England Flag Canada Flag

دانشگاه هومبولت برلین (HU)

دانشگاه هومبولت آلمان

درباره ی دانشگاه هومبولت برلین (HU)

دانشگاه هومبولت برلین (humboldt-universität zu berlin) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شهر برلین است که در اکتبر سال 1811 با نام دانشگاه برلین تاسیس شد. این دانشگاه به شدت دانشگاه های اروپا و دانشگاه های غرب را تحت تاثیر قرار داده است. در سال 1949 این دانشگاه به دانشگاه هومبولت تغییر نام پیدا کرد. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر برلین واقع شده است و 3 پردیس اصلی دیگر را نیز دربر میگیرد که مهمترین آنها پردیس آدلرشف(Adlershof)  با بیش از 6000 دانشجو است. دانشگاه هومبولت برلین 32،553 دانشجو دارد که بیش از 5000 نفر از آنها دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند. این دانشگاه 40 برنده ی جایزه ی نوبل را در تاریخ خود می بیند که از مشهورترین آنها میتوان به اوتو هان (Otto Hahn)، آلبرت میشلسون (Albert Michelson) و تئودور مومسن (Theodor Mommsen) اشاره کرد. دانشگاه هومبولت یکی از 11 برنده ی جایزه ی برترین دانشگاه های قدیمی آلمان است و همواره یکی از بهترین دانشگاه های اروپا و یکی از بهترین ها در زمینه ی هنر و علوم انسانی در سطح جهانی بوده است.

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه های آلمان را دارید می توانید با مشاورین موسسه ویزا موندیال تماس بگیرید تا در این خصوص شما را یاری کنند. همچنین در خصوص اقدام برای بورسیه تحصیلی کشور آلمان مشاورین ویزا موندیال در کنار شما خواهند بود. سایت ویزا موندیال در اطلاعات مربوط به تحصیل در آلمان، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان، بورسیه تحصیلی آلمان و تحصیل در دانشگاه های آلمان جامع ترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار میدهد.

رنکینگ دانشگاه هومبولت برلین (HU)

 • سومین دانشگاه برتر آلمان در سال 206
 • 49مین دانشگاه برتر آلمان در سال 2016
 • 41مین دانشگاه برتر جهان در سال 2015
 • 57مین دانشگاه برتر جهان در سال 2017
 • رتبه ی 27 جهانی در رشته ی هنر و ,لوم انسانی در سال 2016
 • رتبه ی 14 جهانی در رشته ی فلسفه در سال 2016

دانشکده های دانشگاه هومبولت برلین (HU)

 • دانشکده ی حقوق
 • دانشکده ی علوم زیستی
 • دانشکده ی هنر و علوم انسانی 1
 • دانشکده ی هنر و علوم انسانی 2
 • دانشکده ی علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده ی ریاضیات و علوم طبیعی
 • دانشکده ی علوم دینی
 • دانشکده ی علوم اقتصاد و تجارت

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هومبولت برلین (HU)

 • مدرک فارق التحصیلی رشته ی مربوطه در مقطع پیشین
 • گواهی تائیدیه ی زبان خارجی( اگر رشته ی مورد نظر شما انگلیسی محور است نیاز به تائیدیه ی زبان آلمانی نیست، فقط در رشته های آلمانی نیازمند تائیدیه ی زبان آلمانی دارید و اگر واجد شرایط در زبان آلمانی نیستید میتوانید واحد های آموزش آلمانی را انتخاب کنید.)

نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هومبولت برلین (HU)

از آنجایی که تدریس در دانشگاه هومبولت عموما به زبان آلمانی است و تنها برخی رشته های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند، دانشجویان باید واجد شرایط قبولی در آزمون زبان آلمانی باشند:

 • دوره ی پیش دانشگاهی: گواهی قبولی آزمون سطح B2 طبق چارچوب متداول
 • دوره ی دانشگاهی(همه ی مقاطع): گواهی قبولی آزمون سطح C1 طبق چارچوب متداول یا قبولی در آزمون TestDaF یا همان ( Test of German as a foreign language) با حداقل نمره ی 3 در هر 4 بخش آزمون.
 • دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد در رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، باید مدرک آیلتس حداقل نمره ی 7، تافل مبتنی بر اینترنت حداقل نمره ی 90 و تافل مبتنی بر دفترچه حداقل نمره ی 560 داشته باشند.

ددلاین اپلای در دانشگاه هومبولت برلین (HU)

 • ترم تابستان: 15 دسامبر 2016 تا 15 ژانویه ی 2017 (تمامی مقاطع)
 • ترم زمستان: 1 ژوئن تا 15 ژولای 2016 (تمام شده)

هزینه ها و شهریه ی تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه هومبولت برلین (HU)

هزینه و یا شهریه ای متوجه دانشجویان بین المللی و حتی بومی دانشگاه هومبولت برلین نیست! تنها هزینه ای که دانشجویان باید پرداخت کنند مبلغی حدود 749 یورو به اضافه ی هزینه های شخصی است.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه هومبولت برلین (HU)

برنامه ی MEMS و دانشگاه هومبولت بورسیه ی به خصوصی را برای دانشجویان در نظر نمی گیرند، اما با این که شهریه ای از دانشجویان اخذ نمی شود، دانشگاه کمک هزینه هایی مثل   کمک هزینه ی DAAD و.. را برای پوشش هزینه های جانبی پیشنهاد می کند. این کمک هزینه ها دانشجویان دکتری . کارشناسی ارشد را نیز شامل می شود.

کمک هزینه ی DAAD  (Deutscher Akademischer Austauschdienst)

برای تامین هزینه ها در کشور آلمان کمک هزینه های متعددی وجود دارد که مهمترین آنها DAAD است. استفاده ازDAAD  یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای اخذ بورسیه است. DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت می شود. این شرکت بورسیه های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای سراسر جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می کند. این سازمان بیش از 80 کمک هزینه برای تحصیل در حوزه ی اقتصاد دارد.

کمک هزینه ی Deutschlandstipendium

دانشگاه هومبولت دانشجویان برتر با هر ملیتی را به وسیله ی این کمک هزینه حمایت می کند. معیار های دریافت این کمک هزینه عملکرد آکادمیک، روابط اجتماعی و تعهدات سیاسی هستند.

اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشگاه هومبولت برلین (HU)

شرایط برای پیدا کردن اقامتگاه در شهر برلین کار آسانی نیست.  دانشگاه هومبولت تلاش می کند تا حداکثر تعداد ممکن

از دانشجویان را در خوابگاه ها اسکان دهد. هزینه ی خوابگاه ها حدودا 200 تا 400 یورو در ماه و هزینه ی اجاره ی آپارتمان شخصی بین 250 تا 500 یورو است.

خوابگاه(دهکده ی دانشجویی) Studentendorf Adlersho

اتاق ها و آپارتمان های مبله با تجهیزات کامل با ظرفیت های مختلف، سالن ورزشی و… . مدت زمان اجاره برای ترم زمستان حداقل 5 ماه و مبلغ اجاره بین 390 تا 430 یورو بسته به نوع اتاق یا آپارتمان است.(هزینه ی اینترنت را هم شامل می شود)

خوابگاه(دهکده ی دانشجویی) Studentenwerk Berlin

شامل دو اقامتگاه دانشجویی واقع در شرق شهر برلین است.

1.اقامتگاه دانشجویی  Allee der Kosmonauten

اتاق های یک خوابه با تمامی تجهیزات، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک بین 3 الی 4 دانشجو، سالن ورزشی و… . مبلغ اجاره بین 185 تا 265 یورو بسته به تجهیزات اتاق است. (هزینه ی اینترنت را شامل نمی شود.)

 1. اقامتگاه دانشجویی Aristotelessteig

اتاق ها و آپارتمان های یک نفره و کاملا مجهز، زمین والیبال، سالن ورزشی، یک کافه ی کوچک و… . مبلغ اجاره بین 270 تا 300 یورو بسته به تجهیزات اتاق است.( هزینه ی اینترنت را شامل نمی شود.)

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه های آلمان را دارید، لطفا فرم ارزیابی تحصیلی آلمان را تکمیل کنید.