ویزا موندیال

دوره های ELICOS

استرالیا: رشد ثبت نام دوره های ELICOS در سال 2016

آیا با کمبود زمان مواجه هستید؟ در قسمت زیر نکات برجسته ی این خبر ذکر شده است.

 • داده های یک سال تحصیلی کامل برای ثبت نام آموزش زبان انگلیسی در استرالیا نشان می دهد که کل فارغ التحصیلی از این دوره در سال 2016، 3.6٪ و تعداد کل دانشجویان 4.3٪ رشد داشته است.
 • تقریبا همه ی 20 کشور ارائه دهنده ی اصلی دوره های آموزش زبان انگلیسی (ELT) استرالیا در سال گذشته رشده داشته اند، به جز ویتنام، هندوستان، عربستان صعودی و پاکستان که همه در سال 2016 کاهش قابل توجهی داشته اند.
 • با این حال، سال 2016 هنوز نیز به عنوان رکورد بالای ثبت نام در دوره های زبان انگلیسی استرالیا محسوب می شود.

تحصیل در استرالیا

استرالیا از جدیدترین مراکز مهم آموزش زبان انگلیسی (ELT) است که داده های ثبت نام خود برای سال 2016 را اعلان کرده است. داده های کل یک سال تحصیلی این کشور در دسترس بوده و تعداد کل فارغ التحصیلی از این دوره در سال 2016، 115,279 مورد می باشد که نسبت به آمار سال 2015 یک افزایش 3.6٪ را نشان می دهد. تعداد ثبت نام ها نسبت به تعداد فارغ التحصیلی از این دوره، رشد بیشتری داشته است و استرالیا در مجموع با تعداد 151,110 ثبت نام نسبت به  144,932 ثبت نام سال گذشته، 4.3٪ رشد داشته است.

روی هم رفته، 76٪ از کل ثبت نام  دوره های ELICOS (دوره های فشرده تمام وقت زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی) در طول سال را دانشجویانی تشکیل می دهد که تازه تحصیل خود را شروع کرده اند. و دانشجویان دوره های ELICOS، نیز 21٪ از کل ثبت نام های سال گذشته ی دانشجویان بین المللی در استرالیا را تشکیل داده اند که باعث شده است بخش دوره های آموزش زبان بعد از دوره های آموزش عالی و برنام های آموزش فنی حرفه ای در جایگاه سوم قرار بگیرد. اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید لطفا با مشاورین ویزا موندیال ارتباط بگیرید.

این دومین سال متوالی است که رشد سالیانه ی ثبت نام دوره های ELICOS تقریبا نزدیک به 4٪ است. با این حال این رشد به نسبت نرخ رشد ثبت نام دانشجویان بین اللمللی در استرالیا که در سال های اخیر دو رقمی بوده و در دهه ی گذشته میانگینی نزدیک به 7٪ داشته است، به تعویق  افتاده است. حتی با این وجود توجه کنید که نتایج سازمان English Australia در سال 2016،  رکورد بهترین عملکرد یک ساله ی این بخش در مورد فارغ التحصیلی ها و ثبت نام ها را بعد از سال 2009 به نمایش می گذارد.

10 کشور برتر به مکان های مهم ارسال دانشجویان به استرالیا هستند، سهم بزرگی از کل ثبت نام های ELT دارند. این 10 کشور برتر در زمینه ی ارسال دانشجویان: کشورهای چین، برزیل، کلمبیا، تایلند، کره ی جنوبی، ژاپن، ویتنام، هندوستان، تایوان و اسپانیا می باشند که 76.5٪ از کل ثبت نامهای ELICOS استرالیا در سال 2016 مربوط به این کشورها است.

کشور چین تاکنون بزرگترین بازار ارسال کننده ی دانشجویان بوده است و تقریبا 3 مورد از 10 ثبت نام دوره ی ELICOS در سال گذشته مربوط به دانشجویان این کشور بوده است. تقریبا همه ی 10 کشور فعال در زمینه ی ارسال دانشجو- برزیل بیش از 11.3٪، کلمبیا بیش از 16.1٪، ژاپن بیش از 20.4٪ ، و اسپانیا بیش از 19.8٪ -رشد داشته اند- و  پذیرش از خود اروپا در این سال خود اروپا در میان کشورهای برتری که بیشترین ارسال دانشجو را داشته اند، بالاترین سودها را ارائه کرده است.

از میان 10 کشور برتر ذکر شده در زمینه ی ارسال دانشجو رشد دو کشور ویتنام با کاهش تقریبا 12٪ (معادل با حدود 650 ثبت نام) و هندوستان با کاهش 25٪ (معادل با حدود 1500 دانشجوی جدید)، سقوط قابل توجهی داشته اند. ویزا موندیال مرکز تخصصی مشاوره تحصیلی آماه ارائه خدمات به متقاضیان عزیز میباشد.

به غیر از این 10 کشور، عربستان صعودی که در جایگاه 14 امین مرکز، و پاکستان در جایگاه 20 امین مرکز در زمینه ی ارسال دانشجویان محسوب می شوند نیز به ترتیب با افت 36.5٪ (حدود 1150 دانشجو) و افت 38.2٪ (500 فارغ التحصیلی) کاهش قابل توجهی داشته اند. روی هم رفته، این 20 کشور برتر، 90٪ فارغ التحصیلان دوره های ELICOS در سال 2016 را تشکیل داده اند.

در اکثر کشورهایی که زبان انگلیسی را آموزش می دهند، دوره ی ELT شاخص مهمی از کل ثبت نام هاست زیرا آموزش انگلیسی عموما یک سکوی پرتاب برای ادامه تحصیل بسیاری از دانشجویان است.

در مورد استرالیا، دپارتمان سابق مطالعات آموزشی به این نتیجه رسید که تقریبا دو سوم همه ی دانشجویان ELICOS به تحصیلات بالاتر پیشروی می کنند. با توجه به این امر ، و با توجه به درصد بالای فارغ التحصیلی دانشجویان خارجی در استرالیا که با آمار فارغ التحصیلان ELICOS نمایش داده می شود، رشد آرام ثبت نام دانشجویان زبان ممکن است یک منشاء نگرانی باشد.

با این حال این موضوع ممکن است در بخش های دیگر جبران شود- بخش دوره های بدون مدرک همچنان به رشد قوی خود ادامه می دهد و برای آماده سازی دانشجویان برای تحصیلات بیشتر در آموزش عالی دوره های فاندیشن (Foundation) را ارائه می دهد. همانطور که سازمان English Australia اخیرا اشاره کرده است: بخش دوره های بدون مدرک استرالیا که عمدتا از دوره های فاندیشن (پیش دانشگاهی) و دوره های تبادل دانشجویی تشکیل شده است، روند رشد قوی خود را همراه با قویترین رشد نسبی در همه ی بخش ها- افزایش 20%ی یا تعداد 5,784 فارغ التحصیلی بیشتر در سال 2016 نسبت 2015 – ادامه می دهد. این بخش با 4 سال رشد ثابت، بهترین رکورد خود در کل سال را تجربه می کند.

اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید در سایت ویزا موندیال فرم ارزیابی تحصیلی تکمیل کنید

 

4 Responses to رشد ثبت نام دوره های زبان انگلیسی در استرالیا
 1. با سلام آیا شما برای ویزای شینگن هم اقدام می کنید

 2. هزینه تحصیلش چقدر میشه و کدوم شهر استرالیا؟

 3. سلام
  ایا برای ثپت نام در کلاسهای. یادگیری و اموزش زبان انگلیسی در کشور استرالیا شرایط خاصی می خواد ؟
  منظورم اینه که چه افرادی با حداقل چه شرایطی می توانند صرفا برای یادگیری زبان انگلیسی و دریافت مدرک. برای این کشور اقدام کنند ؟
  ایا محدودیت سنی برای افراد در این زمینه وجود دارد با خیر ؟ و ایا برای افراد متاهل و دارای خانواده این امکان وجود دارد ؟ و در اخر لطفا هزینه یادگیری دوره های زبان انگلیسی در این کشور چقدر می باشد ؟

  و

 4. سلام و روز بخیر
  شرایط دوره های زبان انگلیسی چی هستن؟
  ممنون میشم توضیح بدید


[بالا]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram