England Flag
Search
Search
Close this search box.

دانشگاه نیوکاسل استرالیا

دانشگاه نیوکاسل استرالیا

درباره ی دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

دانشگاه نیوکاسل (University of Newcastle) استرالیا یک دانشگاه دولتی در استرالیا است که در سال 1965 تاسیس شد. پردیس اصلی این دانشگاه در کالاهان، حومه ی شهر نیوکاسل در ایالت نیوسوث ولز قرار دارد. این مرکز علمی علاوه بر کالاهان دارای پردیس های دیگری در اوریمباه (سواحل مرکزی)، بندر مک کواری، سنگاپور و مناطق تجاری و مرکزی شهرهای نیوکاسل و سیدنی نیز می باشد. دانشگاه نیوکاسل یکی از 10 دانشگاه تحقیقاتی برتر استرالیا و از اعضای دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا محسوب می شود. تقریبا 40,000 دانشجو دارد که بیش از 7000 نفر آنها از 100 کشور خارج از استرالیا آمده اند. این مرکز علمی دارای 12 موسسه ی تحقیقاتی نیز می باشد.

 

اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا را دارید می توانید با مشاورین موسسه ویزا موندیال تماس بگیرید تا در این خصوص شما را یاری کنند. همچنین در خصوص اقدام برای بورسیه تحصیلی کشور استرالیا مشاورین ویزا موندیال در کنار شما خواهند بود. سایت ویزا موندیال در اطلاعات مربوط به تحصیل در استرالیا، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، بورسیه تحصیلی استرالیا و تحصیل در دانشگاه های استرالیا جامع ترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار میدهد. تمامی پروسه مربوط به شرایط تحصیل در کشور استرالیا توسط مشاور رسمی مهاجرت به استرالیا و عضو انجمن MARAA انجام میپذیرد.

 

رنکینگ دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

 • رتبه ی 245 ام جهان در رده بندی QS دانشگاه های جهان
 • میان 3٪ دانشگاه های برتر جهان
 • جزو 250 دانشگاه برتر جهان
 • رتبه ی 250-201 ام رتبه بندی آموزش عالی تایمز 2017
 • رتبه ی 13 ام برتری های تحقیقاتی استرالیا (ERA)
 • رتبه ی 400-301 در رده بندی شانگهای ARWU
 • رتبه ی 32 ام جهان در رشته های علوم انرژی و مهندسی
 • جزو 100 دانشگاه برتر جهان در رشته های مهندسی عمران
 • جزو 200 دانشگاه برتر در رشته ی مهندسی برق و الکترونیک
 • رتبه ی 5 ستاره در راهنمای دانشگاه های خوب جهان
 • 145 امین دانشگاه بین المللی جهان
 • جزو 50 دانشگاه برتر در رشته های معماری و محیط زیست، جزو 100 دانشگاه برتر در رشته های پرستاری، مهندسی عمران و ساختمان و جغرافیا و جزو 150 دانشگاه برتر در رشته ی آموزش، جامعه شناسی، مطالعات محیط زیست و پزشکی در رتبه بندی موضوعی QS

 

دانشکده های دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

 • دانشکده تجارت و حقوق
 • دانشکده آموزش و هنر
 • دانشکده مهندسی و محیط زیست
 • دانشکده بهداشت و پزشکی
 • دانشکده علوم

 

شرایط پذیرش دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

 • نیازمندی های تحصیلی دانشگاه نیوکاسل استرالیا
 • نیازمندی های زبان دانشگاه نیوکاسل استرالیا

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

مقطع کارشناسی:

– پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه  نیوکاسل استرالیا معمولا نیازمند اتمام موفقیت آمیز دوره ی متوسطه و داشتن یک گواهینامه ی دبیرستان همانند گواهینامه ی HSC می باشد.

– تحصیلات بالاتر همانند دیپلم و یا تحصیلات دانشگاه نیز برای پذیرش ارزیابی می شوند.

– برخی از دوره ها نیازمندی های بیشتری همانند مصاحبه و یا نمونه کار دارند.

* دانشجویانی که یک دوره ی تحصیلات دانشگاهی را در موسسه ی دیگری گذارنده اند، ممکن است واجد شرایط کسب تایید سوابق تحصیلی گذشته باشند.

 

نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

دوره هاآیلتستافل مبتنی بر دفترچهتافل مبتنی بر اینترنت
نمرات استاندارد کل دوره های کارشناسی (به جز رشته های فناوری اطلاعات، کار اجتماعی، پاتولوژی گفتار، آموزش، علوم تشعشعات پزشکی، پزشکی، مامایی، پرستاری، علوم تغذیه و رژیم غذایی، تراپی شغلی، تراپی بهداشت دهان و داروسازی، فیزیوتراپی، رواشناسی و ارتباطات)

نمره ی کل: 6.0

هیچ یک از بخش ها کمتر از 6.0 نباشد.

نمره ی کل: 500

TWE: 4.5

 

 

نمره ی کل: 78-60

نوشتار: 18-13

شنیدار: 19-12

گفتار: 19-18

خواندنن 23-21

نمرات استاندارد کل دوره های کارشناسی ارشد (به جز رشته های فناروی اطلاعات، آموزش ابتدایی و راهنمایی، داروسازی، روانشناسی بالینی)

نمره ی کل: 6.5

هیچ یک از بخش ها کمتر از 6.0 نباشد.

نمره ی کل: 550

TWE: 4.5

 

نمره ی کل: 93-79

نوشتار: 23-19

شنیدار: 23-20

گفتار: 22-20

خواندنن 26-24

نمرات استاندارد دوره های تحقیقاتی (به جز دوره های تحقیقاتی دانشکده بهداشت و پزشکی که نیازمند نمره کل آیلتس بالاتر از 7.0 هستند.)

نمره ی کل: 6.0

هیچ یک از بخش ها کمتر از 6.0 نباشد.

نمره ی کل: 550

TWE: 4.5

 

نمره ی کل: 93-79

نمره ی کل: 93-79

نوشتار: 23-19

شنیدار: 23-20

گفتار: 22-20

خواندنن 26-24

* موارد ذکر شده داخل پرانتز نیازمند نمرات زبان بالاتری هستند.

* آزمون های زبان باید در دو سال گذشته اخذ شده باشند.

ددلاین اپلای در دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

آخرین مهلت اپلای در مقطع کارشناسی: 2 دسامبر 2016

به غیر از این تاریخ اپلای هایی در ماه آپریل و می هر سال نیز صورت می گیرد.

-کارشناسی ارشد

سه ماهه ی اول: 16 ام ژانویه 2017

سه ماهه ی دوم: 10 جولای 2017

سه ماهه ی سوم: 21 آگوست 2017

هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

میانگین شهریه ی سالیانه ی دوره های کارشناسی دانشگاه بین 25,365,00 تا 60,680,00 دلار استرالیا، میانگین شهریه ی سالیانه ی دوره های کارشناسی ارشد آموزش محور دانشگاه بین 27,720,00 تا 42,185,00  استرالیا، میانگین شهریه ی سالیانه ی دوره های تحقیقاتی دانشگاه بین 25,960,00 تا 60,000,00 دلار استرالیا است.

 

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

 • بورسیه ی شهریه های بین المللی رشته ی صنایع خلاقانه در مقطع ارشد (MCI): این بورسیه هزینه های شهریه را پوشش می دهد. مختص دانشجویان ورودی مقطع ارشد می باشد.
 • بورسیه های بین المللی مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی دانشگاه نیوکاسل (UNIPRS): مختص دانشجویان ورودی به مقاطع تحقیقاتی است و کل هزینه ی شهریه را پوشش می دهد.
 • بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی دانشگاه نیوکاسل (UNRS External): مختص دانشجویان ورودی به مقاطع تحقیقاتی است و یک هزینه ی زندگی را نیز در بر می گیرد.

بورسیه های دانشجویان بین المللی دانشکده ی مهندسی و محیط زیست:

 • بورسیه های بین المللی یادبود Golden Jubilee: مبلغ این بورسیه 90,000 دلار تقریبا معادل با اغماض 100٪ است و مختص دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشکده می باشد. نیازمند درخواست مجزایی است.
 • بورسیه های بین المللی مقطع کارشناسی: مبلغ این بورسیه سالیانه 5,000 دلار به مدت 4 سال می باشد. نیاز به درخواست مجزایی وجود ندارد.
 • بورسیه های بین المللی مقطع کارشناسی ارشد: مبلغ این بورسیه سالیانه 5,000 دلار به مدت 2 سال می باشد. مختص تمام دانشجویان ارشد این دانشکده به جز رشته ی مهندسی حرفه ای است. نیازمند درخواست مجزایی است.
 • بورسیه های ارشد مهندسی حرفه ای: مبلغ این بورسیه سالیانه 5,000 دلار به مدت 2 سال می باشد. مختص دانشجویان ارشد رشته ی مهندسی حرفه ای است. نیاز به درخواست مجزایی ندارد.

 

وضعیت مسکن و خوابگاه های دانشگاه نیوکاسل استرالیا (UON)

* خوابگاه های داخل پردیس

 • Barahineban: (نرخ اجاره ی هفتگی: 157 تا 25 دلار)

این خوابگاه، کوچکترین اقامتگاه  پردیس کالاهان محسوب می شود. از 96 آپارتمان سوئیتی بدون امکانات سرور غذا با اتاق های یک نفره،‌دو نفره با دوستان و یا دونفره برای زوج ها تشکیل شده است. دانشجویان این خوابگاه می توانند پکیج وعده های غذایی را خریداری کنند.

 • Blue Gum House: (نرخ اجاره ی هفتگی: 180 تا 187.50 دلار)

این خوابگاه در ساحل مرکزی در پردیس اوریمباه واقع است. کوچکترین اقامتگاه این پردیس محسوب می شود و مناسب دانشجویان علاقمند به سبک زندگی مستقل است. این خوابگاه از 26 اتاق بدون سرو غذا تشکیل شده است. Blue Gum House چهار بخش دارد که به واحدهای شش و 7 خوابه تقسیم می شود.

 • Edwards Hall: (نرخ اجاره ی هفتگی: 180 تا 337.50 دلار)

این خوابگاه  قدیمی ترین اقامتگاه دانشگاه نیوکاسل است. ظرفیت خوابگاه 383 نفر می باشد که 298 نفر از آنها در خوابگاه های تالاری شکل و 85 نفر از آنها در واحدهای مجزا زندگی می کنند. ساکنان تالار اصلی (اتاق های استاندارد با سرو غذا) و ساکنان بدون امکانات سرو غذا، دارای اتاق های شخصی با تسهیلات مشترک هستند. ساکنان Cutler North (خوابگاهی با سرو غذا) نیز دارای اتاق های شخصی هستند.

 • Evatt House: (نرخ اجاره ی هفتگی: 180 تا 228.75 دلار)

در اصل با نام کالج country kid شناخته می شود و اقامتگاه 211 دانشجو می باشد. این خوابگاه برای کسانی که تمایل به زندگی به سبک مستقل را دارند، مناسب می باشد. خوابگاه امکانات سرو غذا ندارد. این اقامتگاه به واحدهای 5، 6 و 10 خوابه تقسیم می شوند. دانشجویان این خوابگاه می تواننند پکیج وعده های غذایی را خریداری کنند.

 • New Residences(نرخ اجاره ی هفتگی: 217.50 تا 333.50 دلار)

ظرفیت این اقامتگاه 778 نفر است و از ساختمان های مسکونی چهار طبقه تشکیل شده است. این اقامتگاه در پردیس کالاهان واقع است. گزینه های اقامتی این خوابگاه سوئیت های انفرادی، آپارتمان های 1 خوابه، 2 خوابه، 5 یا 6 خوابه می باشند.

 • International House: (نرخ اجاره ی هفتگی: 236.25 تا 273.75 دلار)

ظرفیت این خوابگاه 221 نفر می باشد. این خوابگاه مناسب افرادی است که به دنبال سبک زندگی مستقل می باشند. در این خوابگاه امکانات سرو غذا وجود ندارد. این خوابگاه به واحدهای 5، 6 و 10 خوابه تقسیم می شوند. ساکنان این خوابگاه از 5 وعده ی غذایی در هفته برخوردار هستند.

* خوابگاه های خارج از پردیس

* اقامتگاه های خانگی

 

اگر قصد اخذ پذیرش از دانشگاه نیوکاسل استرالیا را دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا نیاز به کمک دارید؟

شرکت مهاجرتی ویزا موندیال یک شرکت حقوقی پیشرو در زمینه مهاجرت به کاناداست که ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد. ویزا موندیال با پشتوانه تیمی بیش از ۲۰۰ نیروی متعهد به شما برای مهاجرت آسان به کانادا کمک می‌کند. از زمان تاسیس ویزا موندیال تا کنون بیش از ۱۰‌هزار پرونده مهاجرتی با موفقیت به اتمام رسیده‌اند. این موضوع ویزا موندیال را به یکی از قابل‌‌اعتماد‌ترین موسسات مهاجرتی کشور تبدیل کرده است.

تیم ویزا موندیال