیا و ارتباطات و مطالعات رسانه
 • 16 امین دانشگاه جهان و سومین دانشگاه استرالیا میان دانشگاه هایی با قدمت کمتر از 50 سال (2017-2016 QS Top Under 50 index)
 • در رتبه بندی علمی اعتبار دانشگاه های جهان میان 500 موسسه ی برتر جهان رتبه بندی شده است.
 • در رده ی 500-401 رتبه بندی آموزش عالی تایمز 2017-2016
 • در 11 حوزه ی علمی از جمله علوم پزشکی، مهندسی و ریاضیات کاربردی و همچنین معماری و رسانه و ارتباطات میان بهترین های جهان رتبه بندی شده است.
 • تحقیقات دانشگاه در سال 2015 در 13 حوزه ی تحقیقاتی بالاتر بسیار بالاتر از استانداردهای جهانی و در 9 حوزه ی تحقیقاتی بالاتر از استانداردهای جهانی رده بندی شده اند.

 

دانشکده های دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

 • کالج بازرگانی (شامل دانشکده های حسابداری، فناوری اطلاعات بازرگانی و لجستیک، دانشکده اقتصاد، امور مالی و بازاریابی، دانشکده ی فوق لیسانس بازرگانی و حقوق، دانشکده مدیریت، دانشکده آموزش بازرگانی شغلی)
 • کالج طراحی و زمینه های اجتماعی (شامل دانشکده های معماری و طراحی، دانشکده هنر، دانشکده آموزش، دانشکده مد و منسوجات، دانشکده مطالعات اجتماعی، جهانی و شهری، دانشکده رسانه و ارتباطات، دانشکده دارایی، ساخت و مدیریت پروژه)
 • کالج علوم، مهندسی و بهداشت (دانشکده مهندسی، دانشکده بهداشت و علوم بیوپزشکی، دانشکده علوم، دانشکده مهندسی حرفه ای، بهداشت و علوم)
 • کالج ارتباطات، موسیقی و هنرهای تجسمی

 

شرایط پذیرش دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

 • نیازمندی های تحصیلی دانشگاه آر ام آی تی استرالیا
 • نیازمندی های زبان دانشگاه آر ام آی تی استرالیا

شرایط تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

مقطع کارشناسی:

– گواهینامه ی آموزش و پرورش ویکتوریا (سال دوزادهم استرالیا ایالت ویکتوریا)

– گواهینامه ی ارشد آموزش و پرورش استرالیا (سال دوازدهم سایر ایالات)

– مدارک سال دوازدهم نیوزیلند

– دیپلم بین المللی (IB)

– مدرک متوسطه ی بین المللی (مدرکی که توسط دانشگاه RMIT معادل با یک گواهینامه ی ارشد آموزش و پرورش استرالیا شناخته شود)

– داشتن تحصیلات عالی از استرالیا

– داشتن تحصیلات عالی از خارج استرالیا (اتمام موفقیت آمیز حداقل 6 ماه تحصیل متوالی در یک برننامه ی تحصیلی معادل با یک مدرک استرالیا)

مقطع کارشناسی ارشد آموزش محور:

یک مدرک لیسانس، یا

– سطح مناسبی از یک تجربه ی حرفه ای مرتبط با حوزه ی تحصیلی

مقطع کارشناسی ارشد پژوهش محور:

یک مدرک چهار ساله ی لیسانس با یک حداقل میانگین اعتبار در سال آخر کارشناسی و یا

– یک مدرک معتبر دیگر که از نظر ویژگی و استاندارد معادل با یک مدرک چهارساله ی کارشناسی با یک حداقل میانگین اعتبار در سال آخر کارشناسی

مقطع دکترا:

یک مدرک ارشد پژوهش محور و یا

– یک مدرک ارشد آموزش محور با یک دوره و یا پروژه ی تحقیقاتی به مدت 25٪ از کل دوره ی تحصیل و با معدل کل ممتاز و یا

– یک مدرک چهار ساله ی لیسانس با حداقل مرات H2A در طول چهار سال و یا

– یک مدرک لیسانس سه ساله و یک مدرک ممتاز یک ساله (با حداقل نمرات H2A در طول سال ممتاز)

– مدرک دیگری که از نظر ویژگی و استاندارد معادل با مدارک ذکر شده در بالا باشد.

 

نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

دوره هاآیلتستافل مبتنی بر دفترچهتافل مبتنی بر اینترنت
کل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد

نمره ی کل: 6.5

هیچ باندی کمتر از 6 نباشد.

نمره ی کل: 580

TWE: 4.5

نمره ی کل: 92

هیچ یک از بخش ها کمتر از 20 نباشند.

 

ددلاین اپلای در دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

نیمسال اول: 1 مارچ هر سال برای پذیرش در سال تحصیلی آتی

نیمسال دوم: 1 آگوست هر سال برای پذیرش در سال تحصیلی آتی

هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

میانگین شهریه ی دوره های کارشناسی دانشگاه بین 24,960,00 تا 39,072,00 دلار استرالیا، میانگین شهریه ی دوره های کارشناسی ارشد آموزش محور دانشگاه بین 27,840,00 تا 41,280,00 دلار استرالیا، میانگین شهریه ی دوره های تحقیقاتی دانشگاه بین 24,960,00 تا 36,480,00 دلار استرالیا است.

 

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

 • جوایز کارشناسی ارشد استرالیا: این کمک هزینه برای دانشجویان مقطع دکترا و یا ارشد پژوهش محور که بورسیه ی IPRSبرایشان تعلق گرفته است، ارائه می شود. نحوه ی تخصیص این بورسیه بر اساس شایستگی تحصیلی و پتانسیل تحقیقاتی است. این بورسیه هزینه ی زندگی به مبلغ 29,288 دلار سالیانه که معادل با بورسیه ی APA دولت به مبلغ 26,288 دلار به اضافه ی بورسیه ی RMIT top up به مبلغ 3000 دلار است را پوشش می دهد.
 • بورسیه های تحصیلی کارشناسی ارشد RMIT (RPIS): این کمک هزینه مختص دانشجویان بین المللی مقطع دکترا و ارشد است و بر اساس برتری تحصیلی و پتانسیل تحقیقاتی تعلق می گیرد. این بورسیه توسط دانشگاه ارائه می شود و هزینه ی شهریه، پوشش بیمه ی سلامت، هزینه ی زندگی به ارزش 29,288 دلار و یک هزینه ی جابه جایی به ارزش 515 دلار به ازای هر فرد بالغ و 255 دلار به ازای هر کودک تا سقف 1540 را پوشش می دهد.
 • بورسیه های بین المللی کارشناسی ارشد پژوهش محور (IPRS): مختص دانشجویان بین المللی است که در مدارک تحقیقاتی دانشگاه (ارشد و یا دکترا) شروع به تحصیل می کنند. این بورسیه شامل هزینه های شهریه به مدت سه سال به اضافه ی 6 ماه تمدید این مدت و هزینه ی بیمه ی سلامت در مدت دوره ی تحصیلی می شود.
 • بورسیه های مقطع دکترای ریاست دانشگاه (VCPS): این دانشگاه مختص کاندیداهای بین المللی مقطع دکترا است. مبلغ این کمک هزینه شامل یک هزینه ی زندگی به ارزش 41,150 دلار یک کمک هزینه ی تحقیقاتی به مبلغ 5000 دلار، یک جایزه ی نشریات HDR به مبلغ 10000 دلار و یک هزینه ی جابه جایی به ارزش 515 دلار به ازای هر فرد بالغ و 255 دلار به ازای هر کودک تا سقف 1540 می باشد.

ددلاین اپلای در بورسیه های دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

آخرین مهلت بورسیه های بین سال: 1 می 2017

 

وضعیت مسکن و خوابگاه های دانشگاه آر ام آی تی (RMIT) استرالیا

 • آپارتمان های دانشجویی: (نرخ اجاره ی هفتگی: 290 تا 470 دلار)

آپارتمان های دهکده ی RMIT: چندین مجتمع آپارتمانی به طور ویژه برای دانشجویان طراحی شده است که در مرکز شهر و نزدیک به پردیس های برانزویک و باندورا واقع است. این آپارتمان ها معمولا مجهز به اثاثیه کامل است و حمام و آشپزخانه ی خود را دارند.

 • اتاق های اجاره ای (Hostels): (نرخ اجاره ی هفتگی: 140 تا 240 دلار)

یک اتاق خواب با اثاثیه همراه با امکاناتی از جمله حمام، لباس شویی، سالن استراحت و امکانات تفریحی است. این خوابگاه ها معمولا نزدیک به پردیس ها واقع هستند. برخی از این خوابگاه ها دارای سرو غذا هستند در حالیکه در برخی دیگر از این خوابگاه ها سرو غذا به عهده ی خود دانشجو است.

 • اقامتگاه های خانگی (Homestay): (نرخ اجاره ی هفتگی: 245 دلار)

زندگی در کنار با یک خانواده و یا شخص مجرد در استرالیا، این نوع اقامتگاه معمولا در سه نوع محل زندگی به همراه غذا، محل زندگی به تنهایی، محل زندگی در ازای انجام برخی از وظایف، ارائه می شوند.

 • اجاره و یا اشتراک خانه: (نرخ اجاره ی هفتگی: 250 تا 450 دلار)

اجاره ی یک خانه، آپارتمان و یا سوئیت که اغلب فاقد وسیال زندگی هستند. در صورت اشتراک این منازل هزینه ها تقسیم خواهد شد.

 • اقامتگاه های داخل پردیس باندورا: (هزینه ی اجاره ی هفتگی: 196 تا 298 دلار)

UniLodge که با عنوان خانه های والرت نیز شناخته می شوند، دارای ظرفیت 370 نفر برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است. افرادی که سبک زندگی مستقل را دوست دارند می توانند در آپارتمان های سوئیتی و یا آپارتمان های اشتراکی دو، سه و یا چهار خوابه ساکن شوند.

 

اگر قصد اقدام جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا را دارید، لطفا با ما تماس بگیرید.