ویزا موندیال

انتاریو

داوطلبین سیستم اکسپرس اینتری از برنامه ی استان انتاریو بهره مند می شوند.

هفته ی آخر بازگشایی برنامه ی اولویت سرمایه انسانی انتاریو برای داوطلبین خاصی از بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری این امکان را فراهم کرد تا از یکی از محبوبترین برنامه های انتخاب استانی (PNP) کانادا بهره مند شوند. اگرچه انتاریو فقط بعد از چند روز، دریافت درخواست های این برنامه را متوقف کرد، اما خبر خوب این است که  ممکن است قبل از پایان سال داوطلبین بیشتری از طریق این برنامه دعوت شوند. به علاوه، این استان تایید کرده است اگر درخواستی بعد از پر شدن سهمیه ی سالیانه ی برنامه ی انتخاب استانی انتاریو (OINP) مورد تایید قرار گیرد، در آن صورت گواهی انتخاب استانی وقتی صادر خواهد شد که سهمیه ی جدید به استان تخصیص داده شده باشد.

اکسپرس اینتری و طرح های انتخاب استانی (PNP ها)

برنامه ی اولویت سرمایه انسانی بخشی از برنامه ی OINP است و باعث می شود که داوطلبین واجد شرایط در بانک اطلاعاتی که معیارهای خاصی را دارند، از جمله داشتن حداقل امتیاز CRS معادل با 400 ، شناسایی شوند. داوطلبین شناسایی شده از طریق برنامه ی اولویت سرمایه انسانی یک اظهارنامه علاقمندی (NOI) از استان انتاریو دریافت می کنند و از آنها دعوت می شود تا برای دریافت گواهی انتخاب استانی درخواست دهند. متقاضیان موفق علاوه بر امتیاز CRS اکسپرس اینتری، 600 امتیاز دیگر دریافت می کنند و به دنبال در دراو بعدی از بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری، دعوت نامه ی ITA را نیز دریافت می نمایند.

برنامه ی اولویت سرمایه انسانی طی رویدادهای خاصی از سال 2017 بازگشایی شده است. در واقع، در رویداد خاصی در ژوئن گذشته، انتاریو تصمیمات استراتژیکی برای کاهش نیازمندی ها و شرایط متقاضایان بالقوه ای که حداقل 400 امتیاز CRS را دریافت کرده بودند، اتخاذ کرد. دلیل این امر تقاضای استان برای استخدام داوطلبین دارای سابقه ی کار در مشاغل فناوری اطلاعات و ارتباطات بود. حرکتی که ممکن است در آینده برای همان مشاغل یا لیست دیگری از مشاغل نیز تکرار شود.

یکی از منابع خبری OINP اطلاع داده است که بعد از شروع مجدد برنامه ی سرمایه انسانی انتاریو در هفته ی گذشته،  سهمیه ی سالیانه ی این برنامه هنوز پر نشده است و ممکن است NOI های بیشتر قبل از آخر سال صادر شود. این قطعا خبر خوبی برای داوطلبین واجد شرایط اکسپرس اینتری که آرزوی اسکان در انتاریو را که محبوبترین استان کانادا است و بزرگترین شهرکشور یعنی تورنتو و همچنین اتاوا پایتخت ملی کشور را در خود جای داده است، می باشد. این استان انتخاب بیش از 39% مهاجران اخیر کانادا بوده است و بسیاری از آنها در بخش های قدرتمند ساخت و تولید، مالی، علم و فناوری این استان جذب شده اند.

برنامه ی اولویت سرمایه ی انسانی یکی از سه برنامه ی استانی پیشرفته ی انتاریو است یعنی این برنامه همراستا با سیستم اکسپرس اینتری کانادا می باشد. این استان همچنین دارای برنامه ی نیروی کار ماهر فرانسوی زبان و یک برنامه ی نیروی متخصص که اخیرا راه اندازی شده است، می باشد. هر دوی این برنامه ها جزو برنامه های پیشرفته ی انتخاب استانی هستند. اکثر استان ها و مناطق کانادا حداقل یک برنامه ی استانی پیشرفته دارند که به آنها کمک می کند تا نیازهای بازار کار استان را برآورده نمایند. این برنامه ها اغلب یک مسیر سریع برای اخذ اقامت دائم کانادا می باشند. قرار است برنامه ی استانی پیشرفته ای برای آلبرتا که چهارمین استان محبوب کانادا و بزرگترین تولیدکننده ی نفت وگاز آنجاست، در ماه ژآنویه سال 2018 راه اندازی شود.

برنامه های پیشرفته ی انتخاب استانی نقش بسیار مهمی در سیستم مهاجرت اقتصادی کانادا ایفا می کنند. بر طبق اظهارات سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، سهم داوطلبین اکسپرس اینتری که از طریق یکی از برنامه های انتخاب استانی پیشرفته گواهی دریافت کرده اند به 26% کل داوطلبین دعوت شده در سال 2016 رسیده است. این آمار یک افزایش 13% از سال 2015 را نشان می دهد. تقریبا نیمی از کل داوطلبینی که در سال 2016 یک انتخاب استانی را به پروفایل خود آپلود کرده اند در سه ماه آخر سال این کار را انجام داده اند.

انتاریو تنها استانی نیست که در هفته های اخیر درخواست های جدیدی را از طریق اکسپرس اینتری پذیرفته است. استان های ساسکاچوان (طرح استانی ساسکاچوان) و نوا اسکوشیا (اکسپرس ایننتری استان نوا اسکوشیا) نیز برنامه های مشهور خود که هماهنگ با اکسپرس اینتری است را آغاز کرده اند. هر دوی این استان ها، برنامه های اکسپرس اینتری را که پذیرش درخواست ها بر حسب زمان ورود است، ارائه می نمایند و در آن داوطلبینی که در یکی از مشاغل مورد تقاضا دارای سابقه ی کار هستند، می توانند بدون نیاز به یک پیشنهاد کار اپلای نمایند. طی سال 2017، استان بریتیش کلمبیا نیز تحت سیستم امتیاز دهی منحصر به فرد خود از طریق دعوت داوطلبینی که برای اخذ گواهی پیشرفته انتخاب استانی در سیستم منحصر به فرد بریتیش کلمبیا (طرح استانی بریتیش کلمبیا) ثبت نام کرده بوند، با اکسپرس اینتری مشارکت داشته است. استان های دیگر از جمله استان های آتلانتیک نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد و نیوفندلند (مهاجرت به کانادا از طریق استان های آتلانتیک) نیز در کل سال به تلاش خود برای ادغام اکسپرس اینتری و برنامه های انتخاب استانی خود ادامه دادند.

پیش بینی می شود تا سال 2018، استانها به منظور برآورده کردن استراتژی مهاجرت چندساله  که در تاریخ 1 نوامبر اعلان شد، پذیرای تازه واردین باشند. در حالیکه حد نصاب هدف برنامه های PNP سال 2017، 51,0000 نفر است، هدف تعیین شده برای سال 2018، 55,000 نفر است که تا سال 2019 و 2020  به ترتیب به 61,000 و 67,800 نفر- یک افزایش 33 درصدی بین سال های 2017 و 2020- خواهد رسید.

تحصیل در استان انتاریو

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، لطفا فرم های ارزیابی را تکمیل کنید.

فرم ارزیابی مهاجرت کاری

فرم ارزیابی مهاجرت تحصیلی

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram