ویزا موندیال

ایتالیا

ایتالیا بودجه ی سال 2017 بورسیه ی PON برای آموزش زبان را اعلان کرد.

آیا با کمبود زمان مواجه هستید؟ در قسمت زیر نکات مهم این خبر ذکر شده است.

  • دولت ایتالیا برای سال 2017 روندی جدید از تامین بودجه ی بورسیه ی PON را اعلان کرده است. این برنامه در راستای جذب دانشجوی بیشتر جهت تحصیل در ایتالیا است.
  • این برنامه به منظور ترغیب یادگیری زبان دانشجویان برنامه ی اراسموس پلاس، برای گروه های حداکثر 15 نفره از دانش آموزان متوسطه، بودجه ای به مبلغ 45,000 دلار در هر گروه ارائه می کند.
  • برای آموزش زبان، هر گروه، مدت 3 هفته، با 20 ساعت آموزش در هر هفته را در خارج از کشور سپری خواهد کرد.
  • در سال های گذشته، بورسیه ی PON از آموزش زبان دانشجویان ایتالیایی تا سقف 30,000 نفر پشتیبانی کرده است که از این میان 80٪ آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کرده اند.

تحصیل در اروپا

با گذشت بیش از یک سال از زمان سکوت در مورد آینده ی طرح بورسیه ی PON‌،  دولت ایتالیا اندکی پیش جزئیات این برنامه را  برای سال 2017 منتشر کرده است.  Programma Operativo Nazionale (PON) یک برنامه ی با مشارکت گسترده با سرمایه گذاری اتحادیه ی اروپا است که قصد تقویت سیستم آموزشی ایتالیا و ترویج دسترسی عادلانه به آموزش با کیفیت در سراسر کشور را دارد.

این برنامه از تامین بودجه ی 3 میلیارد یورویی اتحادیه ی اروپا بهره مند است که 2.2 میلیارد یورو از این بودجه به پشتیبانی از فرصت های یادگیری بیشتر برای معلمان و دانشجویان و 800 میلیارد یورو به سرمایه گذار در تسهیلات و تجهیزات مدارس تخصیص داده شده است. جهت تحصیل در ایتالیا با مشاورین ویزا موندیال تماس بگیرید.

در سال 2014، تعداد برآوردی 30,000 دانشجوی ایتالیایی از طریق برنامه PON به خارج از کشور فرستاده شدند. تقریبا 8 مورد از 10 نفر آموزش زبان انگلیسی ، 14٪ دیگر آموزش زبان فرانسه ، 5٪ آموزش زبان اسپانیایی و موارد باقی مانده نیز تحصیل در زبان های آلمانی و سایر زبان ها را انتخاب کردند. تمایل زیاد برای آموزش زبان انگلیسی منجر شد که در سال 2014 تقریبا 20,000 نفر از دانشجویان تحت حمایت بورسیه ی PON در انگلستان حضور داشته باشند.

این برنامه پس از این دوره متوقف شد و تعداد نسبتا کمی از گروه های دانشجویی در سال 2015 به خارج از کشور رفتند ( که این امر بیشتر نتیجه ی تصویب بودجه ای بود که بعد از 2014 انجام شد).

اگرچه در سال 2016 مشتاقانه انتظار می رفت که دوره ی دیگری از این برنامه راه اندازی شود، اما این امر محقق نشد و این تاخیر، اهمیت روند جدید بودجه گذاری اعلان شده در این ماه را به نمایش گذاشت. اگر قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارید با مشاورین ویزا موندیال مشورت کنید تا بهترین مسیر را برای شما بیانبند.

PON 2017

برنامه ی PON در سال جدید، برای گروه های 15 نفری از هر دبیرستان، 3,000 یورو به ازای هر دانشجو و 45,000 یورو به ازای کل گروه بودجه در نظر گرفته است. این برنامه برای دانش آموزان در گروه های سنی 16 تا 19 سال است و شرکت کنندگان با یک مسابقه داخل هر دبیرستان انتخاب می شوند.

این برنامه یک دوره ی سه هفته ای آموزش زبان با 20 ساعت آموزش برای هر هفته است و هزینه های آزمون را نیز در بر می گیرد. یک تغییر قابل توجه برای سال 2017 این است که همه ی شرکت کنندگان باید حداقل سطح تعیین شده برای تسلط در زبان مد نظر را داشته باشند.  در حال حاضر برای شرکت در این برنامه دانشجویان به منظور واجد شرایط بودن برای ملحق شدن به یک گروه PON، باید در آزمون مرجع مشترک زبان های اروپا (CEFR) در سطح B1 ارزیابی شوند. همه ی شرکت کنندگان گروه باید تا انتهای آموزش خود به سطح B2 در آزمون CEFR برسند- بنابراین دانشجویان هر گروه PON باید در ابتدا و انتهای آموزش خود آزموده شوند.

دبیرستان ها با یک فرآیند درخواست رقابتی تحت مدیریت  دولت ایتالیا انتخاب می شوند و ددلاین درخواست های امسال 26 ماه می است. عموما 2 یا سه گروه برای حمایت از درخواست های PON وجود دارد که شامل: مدارس متوسطه ایتالیا، یک کارگزار محلی برای سازماندهی برنامه و ارائه ی حمایت های ملی و حمل و نقل دانشجویان (از جمله پوشش بیمه ی دانشجویان ) و ارائه کنندگان آموزش های زبان  در خارج از کشور.

با این که دبیرستان ممکن است به طور ویژه برای درخواست PON خود به یک ارائه دهنده ی خاص اشاره نکند، اما انتظار می رود حداقل برای شرکت کنندگان برنامه های اراسموس، مکانی برای ارائه آموزش فراهم شود.

همکاری (مشارکت)

این مدل برای ساخت یک برنامه ی موثر PON نیازمند همکاری فعالانه  بین ارائه دهندگان آموزش زبان، آژانس های ایتالیایی و مدارس متوسطه است. اخبار مرتبط منتشر شده از انگلستان، اهمیت این برنامه را برای تامین کنندگان ELT در بریتانیا برجسته کرده و مدارس را تشیوق می کند که امسال در این برنامه مشارکت داشته باشند. در سال گذشته مدارس بسیار کمی منتظر آغاز این طرح بودند و انجام نشدن این امر برای آنها بسیار نا امید کننده بود- طبق گفته ی مدیر اجرایی اصلی انگلستان سارا کوپر- این موضوع فرصتی عالی برای اعضا بود که بتوانند معیارهای جذب دانشجویان جونیور و باز بودن در کل تابستان را برآورده کنند.

در انگلستان، کالج ترینتی لندن در زمینه ی هماهنگ سازی برنامه های امسال بورسیه ی  PON با دولت ایتالیا همکاری فعالانه دارد. به منظور تسهیل ارتباط بین مدارس متوسطه ی ایتالیا و مراکز تست مورد تایید ترینتی در انگلستان و ایرلند، این کالج در وب سایت خود لیستی از تامین کنندگان مایل به ارائه دوره های ELT را گردآوری کرده است. هنری تولی مدیر توسعه ی بازار کالج ترینتی گفته است( ما مراکز را تشویق می کنیم تا اگر به دنبال مشارکت در این برنامه هستند، قبل از مهلت پایان پروژه در روز جمعه 26 تمایل خود را اعلان کنند.). در صورتی اگر ارائه دهندگان دوره های آموزش زبان ELT، جزو مراکز آزمون ترینتی باشند این فرآیند برایشان راحت تر می شود زیرا دانشجویان باید درانتهای این دوره ها، یک آزمون خارجی را بگذارنند….بسیاری از اعضای انگلستان در حال حاضر یکی از مراکز ترینتی محسوب می شود و این فرآیند برای مراکزی که قبلا تایید صلاحیت شده اند، بسیار راحت است.

با این که خبر PON به نفع ارائه کنندگان دوره های زبان در هر یک از مکان های برنامه ی اراسموس پلاس خواهد بود، واکنش سریع در بریتانیا نیز اهمیت  این برنامه را برای تامین کنندگان ELT نشان می دهد.در واقع تضعیف ارزش پوند باعث شده مقرون به صرفه شدن تحصیل زبان در  مدارس زبان انگلستان شده است. همانطور که اخیرا اشاره شد، در سال گذشته ارزش پوند بریتانیا در مقابل یورو تا 16٪  و در دو سال گذشته حدود 30٪ کاهش یافت.

 

اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید در سایت ویزا موندیال فرم ارزیابی تحصیلی تکمیل کنید

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram