ویزا موندیال

کانادا کشور برتر در زمینه پیشرفت‌های آموزشی

بر طبق جدیدترین داده های بدست آمده از سازمان آمار و ارقام کانادا، مردم کانادا جزو آموزش یافته ترین مردم جهان هستند. در سال 2015، 90٪ از مردم کانادا در گروه سنی بین 25 تا 64 سال، حداقل مقطع متوسطه را به اتمام رسانده  و 66٪ از آنها یک گواهینامه ی آموزشی تحصیلات تکمیلی را دریافت کرده بودند. هر دوی این آمار و ارقام به ترتیب، به میزان قابل توجهی بالاتر از میانگین 78٪ و 40٪  OECD (سازمان همکاری اقتصاد و توسعه) می باشند. در واقع بر طبق این شاخص های کلیدی عملکرد پیشرفت های آموزشی، کانادا به طور مشترک- همراه با ایالت متحده ی آمریکا که رتبه ی اول را در میان کشورهای انگلیسی زبان دارد- در رتبه ی پنجم جهان قرار دارد.

سازمان آمار و ارقام کانادا تاکید دارد که بالاتر بودن سطح آموزش عموما همراه با چشم انداز بهتر اشتغال است و ارقام این نتیجه را تایید می کنند. در سال 2015 نرخ اشتغال بزرگسالان در گروه سنی 25 تا 64 سال که به طور کامل دوره ی متوسطه را نگذرانده اند، در مقایسه با نرخ بزرگسالانی که دارای مدارک یا دیپلم های کالج و دانشگاهی می باشند، 55٪ به 82٪ بود.

 

کانادا سرمایه گذاری در آموزش را افزایش می دهد

میانگین درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) صرف شده در حوزه ی آموزش میان کشورهای OECD سالیانه حدود 5.2 ٪ است. اما کانادا از سال 2008 با افزایش 1.4 درصدی، 6٪ از تولید ناخالص داخلی (GDP) خود را صرف آموزش کرده است. در طول سال های 2004 تا 2014، دولت مخارج و مصارف آموزشی دولت در مدارس عمومی 53٪ یا به عبارتی دیگر بیش از 5.3٪ رد سال افزایش یافته است. متعاقبا، کانادا مخارج خود در آموزش را با نرخی بیشتر از نرخ تورم افزایش داده است.

سازمان مستقل تحقیقاتی به نام موسسه ی فریزر به این نتیجه رسید که از سال تحصیلی 2005-2004 تا سال 2014-2013 ، مخارج دولت در حوزه ی آموزش مدارس (پایه ی اول تا دوازدهم) 12.7 میلیارد دلار بیشتر از مبلغی بود که باید ثبت نام و تغییر قیمت ها مد نظر گرفته می شد. طبق نظر موسسه ی فریزر، کل کانادا (از جمله سه قلمرو) بین سال های 2005-2004 و 2014-2013، یک افزایش 47.2٪ از 8,440 دلار در سال 2005-2004 و 12,427 دلار در سال 2014-2013 را در مخارج سرانه ی هر دانش آموزی در حال  تحصیل در مدارس عمومی، ثبت کرد.

 

دانش آموزان نتایج را مشاهده می کنند

این سرمایه گذاری قطعا به نفع دانش آموزان کانادا می باشد چرا که باعث سطوح تاثیرگذاری از پویایی آموزشی می شود. این کشور از لحاظ سهم جمعیتی که به سطوح آموزشی بالاتری نسبت به والدین خود نائل شده اند، دومین کشور در سطح جهان است. این آمار مخصوصا در ارجاع به کانادایی هایی که والدینشان متولد خارج از کانادا هستند و دوره ی متوسطه را گذرانده اند ولی به مدارک تحصیلات تکمیلی بعد از متوسطه نائل نشده اند، موثرتر خواهد بود. تقریبا دو سوم از این دانشجویان در مقایسه با کمتر از نیمی از دانشجویانی که والدینشان متولد کانادا هستند، به یک مدرک کالج یا دانشگاهی نائل شده اند. روند کلی OECD به روش دیگری تغییر می کند: دانشجویانی که والدینشان متولد خارج هستند و دوره ی تحصیلات تکمیلی را نگذرانده اند نسبت به دانشجویانی که والدینشان با همین شرایط بومی خود کانادا هستند، کمتر احتمال دارد که دوره های آموزش عالی را دنبال کنند.

به علاوه، درصد مردم بدون تحصیلات و بدون شغل کانادا در گروه سنی های 15 تا 29 کمتر از میانگین OCED در سال 2015 می باشد.

تازه ترین داده های بدست آمده از سازمان آمار و ارقام کانادا درست بعد از یک بررسی مهم در زمینه آموزش جهانی بود، که در آن کانادا رتبه ی چهارم را در زمینه ی کیفیت آموزشی داشت.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram