England Flag
Search
Search
Close this search box.

دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه آتاباسکا یک دانشگاه دولتی در استان آلبرتا، کشور کانادا است. این
دانشگاه در سال ۱۹۷۰ میلادی تاسیس شد و اولین دانشگاه در کانادا است که تخصص اصلی‌اش بر روی تحصیل از راه دور بود.

دانشگاه آتاباسکا در سال ۱۹۷۰ توسط دولت استان آلبرتا تاسیس شد. تاسیس این
دانشگاه به دلیل توسعه تحصیلات عالیه و بالا بردن تعداد دانشجویان در این استان
شکل گرفت. 

هدف اصلی این دانشگاه امروزه ارائه خدمات تحصیلی به همه دانشجویان در سراسر دنیا است. این دانشگاه دروس تحصیلی خود را مطابق با استاندارد های روز دنیا به دانشجویانش ارائه می‌کند و قصد دارد تا در این زمینه از همه لحاظ بهترین باشد.

پارک ملی بنف و کوه های راکی

۳۸۴۶۴ نفر

تعداد دانشجویان

آتاباسکا، کانادا

شهر، کشور

-

رتبه شانگهای

۱۳۵۴

رتبه QS

۹ هزار دلار

حداقل شهریه سالیانه

انگلیسی

زبان تدریس

ندارد

خوابگاه

۱

تعداد پردیس ها

خدمات دانشجویی و تحصیلی ارائه شده در دانشگاه آتاباسکا در بین دیگر دانشگاههایی خدمات تحصیل از راه دور به صورت آنلاین ارائه می‌کنند، بهترین است. تلاش اصلی این دانشگاه بر این بوده تا دانشجویانی که به صورت آنلاین در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند به بهترین شکل ممکن آموزش ببینند و از دیگر دانشجویانی که به صورت حضوری در دانشگاهها تحصیل می‌کنند عقب نمانند. این دانشگاه همواره در تلاش است تا راههای بهتری برای ارائه خدمات به دانشجویانش ارائه دهد.

دانشگاه آتاباسکا طیف گسترده ای از رشته های مختلف در مقاطع مختلف دانشگاهی ارائه می‌دهد. همچنین این دانشگاه در کارهای تحقیقاتی نیز بسیار خوب عمل می‌کند و همواره فعال است.

 

تحصیلات

دانشگاه آتاباسکا در تلاش است تا بتواند خدمات تحصیلی بسیار خوبی را به دانشجویانش ارایه دهد. یکی از هدف های اصلی این دانشگاه جذب دانشجو از سراسر جهان است. این دانشگاه برای دانشجویانی که امکان سفر به کشور کانادا و زندگی در آن کشور را ندارند خدمات راه دور بسیار مناسبی ارائه کرده است تمام تلاشش را می‌کند تا این دانشجویان کمبودی نسبت دانشجویان دیگر حس نکنند.

حداقل نمره زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه آبلتس ۶ و یا تافل ۸۰ است.

 

رتبه

دانشگاه آتاباسکا یک دانشگاه تازه تاسیس در کشور کانادا که خدمات ویژه تحصیل از راه دور را به دانشجویانش ارائه می‌دهد. این دانشگاه توانسته در همین مدت زمان کوتاه در دنیا شناخته شود و رتبه خوبی را کسب کند. رتبه جهانی این دانشگاه در بین بیش از ۲۶ هزار دانشگاه در جهان ۱۳۵۴ است. این دانشگاه ۴۱امین دانشگاه خوب در کشور کانادا است. 

دپارتمان ها و رشته های دانشگاه آتاباسکا

مقطع لیسانس

مقطع فوق لیسانس

مقطع دکتری

شهریه سالیانه دانشگاه آتاباسکا

  • میانگین شهریه دوره کارشناسی: ۹ هزار دلار
  • میانگین شهریه دوره ارشد: ۹ هزار دلار
  • میانگین شهریه دوره دکتری: ۹ هزار دلار

مدرک زبان مورد نیاز

  • آیلتس ۶
  • تافل ۹۵

بورسیه های تحصیلی دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه آتاباسکا تعداد زیادی کمک هزینه برای دانشجویان خود که توانایی پرداخت شهریه این دانشگاه را ندارند در نظر گرفته است. این کمک هزینه فقط به دانشجویان این دانشگاه بعد از گذراندن حداقل یک ترم تحصیلی، و بر اساس معدل آنها تعلق می‌گیرد.

یکی از انواع کمک هزینه تحصیلی در این دانشگاه بورسیه ها هستند که به دانشجویان در تمام مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تعلق می‌گیرد. بر اساس سوابق تحصیلی و رزومه دانشجویان این بورسیه می‌تواند تا ۷۰ درصد شهریه دانشگاه را پوشش بدهد.

دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نشده‌اند می‌توانند برای دریافت وام های دانشجویی اقدام کنند.

خوابگاه های دانشگاه آتاباسکا

بیشتر خدمات و دروس دانشگاه آتاباسکا به صورت آنلاین و از راه دور به دانشجویان ارائه می‌شود به همین دلیل در محوطه این دانشگاه خوابگاه تعبیه نشده است اما امکان اجاره مسکن دانشجویی در اطراف دانشگاه به صورت خصوصی وجود دارد. اما شما برای تحصیل در این دانشگاه احتیاجی به اجاره خوابگاه ندارید چون بیشتر آموزش در این موسسه به صورت آنلاین انجام می‌شود

هزینه های زندگی در دانشگاه و شهر آتاباسکا

شهریه دانشگاه آتاباسکا سالیانه و به طور میانگین برای دانشجویان بین المللی در حدود ۹ هزار دلار است. این شهریه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی می‌تواند تا حدودی کمتر و یا بیشتر باشد.

هزینه زندگی در استان آلبرتا و شهر آتاباسکا برای یک نفر دانشجو در حدود ۱۵۰۰ دلار کاناداست که این مبلغ می‌تواند هزینه مسکن، خوراک، رفت و آمد و اینترنت را پوشش دهد

دپارتمان ها و رشته‌های دانشگاه استکهلم

مقطع لیسانس

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

ویزا موندیال