ویزا موندیال

طرح تحصیل در سوئد و کانادا

بسیاری از مهاجرینی که در کشور کانادا یا امریکا یا استرالیا زندگی میکنند به دلیل مسافت زیاد با اروپا کمتر فرصت این را پیدا میکنند که کشورهای اروپایی را به عنوان توریست بازدید کنند و به آنها سفر کنند. این در حالی است که سبک زندگی اروپایی، معماری و موزیک و آشپزی و حتی فرهنگ در اروپا و امریکای شمالی تفاوت زیادی دارد. از خیابان های نسبتا شلوغ تر در اروپا گرفته تا رستوران های با غذاهای محلی تا موزیک و طبیعت ….

خیلی از کانادایی ها و امریکایی ها تمایل دارند مدتی را در اروپا زندگی کنند تا با آداب و فرهنگ آنها آشنا شوند و از طرفی از مزایای سفر ارزان و راحت به کشورهای مختلف اروپایی در حوزه شنگن بهره مند شوند. همچنین بسیاری از مهاجران که از کشورهای شرقی به کانادا و امریکا مهاجرت میکنند کمتر این فرصت را پیدا میکنند تا در کشورهای اروپایی زندگی کنند و این تجربه را کسب کنند، چون در بدو ورود به کانادا یا امریکا درگیر کار یا درس شده و پس از آن هم درگیر مسائل زندگی میشوند و سپس به دلیل مسافت زیاد این فرصت را نخواهند داشت.

 

در این میان آیا فرصتی برای مهاجرین امریکا و کانادا هست که بتوانند زندگی و سفر در اروپا را تجربه کنند؟

یکی از روش هایی که ما در سال های اخیر به متقاضیان تحصیل در امریکا و تحصیل در کانادا پیشنهاد داده ایم این بوده که در صورتی که از نظر سطح زبانی در سطح خیلی بالایی نیستند حتما از فرصت استفاده کرده و برای تقویت زبان خود به یکی از کشورهای اروپایی که در آن زبان انگلیسی را اکثر مردم صحبت میکنند عزیمت کرده و در آنجا زبان انگلیسی خود را تکمیل کنند و سپس برای تحصیل در امریکا و تحصیل در کانادا اقدام کنند. در این میان تحصیل و زندگی در اروپا و داشتن ویزای شنگن کمک زیادی برای افزایش شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا و ویزای تحصیلی امریکا خواهد داشت.

 

از طرفی نزدیکی نسبی از نظر مسافتی بین اروپا و ایران این کمک را به متقاضی میکند که بتواند در ماه های اول مهاجرت به اروپا شانس بیشتری برای سفر به ایران یا سفر خانواده او به اروپا داشته باشد. همچنین شانس سفر به کشورهای اروپایی وقتی شما در اروپا زندگی میکنید بسیار بیشتر است. زیرا شما نیاز به ویزا نخواهید داشت و اینکه در اروپا به راحتی با قطار و اتوبوس میتوانید ارزان سفر کنید. فراموش نکنید که این سفرها در مراحل بعدی زندگی شما ارزش افزوده بسیاری خواهند داشت و حتی در یافتن شغل، کارفرماها در کشورهای کانادا و امریکا ارزش زیادی به داشتن تجربه سفر و زندگی در اروپا خواهند داد.

 

در اینجا به صورت موردی مزایای تحصیل در اروپا پیش از تحصیل در کانادا یا امریکا را فهرست وار بیان میکنیم:

  • نزدیکی مسافتی اروپا به ایران که شانس بیشتری به متقاضی برای رفت و آمد در ماه های سخت اولیه میدهد
  • تقویت زبان انگلیسی در محیط انگلیسی زبان
  • تقویت شانس متقاضی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای تحصیلی امریکا
  • تجربه زندگی در اروپا
  • شانس بیشتر برای سفر به سایر کشورهای اروپایی در حوزه شنگن بدون ویزا

در این میان برای تقویت زبان انگلیسی در اروپا کشورهای جنوبی را پیشنهاد نمی‌کنیم. در کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا و فرانسه مردم به ندرت به زبان انگلیسی مسلط هستند. اما در کشورهای شمالی مانند سوئد و نروژ بیشتر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند و این کشورها برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب می باشند. به طور مثال متقاضی تحصیل در دوره لیسانس یا فوق لیسانس که در سطح آیلتس ۵ هست میتواند با تقویت زبان خود در کشور سوئد و تحصیل در دوره های زبان کشور سوئد سطح زبان خود را برای گرفتن نمره ۶.۵ در آزمون آیلتس افزایش دهید و از طرفی از سفارت کانادا یا امریکا در سوئد درخواست ویزای تحصیلی بدهد که به مراتب شانس او بالاتر خواهد بود.

اگر قصد تحصیل در اروپا و سپس تحصیل در کانادا یا امریکا یا استرالیا را دارید میتوانید با کارشناسان ما مشورت کنید تا بهترین برنامه تحصیلی را برای شما پیاده کنند. ویزا موندیال مبتکر طرح تحصیل در سوئد و کانادا آماده ارائه خدمات به متقاضیانی که دارای نمره ۵ در آزمون آیلتس بوده و به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند میباشد. تماس با ویزا موندیال

یک نظر برای طرح تحصیل در سوئد و کانادا
  1. من تحصیل رایگان در دانشگاه فنلاندونروژ. سوئد کانادا هستم


[بالا]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram