ویزا موندیال

۱۰ دانشگاه برتر اروپا برای پزشکی

خیلی از بچه ها، حتی قبل از دبیرستان، هدف خود را تحصیل در رشته ی پزشکی نام می برند. دکترهای آینده عاشق این هستند که به دیگران کمک کنند، و قبل از اینکه وارد دانشکده ی پزشکی شوند در رشته های مرتبط با پزشکی تحصیل می کنند.

۱۰ دلیل برای تحصیل در رشته پزشکی

با توجه به اینکه پزشکی یک دانش جهانی و انعطاف پذیر است، می توان آن را در هر نقطه از جهان دنبال کرد و بنابراین گزینه های متنوعی پیش روی شماست. به همین خاطر است که تصمیم به تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج ممکن است آسان باشد اما مانند هر انتخاب دیگری که ممکن است زندگی شما را دستخوش تغییر و تحول کند، می بایست با برنامه ریزی در مورد آن اقدام نمود.

اگر تحقیقات خود را به دانشکده های پزشکی اروپا محدود کنید گزینه های فروانی خواهید داشت که شامل سبک های متنوع تدریس، فرهنگ های مختلف و گاهی امتحانات ورودی هستند. حالا باید به گزینه ی خودتان کمی دقیق تر نگاه کنید و بهترین کشور مقصد را انتخاب کنید. برای اینکه این فرایند برایتان کمی آسان تر شود، ما یک رتبه بندی از دانشکده های پزشکی اروپا جمع آوری کرده ایم؛ این فهرست از وبسایت ها برتر فعال در زمینه ی آموزش عالی جمع آوری شده است.

چرا به جای آمریکا در اروپا تحصیل کنید؟

همه می دانیم که هر کشور و قاره ای سبک تدریس خود را دارد و بین اروپا و آمریکا هم مسلما تفاوت هایی از این لحاظ وجود دارد. ما در زیر برخی از تفاوت های بین آمریکا و اروپا را از حیث مطالعات پزشکی بر می شمریم:

 • در اروپا، تحصیل پزشکی معمولا جمعا شش سال به طور می انجامد؛ در حالیکه در آمریکا این مدت چهار سال است
 • در اروپا، علاوه بر آموزش، شما مجموعا پس از 6.5 تا 7 سال می توانید فعالیت پزشکی خود را آغاز کنید در حالیکه در آمریکا پس از گذشته 10 سال شما آموزش دیده محسوب می شوید.
 • شهریه های پزشکی در اروپا معمولا ارزان تر از آمریکاست. این شهریه ها حدود 60000 تا 150000 دلار است. در حالیکه در آمریکا این مبلغ بین 140000 تا 240000 است.
 • در بین شرایط ورود به دانشکده های اروپا معمولا امتحانی نظیر MCTA، که بین 1 تا 2 سال باید خودتان را برای آن آماده کنید وجود ندارد.

بهترین دانشکده های اروپا به نقل از تحصیلات عالی تایمز 2018 (Times Higher Education 2018)

 1. LMU (دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان) واقع در مونیخ آلمان قرنهاست که به فعالیت می پردازد و یکی از معتبرترین دانشگاه های آلمان در سطح جهان است. خدمات تحقیقاتی، از مشاوره ی شخص ثالث گرفته تا تامین مالی برای جوانب اداری و حقوقی پروژه ها از محققان طی تمام مراحل تحقیق پشتیبانی می کند. این دانشگاه دارای رتبه ی 34 در سطح جهان است.
 2. دانشگاه صنعتی مونیخ، آلمان (دارای رتبه ی 41 در سطح جهان). این دانشگاه یکی از جوان ترین دانشکده ها های پزشکی آلمان است و با بیش از 20 بیمارستان و کلینیک دارای همکاری است. در داخل دانشگاه هیئت علمی پزشکی تاسیسات گسترده ی مدرن دارد که شامل 24 کلینیک و 18 انستیتو است که به دانشجویان کمک می کند تا بر تحقیق و کسب تجربه های عملی ارزشمند تمرکز کنند.
 3. دانشگاه کاتولیک لون، بلژیک (دارای رتبه ی 47 در سطح جهان). هیئت علمی این دانشگاه در پروژه ها و شبکه های بین المللی فعالیت دارند و ببخشی از گروه علوم بیوپزشکی هستند. این دانشکده که با یک بیمارستان هم همکاری می کند معمولا گروه یکنواختی از دانشجویان بین المللی دارد. تحقیقات در این دانشگاه در کانون توجه متخصصان قرار دارد و مطالعات فراوانی هم در این دانشگاه در زمینه ی علوم، فناوری و سلامت انجام می گیرد.
 4. دانشگاه آمستردام، هلند (دارای رتبه ی 59 در سطح جهان). این دانشگاه دارای دو انستیتوی آموزشی است که به مطالعه ی پزشکی و انفورماتیک پزشکی می پردازند و نیز دارای یک انستیتوی تحقیقاتی است که پروژه هایی را در زمینه ی اختلالات قلبی-عروقی، اپیدمولوژی و سلامت عمومی، بیماری های عفونی و ایمنی شناسی، اختلالات متابولیک، غدد شناسی و غیره انجام می دهد.
 5. دانشگاه هومبولت برلین، آلمان (دارای رتبه ی 62 در سطح جهان). دانشگاه هومبولت برلین واقع در کشور آلمان دارای یک بیمارستان است که یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی محسوب می شود. در دانشگاه هومبولت دانشجویان این فرصت را دارند تا در کنسول های دانشجویی شرکت کنند و ایده ها و نظریات مرتبط با تدریس، آموزش و تحقیق در رشته ی پزشکی ارائه کنند. دانشجویان و کارکنان این دانشگاه که از 80 کشور جهان گرد هم آمده اند دارای نگاهی بین المللی هستند و بیماران زیادی در سراسر جهان نیز دوست دارند در بیمارستان این دانشگاه مداوا شوند.
 6. دانشگاه لیدن، هلند (دارای رتبه ی 67 در سطح جهان) شما می توانید در مرکز پزشکی این دانشگاه تحصیلات پزشکی خود را دنبال کنید و به یک پزشک خوب تبدیل شوید. با اینکه این دانشگاه سالانه تعداد محدودی دانشجوی بین المللی پذیرش می کند اما در خود هلند دارای اعتبار بسیار بالایی است.
 7. دانشگاه اوترخت، هلند (دارای رتبه ی 68 در سطح جهان). این دانشگاه چند تخصص در زمینه های مختلف پزشکی ارائه می کند که از آن جمله می توان به علوم بیوپزشکی، علوم سلامت کلینیکی اشاره کرد. هیئت علمی پزشکی این دانشگاه در زمینه ی نوآوری در خدمات درمانی به ویژه های حوزه هایی نظیر سلامت گردش خون، درمان سرطان ، سلول های بنیادی و سلامت کدکان فعالیت دارد. دانشگاه اوترخت با مرکز پزشکی دانشگاه اوترخت که به دو بیمارستان یکی برای بزرگسالان و یکی برای کودکان تقسیم شده از نزدیک همکاری دارد.
 8. دانشگاه اراسموس نوتردام، هلند (دارای رتبه ی 72 در سطح جهان). این دانشگاه به خاطر انجام تحقیقات در زمینه ی سلامت اعتباری بین المللی دارد. مرکز پزشکی این دانشگاه بزرگترین مرکز در اروپا در نوع خود است و بر علوم بیوپزشکی، سلامت و به ویژه بیوانفورماتیک و ژنومیک تمرکز دارد.
 9. دانشگاه فنی آخن، آلمان (دارای رتبه ی 79 در سطح جهان). هیئت علمی رشته ی پزشکی داین دانشگاه حدود 50 موسسه، کلینیک و مرکز را پوشش می دهد. مدارک اعطایی هم غالبا سه زمینه ی تحقیقاتی متمرکز هستند: پزشکی و فناوری؛ علوم زیستی کلینیکی و التهاب و پیامدهایش. سالانه حدود 2000 دانشجو از سراسر جهان تصمیم به تحصیل در رشته ی پزشکی در این دانشگاه می گیرند و می توانند از تاسیسات مدرن و به روز آن استفاده نمایند.
 10. دانشگاه گرونینگن، هلند (دارای رتبه ی 83 در سطح جهان). هیئت علمی رشته ی پزشکی این دانشگاه قدیمی ترین هیئت علمی پزشکی در هلند است و با بیمارستان دانشگاه گرونینگن همکاری نزدیک دارد. علاوه بر این مرکز پزشکی دانشگاه هم در 2005 تاسیس شده و در حال حاضر یکی از بزرگترین بیمارستان ها در هلند است. مرکز پزشکی کارهای تحقیقاتی فراوانی انجام داده و بیشتر بر سلامت فرایند پیری به ویژه در خدمات کلینیکی و آموزش متمرکز بوده است.

سایر دانشکده های پزشکی برتر سال 2017-2018 در اروپا

دانشگاه ادینبورو، اسکاتلند

فرهنگ کارآفرینی و بینارشته ای این دانشگاه دانشجویان را از 150 کشور جذب می کند.محیط تدریس و یادگیری جذاب و دسترسی به تاسیسات از دیگر نقاط قوت این دانشگاه هستند. مدارک اعطایی برای فارغ التحصیلان پزشکی بر پزشکی عملی و تحقیقات کلینیکی متمرکز هستند.

دانشگاه کوپنهاگ ، دانمارک

در دانشگاه کوپنهاگ مدارک اعطایی پزشکی در سطح لیسانس و فوق لیسانس عمدتا تحقیق-محور هستند و دوره ها در شرایط واقعی کلینیکی برگذار می شوند. این دانشگاه دارای تاسیسات فوق العاده است و بزرگترین آزمایشگاه برای تحقیق بر روی حیوانات در اروپای شمالی را دارد.

دانشگاه کپنهاگ پیوسته همکاری های خود را وسعت می بخشد و شرکای بین المللی را پوشش می دهد و به دانشجویان این امکان را می دهد تا کار کلینیکی و تحقیقات را در مکان های مختلف تجربه کنند.

دانشگاه بارسلونا، اسپانیا

دوره های لیسانس و فوق لیسانس این دانشگاه بر برقراری تعادل بین دانش و تحقیق مبتنی است. دپارتمان پزشکی دانشگاه بارسلونا شامل موسسه ی تحقیق و نوآوری است که فعالیت دانشجویان پزشکی را با همکاری بیمارستان دانشگاه ترویج می کند.

دانشگاه هلسینکی، فنلاند

این دانشگاه با داشتن 40000 دانشجو و محقق بین المللی، در پی آن است تا راه حلی را برای چالش های جهانی ارائه کند و راه های جدیدی را برای اندیشیدن به رفاه حال بشر خلق نماید. دانشگاه هلسینکی طیف وسیعی از دوره های فوق لیسانس را تماما به زبان انگلیسی ارائه می کند که رشته های مرتبط با سلامت هم جزو آن دوره ها محسوب می شود.

دانشگاه های اروپایی در بین سازمان های تحصیلات عالی و تحقیقات برتر جهان قرار دارند و به تربیت پزشکان آینده می پردازند. این دانشگاه ها که برنامه های تحقیقاتی مدرن و به روز، سبک های تدریس و برنامه های درسی نوآورانه برای دانشجویانی که دوست دارند پزشکان آینده ی جوامع بشری شوند مقصدی ایده آل هستند.

بورسیه های تحصیلی اروپا

۱۰ دانشگاه برتر اروپا برای استخدام فارغ التحصیلان

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram