ویزا موندیال

انتاریو

انتاریو لیست مشاغل را منتشر کرد و صدور  پیام های ابراز علاقمندی (Notification of Interest) را از سر گرفت.

دولت انتاریو صدور پیام های ابراز علاقمندی (NOI) برای متقاضیانی که معیارهای  برنامه ی نیروی متخصص با اولویت (HCP) اکسپرس اینتری از زیرمجموعه برنامه های  انتخاب استانی انتاریو (OINP) را برآورده می کنند، از سر گرفته است. صدور پیام های NOI برای داوطلبین واجد شرایط ممکن است در اواسط آپریل 2017 شروع شود و بر طبق گفته ی دولت، NOI ها به طور دوره ای در طول سال، تا زمانی که ظرفیت به حداکثر سهمیه ی سالیانه برسند، صادر خواهد شد.

در این برنامه ی محبوب مهاجرت کانادا، داوطلبین بانک اطلاعات اکسپرس اینتری که توسط OINP (برنامه ی انتخاب استانی انتاریو) دعوت شده اند، می توانند برای گواهی انتخاب استانی درخواست دهند. هنگامی که این گواهی به پروفایل اکسپرس اینتری افزوده می شود، به این معنی است که آن داوطلب 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) دریافت کرده و این امتیاز او را در ابتدای لیست انتخاب در دراو بعدی از بانک اکسپرس اینتری قرار خواهد داد.

توصیه های برنامه ی انتخاب استانی انتاریو (OINP)

استان انتاریو طی صدور ابلاغیه ای همراه با برخی توصیه های استراتژیک برای متقاضیان بالقوه، آنها را تشویق کرد تا برای اینکه دولت انتاریو در حین جستجوی بانک اطلاعات اکسپرس اینتری دولت فدرال، بتواند راحت تر پروفایل آنها را شناسایی کند، پروفایل جدیدی در سیستم اکسپرس اینتری (EE)  بسازند. داوطلبینی که اینکار را انجام می دهند باید پروفایل اکسپرس اینتری قدیمی خود را حذف کرده و پروفایل جدیدی بسازند که ثبت نام در بانک شغل کانادا را که یک گام اجباری برای داوطلبینی است که دارای پیشنهاد شغلی نیستند، در بر می گیرد.

مشاغل مورد نیاز زیر  در شروع صدور دعوتنامه توسط استان انتاریو-اکسپرس اینتری- آوریل ۲۰۱۷ مد نظر هستند.

OINP به علاوه اعلان کرد که در این دوره از صدور پیام های NOI، داوطلبین مشاغل مورد  نیاز  بخش ساخت و ساز این استان نیز مد نظر قرار خواهند گرفت. با این حال، صدور NOI ها محدود به داوطلبینی که دارای سابقه ی کار در این مشاغل هستند، نمی باشد- داوطلبین مشاغل دیگر نیز ممکن است یک پیام اظهار علاقمندی (NOI) دریافت نمایند. ویزا موندیال در تلاش است که آخرین اخبار اکسپرس اینتری را به متقاضیان اعلام کند.

لیست مشاغل مورد نیاز این دوره از NOI ها شامل:

 • نجار
 • برقکاران ( به جز برقکاران صنعتی و سیستم های برقی)
 • ماشین سازان ساختمانی و مکانیک های صنعتی
 • جوشکاران
 • نقاشان و دکوراتور ها (به جز داکوراتورهای داخلی)
 • لوله کش ها
 • بنایان
 • سقف سازان و سیمان کشان
 • کارکنان ورقه های فلزی
 • کاشی ساز
 • سازندگان دیگ بخار
 • گچکار و نصاب تخته های دیواری
 • برقکاران صنعتی

یافته های ماه گذشته ی شاخص اطمینان ساخت و ساز سال 2017، یک نظرسنجی سالانه از پیمانکاران ساختمانی که توسط دبیرخانه ی ساخت و ساز انتاریو (OCS) انجام شد، نشان می دهد که چشم انداز اقتصادی صنعت ساخت و ساز انتاریو مثبت است و این اطمینان در کل استان بالا است. این پژوهش مبتنی بر 500 مصاحبه ی بدست آمده از پیمانکاران کل استان بود.

موارد مورد نیاز برای واجد شرایط شدن

داوطلبینی که امتیاز CRS آنها 400 یا بیشتر است و دارای تحصیلات، سابقه کار تخصصی، توانایی های زبان و سایر مشخصاتی که ورود موفقیت آمیز آنها به بازار کار و جامعه ی  انتاریو را راحت می کند، ممکن است توسط استان انتاریو شناسایی شده و یک پیام NOI دریافت کنند. افرادی که یک NOI دریافت می کنند ممکن است درخواست برای یک گواهی انتخاب استانی ارائه نمایند.

برای این برنامه، OINP‌ فقط داوطلبینی را انتخاب می کند که تحت زیرگروه نیروی متخصص فدرال (FSWC) یا زیرگروه تجربه ی کانادایی (CEC) واجد شرایط باشند. یعنی کاندیدهایی که فقط واجد شرایط ورود به بانک اطلاعاتی تحت زیرگروه نیروی فنی حرفه ای فدرال (FSTC) هستند، ممکن است انتخاب نشوند.

سیستم اکسپرس اینتری در کانادا به سرعت در حال تغییرو تحول است. لذا ما در ویزا موندیال در صدد این هستیم که این تغییرات به به سرعت به متقاضیان اطلاع دهیم. آگاه بودن از این تغییرات در زمان وقوعشان، بهترین شانس داوطلبین اکسپرس اینتری در تحقق اهداف خود در مورد مهاجرت به کانادا می باشد.

سهمیه ی انتخاب OINP برای سال 2017، 6,000 ساکن دائم جدید است. ورود به انتاریو از  طریق برنامه های فدرال نیز امکان پذیر است. یعنی تعداد کل تازه واردان انتاریو در این سال محتملا چند برابر تعدادی افرادی خواهد بود که فقط از طریق OINP وارد کانادا می شوند.

 

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، لطفا فرم ارزیابی مهاجرت کاری تکمیل کنید.

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram