ویزا موندیال

سرمایه‌گذاری کبک برای پذیرش دانشجویان بین المللی

وزیر آموزش کبک، هلن دیوید اعلان کرد که دولت ایالتی تا 31 مارچ 2017، 12 میلیون دیگر به سیستم آموزش عالی کبک اضافه خواهد کرد که بخش عمده ای از این وجه صرف مخارج CEGEP (کالج های خصوصی و آموزشگاه های دولتی) خواهد شد. تقریبا یک سوم این پول برای مراقبت و نگهداری از دانشجویان بین المللی مخصوصا در نواحی محلی و منطقه ای مد نظر قرار داده شده است.

دیوید در گفتگویی با Le Devoir، یک روزنامه ی مهم و مستقل فرانسوی زبان تایید کرد که این مبلغ برخی از نیازهای شبکه ی کالج ها و دانشگاه های کبک را برآورده خواهد کرد.

دیوید به چهار حوزه ی اولویت مخارج اشاره داشت:

 

۱. آموزش تکمیلی در سطح کالج یا دانشگاه برای تازه واردان به کبک

این آموزش دارای اهمیت خاصی برای تازه واردانی که به یک حرفه ی خاص می پردازند، می باشد زیرا برای اینکه بتوانند در آن حرفه در کبک کار کنند باید آموزش های بیشتری را دنبال کنند و یک مجوز کسب کنند. دیوید کالج John Abbott، یک CEGEP در ناحیه ی جزیره ی غربی مونترآل را که اخیرا به علت نبود بودجه و سرمایه از پذیرش پرستاران مهاجر سرباز زد، مثال زد.

 

۲. سرمایه گذاری در گواهی آموزشی کالج

دوره های AEC/ACS دوره های کوتاه کالج است که دانشجویان بزرگسال و یا دانشجویانی با قصد ادامه تحصیل را دارند، مد نظر قرار می دهد. این دوره ها بر اساس دیپلم های آموزشی کالج، DES/DCS می باشد اما به دانشجو این امکان را می دهد تا در بازه ی زمانی کوتاه تری این دوره را به اتمام برسانند. برای اخذ یک دوره ی AEC/ACS، یک دانشجوی آینده باید حداقل یک سال از آموزش تمام وقت دور بوده باشد. این گواهینامه توسط وزارت آموزش، کارفرمایان و هیئت مجوز کار به رسمیت شناخته می شود. این دوره ها بر آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار تاکید دارد. طبق گفته ی دیوید در روزنامه ی Le Devoir، دیپلم ACS به خودی خود، یک دنیای کامل را در خود جای داده است. و این دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا همانطور که مشاهده می شود افراد بیشتری به دنبال دوره های آموزشی کوتاه مدت هستند.

 

۳. پایین آوردن آستانه های گروه در CEGEP های منطقه ای

به علت کاهش جمعیت در نواحی منطقه ای و روستایی استان ها، برخی از CEGEPها به علت نبود دانشجوی کافی باید برای حذف برخی از دوره های آموزشی تصمیم گیری کنند. دیوید قصد دارد با پایین آوردن حداقل آستانه ی ثبت نام دوره ها دانشجویان را برای باقی ماندن در آن مناطق ترغیب کند. این امر هزینه بر خواهد بود اما باعث ارتقای فرصت های فراهم شده برای دانشجویان مناطق و شهرستان های کوچک کبک می شود.

 

۴. جذب دانشجویان بین المللی به CEGEP ها و دانشگاه های منطقه ای

در نهایت، دیوید قصد دارد تا دانشجویان خارج از کشور را به موسسات مناطق کم جمعیت تر جذب کند. اکثریت دانشجویان بین المللی کبک در مونترآل تحصیل می کنند و وزارت آموزش موظف است دانشجویان بین المللی را از فرصت های عالی آموزش در جاهای دیگر استان ها مطلع کند. در گردهمایی اخیر کشورهای فرانسوی زبان که در پایان نوامبر در ماداگاسکار انجام شد، نخست وزیر کبک فیلیپ کوییارد اعلان کرد که 3.5 میلیون دلار صرف فراهم کردن بورسیه ها و معافیت های شهریه برای دانشجویان بین المللی جنوب تخصیص داده خواهد شد.

2 Responses to سرمایه‌گذاری ٣.٧ میلیون دلاری کبک برای پذیرش دانشجویان بین المللی
  1. باسلام.
    آیا امکان اخذ پذیرش برای دیپلمه ها(پشت کنکوری ها)در دانشگاههای کانادا با بورسیه کامل امکانپذیر است؟


[بالا]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram