England Flag
Search
Search
Close this search box.

اداره مهاجرت کانادا: برخی خدمات حضوری ارائه می شوند

مهاجرت به کانادا

خبرها حکایت از این دارند که آندسته از خدمات اداره مهاجرت که به صورت مجازی در دسترس نیستند از 21 سپتامبر به صورت حضوری قابل ارائه خواهند بود. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا هم اکنون در حال سنجش پروتکل ها و راهکارهای جدید برای ارائه خدمات حضوری در همه گیری کروناست. این دسته از خدمات که از فردا قابل ارائه به صورت حضوری هستند عبارت اند از:

  • شهروندی: Vancouver Expo مراکز برگزاری آزمون مجدد دانش شهروندی و مصاحبه ها را برای تعداد معینی از متقاضیان افتتاح می کند. تاریخ برگزاری آزمون متغاقبا از طریق ایمیل به متقاضیان اطلاع داده خواهد شد.
  • اقامت دائم: اداره مهاجرت کانادا دفاتر ارائه دهنده خدمات مرتبط با اقامت دائم را در اتوبیک، انتاریو، کبک و مونترال بازگشایی خواهد کرد. افرادی که می بایست کارت اقامت دائم خود را دریافت نکند و یا در مصاحبه اقامت دائم شرکت کنند از طریق ایمیل تاریخ را خواهند فهمید.
  • پناهندگی: خدمات مرتبط با پناهندگی به صورت محدود در دفاتر اداره مهاجرت در کلگری، ادمونتن، همیلتن و آبشارهای نیاگارا انجام خواهد شد. اداره مهاجرت کانادا تاریخ برگزاری آزمون و مصاحبه از طریق بخش آنلاین Canada Post به اطلاع متقاضیان خواهد رسید تا آنها مدارک و بیومتریک خود را ارائه کنند. اداره مهاجرت همچنین اعلام کرده که اگر این “پایلوت” آزمایشی خوب جواب دهد دفاتر خود را در ونکوور، مونترال و اتوبیکوک به روی پناهجویان باز خواهد کرد.

اداره مهاجرت تاریخ جمع آوری بیومتریک را هم اعلام خواهد کرد. همچنین از طرف Service Canada با متقاضیان اقامت دائم در کانادا که منتظر ارائه بیومتریک خود هستند طی چند ماه پیش رو برای اعلام تاریخ دقیق تماس گرفته می شود. افرادی که در منطقه ای نظیر تورنتوی بزرگ زندگی می کنند که در آن تعداد بیشتری افراد منتظر ارائه بیومتریک خود هستند ممکن است قدری بیشتر منتظر بمانند.

تدابیر ویژه امنیتی در دفاتر اداره مهاجرت کانادا

اداره مهاجرت کانادا برای حفاظت از جان و سلامتی کارکنان و متقاضیان تدابیر زیر را به کار می بندد:

  • از متقاضیان خواسته می شود که قبل از حضور به هم رساندن در تاریخ مقرر پرسشنامه ی خوداظهاری پر کنند.
  • پرسش ها بار دیگر هنگام حضور فیزیکی متقاضی در دفتر از او پرسیده می شود تا امکان یا عدم امکان ورود او مشخص شود.
  • همه باید ماسک بزنند، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از علایمی که تردد افراد را هدایت می کند پیروی کنند.
  • اگر متقاضی بیمار به نظر برسد تاریخ مصاحبه و انجام دادن کارهایش به زمانی دیگر موکول می شود.

گفتنی است از تاریخ 18 مارس اداره مهاجرت کانادا در واکنش به همه گیری کرونا خدمات خود را تعطیل کرد. طی چند ماه اخیر خدمات مهاجرتی هر جا که ممکن بوده به صورت مجازی ارائه شده و اما خدمات به طور کلی کاهش قابل ملاحظه ای داشتند. آژانس سلامت عمومی کانادا و مقامات مسئول سلامت منطقه ای رهنمودها و توصیه هایی را برای ارائه خدمات طی همه گیری کرونا ارائه می کنند. اداره مهاجرت بر دفاتری که خدمات حضوری ارائه می کنند نظارت دارد تا برنامه خود را برای بازگشایی بیشتر و ارائه خدمات بیشتر به صورت حضوری در آینده مشخص کند.  

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها