England Flag Canada Flag

مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا

مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا

مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک در کانادا، از کودکانی تا سن ۵ سال مراقبت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با داشتن لایسنسِ ECE یا ECEA و مدرک زبان، از روش‌های جاب آفر با ویزای کاری، اکسپرس انتری، مهاجرت استانی، فدرال اسکیلد ورکر یا روش مهاجرتی آتلانتیک به این کشور مهاجرت کنند. 

درحال حاضر در کانادا نیاز شدیدی به مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک وجود دارد و در نتیجه شرایط مناسبی برای مهاجرت افرادی با این تخصص به کانادا فراهم شده است.

فهرست مطالب

مربی مهد کودک کیست؟

مربی مهد کودک یا Early Childhood Educator فردی با مدرک ECE است که از کودکان تا سن ۵ سال مراقبت می‌کند و با برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های آموزشی، به رشد نیازهای جسمی، روحی، فکری، اجتماعی و احساسی کودکان، رسیدگی و کمک می‌کند. مربی مهد کودک طی روز از او مراقبت می‌کند و با مهارتی که دارد، از بازی برای برانگیختن کنجکاوی کودک نسبت به علم، طبیعت و انسان‌ها و آموزش به او استفاده می‌کند. 

مربی مهد کودک در طی روز به او غذا می‌دهد، برایش داستان می‌خواند، با او بازی می‌کند، به او آرامش می‌‌دهد، با فعالیت‌های آموزشی مختلف، به رشد ذهن و یادگیری‌اش کمک می‌کند و در کل، نیازهایش را برطرف می‌سازد.

دستیار مربی مهد کودک کیست؟

دستیار مربی مهد کودک یا ECE assistant فردی با مدرک ECEA است که تحت نظارت مربی مهد کودک و در کنار او، به کودکانی تا سن ۵ سال رسیدگی کرده و با مربی مهد کودک همکاری می‌کند. وظایف دستیار مربی مهد کودک مشابه مربی مهد کودک است و تفاوتش با مربی مهد کودک در تعداد کودکان تحت مراقبت آن‌ها، میزان دستمزد و محدودیت‌های قانونی اوست.

 • آموزش به کودک از طریق داستان، موسیقی، بازی، سفر، هنر، نمایش و رقص
 • کمک به کودک برای مشارکت و موفقیت در فعالیت‌ها
 • محافظت از کودک، ایمنی و سلامتی‌اش
 • کمک به غذا خوردن، لباس پوشیدن و آموزش عادت‌های صحیح رفتاری
 • کمک به کودک برای شناخت و درک هویتش
 • بررسی روش ابراز خواسته‌ها و نیازها توسط کودک
 • ارزیابی یادگیری و رشد کودک
 • رسیدگی به نشانه‌ها و مشکلات در یادگیری، رفتار و رشد
 • ایجاد نظم دقیق اما منصفانه در زندگی آموزشی کودک
 • احترام گذاشتن به فرهنگ کودک
 • مکتوب کردن موارد مورد نیاز
 • برنامه‌ریزی و توسعه پروژه‌های آموزشی و کمک‌-آموزشی
 • نگهداری و تمیز کردن لوازم
 • آماده کردن غذا
 • ایجاد فضاهایی برای بازی و یادگیری در داخل و خارج از محیط
 • ارزیابی برنامه‌های آموزشی
 • ارتباط مداوم با همکاران و خانواده یا قیم قانونی کودک
 • مربی مهد کودک در صورت لزوم بر دستیار مربی مهد کودک هم نظارت دارد.

در ادامه، تجربه‌ی یک روز کاری مربی مهد کودک را از زبان خانم بهاره، مربی مهدکودک با مدرک ECE و تجربه ۳.۵ ساله در این صنعت می‌شنوید:

دستیار مربی مهد کودک با مدرک ECEA در کنار مربی مهد کودک کار می‌کند و مربی مهد کودک بر او نظارت دارد. دستیارهای مربی مهد کودک از تعداد کودک‌های کمتری مراقبت می‌کنند. دستمزد دستیارهای مربی مهد کودک هم نسبت به مربی‌های مهد کودک، کمتر است. اما دستیارهای مربی مهد کودک، بسیار سریع‌تر از مربی‌های مهد کودک مدرک خود را دریافت می‌کنند.

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا

مدرک مربی مهد کودک چیست؟

مدرک مربی مهد کودک (ECE Certificate) یا مدرک دستیار مربی مهد کودک (ECE Assistant Certificate) مدرکی است که برای یادگیری چگونگی مربیگری به کودکان و همچنین کسب صلاحیت لازم برای مربی مهد کودک شدن، به آن نیاز دارید. 

دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلفی در کانادا این دوره را به‌صورت حضوری یا آنلاین ارائه می‌دهند که با گذراندن آن می‌توانید مدرک را دریافت کنید. دانشگاه‌ها و کالج‌ها باید مورد تائید ECE Registry باشند.

مدرک دستیار مربی مهد کودک یا ECEA Certificate برای آمادگی افرادی است که دستیار مربی مهد کودک می‌شوند تا در کنار مربی مهد کودک یا مربی‌های نوزاد برای رسیدگی به کودکانی تا سن ۵ سال کار کنند. معمولاً دوره گرفتن این مدرک ۲ الی ۴ ماهه است.

شرایط:
 • تکمیل موفقیت‌آمیز حداقل یکی از دوره‌های ECEA در زمینه‌های زیر:
  • تربیت کودک
  • سلامت، ایمنی و تغذیه کودک
  • رشد کودک

باید این دوره را طی ۵ سال اخیر، در یکی از برنامه‌های مورد تائید انجمن ECE استان گذرانده باشید.

 • ممکن است قوانین استان محل سکونت‌تان از شما بخواهد هر چند سال یک‌بار، مدرک‌تان را تمدید کنید.

* زمانی که در دانشگاه دوره ECE را می‌گذرانید، با خواندن ۱ ترم، می‌توانید مدرک ECEA یا همان دستیار مربی مهد کودک را بگیرید و وارد بازار کار شوید. 

مدرک ۱ ساله

مربی‌های مهد کودک با مدرک ۱ ساله یا ECE One Year Certificate می‌توانند به‌تنهایی یا همراه با مربی‌‌های دیگری که مدرک مراقبت از کودک دارند، به کودکان ۳ تا ۵ سال آموزش بدهند و ممکن است در کنار مربی‌های نوزاد که مسئولیت کودکان زیر ۳۶ ماه را دارند همکاری داشته باشند. با داشتن مدرک ECE یک ساله، باید ۵۰۰ ساعت کار تحت نظارت بگذرانید تا بتوانید با لایسنس خودتان اجازه کار داشته باشید. 

اگر ۵۰۰ ساعت تجربه کاری تحت نظارت مربی مهد کودک با مدرک کانادایی برای واجد شرایط شدن مدرک ۵ ساله ECE را ندارید، می‌توانید مدرک مربی مهد کودک ۱ ساله بگیرید. 

این مدرک به شما امکانات زیر را می‌دهد:
 • حین پر کردن ۵۰۰ ساعت کارتان برای واجد شرایط شدنِ گرفتنِ مدرک ۵ ساله ECE، به‌عنوان مربی مهد کودکِ کاملاً تائید شده، کار کنید.
 • با توجه به قوانین استان محل سکونت‌تان ممکن است نیاز باشد هر چند سال یک‌بار، مدرک‌تان را تمدید کنید. 
شرایط:
 • تکمیل موفقیت‌آمیز دوره مربی مهد کودک در موسسه‌ای که مورد تائید انجمن ECE استان است.
 • تمدید طی ۱ سال درصورتی که ۵۰۰ ساعت کار تحت نظارت برای واجد شرایط شدن مدرک ۵ ساله ECE‌ را نگذرانده‌اید.

مدرک ۵ ساله

مدرک ۵ ساله مربی مهد کودک یا ECE 5 Year Certificate مثل مدرک ۱ ساله مربی مهد کودک است با این تفاوت که اعتبار ۵ ساله دارد. برای گرفتن این مدرک باید ۵۰۰ ساعت کار تحت نظارت گذرانده باشید.

روش‌های مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا

اگر مدرک فعالیت مربی مهد کودک یا دستیار مربی مهد کودک دارید، از کارفرمای معتبر، جاب آفر کانادا گرفته‌اید، تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه زندگی و مهاجرت‌تان دارید و زبان انگلیسی هم بلد هستید، می‌توانید ویزای کار از طریق جاب آفر بگیرید و به کانادا مهاجرت کنید.

شرایط اصلی
 • داشتن مدرک فعالیت ECE یا ECEA
 • داشتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی

مربی‌های مهد کودک و دستیارهای مربی مهد کودک جزو مشاغلی هستند که در TEER 2 ناک‌های شغلی قرار می‌گیرند و می‌توانند از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام کنند. درصورتی که امتیاز شما با توجه به فاکتورهای مختلفی مانند سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کار و غیره به حد نصاب قرعه کشی‌های متداول برسد، برای شما دعوت‌نامه فرستاده می‌شود و می‌توانید برای درخواست اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

برنامه فدرال اسکیلد ورکر کانادا (FSWP) زیرمجموعه اکسپرس انتری کانادا و از روش‌هایی است که مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک می‌توانند با آن برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. از شروط لازم برای مربی‌های مهد کودک و دستیارهای مربی مهد کودک که تحت ناک شغلی 42202 برای این برنامه اقدام می‌کنند این است که حداقل ۱ سال، سابقه کاری داشته باشند.

اگر واجد شرایط باشید، استان مورد نظر قرعه‌کشی‌های هدفمند (Targeted Draw) انجام می‌دهد و درصورتی که امتیاز شما به حد نصاب رسیده باشد، برای شما دعوت‌نامه می‌فرستد تا درخواست بفرستید.

قرعه‌کشی‌ها یا دراوهای هدفمند، قرعه‌کشی‌هایی هستند که به‌دلیل نیاز به شغل مورد نظر در استان، سطح امتیاز پایین‌تری را نسبت به قرعه‌کشی‌های عمومی یا جنرال قبول می‌کنند؛ یعنی ناک‌های شغلی مورد نظر، هدف قرار داده می‌شوند و از میان افرادی که در این شغل تخصص دارند، افرادی با امتیاز تعیین شده دعوت‌نامه دریافت می‌کنند.

مربی‌های مهد کودک و دستیارهای مربی مهد کودک می‌توانند از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا (PNP) به کانادا مهاجرت کنند. اگر واجد شرایط هستید، مدرک ECE یا ECEA دارید، جاب آفر از کارفرمایی معتبر گرفته‌اید و سطح زبان نسبتاً خوبی دارید، می‌توانید از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا اقدام کنید و در نهایت به اقامت دائم کانادا برسید.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا از روش‌های مهاجرتی فدرال است که مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک برای مهاجرت به کانادا برای کار و سکونت در حوزه آتلانتیک می‌توانند از آن استفاده کنند. از شرایط این برنامه شامل داشتن جاب آفر از کارفرمایی در حوزه آتلانتیک، مدرک دبیرستان، حداقل CLB 5 و حداقل ۱ سال سابقه کار مرتبط است.

ویزای همراه برای افراد خانواده

همسر و فرزندان شما هم می‌توانند از طریق ویزای ویزیتوری، همراه شما به کانادا مهاجرت کنند. همسر شما می‌تواند اپن ورک پرمیت بگیرد و فرزندان وابسته به شما هم می‌توانند در مدارس کانادایی تحصیل کنند.

شرایط استخدام مربی مهد کودک در کانادا

 • گرفتن مدرک ECE از دانشگاه یا کالج (یا مدرک کارشناسی Child Development) برای مربی مهد کودک و مدرک ECEA از دانشگاه یا کالج برای دستیار مربی مهد کودک
 • گرفتن لایسنس از انجمن ECE یا ECEA استان محل سکونت‌تان 
 • داشتن تجربه در زمینه مراقبت از کودک برای مربی مهد کودک

حقوق مربی مهد کودک در کانادا چقدر است؟

دستمزد مربی مهد کودک و در سراسر کانادا به‌طور میانگین، ساعتی ۲۰.۲۰ دلار است. مبلغ ۴ دلار هم از سوی دولت به حقوق ثابت مربی مهد کودک اضافه می‌شود و دلیل آن، نیاز شدید به مربی‌های مهد کودک در کاناداست.

دستمزد دستیار مربی مهد کودک، کمی کمتر از مربی مهد کودک است و بسته به نیاز محل استخدام  و همین‌طور میزان سابقه کار در این زمینه، حقوق متفاوت است.

میانگین نرخ دستمزد مربی مهد کودک در کانادا
بیشترین دستمزد (بر اساس ساعت)۲۶.۵۰ دلار کانادا
دستمزد متوسط (بر اساس ساعت)۲۰.۲۰ دلار کانادا
کمترین دستمزد (بر اساس ساعت)۱۵.۰۰ دلار کانادا
میانگین نرخ دستمزد سالیانه۳۹۱۱۷ دلار کانادا
نرخ دستمزد مربی مهد کودک در استان بریتیش کلمبیا
بیشترین دستمزد (بر اساس ساعت)۲۷.۰۰ دلار کانادا
دستمزد متوسط (بر اساس ساعت)۱۹.۹۶ دلار کانادا
کمترین دستمزد (بر اساس ساعت)۱۶.۷۵ دلار کانادا
میانگین نرخ دستمزد سالیانه۳۹۵۰۱ دلار کانادا

چالش‌های مربیان مهد کودک حین کار چیست؟

مهم‌ترین چالش، توانایی انجام کار گروهی است. مربی‌های مهد کودک و دستیار آن‌ها باید بتوانند با همدیگر همکاری و مشورت کنند تا برنامه‌ریزی صحیحی برای روز کاری خود داشته باشند. داشتن نقاط اشتراک و نحوه صحیح گذراندن روز برای مدیریت صحیح زمان کودکان از نکات مهمی است که با کار گروهی صحیح به دست می‌آید. 

محیط‌های کار حرفه‌ای معمولاً مربی‌ها و دستیارها را از لحاظ شخصیتی بررسی می‌کنند تا افرادی با شخصیت‌های مشابه را در شیفت‌های مشخص کنار هم قرار بدهند تا به بهترین کیفیت در کار گروهی دست پیدا کنند.

مسائل فرهنگی، خصوصاً برای مربی‌های مهد کودک و دستیارهای غیر کانادایی که قرار است به کودکان کانادایی تدریس کنند، اهمیت زیادی دارد. آن‌ها باید فرهنگ کانادایی را عمیق‌تر درک کنند تا بتوانند سبک تربیتی خانواده‌ها و شیوه تعامل با کودکان را بهتر یاد بگیرند. 

انرژی زیاد کودکان، باعث خستگی مربی‌ها و دستیارها می‌شود. یکی از اصلی‌ترین چالش‌هایی که مربی‌های مهد کودک و دستیارها با آن‌ها مواجه می‌شوند هم خستگی حین کار و استرس است.

از چالش‌های کار به‌عنوان مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک، کم بودن تعامل والدین به‌دلیل عجله برای رسیدن به زندگی شخصی‌شان است. از همین رو، فرصت برای صحبت و تبادل نظر با آن‌ها درمورد وضعیت کودک، کم است.

آینده‌ مربی مهد کودک در کانادا

به‌عنوان مربی مهد کودک با مدرک ECE در کانادا می‌توانید مسیرهای زیر را دنبال کنید:

 • تحصیل

امکان گرفتن مدرک تحصیلی مربی مهد کودک در کانادا در رشته‌های مرتبط، مانند Childhood Education برای مقطع کارشناسی و ارشد وجود دارد. حتی می‌توانید در نهایت به تدریس در دانشگاه در این زمینه مشغول شوید.

تعدادی از رشته‌های مرتبط با مربی مهد کودک برای ادامه تحصیلات

 • روان‌شناسی کودک
 • آموزش به کودک
 • هنردرمانی برای کودکان
 • خدمات اجتماعی برای کودکان و خانواده‌ها
 • تحقیقات در زمینه ECE
 • و بسیاری از رشته‌های دیگر مرتبط با کودکان و آموزش به آن‌ها

از طرف دیگر، دستیار مربی مهد کودک می‌تواند تحصیل خود را ادامه داده و مدرک مربی مهد کودک (ECE) دریافت کند تا به مقام مربی مهد کودک ارتقا پیدا کند و بدون نیاز به نظارت مربی مهد کودک، به مراقبت از کودکان ادامه بدهد و افزایش دستمزد پیدا کند.

 • کار

با مدرک ECE یا ECEA می‌توانید کار کنید. مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک، هفته‌ای ۴۰ ساعت کار می‌کنند. یعنی ۵ روز در هفته و روزی ۸ ساعت. البته بعضی محل‌ها، با ۴ روز در هفته و روزی ۹ ساعت کار، سعی در ایجاد تعادل بیشتری میان کار و زندگی کرده‌اند تا به هدف اصلی سبک زندگی کانادایی، نزدیک‌تر شوند. 

امنیت شغلی مربی مهد کودک در کانادا بسیار بالاست و دولت کانادا در حال حاضر بسیار به وجود مربی مهد کودک در این کشور نیاز دارد. خصوصاً استان بریتیش کلمبیا نیاز زیادی به مربیان کودک دارد.

محل‌های کار مربی مهد کودک

 • مراکز مراقبت از کودک
 • مهدکودک‌ها
 • کودکستان‌ها
 • خانه‌ها

بازار کار مربی مهد کودک در کانادا

مدرک ECE می‌تواند به شما کمک کند فراتر از مربی مهد کودک بودن بروید و جایگاه‌هایی مانند سرپرست یا مدیریت مهد کودک را به‌دست آورید.

بر اساس پیش‌بینی‌هایی که در سایت جاب بنک کانادا وجود دارد، انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۳۱، حدود ۱۰۸,۸۰۰ فرصت شغلی جدید در کانادا برای مربی‌های مهد کودک ایجاد شود درحالی که تنها ۹۱,۵۰۰ کارجو برای پر کردن آن‌ها وجود داشته باشد. این آمار نشان می‌دهد که نه‌تنها تعداد زیادی فرصت شغلی برای پر شدن وجود دارند، بلکه کارجوها کمتر از فرصت‌های شغلی هستند و کماکان جایگاه‌هایی برای افرادی که به این شغل علاقه دارند، وجود دارد و بازار به مربی‌های مهد کودک، نیاز دارد.

آمار پیش‌بینی فرصت‌های شغلی برای مربی مهد کودک تا سال ۲۰۳۲ در استان بریتیش کلمبیا:

مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا با ویزا موندیال

سوابق‌تان را می‌سنجیم تا بهترین راه مهاجرت به کانادا را با توجه به شرایط‌تان به شما پیشنهاد بدهیم.

شما را در دوره ۲ ماهه آنلاین برای گرفتن مدرک ECEA در کالج معتبر کانادایی ثبت‌نام می‌کنیم. تنها کافیست در دوره شرکت کنید تا بتوانید وارد مرحله بعدی مهاجرت‌تان به کانادا بشوید.

کمک‌تان می‌کنیم تا بتوانید مجوزهای لازم را از انجمن‌های مربوطه دریافت کنید تا بتوانید در کانادا به‌صورت قانونی کار کنید.

آموزش اختصاصی و دقیق برای اخذ نیروی کار که توسط تیم ویزا موندیال با سال‌ها تجربه کار در day care‌های کانادایی به شما ارائه می‌شوند.

 • برایتان جاب آفر پیدا می‌کنیم.
 • راه‌حل‌هایی برای بهبود زبان‌تان پیشنهاد می‌دهیم.
 • شما را برای جلسه مصاحبه آماده کرده و وارد بازار کار کانادا می‌کنیم. 

پس از آماده شدن تمام مدارک‌تان، آن‌ها را به اداره مهاجرت می‌فرستیم.

صفر تا صد کارهای مهاجرت، گرفتن ویزای کانادا و اقامت دائم‌تان را انجام می‌دهیم.

حتی زمانی که زندگی‌تان را در کانادا شروع کردید، باز هم ویزا موندیال کنار شماست و به تمام سوال‌ها و دغدغه‌های شما پاسخ خواهد داد.

فرم ثبت نام دوره دستیاری مربی مهد کودک در کانادا

برای شرکت در دوره‌های دستیاری مربی مهد کودک در کانادا فرم زیر را تکمیل کنید. حتما اطلاعات را به زبان انگلیسی وارد کنید. پس از امضای فرم ثبت نام، کارشناسان ما جهت پیگیری مراحل بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

برای شروع پروسه نیاز به مشاوره دارید؟

سوالات متداول

در حال حاضر، استان بریتیش کلمبیا بیشتر از هر استان دیگری به مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک نیاز دارد. البته استان آتلانتیک و انتاریو هم مربی مهد کودک می‌پذیرند ولی شانس پذیرش برای استان بریتیش کلمبیا نسبت به این دو استان، بیشتر است.

شرایط سنی برای مهاجرت مربیان مهد کودک به کانادا وجود ندارد. اما در زمان اخذ اقامت دائم، سن یکی از فاکتورهای امتیازدهی در برنامه‌های مهاجرتی کانادا محسوب می‌شود. 

مزیت گرفتن مدرک مربی مهد کودک، تعامل با کودکان و یادگیری شیوه آموزش دادن به روشی خاص است. علاوه بر آن، کوتاه بودنِ زمانِ گرفتن این مدرک و مزیت‌های بیشماری که دارد، آینده کاری خوبی برایتان ایجاد می‌کند. وجود فرصت مهاجرتی عالی از طریق روش مهاجرت استانی هم جزو مزایای عالی آن محسوب می‌شود.

با داشتن مدرک ECE‌ یا تحصیلات دانشگاهی در این زمینه (مدرک کارشناسی) می‌توانید در کانادا مربی مهد کودک بشوید. البته شرایط دیگری مانند آیلتس ۶ به بالا، نداشتن سوء پیشینه و همین‌طور مدرک کمک‌های اولیه و CPR هم دارد.

حداقل آیلتس ۶. هیچ مهارتی نباید کمتر از ۶ باشد اما یکی از مهارت‌ها می‌تواند ۵.۵ باشد. برای تافل حداقل امتیاز، ۷۹ است.

نیاز به مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک در استان بریتیش کلمبیا خیلی زیاد است. اگر دانشجوی بین‌المللی هستید و دنبال اقامت در کانادا هستید، می‌توانید این روش را از طریق مسیر مهاجرتی PNP در نظر داشته باشید.

بله. با زیاد شدن نیاز به مربی مهد کودک در کانادا، کالج‌ها و دانشگاه‌های بیشتری مشغول به رقابت برای ایجاد برنامه‌های کو-آپ همراه با دستمزد و فراهم کردن موقعیت‌های شغلی برای دانشجوها در این زمینه شده‌اند.

مربی مهد کودک به مراقبت، تعلیم و رسیدگی به کودک خردسال مشغول است، برای این کار برنامه‌ریزی کرده و برنامه‌ی چیده شده را پیاده‌سازی و اجرا می‌کند. دستیار مربی مهد کودک هم به مربی مهد کودک کمک کرده و در اجرا، تحت نظارت مربی، همکاری می‌کند.

مربی مهد کودک خوب، با احساس، قابل اعتماد و عاشق یادگیری است. برای آنکه مربی مهد کودک خوبی باشید باید عاشق آموزش دادن باشید اما به یاد دادن هم عشق داشته باشید. کودکان به کسی که به آموزش دادن و کمک به آن‌ها در یادگیری علاقه داشته باشند، واکنش خوبی نشان می‌دهند. اگر خودتان را به‌خوبی وقف کارتان کنید، نتایج خوبی مشاهده خواهید کرد.

 • صبوری
 • ارتباط برقرار کردن
 • خلاقیت
 • سازمان‌دهی کردن
 • اشتیاق