ویزا موندیال

سرمایه‌گذاری کانادا و کبک در تحصیلات تکمیلی

طبق گام های اولیه ی اعلان شده توسط جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و فیلیپ کوییار صدر اعظم کبک، کالج ها و دانشگاه های استان کبک قرار است افزایش قابل توجهی در سرمایه های مالی خود دریافت کنند.

این سرمایه گذاری که برای ارائه ی آموزش های با کیفیت در تحصیلات تکمیلی برای جوانان کبکی به منظور یاری رساندن به آنان در رسیدن به اهدافشان در نظر گرفته شده است، شامل بودجه های پرداخت شده از سوی دولت های فدرال و ایالتی، موسسات تحصیلات تکمیلی و اهدا کننده های خصوصی می باشند. هدف اصلی این تامین وجه، مدرنیزه کردن تسهیلات تحقیقاتی پردیس های کانادا با تمرکز بر بهبود پایداری محیطی می باشد.

یکی از پروژه های مهمی که توسط بخشی از این وجوه تامین شد، مجموعه ی علمی جدید پردیس Outermont در دانشگاه مونترال می باشد. انتظار می رود که این مجموعه به عنوان یک مرکز چندرشته ای برای تحقیقات و آموزش های علمی در مدرسه استفاده شود و فرصت های بیشتری را برای محققان به منظور مشارکت در ابتکارات تحقیقاتی مهم علمی و فنی فراهم کند.

در مطبوعات منتتشر شده همراه با این اعلان، ترودو بیان کرد که این سرمایه گذاری جهشی تاریخی برای استقرار کانادا به عنوان یک مرکز جهانی در زمینه ی ابتکارات می باشد. یعنی کانادا را به یک پیشرو جهانی در تبدیل ایده به راه حل، علوم به فناوری، مهارت به شغل و راه اندازی شرکت ها برای موفقیت جهانی تبدیل می کند.

در سراسر کانادا این عقیده تصدیق شده است که بهبود زیرساخت های علمی و فناوری برای آموزش نیروی متخصص و مبتکران نسل بعدی الزامی است. کبک برخی از موسسات تحقیقاتی و آموزشی برتر کانادا را در خود جای داده است. برای مثال دانشگاه مک گیل به خاطر تحقیقات نوروساینس (علوم اعصاب) مشهور است. در همان روز، ترودو و کوییار سرمایه گذاری جدیدی را اعلان کردند، عنوان شد که دانشگاه مک گیل 20 میلیون دلار بودجه از اهداکنندگان خصوصی برای تاسیس موسسه ی تحقیقات آزاد تننباوم به منظور ارتقای تحقیقات نوروساینس خود دریافت کرده است. این تنها نمونه ای از میزان اهمیت دادن دانشگاه ها و کالج های کانادا برای به عهده گرفتن مسئولیت توسعه و نوآوری فناوری های جدید برای تسهیل زندگی افراد در کانادا و خارج از آن می باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram