England Flag Canada Flag

دانشگاه ووپرتال آلمان

دانشگاه ووپرتال آلمان

درباره ی دانشگاه ووپرتال آلمان

دانشگاه ووپرتال آلمان Universität Wuppertal، دانشگاهی واقع در شهر ووپرتال است. این دانشگاه در سال 1972 تاسیس شد. پردیس اصلی این دانشگاه در حاشیه ی شهر ووپرتال قرار دارد و دو پردیس بزرگ دیگر به نام های Freudenberg و Haspel  در نقاط دیگر شهر ووپرتال واقع شده اند. دانشگاه ووپرتال کتابخانه ی جامع اش را در سه پردیس اصلی دانشگاه بنا کرده است که در این میان 5 کتابخانه ی جامع در پردیس اصلی دانشگاه قرار دارند. این دانشگاه حدود 21100 نفر دانشجو دارد که از این تعداد حدود 2000 نفر دانشجوی بین المللی از سراسر دنیا هستند. دانشگاه ووپرتال دومین دانشگاه کشور آلمان است که از ابر رایانه ها استفاده می کند و از این حیث یکی از دانشگاه های پیشتاز کشور آلمان است.

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه های آلمان را دارید می توانید با مشاورین موسسه ویزا موندیال تماس بگیرید تا در این خصوص شما را یاری کنند. همچنین در خصوص اقدام برای بورسیه تحصیلی کشور آلمان مشاورین ویزا موندیال در کنار شما خواهند بود. سایت ویزا موندیال در اطلاعات مربوط به تحصیل در آلمان، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی آلمان، بورسیه تحصیلی استرالیا و تحصیل در دانشگاه های استرالیا جامع ترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار میدهد.

رنکینگ دانشگاه ووپرتال آلمان

 • رتبه ی 83 در میان دانشگاه های کشور آلمان
 • رتبه ی 500 در میان دانشگاه های سراسر دنیا
 • برنده ی جایزه ی Wuppertal business awardدر سال 2014 در زمینه ی تحقیقات و آموزش

دانشکده های دانشگاه ووپرتال آلمان

 • دانشکده ی علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
 • دانشکده ی تجارت و علوم اقتصادی
 • دانشکده ی ریاضیات و علوم طبیعی
 • دانشکده ی معماری، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و امنیت
 • دانشکده ی مهندسی برق، فناوری اطلاعات و فناوری رسانه ای
 • دانشکده ی هنر و طراحی
 • دانشکده ی آموزش و علوم اجتماعی

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ووپرتال آلمان

دوره ی کارشناسی

 • مدرک فارغ التحصیلی دبیرستان ، حداقل معدل 2،5 منطبق با سیستم آموزشی کشور آلمان
 • گواهی تائیدیه ی زبان انگلیسی و آلمانی

دوره ی کارشناسی ارشد

 • مدرک لیسانس معتبر مطابق با سیستم آموزشی کشور آلمان
 • گواهی تائیدیه ی زبان انگلیسی و آلمانی

نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ووپرتال آلمان

دوره هاآیلتستافل مبتنی بر اینترنتتافل مبتنی بر دفترچه
کارشناسی

نمره ی کل :6

حداقل نمره ی هر بخش:5،5

 

نمره ی کل: 79

 

 

نمره ی کل: 550

کارشناسی ارشد

نمره ی کل: 6،5

حداقل نمره ی هر بخش:6

 

نمره ی کل: 83

 

 

نمره ی کل: 580

دوره های تحقیقاتی و دکترا

نمره ی کل:6،5

حداقل نمره ی هر بخش:6

 

نمره ی کل: 83

 

نمره ی کل: 580

برای اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی لونبورگ نیاز به مدارک مورد نیاز زبان آلمانی است. دانشجویانی که مدرک تحصیلی از کشورهای خارجی دارند باید برای اکثر رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد آزمون زبان آلمانی را پشت سر بگذارند:

 • آزمون DaF deutsch as a foreign language)): حداقل نمره ی 4 در هر 4 بخش

یا

 • کسب نمره ی قبولی در آزمون DHS-2 و DHS-3
 • کسب نمره ی قبولی در آزمون Goethe Institute

و اگر واجد شرایط قبولی در آزمون ها نیستند میتوانند در کلاس های آموزش آلمانی شرکت کنند. لازم به ذکر است این کلاس ها هزینه ای را شامل نمی شوند.

ددلاین اپلای در دانشگاه ووپرتال آلمان

 • ترم تابستان: 15 جولای 2017 (تمامی مقاطع)
 • ترم زمستان: 15 ژانویه 2017 (تمامی مقاطع)

هزینه ها و شهریه ی تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه ووپرتال آلمان

دانشگاه ووپرتال مبلغی در حدود 300 یورو را به عنوان شهریه ی هر ترم برای دانشجویان تعیین کرده است، لازم به ذکر است که این مبلغ هزینه ی حمل و نقل در ایالت را نیز پوشش می دهد. همچنین در صورت تاخیر در پرداخت شهریه، مبلغ 20 یورو به عنوان دیرکرد از دانشجویان اخذ می گردد. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند را دارند می بایست مبلغ 500 یورو را در هنگام ثبت نام و همچنین در آغاز هر ترم به عنوان هزینه ی کمکی به دانشگاه پرداخت کنند.

در مجموع هزینه ی زندگی در شهر ووپرتال حدودا بین 700 تا 1200 یورو در ماه است که این مبلغ تمامی هزینه های زندگی و تحصیلی را تامین می کند.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه ووپرتال آلمان

به طور کلی بورسیه ها و کمک هزینه های دانشگاه ووپرتال زیر نظر سازمان های مربوطه مثل DAAD هستند. دانشجویان دانشگاه ووپرتال امکان استفاده از بورسیه های تحقیقاتی، فارغ التحصیلی و بسیاری دیگر از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند. همچنین کمک هزینه هایی برای تامین هزینه های زندگی در شهر ووپرتال وجود دارند.

بورسیه های تحقیقاتی دوره ی دکتری دانشگاه ووپرتال آلمان

دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه ووپرتال در رشته های علوم انسانی، علوم کامپیوتر و بسیاری رشته های دیگر می توانند از کمک هزینه ی دوره ی دکتری با مبلغی در حدود 16000 یورو استفاده کنند. این کمک هزینه تنها یک بار در طول تحصیل قابل استفاده است.

همچنین بورسیه های تحقیقاتی به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه ووپرتال تعلق می گیرد. این بورسیه ها مبالغ مختلف در حدود 200 تا 500 یورو در ماه و همچنین شرایط مخصوصی دارند.

کمک هزینه ی DAAD  (Deutscher Akademischer Austauschdienst)

برای تامین هزینه ها در کشور آلمان کمک هزینه های متعددی وجود دارد که مهمترین آنها DAAD است. استفاده ازDAAD  یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای اخذ بورسیه است. DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت می شود. این شرکت بورسیه های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای سراسر جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می کند. این سازمان بیش از 80 کمک هزینه برای تحصیل در حوزه ی اقتصاد دارد. این کمک هزینه بخش اعظمی از هزینه های زندگی در شهر ووپرتال و تنها بخش کوچکی از هزینه های تحصیلی را پوشش میدهد.

اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشگاه ووپرتال آلمان

دانشجویانی که قصد پذیرش از دانشگاه ووپرتال را دارند می توانند برای اقامت کوتاه مدت از هتل های این شهر استفاده کنند، اجاره ی این هتل ها حدودا 30 تا 110 یورو به ازای یک شب است.

خوابگاه های دانشگاه ووپرتال

خوابگاه های دانشگاه ووپرتال با اتاق های یک، دو و چهار نفره و امکانات کامل آماده ی میزبانی از دانشجویان این دانشگاه هستند. هزینه ی اجاره ی این خوابگاه ها بین 170 تا 280 یورو به ازای 1 ماه است.

همچنین دانشجویان می توانند از آپارتمان های شخصی با اجاره ی بین 250 تا 400 یورو در ماه استفاده کنند.

 

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه های آلمان را دارید می توانید با مشاورین موسسه ویزا موندیال تماس بگیرید.