ویزا موندیال

کشورهای برتر جهان برای زندگی

در کجای زمین شادترین مردم اقامت دارند؟ بهترین مکان برای زندگی، تحصیل و یا مهاجرت کجاست؟ اگر شما هم در هیجان این سؤالات به سر می‌برید به خواندن این مقاله ادامه دهید.
از سال ۲۰۱۳ هر ساله تیم LifeStyle9 لیستی را منتشر می‌کند با عنوان “بهترین کشورهای جهان برای زندگی” این لیست بر اساس بررسی‌های میدانی و گزارشات معتبر از سراسر جهان عرضه می‌شود و به سرعت در محیط اینترنت محبوب و فراگیر می‌شود.
بیاید با هم به بررسی لیست سال ۲۰۱۶ بپردازیم، آن هم به صورت جداگانه و کشور به کشور. هر کدام از کشورهای این لیست ویژگی‌های خاص خود را دارند و این خاصیت طیف گسترده‌ای از سلایق را پوشش می‌دهد.
اجازه دهید شروع سفر ما در این لیست هیجان انگیز از آخر به اول باشد.

مشاهده بخش اول

مشاهده بخش سوم

امتیازبندی کشورها از ۱ تا ۱۰ است، که در آن ۱۰ بهترین است و ۱ تا حدودی خوب است.

۲۰ - اسلوونی (امتیاز: ۵.۶۴)

اسلوونی

‌نام این کشور به ندرت در صدر اخبار است، کشوری در جنوب اروپای مرکزی، به عبارت دقیق‌تر، بین کشورهای معروف ایتالیا و کرواسی واقع شده، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن لیوبلیانا است.
غریب نواز و خون گرم، دو خصیصه مردم این کشور است و مطمئن باشید به عنوان یک توریست تجربه بدی در این کشور نخواهید داشت.
نرخ جرم و جنایت به طرز شگفت آوری در پایین‌ترین سطح  خود قرار دارد، شاید یکی از دلایل این نرخ، جمعیت  بسیار کم (حدود دو میلیون نفر) این کشور باشد.
اقتصاد این کشور در سال‌های اخیر به لحاظ پایداری و ثبات نسبت به دهه گذشته در وضعیت مطلوب‌تری قرار گرفته است و اسلوونی با اعمال سیاست بازار آزاد در شرایط حساس اقتصادی منطقه اروپا توانسته خود را به عنوان یک رقیب جدی در برابر دیگر کشورهای صنعتی معرفی کند.
این کشور با ویژگی‌هایی همچون: سبک زندگی بهتر، سطح بالایی از شادی، آموزش، اشتغال و تعادل زندگی کاری بهتر، افق روشنی در اروپا دارد.
در این کشور بخشی از کوه‌های آلپ را می‌توان دید. بلندترین قله اسلوونی (تریگلاف) است که ارتفاعی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ متر دارد. تقریباً نیمی از این کشور را جنگل پوشانده است. در این کشور حتی می‌توان بخش‌هایی از قدیمی‌ترین جنگل‌های جهان را یافت.

۱۹ - بلژیک (امتیاز: ۵.۶۵)

بلژیک

بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. خط جدایی فرهنگی ژرمن‌ها و رومی زبانان از میانه‌های کشور بلژیک می‌گذرد.
بلژیک کشوری کوچک، صنعتی، با تراکم جمعیت بالا و دارای منابع طبیعی اندک است. در مرکز و شمال، خاک در مجموع حاصلخیز است و آب و هوا موجب بازدهی بالایی از گندم، چغندر قند، چمن و علوفه است.
هزینه زندگی در کشور بلژیک تقریباً در سطح سایر کشورهای اتحادیه اروپاست این کشور دارای یک سیستم حمل و نقل بسیار کارآمد است، و با ایجاد یک شبکه راه آهن منظم دسترسی به دورترین مناطق را آسان کرده است شبکه راه آهن، و آبراه‌های این کشور به عنوان (متراکم‌ترین) در جهان شناخته شده،
آمریکایی‌ها، ژاپنی‌ها، فرانسوی‌ها و بسیاری از کسانی که در این کشور مهاجر هستند می‌توانند انجمن‌های فرهنگی خود را پیدا کنند. جدای از منابع اطلاعاتی یک مکانیزم حمایتی عالی برای همه تازه واردان ایجاد کرده است.
با توجه به بررسی‌های بین‌المللی، بلژیک یکی از کشورهای صلح آمیز در جهان امروز است
کیفیت تولید شکلات در این کشور در سطح جهانی است.
بسیاری از بلژیکی‌ها چند زبانه و چند فرهنگی هستند.
سیستم مراقبت‌های بهداشتی بلژیک یکی از بهترین‌ها در اروپای امروزیست.

درباره بلژیک تحصیل در بلژیک دانشگاه‌های بلژیک هزینه‌های تحصیل و زندگی در بلژیک

۱۸ - اسپانیا (امتیاز: ۵.۶۹)

اسپانیا

اسپانیا با جذب میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان، هر ساله میلیاردها یورو به اقتصاد خود تزریق می‌کند اسپانیا لقب سومین کشور پربازدید جهان را به خود نسبت داده است.
اسپانیا از سال ۱۹۸۶ عضو کشورهای اتحادیه اروپا شده است. اسپانیا کشوری توسعه یافته و نهمین قدرت اقتصادی دنیا و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا به حساب می آید.
ورزش فوتبال در این کشور بسیار پر طرفدار بوده به‌طوری که تمامی عناوین قاره‌ای و بین‌المللی توسط این کشور کسب شده است. اسپانیا کشوری کوهستانی می‌باشد و فلات‌ها و رشته کوه‌های بلند آن را فراگرفته است.
بر اساس پژوهش‌های انجام شده اسپانیا از نظر کیفیت زندگی پس از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، بریتانیا و کره جنوبی در بین ده کشور نخست جهان قرار دارد.
“توماتینا” جشنواره جذب گردشگران از هر گوشه و کنار جهان است. این جشنواره در آخرین چهارشنبه ماه اوت بر گزار می‌شود در این جشنواره حدود یکصد تن گوجه فرنگی توسط شرکت کنندگان پرتاب می‌شود و صد البته قوانینی وجود دارد و هر شرکت کننده موظف به اجرای قوانین می‌باشد.
از سوی دیگر اسپانیا در هنر نیز سرآمد است، برخی از نقاشان معروف اسپانیا عبارتند از: آل گرکو / دیگو ولاسکوئز/ سالواتوره دالی/ خوان گریس/ خوان میرو و پابلو پیکاسو.

راهنمای تحصیل در اسپانیا

۱۷ - سنگاپور (امتیاز: ۵.۷۶)

سنگاپور

سنگاپور یکی از کوچک‌ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی می‌باشد. در همسایگی این کشور کوچک، کشورهای مالزی و اندونزی هستند که در سال‌های اخیر در صنعت گردشگری بسیار پیشتاز بوده‌اند. با وجود کوچک بودن این کشور، سنگاپور رقابت خوبی با این همسایگان قدرتمند در جذب گردشگر داشته است.
اگر به صفحات تاریخ رجوع کنید نام (سانگ نیلا اوتاما) را به عنوان بنیان‌گذار سنگاپور مدرن خواهید یافت.
در سال‌های اخیر سنگاپور رشد فزاینده‌ای داشته و یکی از معدودترین کشورهای جهان با حفظ این نرخ است.
بنا به گزارش بانک جهانی سنگاپور یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری خارجی است در نتیجه اکثر شهرهای این کشور ماهیت بین‌المللی دارد.
بودیسم دین رایج پس از مسیحیت، اسلام و سایر ادیان است.
دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه صنعتی نانیانگ توانسته‌اند در چند سال اخیر به بالاترین رتبه‌ها دست یابند.
درجه هوا در اکثر روزهای سال بسیار بالاست. از طرفی به دلیل آمار بالای مهاجران، تراکم جمعیت در این کشور و نبود خشکی (زمین)، بسیار دردسر ساز شده است.
فرودگاه چانگی سنگاپور به عنوان یکی از بهترین ‘فرودگاه بین‌المللی توسط بسیاری از سازمان‌ها و مؤسسات شناخته شده است.
واردات، فروش و مصرف آدامس در سنگاپور ممنوع است. هم چنین سیگار کشیدن در بسیاری قسمت‌های سنگاپور ممنوع بوده و به طور مرتب تعداد مکان‌های شامل این ممنوعیت در حال افزایش می‌باشد.
یکی از بهترین جاذبه‌های حیات وحش جهان، باغ وحش سنگاپور است در این کشور واقع گردیده است.

۱۶ - انگلستان (امتیاز: ۵.۹۳)

انگلستان

پادشاهی متحد بریتانیای کبیر متشکل از چهار کشور انگلستان، ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند است.
انگلستان متشکل از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من نام برد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است.
زمینه پرچم این کشور آبی است با صلیب قرمز که نشانه سنت پاتریک، قدیس حامی ایرلند، است که با نشانه صلیب سفید سنت اندرو، قدیس حامی اسکاتلند تلاقی می‌کند.
برخی از جاذبه‌های مهم توریستی این کشور بیگ بن (زنگ بزرگ در برج ساعت الیزابت)، برج جواهر، قلعه ویندسور، کاخ باکینگهام و رصدخانه سلطنتی در گرینویچ انگلستان از بالاترین استانداردهای زندگی در میان کشورهای جی ۸  برخوردار است.
انگلیس جامعه ایست متنوع و چند فرهنگی، همهٔ اقوام فرهنگی و دینی مختلف دنیا در آنجا دیده می‌شود.
استاندارد بالای  آموزشی ویژگی مهم این کشور است، با شبکهٔ وسیعی از مدارس دولتی و خصوصی که بیش از ۱۵۰ دانشگاه و مؤسسهٔ آموزش عالی را نیز شامل می‌شود. همچنين یکی از بهترین سیستم‌های بهداشتی و درمانی جامع دنیا را داراست.

راهنمای تحصیل در انگلستان

۱۵ - آلمان (امتیاز: ۶.۰۳)

آلمان

کشوری کاملاً شناخته شده است در اروپا با نام جمهوری فدرال آلمان. این کشور از ۱۶ ایالت تشکیل شده و بزرگ‌ترین ایالت آن برلین است.
بزرگ‌ترین کشور مهاجر پذیر در اتحادیه اروپا است و می‌توان گفت در کنار ایالات متحده یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجران در سراسر جهان می‌باشد.
در بازار جهانی، آلمان دارای یک نیروی کار با مهارت‌های بالا، فساد کمتر، درجه بالایی از نوآوری و سرمایه بزرگ است.
بوش مرسدس بنز، فولکس واگن، زیمنس، آئودی برندهای مشهور در آلمان می‌باشد که از شهرت بین‌المللی برخوردارند.
محبوب‌ترین ورزش در آلمان فوتبال است. تیم ملی فوتبال این کشور در جام جهانی ۱۹۵۴، ۱۹۷۴، ۱۹۹۰ و ۲۰۱۴ موفق به کسب جام قهرمانی شده است. آلمان یکی از کشورهای پیشرو در ورزش‌های ریسینگ است، رانندگان مشهور جهان چون مایکل شوماخر و سباستین وتل از این سرزمین به جهانیان معرفی شده‌اند.
تحقیق و توسعه نقش به سزایی در کشور آلمان دارد از این رو می‌توان گفت همیشه یک آلمانی می‌تواند کاندیدای کسب جایزه نوبل باشد
فیزیک، فیزیولوژی، شیمی و یا داروسازی از رشته‌های محبوب در میان دانشجویان المانی است
آلمان‌ها هنوز هم از رفتارهای هیتلر که باعث به خاک و خون کشیده شدن اروپا شد، خجالت می‌کشند و برای همین زیاد دوست ندارند که از آن دوران صحبتی بکنند. اگر هم گردشگری از سر شوخی بخواهد چیزی (مثلاً های هیتلر) به آنها بگوید می‌رنجند.

راهنمای تحصیل در آلمان راهنمای اخذ بلوکارت راهنمای کار در آلمان

۱۴ - اتریش (امتیاز: ۶.۱۹)

اتریش

زمانی که بحران اقتصادی اروپا را در نوردید در اتریش تغییری ۰٫۱٪ ایجاد شد، این مطلب به تنهایی نشان از ایمن بودن این کشور از نوسانات بازار دارد، بنابراین اگر شما قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارید، یکی از بهترین گزینه‌ها در اروپا می‌تواند اتریش باشد.
وین، مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تاریخی اتریش است. این شهر بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی را در مقایسه با سایر شهرهای هم تراز خود دارد.
بخش قابل توجهی از جمعیت اتریش مخصوصاً وین را خارجی‌ها (غیر از اتریشی) تشکیل داده‌اند. بنابراین خارجی‌ها عضوی جدا نشدنی و عادی از این جامعه هستند. شاید در مواردی تبعیض وجود داشته باشد اما به طور کلی مورد قابل بحثی نیست
وین اغلب به عنوان “شهر موسیقی” و “شهر رویاها” شناخته می‌شود.
نزدیک به ۵ میلیون گردشگر از سراسر جهان هر ساله از اتریش بازدید می‌کنند.
در اتریش، ۹۰٪ از مردم ادعا می‌کنند که با مسکن و امکانات اولیه خود راضی هستند.
کاخ شونبرون، واقع در وین، بسیار معروف و زبانزد است کاخی با ۱۴۴۱ اتاق، تاریخ ساخت این کاخ به ۳۰۰ سال پیش بر می‌گردد.
در این کشور یکی از مدرن‌ترین سیستم‌های آموزشی نهادینه شده بر این اساس کمترین استعدادها در این سیستم آموزشی شکوفا می‌شوند.
اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است از این رو تعدد حضور شرکت‌های بین‌المللی کاملاً مشهود است..
تنها کشور قاره اروپا است که به ناتو ملحق نشده است
تا سال ۲۰۱۲ این کشور افتخار کسب ۱۹ جایزه نوبل را داشته است که در نوع خود بی نظیر است.

راهنمای تحصیل در اتریش

۱۳ - کانادا (امتیاز: ۶.۲)

کانادا

کانادا به طور مداوم هر ساله در لیست بهترین کشورهای جهان برای زندگی قرار می‌گیرد.
نرخ بالای رضایت از زندگی، میزان نرخ جرم و جنایت  بسیار پایین و پذیرش گسترده انواع فرهنگ‌ها از امتیازات این کشور پهناور است.
صنعت توریسم کانادا سالیانه بیش از ۸۱ میلیارد دلار برای این کشور درآمد ارزی به همراه دارد.
سیستم مراقبت‌های بهداشتی در این کشور به خوبی نهادینه شده از این رو کانادا در زمره کشورهای با نرخ مرگ‌ومیر پایین در سنین بالا شناخته می‌شود. در حال حاضر، ۱۴٫۹٪ از کل جمعیت کانادا
سنی بالای ۶۵ سال دارند و این میزان در ۲۵ سال آینده دو برابر می‌شود.
با سیستم بهداشت و درمان بسیار مجهز، نوزادان کانادایی می‌توانند یک زندگی با متوسط طول عمر ۸۰ سال به بالا داشته باشند. طبق گزارشات موثق کانادا جز ۱۴ کشور برتر اقتصادی دنیا، از طرفی جز ثروتمندترین کشورهای جهان می‌باشد.
مشابه سایر کشورهای صنعتی و توسعه یافته جهان، سیستم مالی کانادا توسط صنعت خدمات پی ریزی شده در نتیجه سه چهارم جمعیت این کشور در این بخش مشغول به کار هستند.

حقایق جالب در مورد کانادا:

  • تقریباً، ۶۴ درصد از کانادایی‌ها برنامه‌ای مدون برای کمک به مؤسسات خیریه دارند.
  • میزان نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است.
  • میزان رضایت شهروندان کانادایی در بالاترین سطح قرار دارد حتی در قیاس با کشورهای پیشرفته اسکاندیناوی
  • کانادا همواره به عنوان یک کشور صلح طلب در عرصه جهانی شناخته شده است.
  • کانادایی‌ها در محاسبات کوانتومی، کشفیات پزشکی، علوم فضایی و فن آوری اطلاعات به طور مکرر موفق به کسب افتخاراتی جهانی شده‌اند.

راهنمای تحصیل در کانادا راهنمای مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت از روش اکسپرس انتری اقامت بعد از تحصیل (PEQ) راهنمای سرمایه‌گذاری در کبک اسپانسرشیپ کانادا ویزای توریستی کانادا ویزای توریستی همسر

۱۲ - ایرلند (امتیاز: ۶.۲۱)

ایرلند

‌جزیره‌ای کوچک که درست در وسط اقیانوس اطلس واقع شده است. این سرزمین به راستی پر از جاذبه‌های گردشگری است. ایرلند یکی از کشورهای بسیار جذاب با فرهنگ غنی و مردمانی خون گرم می‌باشد که شرایط ویژه‌ای برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است.
با وجود وسعت بسیار کم کشور ایرلند، نمی‌توان منکر تأثیرات چشمگیر این سرزمین در علم و هنر و فرهنگ در مقیاس جهانی شد.
به طور کلی، ایرلند دارای آب و هوایی معتدل، ولی تغییرپذیر اقیانوسی، با کمی بیشینه‌ها است. در ایرلند، شما به‌راستی می‌توانید «چهار فصل در یک روز» را تجربه کنید.
جمهوری ایرلند دارای نظام پارلمانی متشکل از مجلس سنا دارای ۶۰ عضو و مجلس نمایندگان ۱۶۶ عضو که با رأی مردم برای یک دوره ۵ ساله انتخاب می‌شوند.
ورزش گلف محبوب‌ترین ورزش در میان ایرلندی‌هاست از این رو این کشور تا به حال چندین گلف باز مشهور به دنیا معرفی کرده است.

۱۱ - فنلاند (امتیاز: ۶.۲۴)

فنلاند

کشوری کاملاً صنعتی و پیشرفته، تقریباً به لحاظ توسعه یافتگی هم رده کشورهایی همچون سوئد، انگلستان المان، فرانسه است. این کشور همواره بابت کارخانجات و صنایع وابسته مورد تحسین بوده است.
در واقع فنلاند یکی از تولیدکنندگان پیشرو در عرصه ماشین‌آلات، تجهیزات، لوازم الکترونیکی، فلزات و مواد شیمیایی است. فنلاند دارای یک سیستم آموزش و پرورش بزرگ و کارآمد است که در آن دانشجویان به سختی دچار مشکل و دلسردی می‌شوند. نرخ سواد در فنلاند ۱۰۰٪ است و کودکان فنلاندی بهترین خوانندگان متون عمومی در جهان هستند.

مردمان این کشور علاقه بسیاری به گذراندن اوقات فراغت در طبیعت و در کنار دریاچه‌های بیشمار این سرزمین دارند.
جالب آن که فنلاند طبق آخرین اطلاعات دارای بیش از هزار و هشتصد دریاچه است از این رو این کشور هیچ وقت مشکل آب شیرین نخواهد داشت حتی در دورانی که دنیا در بحران آب باشد.

فنلاندی‌ها به نسبت جمعیت خود بالاترین نرخ استفاده از موبایل و ایمیل را دارا هستند.
به دلیل وجود سیستم بهداشتی مطلوب نرخ مرگ و میر کودکان در پایین‌ترین سطح می‌باشد.
فنلاند دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی بسیار عالی است. شما شگفت زده خواهید شد زیرا تأخیر در وسایل نقلیه تقریباً وجود ندارد.
امید به زندگی بالا، کار سالم و تعادل زندگی، نرخ باسوادی عالی، سطح فساد کم و دسترسی گسترده به سیستم مراقبت‌های بهداشتی چند ویژگی بارز فنلاند مدرن است.

راهنمای تحصیل در فنلاند

کدام یک از کشورهای فوق برای زندگی مناسبتر است؟ نظر خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

3 Responses to ٣٠ کشور برتر جهان برای زندگی – بخش دوم
  1. خسته نباشید مرسی به خاطر این مطلب زیبا

  2. با سلام من اهل از ايران هستم . مدتي است كه در حال بررسي طرحي در زمينه گردشگري با نگرشي جهاني مي باشم كه قطعاَ از نظر جذب توريست و گردشگر و نيز ميزان اشتغال بسيار تاثير گذار خواهد بود . اما با توجه به اقامت فعليم در ايران و مسائل و مشكلات عديده مالي كه در ايران وجود دارد توانائي سفر به خارج از كشور را ندارم ؛ اولويت اوّلم براي ارائه اين طرح ابتدا كشور كانادا و سپس يكي از كشورهاي اروپاي مركزي مي باشد . ميخواستم ببينم آيا مي توام از پتانسيلهاي شركت شما جهت مشاوره و لينك با مسئولين زيربط اين كشورها استفاده كنم يا خير. در خاتمه ضمن سپاسگذاري خواهشمندم بنده را ياري فرمائيد.
    با سپاس.

  3. خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت زیبا


[بالا]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram