England Flag Canada Flag

دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

درباره ی دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

دانشگاه اینسوبریا ایتالیا (Università degli Studi dell’Insubria) در شهر بزرگ وارزه لمباردیا ایتالیا واقع شده است و پردیسی از آن نیز در شهر کومو قرار گرفته است. اینسوبریا دانشگاهی عمومی است که در سال 1998 میلادی تاسیس شده است. دانشگاه اینسوبریا سومین دانشگاه برتر لمباردیا بعد از دانشگاه های میلان پلی تکنیک و پاویا می باشد که دوره ها و برنامه های تحصیلی متفاوتی اکثرا در مقطع کارشناسی ارائه می دهد. دانشگاه اینسوبریا، دانشگاهی کوچک اما بسیار پویا می باشد که چندین کارگاه آموزشی در زمینه های کامپیوتر، بیولوژیک، شیمی، فیزیک و زبان ارائه می دهد. امروزه حدود 10000 دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه های ایتالیا را دارید می توانید با مشاورین موسسه ویزا موندیال تماس بگیرید تا در این خصوص شما را یاری کنند. همچنین در خصوص اقدام برای بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا مشاورین ویزا موندیال در کنار شما خواهند بود. سایت ویزا موندیال در اطلاعات مربوط به تحصیل در ایتالیا، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، بورسیه تحصیلی ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های ایتالیا جامع ترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار میدهد.

رنکینگ دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

 • رتبه ی 832 جهان در سیستم رتبه بندی مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهان CWUR 2019
 • رتبه ی 40 ام در بین دانشگاه های ایتالیا
 • رتبه 2380 ام جهان بر اساس سیستم رتبه بندی Uni-Rank

دانشکده های دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده بازرگانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده زبان و مطالعات فرهنگی
 • دانشکده پزشکی و بهداشت
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علم و تکنولوژی

شرایط تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

 • مدرک دیپلم یا مدرک معادل اخذ شده پس از گذراندن 12 سال تحصیلی
 • گواهی زبان ایتالیایی در سطح عمومی

* تمامی مدارک فوق می بایست مطابق با سیستم آموزشی ایتالیا و مورد تائید سفارت این کشور باشند. هم چنین ، پذیرش در برخی از رشته های این دانشگاه از طریق آزمون ورودی امکان پذیر می باشد.

شرایط زبان ایتالیایی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

برای اخذ پذیرش از دانشگاه اینسوبریا نیاز به مدارک مورد نیاز زبان ایتالیایی می باشد. دانشجویانی که مدرک تحصیلی از کشورهای خارجی دارند باید برای پذیرش در این دانشگاه مدارک زبان ایتالیایی زیر را ارائه نمایند:

 • مهارت زبان ایتالیایی حداقل سطح B2

* این دانشگاه یک دوره زبان ایتالیایی رایگان در سطح  ‌‌‌Beginner به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. دانشجویانی که واجد شرایط قبولی در آزمون ها نیستند میتوانند در این کلاس ها شرکت کنند.

ددلاین اپلای در دانشگاه اینسوبریا ایتالیا  

 • آخرین مهلت اپلای در ترم زمستان دانشگاه اینسوبریا : 15 ژوئن 2017
 • آخرین مهلت اپلای در ترم تابستان دانشگاه اینسوبریا : 15نوامبر 2017

هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

شهریه دانشگاه اینسوبریا از دو قسمت شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده است. شهریه ثابت این دانشگاه برای تمامی دانشجویان یکسان و مبلغ 655 یورو می باشد ولی شهریه متغیر با توجه به رشته تحصیلی دانشجو و وضعیت اقتصادی خانواده او متفاوت خواهد بود.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

این دانشگاه دو بورس تحصیلی خاص برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی به منظور کمک به دانشجویان با استعداد بالا و دانشجویانی که نیاز مالی دارند در نظر گرفته است. هر یک از کمک هزینه ها به ارزش 4905 یورو در ماه می باشد که بین دانشجویان مستحق تقسیم می گردد. دانشجویانی که این بورس را دریافت می کنند از پرداخت شهریه معاف می باشند. آخرین مهلت در خواست بورس 24 آوریل می باشد.

وضعیت مسکن و خوابگاه های دانشگاه اینسوبریا ایتالیا

*خوابگاه های دانشجویی در وارزه  :

 • اقامتگاه Carlo Cattaneo : (نرخ اجاره بهای ماهیانه 300 یورو)

دانشگاه اینسوبریا 15 تالار مسکونی برای اقامت دانشجویان دارد. همه ی تالارها مدرن بوده و در نزدیکی پردیس دانشگاه واقع شده اند. این اقامتگاه ها شامل اتاق های یک نفره با حمام خصوصی و یا اتاق های چند نفره با حمام مشترک می باشد. آشپزخانه بین چهار اتاق مشترک است. اتاق ها به صورت کاملا مبله می باشند. خطوط اتوبوس و ایستگاه راه آهن در نزدیکی این اقامتگاه قرار گرفته است. مهلت درخواست خوابگاه تا 31 اوت می باشد.

* 5 تالار این اقامتگاه به صورت رایگان در اختیار دانشجویان شایسته و یا دانشجویانی که نیاز مالی دارند قرار خواهد گرفت. انتخاب دانشجویان مورد نظر توسط یک کمیسیون ویژه ارزیابی صورت خواهد گرفت.

 • اقامتگاه LEM : (نرخ اجاره بها ماهیانه 440-240 یورو)

اقامتگاه LEM  سوئیت ها و آپارتمان های دو خوابه در اندازه های مختلف به دانشجویان و مهمانان دانشگاه اینسوبریا ارائه می دهد. تمامی اتاق ها مبله ، مجهز به امکانات رفاهی و بسیار تمیز می باشند. هزینه آب و برق و گاز نیز جداگانه محاسبه می گردد.

*خوابگاه های دانشجویی در کومو :

اقامتگاه Terzo Millennio: (نرخ اجاره بها ماهیانه 590-120 یورو)

این اقامتگاه یک ساختمان زیبا و مدرن است که شامل 50 سوئیت و 50 آپارتمان دو اتاقه می باشد. تمامی اتاق ها کاملا مبله بوده و فاصله این اقامتگاه تنها چند دقیقه پیاده روی تا دانشگاه است. سوئیت ها بزرگ و راحت ، دارای آشپزخانه کاملا مجهز،  اتاق خواب، بالکن و حمام خصوصی هستند. آپارتمان های دو اتاقه از دو اتاق مجزا تشکیل شده اند، که هر کدام شامل اتاق خواب، سالن مطالعه ، آشپزخانه و حمام مشترک می باشند.

 • اقامتگاه خصوصی : (نرخ اجاره بها ماهیانه  600-500 یورو)

اگر قصد تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا را دارید، فرم ارزیابی را در سایت ویزا موندیال تکمیل فرمائید.