ویزا موندیال

بهترین شهرهای جهان برای تحصیل

شاخص بهترین شهرهای دانشجویی امسال QS شامل یک طبقه بندی جدید با عنوان دیدگاه دانشجویان با در نظر گرفتن رتبه بندی دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر می باشد. نتایج تا حدی تعجب برانگیز است  چرا که به نظر می رسد شناخته شده ترین و پرتقاضاترین شهرها (همانند لندن، پاریس، نیویورک و …) الزاما برآورده کننده ی الزامات نیستند در حالیکه یک شهر با شهرت کمتر ممکن است بیشترین رضایتمندی دانشجویان را داشته باشد.

بین دسامبر 2016 و ژانویه 2017 بیش از 18,000 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر، شهر مورد علاقه ی خود را در 8 گروه: هنر و فرهنگ، مقرون به صرفه بودن، Nightlife (فعالیت ها و تفریحات اجتماعی در شب)، فرصت های اشتغال، تنوع، پذیرش (روشن فکری) و فراگیر بودن، راحتی دسترسی و دوستی رتبه بندی کردند. همچنین از آنها سوال شد که آیا پس از فارغ التحصیلی در آن شهر اقامت خواهند داشت یا نه.

 

10 شهر برتری که توسط خود دانشجویان رتبه بندی شد، کدام شهرها می باشند؟

1. اتاوا (Ottawa)

پس از ادغام رتبه بندی های این نظرسنجی، بالاترین امتیاز کل به پایتخت کانادا، شهر اتاوا تعلق گرفت که با جمعیتی حدود 1.2 میلیون در ناحیه ی کلان شهری وسیع آن-  میان کوچکترین شهرهای این شاخص قرار دارد. ثابت شده است که بهترین چیزها اغلب در اندازه های کوچک می باشند و اتاوا به خصوص رتبه ی بالایی در طبقه ی دوستی، پذیرش و فراگیر بودن و همچنین در گروه فعالیت ها و تفریحات اجتماعی در شب دریافت کرده است. پاسخ دهندگان نظرسنجی، فرهنگ دانشجو محور، محیط چندفرهنگی و دو زبانه، فرصت های کسب تجربه در بخش های دولتی و سایر بخش های این شهر را تحسین کرده اند.

 

2. پراگ

دومین شهر برتر جهان از نظر دانشجویان، پایتخت جمهوری چک شهر پراگ است که با معماری جذاب و تاریخی، رونق فعالیت های اجتماعی و تفریحات در شب و هزینه های پایینش شناخته می شود. پراگ به خصوص در زمینه های هنر و فرهنگ، راحتی گردش در اطراف، مقرون به صرفه بودن و تنوعش رتبه ی بالایی دریافت کرده است. دانشجویان زیبایی شهر، مکان آن در مرکز اروپا، هزینه های پایین زندگی در آن و حیطه ی وسیع فعالیت ها، دیدنی ها، خوردنی ها و نوشیدنی های موجود در آن را تحسین کرده اند.

 

3. شانگهای

شانگهای در طیف بزرگترین شهرهای این شاخص دومین شهر  بزرگ (بعد از توکیو) می باشد. با این که ممکن است انتظار رود که حرکت و گردش در این کلان شهر یک کابوس دردسرساز باشد اما شانگهای در واقع بالاترین رتبه را در طبقه ی راحتی گردش در اطراف و همچنین رتبه ی خوبی در زمینه ی فعالیت ها و تفریحات در شب، دوستی و در زمینه ی فرهنگی و هنری دریافت کرده است. پاسخ دهندگان همچنین سبک غذایی، فرصت ملاقات با افرادی از پس زمینه های متفاوت و آوازه ی تحصیل در شهری با فرصت ها و برتری های بین المللی را تحسین کرده اند.

 

4. برنو (Brno)

مجددا با برگشت به جمهوری چک، متوجه می شویم که شهر برنو نسبت به شهر شناخته شده ی پراگ شهرت و شناخت بسیار کمتری دارد اما با این در ارائه ی تجارب عالی دانشجویی تقریبا با پایتخت این کشور همتراز است. این شهر رتبه ی بسیار قدرتمندی در زمینه روشنفکری و فراگیر بودن و همچنین در زمینه ی راحتی دسترسی به اطراف و همچنین امتیاز خوبی برای مقرون به صرفه بودن و فعالیت ها و تفریحات در شب دریافت می کند. پاسخ دهندگان جذابیت شهر و همچنین انجمن های دانشجویی بزرگ و دوستانه ی آن را تحسین می کنند.

 

5. مونترآل

مونترآل پنجمین دانشگاه در رای دانشجویان و در واقع رتبه ی اول در شاخص بهترین شهرهای دانشجویی QS امسال را دارد. و هنگام ترکیب رتبه ی طبقه ی دیدگاه دانشجویان با 5 طبقه ی دیگر به رتبه ی 1 نائل می شود. مونترآل به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا بدون شک یکی از بالاترین رتبه ها را در زمینه ی هنر و فرهنگ دریافت کرده است و همچنین امتیاز خوبی را در زمینه ی دوستی، مقرون به صرفه بودن و تنوع به دست آورده است. پاسخ دهندگان این نظرسنجی حیطه ی وسیع فعالیت های موجود در شهر، محیط چندفرهنگی و خوشایند، صحنه ی پررونق دانشجویان، همراه با فست فود مشهور DISH POUTINE را که توسط دانشجویان اشاره شده است، تحسین می کنند.

 

6. ناتینگهام

قوی ترین ایفاکننده ی نقش کل انگلستان در نظرسنجی دانشجویان، شهر ناتینگهام می باشد. این شهر امتیاز بسیار بالایی در زمینه ی روشنفکری و فراگیر بودن و همچنین امتیاز خوبی در  طبقه های دسترسی راحت، هنر و فرهنگ و دوستی دریافت کرده است. پاسخ دهندگان به نظرسنجی، کالج های دانشجو محور و حس شهر دانشجویی، فضای سبز، فعالیت ها و تفریحات در شب و هزینه های نسبتا مقرون به صرفه ی آن در انگلستان را تحسین کردند.

 

7. بوستون

بوستون شهر پیشرو آمریکا، هم در زمینه ی شاخص کلی بهترین شهرهای دانشجویی QS و هم در طبقه دیدگاه دانشجویان می باشد. بوستون یک شهر با اندازه ی متوسط (با جمعیت حدود 4.6 میلیون) است که بهترین جنبه های زندگی در یک شهر بزرگ را با حس زندگی در یک شهر کوچک ترکیب می کند. این شهر امتیاز بالایی در طبقه ی دوستی و سپس در طبقه ی راحتی دسترسی و گردش در اطراف، هنر و فرهنگ دریافت کرده است. پاسخ دهندگان به احساس آرامش و خوشایند؛ محیط جذاب و محیط تحصیلی پیشرو شهر بوستون اشاره داشتند.

 

8. سئول

پایتخت کره ی جنوبی در شاخص بهترین شهرهای دانشجویی QS امسال، 6 جایگاه ارتقا یافته و به طور کل در رتبه ی چهارم قرار گرفته است.  این شهر به عنوان شهر همیشه در دسترس (7 روز هفته/ 24 ساعت شبانه روز) شناخته می شود و احتمالا جای تعجب نخواهد بود که بالاترین رتبه را در طبقه ی فعالیت ها و تفریحات در شب  دریافت کرده است. این شهر همچنین امتیاز خوبی در زمینه ی دسترسی به اطراف، هنر و فرهنگ کسب کرده است. پاسخ دهندگان نظرسنجی تنوع فعالیت ها و فرصت های شهر را تحسین می کنند و درضمن بر امنیت و راحتی آن نیز تاکید داشتند. سئول بالاترین رتبه را در گروه اقامت دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی داشته است و درصد بالایی از پاسخ دهندگان اظهار داشته اند که قصد دارند بعد از تحصیل در آنجا اقامت کنند و یا اینکه در حال حاضر این کار را انجام داده اند.

 

9. کیوتو – ازاکا – کب (کی هانشین)

با این که کیوتو، ازاکا و کب شهرهای مجزایی هستند اما طبق ادعای آنها، ترکیب ناحیه ی شهری آنها معادل با 16 امین اقتصاد بزرگ جهان معروف به نام کی هانشن می باشد. با ترکیب جمعیتی بیش از 19 میلیون، این شهرهای همزاد بالاترین رتبه را از نظر هنر و فرهنگ، راحتی دسترسی و روشنفکری و فراگیر بودن کسب کرده اند. دانشجویان این شهر، تعادل زندگی شهری و محیط طبیعی زیبای آن را تحسین کرده و از فرصت کاوش تاریخچه و سنت های غنی ناحیه در حین لذت بردن از سبک زندگی مدرن دانشجویی استفاده می کنند.

 

10. تایپی (Taipie)

پایتخت تایوان بالاترین امتیاز در در طبقه ی دوستی و و همچنین رتبه ی نسبتا بالایی در زمینه ی مقرون به صرفه بودن دریافت کرده است. در حقیقت، این شهر از دیدگاه دانشجویان بالاترین رتبه را در شاخص مقرون به صرفه بودن  دارد- طبقه ای که دانشجویان به طور تعجب آوری برای دادن امتیازات بالا به آن بی میل هستند. همچنین سیستم حمل و نقل راحت، غذاهای خوشمزه و ارزان آن و رفتار دوستانه ی مردم بومی این شهر از سوی دانشجویان مورد تحسین قرار گرفته است.

 

اگر قصد ادامه تحصیل در بهترین شهر های دنیا و معتبر ترین دانشگاه های دنیا را دارید، با تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی این پروژه شروع کنید.

9 Responses to ۱۰ شهر دانشجویی برتر جهان از دیدگاه دانشجویان
 1. سلام.اسم من رمضانعلی ابراهیمی ۳۰ ساله پاکستان از شهر کویته میباشم .من خیلی نیاز به کار دارم که از وقتی بچه بودم فهمیدم که اقتصادی خانه ما خوب نیست تا الان خیلی زور زدم که روزگاری ما خوب شود اما آر دستی بد بختی مریضی و قرصداري کرایه خانه بل گيس .برق .آب وغیره در اقتصادم هیچ فرق نميکند.خیلی در آینده خود به تشویش هستم که مستقبل ما خواهد چی شد.از شما محترم خواهشمندم که با ما برای ویزای کاریابی کمک و همکاری کنید….و سلام
  شماره من ——–9234+

 2. سلام من ٣۴ سالمه. میخوام بدونم اگه بخوام در رشته پزشکی تحصیل کنم و بورسیه بگیرم در کانادا و با همسرم بخوایم بریم واقامت بگیریم شرایطش چیه ممنون

  • ویزاموندیال

   با سلام. شرایط شما نسبت به درخواستی که دارید مناسب نیست و ما در این زمینه امکان ارائه خدمات در گرفتن بورس برای دوره پزشکی را متاسفانه نداریم

 3. سلام
  من کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه یزد دارم و پنج سالی هست عضو هیأت علمی گروه اقتصاد یک موسسه آموزش عالی غیردولتی هستم. امکان اخذ پذیرش برای تحصیل در دوره دکتری اقتصاد همراه با بورس کامل در یکی از دانشگاههای معتبر اروپا وجود داره؟

 4. با سلام من فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی از دانشگاه پیام نور تبریز با معدل 18:11 هستم.
  مدرک آیلتس با نمره 7 هم دارم. می خواستم بپرسم آیا من میتوانم در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا بورسیه بگیرم؟

 5. سلام من دانشجوی علوم آزمایشگاهی دانشگاه سراسری قزوین هستم.میخاستم بدونم میشه بعد فارغ تحصیلی ک میشه سال 97 برای پزشکی در آلمان اقدام کنم
  معدل دیپلم 18.81

 6. سلام به نظر شما بهترین کشور برای رشته مهندسی عمران کجاست ؟ ودیگر اینکه بتوان پس از تحصیل اقامت دائم و اشتغال گرفت ؟

 7. فیروزه سادات موسوی نیا ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ at ۴:۵۴ ب٫ظ پاسخ دادن

  سپاسگذاریم بابت اطلاع رسانی ارزشمند شما عزیزان
  سپاسگذاریم


[بالا]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram