مهاجرت به دانمارک

ویزا موندیال

مهاجرت به دانمارک

از تاریخ ۱۰ ماه ژوئن، برنامه مهاجرت به دانمارک از طریق طرح گرین کارت بسته شد. درخواست متقاضیانی که پیش از این تاریخ درخواست داده باشند همچنان رسیدگی خواهد شد.

به اطلاع کلیه علاقه مندان مهاجرت به دانمارک می رساند، موسسه ویزا موندیال از تاریخ اول شهریور ۱۳۹۳، طی یک بسته موقت تا پایان سال ۹۵، کلیه پروسه مربوط به اقامت دانمارک را برای اخذ گرین کارت دانمارک با شرایط مالی ویژه و بسیار مقرون به صرفه انجام خواهد داد. طی این طرح فرصت بسیار مناسبی برای علاقه مندان ایجاد میشود که روند اداری گرین کارت دانمارک را به صورت بسیار مقرون به صرفه و مطمین پیگیری نمایند.
لازم به ذکر است امور حقوقی مربوط به اقامت دانمارک بسیار حساس بوده و گاهی یک اشتباه کوچک منجر به نتایج غیر قابل بازگشت می گردد، از این رو توصیه می کنیم با انتخاب صحیح آینده خود را بیمه نمائید.

 

دانمارک یکی از شادترین کشورهای دنیا بوده و دارای یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا می باشد. خوشبختانه اداره مهاجرت دانمارک اقدام به اخذ مهاجر از طریق نیروی کار ماهر نموده است.

این سیستم از انواع سیستم های امتیازی می باشد در این روش امتیاز های شما در یک سیستم امتیاز بندی که از طرف دولت دانمارک معرفی شده محاسبه می شود و در صورتی که 100 امتیاز کسب نمایید امکان اخذ ویزا برایتان وجود خواهد داشت. فرد دارنده گرین کارت، مجاز به کار کردن در دانمارک می باشد. در این روش به متقاضی ویزای اقامت دانمارک تا سقف دو سال اعطا میشود. پیش از پایان این ویزا میتوانید برای تمدید سه سال دیگر اقدام کنید. (باید در سال اول مبلغ درآمد مشخصی در دانمارک داشته باشید) در مرحله پس از آن نیز میتوانید سه سال دیگر ویزا را تمدید کرده و سپس برای سیتیزن شیپ اقدام نمایید و پاسپورت دانمارکی دریافت نمایید.
با دریافت ویزا از این طریق شما حق راه اندازی بیزینس شخصی خود را نخواهید داشت.

گرین کارت دانمارک برای همراهان متقاضی اصلی:

امکان اخذ گرین کارت برای همراهان (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز وجود دارد. این گرین کارت برای آنها به مدت زمان گرین کارت شما خواهد بود. شما و خانوادهتان باید در یک آدرس زندگی کنید و شما باید همراهان را از نظر مالی ساپورت کنید.

اگر قصد آوردن فرزند بالای ۱۸ سال را به دانمارک دارید با مشاورین ما مشورت نمایید.

برای اسپانسر شدن همراهان شامل همسر و فرزندان باید شرایط زیر وجود داشته باشد:

۱. متقاضی اصلی دارای حداقل درآمد برای ساپورت خانواده بوده باشد. (در ایران) این مبلغ برای متقاضی اصلی ۱۳۰ هزار کرون معادل تقریبی ۷۰ میلیون تومان و برای همسر ۱۳۰ هزار کرون و برای هر فرزند ۴۳ هزار کرون میباشد. این مبلغ باید در حساب بانکی ایران وجود داشته باشد.

۲. متقاضی اصلی ابتدا به دانمارک مهاجرت کرده و با کافرما قرارداد حداقل یک ساله عقد کند و حقوق ماه اول را دریافت نماید. حداقل درآمد (در دانمارک) برای اسپانسر کردن همسر بدون فرزند برای هر ماه تقریبا ۱۱ هزار کرون میباشد. حداقل درآمد برای اسپانسر کردن همسر با فرزند برای هر ماه تقریبا ۱۵ هزار کرون میباشد.
مشاورین ما با سالها تجربه آماده ارائه خدمات کامل در زمینه اخذ گرین کارت کشور دانمارک می باشند.

پادشاهی دانمارک
کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است ولی زبان‌های فاروئی، گرینلندی و نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با این وجود که این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه اروپا وارد نشده است. ۸۰٫۴ درصد مردم دانمارک مسیحی لوتری هستند. گرینلند و جزایر فارو بخشی از پادشاهی دانمارک به شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن‌ها خودگردانی اعطا شده است. دانمارک جنوبی ترین کشور حوزه ی اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است پلی به نام اورسوند است که دانمارک را به سوئد وصل می‌کند.

دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است. کشور دانمارک دارای دولت رفاه ‌است و از نظر پایین بودن اختلاف درآمد مردم ، رتبه ی اول جهان است. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان ((راضی‌ترین)) مردم جهان اعلام می‌شوند و این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌آید.

پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال برافراشته می شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد ، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.
کشور پادشاهی دانمارک بعد از کشور ژاپن دارای قدیمی‌ترین خاندان پادشاهی است. دانمارک دو سرود ملی دارد: یکی سرود شهروندان (با نام سرزمین دوست داشتنی) و دیگری سرود سلطنتی (به نام شاه کریستیان نزد دکل رفع ایستاد) آب و هوای دانمارک معتدل و مرطوب است و تابستان های معتدل و زمستان های سردی دارد. جزیره‌ی بورنهلم – در شرق – چندان معتدل نیست.

دموکراسی
در دانمارک قانون اساسی دانمارک یا حکومت مردمی در سال ۱۸۴۹ بنیاد گذاشته شد. این قانون جانشین حکومت مطلق شد که بر طبق آن پادشاه از سال ۱۶۶۰ اختیار تام را داشت.
پایه آن، قانون اساسی ژوئن ۱۸۴۹ بود که اولین قانون اساسی دمکراتیک دانمارک بود. با وجود تغییرات در قانون اساسی، اصول آنرا می‌توان هنوز در قانون اساسی فعلی مورخ ۱۹۵۳ یافت. با تغییر قانون اساسی در سال ۱۹۱۵ به زنان حق رأی داده شد.

دانمارک حکومت مشروطه پادشاهی دارد و از سال 1945 عضو سازمان ملل است.
نظام دموکراسی در تمام این سال‌ها تغییر کرده است، به عنوان مثال در سال ۱۹۱۵، حق رأی به زنان نیز اعطا شد. قانون اساسی کنونی در سال ۱۹۵۳ تعدیل شده است، ولی بیشتر اصول آن از شکل اولیه خود بدون تغییر باقی مانده است.
پارلمان که فولکتینگت (Folketinget) نام دارد قوانین دانمارک را به رأی گذاشته و تصویب می‌کند. پارلمان دانمارک دارای ۱۷۹ عضو است که از احزاب سیاسی مختلف بوجود آمده است. اعضای پارلمان در هر نوبت برای یک دوره خدمت چهار ساله انتخاب می‌شوند. با این حال نخست وزیر می‌تواند قبل از این دوره چهار ساله پارلمان را منحل کرده و خواستار انتخابات عمومی شود.
دو تن از اعضای پارلمان دانمارک در گرینلند و دو تن از آنها در جزایر فارو انتخاب می‌شوند

تقسیمات کشوری
در تقسیمات کشوری جدید دانمارک که در سال2007 انجام شد، خاک اصلی کشور دانمارک به پنج استان (که در دانمارکی Region نامیده می‌شود) تقسیم گردید.
خاک اصلی دانمارک به پنج استان و ۹۸ شهرستان تقسیم شده است. استان‌های دانمارک عبارتند از هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند و سید دانمارک.
گرینلند و جزایر فارو نیز دو قلمرو برون‌مرزی و خودگردان دانمارک به شمار می‌آیند.

اتحادیه اروپا
از سال ۱۹۷۳ دانمارک عضو اتحادیه اروپا – که سابقاً بازار مشترک اروپا نامیده می‌شد – بوده است. در طی دوران عضویت دانمارک، اتحادیه اروپا در فعالیتهای بیشماری نفوذ پیدا کرده است و مردم دانمارک اغلب در مسائل مربوط به رابطه کشور با اتحادیه اروپا به دو دسته تقسیم شده‌اند.

سازمان ملل متحد
دانمارک با عضویت خود در سازمان ملل در کمک به نیازمندان و برقراری صلح و ایجاد رشد و پیشرفت در دنیا و پیشبرد احترام به حقوق بشر تلاش کرده است.

جمعیت دانمارک بیش از ۵،۴ میلیون نفر است. ۸۵ درصد از این جمعیت در شهرها زندگی می‌کنند. تقریباً ۱،۶ میلیون نفر در پایتخت یعنی کپنهاگ حوزه کپنهاگ بزرگ زندگی می‌کنند. دومین شهر بزرگ دانمارک آرهوس (Århus) با جمعیتی در حدود۳۰۰۰۰۰ نفر می‌باشد. زبان رایج در کشور دانمارکی است. تقریباً ۵ درصد از کل جمعیت دانمارک یعنی حدود ۲۷۰۰۰۰ نفر خارجی هستند – که شامل مردم کشورهای شمال اروپا، اروپای مرکزی ، آمریکای شمالی، خاورمیانه و آفریقا آسیای جنوبی می‌شوند.

جغرافیا
دانمارک بخشی از اسکاندیناوی است. دانمارک، ۴۳٬۰۶۹ کیلومتر مربع وسعت دارد و از خاور به دریای بالتیک ، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می‌شود. به دلیل فراوانی جزایر، دانمارک دارای خط ساحلی طولانی به طول ۷٫۴۱۳ کیلومتر است. بیشتر نقاط دانمارک در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند و بخش وسیعی از خاک کشور دانمارک را زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دهند. دانمارک فاقد کوهستان است و ارتفاع بلندترین نقطه آن از سطح دریا به ۱۷۳ متر می‌رسد.
دانمارک سرزمینی کم ارتفاع است و از جلگه‌ای سرسبز و بسیار حاصلخیز، و مراتع فراوان تشکیل یافته است. رودهای آن کوتاه ولی پرآب است، از جمله استورو، اسکیرن، وارده و گودنا. بلندترین نقطه کشور ۱۷۳ متر ارتفاع دارد. آب و هوای آن معتدل و مرطوب و پر باران است.

همانطور که ذکر شد در این سیستم شما ملزم به اخذ حداقل 100 امتیاز از کل امتیازات هستید و در اینصورت می توانید برای شروع پروسه اقدام نمائید.
هم چنین شما تا قبل از اینکه تحت بیمه درمانی ملی دانمارک قرار بگیرید باید بیمه درمانی برای خود و کلیه اعضای خانواده تهیه نمایید.
لازم بذکر است که متقاضی ملزم می باشد که ثابت نماید که به میزان یکسال ساپورت مالی در حساب بانکی خود دارد تا بتواند هزینه های زندگی برای خود و همراهان را فراهم نماید. علاوه بر آن، براساس قانون Active Social Policy Act (lov om aktiv socialpolitik) شما نباید هیچ کمک دولتی در زمان اقامت خود از دولت دانمارک دریافت نمائید.

سیستم امتیازبندی

معیار

حداکثر امتیاز

تحصیلات

۱۳۰ امتیاز

مهارت زبانی

۴۰ امتیاز

توانایی وفق پذیری

۱۵ امتیاز

 

از فاکتور تحصیلات حداکثر امکان اخذ ۱۳۰ نمره وجود خواهد داشت. حداقل مدرک لازم برای اقدام کردن کارشناسی می باشد. سطح تحصیلات در کشور های مختلف متفاوت است. بنا براین صرفا تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در کشور مقصد معادل با همان مقطع در دانمارک نمی باشد. سازمان Danish Agency for Labour Retention and International Recruitment تصمیم میگیرد که آیا مدارک تحصیلی شما توسط سازمان Danish Agency for Universities and Internationalisation که تحت نظارت وزارت علوم دانمارک فعالیت می کند، ارزیابی بشود یا خیر. در صورتیکه مدرک شما در این معادل سازی پائین تر از مدرک کارشناسی دانمارکی قرار گیرد شما امکان اخذ گرین کارت را نخواهید داشت. به عبارت دیگر حداقل مدرک تحصیلی لازم جهت اقدام از این روش داشتن مدرک معادل مدرک کارشناسی دانمارکی است. به طور مثال مدرک کارشناسی ارشد در کشور پاکستان معادل 2 سال تحصیل در کشور دانمارک می باشد. خوشبختانه در مورد مدارک ایرانیان معادل سازی به نحو قابل قبولی انجام می گیرد و اکثر مدارک در همان سطح مورد تائید دانمارک می باشند. در زیر جدول معادل سازی مدارک ایران با دانمارک را مشاهده فرمایید.

معادل سازی مدارک تحصیلی ایران و دانمارک

Iranian qualification

Danish level of education

Associate degree, 2 years

1 year of a higher education

Bachelor’s degree, 4 years

A bachelor’s degree or a professional bachelor’s degree

Master’s degree, 2 years

A master’s degree

Doctorate Degree in Medicine, 7years/291 credits

A master’s degree within the field of Health Sciences

Other higher educational professional programs for example Pharmacy and Dentistry

Individual assessment

Doctorate, PhD, 3-6 years

A PhD degree

 

 

۳۰ امتیاز

کارشناسی

۵۰ امتیاز

کارشناسی ارشد ۱ ساله

۶۰ امتیاز

کارشناسی ارشد ۲ ساله

۸۰ امتیاز

دکترا

 

در صورتیکه که دانشگاه اخذ مدرک شما در لیست 400 دانشگاه برتر دنیا باشد، به شما نمره اضافی جهت مدرک تحصیلی تان داده خواهد شد.

امتیازبندی مدرک تحصیلی

۱۵ امتیاز

قرار داشتن در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر

۱۰ امتیاز

قرار داشتن در لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر

۵ امتیاز

قرار داشتن در لیست ۴۰۰ دانشگاه برتر

 

سایت جهت چک کردن رتبه دانشگاه

۳۰ نمره به عنوان جایزه (لیست رشته های مثبت تحصیلی)
در صورتیکه تحصیلات شما در زمینه ای باشد که کشور دانمارک در آن زمینه نیاز بیشتری به نیروی کار داشته باشد، به شما ۳۰ نمره جایزه یا همان نمره اضافی داده خواهد شد. این رشته ها در لیستی به نام لیست مثبت آورده شده است. لیست مثبت شغلی دانمارک مشاغلی هستند که کشور دانمارک در آنها کمبود نیروی کار دارد.
جهت بررسی شرایط خود با یکی از مشاورین ما تماس بگیرید تا شرایط شما جهت اقدام از این روش بررسی شود.

مهارت زبانی
حداکثر امتیاز در این بخش ۴۰ امتیاز می باشد. جهت استفاده از نمره زبان می بایست در یکی از آزمون های زبان که مورد قبول اداره مهاجرت دانمارک می باشد شرکت نمائید و کارنامه زبان را هنگام اقدام برای درخواست گرین کارد ارائه نمائید. امکان اخذ نمره از یکی از زبان های اسکاندیناوی (نروژی، سوئدی، دانمارکی) و یکی از زبان های انگلیسی و یا آلمانی وجود دارد. مثلا، شما می توانید از زبان انگلیسی و سوئدی، و یا آلمانی و دانمارکی و…. وجود خواهد داشت.

چنانچه متقاضی به مدت یکسال در یکی از شرکت های بین المللی (به زبان انگلیسی، آلمانی و یا دانمارکی) مشغول به فعالیت بوده باشد و یا مدرک تحصیلی را به یکی از زبان های اسکاندیناوی و یا آلمانی و یا انگلیسی دریافت کرده باشد، از دادن امتحان معاف می باشد و امتیاز کامل آشنایی با زبان را کسب خواهد کرد. مدت زمان تحصیل و یا کار نباید کمتر از یک سال باشد. تنها آزمون های ذکر شده در این جدول مورد قبول اداره مهاجرت دانمارک می باشند. جهت اخذ امتیاز در زبان، شما باید حداقل سطح (Danish Language Test, Level 1/Prøve i Dansk 1) را در یکی از آزمون های بین المللی زبان های ذکر شده داشته باشید.

 

امتیاز

سطح زبان دانمارکی

سطح زبان سوئدی

سطح زبان نروژی

سطح زبان انگلیسی

سطح زبان آلمانی

5

Prøve i Dansk 1

 

Norskprøve 2 (NP2)

Key English 
Test (KET)

IELTS with test score: 3,0

Start 
Deutsch 2

10

Prøve i Dansk 2

Sfi-prøvet

Norskprøve 3 (NP3)

Sfi-prøvet

Norskprøve 3 (NP3)

Preliminary English Test (PET)

Business 
English Certificate –Preliminary (BEC P)

Certificate in English Language Skills –Preliminary (CELS P)

IELTS with  test score: 3,5-4,5

Zertifikat 
Deutsch (ZD)

20

Prøve i Dansk 3

   

First Certificate in English (FCE)

Business 
English Certificate –Vantage (BEC V)

Certificate in English Language Skills –Preliminary (CELS P)

IELTS with test score: 5,0-6,0

Goethe 
Zertifikat B2

40

Studie-prøven

TISUS

Test i norsk for fremmed-språklige, høyere niveau

Certificate in Advanced English (CAE)

Certificate of Proficiency in English (CPE)

Business 
English Certificate –Higher (BEC H)

Certificate in English Language Skills –Preliminary (CELS P)

IELTS with test score: min. 6,5

TOEFL computer based with test score: min. 200 point 

TOEFL internet based with test score: min. 72 point

TOEFL paper based with test score: min. 533

Zentrale Mittelstufen-prüfung (ZMP)

Zentrale Oberstufen-prüfung (ZOP)

Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS)

Goethe Zertifikat C1

Grosses Deutsches Sprachdiplom (GDS)

TestDaF

 

 

توانایی وفق پذیری
در صورتی که متقاضی در اتحادیه اروپا تحصیل و کار کرده باشد مجاز به کسب امتیاز به شرح زیر می باشد:

حداکثر امتیاز ۱۵ امتیاز در این بخش می باشد.

۵ امتیاز

یکسال تحصیل در اتحادیه اروپا و یا سوییس درمقطع تحصیلات عالیه

۱۰ امتیاز

سه سال تحصیل در اتحادیه اروپا و یاسوییس درمقطع تحصیلات عالیه

۵ امتیاز

یکسال اقامت قانونی و کار در اتحادیه اروپا و یا کشور سوییس (این یکسال می‌بایست بدون وقفه باشد)

۱۰ امتیاز

دو سال مداوم اقامت قانونی و کار در اتحادیه اروپا و یاسوییس

۵ امتیاز

دانش زبان دانمارکی در حد Prøve i Dansk 2

لیست جدید رشته های مورد نیاز کشور دانمارک برای گرین کارت به شرح زیر است.

این لیست رشته های گرین کارت دانماک از تاریخ اول جولای ۲۰۱۵ به تصویب اداره مهاجرت دانماک رسیده است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات رسانه ای

IT and telecommunication

معماری فناوری اطلاعات

شرایط لازم: حداقل سه سال تحصیلات در زمینه فناوری اطلاعات

IT architect
Requirement: At least three years’ IT education

مشاور فناوری اطلاعات

شرایط لازم: حداقل سه سال تحصیلات در زمینه فناوری اطلاعات

IT consultant
Requirement: At least three years’ IT education

برنامه نویس و توسعه دهنده شبکه

شرایط لازم: حداقل سه سال تحصیلات در زمینه فناوری اطلاعات

Programmer and systems developer
Requirement: At least three years’ IT education

 

امور آموزشی، اجتماعی و مذهبی

Educational, social and religious work

مربی

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای

Pedagogue 
Requirement: Professional Bachelor’s degree

مددکار اجتماعی

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای

Social pédagogue
Requirement: Professional Bachelor’sdegree

 

بهداشت، درمان و مراقبت های فردی

Health, healthcare and personal care

پرستار بیهوشی

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای + مجوز  دانمارکی

Anesthetic nurse
Requirement: Professional Bachelor’s degree + Danish authorization

پرستار اتاق عمل

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای + مجوز  دانمارکی

Surgical nurse
Requirement: Professional Bachelor’s degree + Danish authorization

تکنولوژیست آزمایشگاه پزشکی

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای + مجوز  دانمارکی

Medical laboratory technologist
Requirement: Professional Bachelor’s degree + Danish authorization

پرستار

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای + مجوز دانمارکی

Nurse
Requirement: Professional Bachelor’s degree + Danish authorization

رادیو گرافیست

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای + مجوز دانمارکی

Radiographer

Requirement: Professional Bachelor’s degree + Danish authorization

 

گروه مهندسی

Engineering

مهندس ساختمان

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای

Building engineer
Requirement: Professional Bachelor’s degree

مهندس برق

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای

Electrical engineer
Requirement: Professional Bachelor’s degree

مهندس آی تی (فناوری اطلاعات)

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای

IT engineer
Requirement: Professional Bachelor’s degree

مهندس مکانیک

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای

Mechanical engineer
Requirement: Professional Bachelor’s degree

مهندس محیط زیست

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای

Environmental engineer
Requirement: Professional Bachelor’s degree

 مهندس انرژی

شرایط لازم: مدرک لیسانس حرفه ای

Energy engineer

Requirement: Professional Bachelor’s degree

 

 پزشکی دندانپزشکی و دامپزشکی

Doctor and dentist and veterinarian

پزشک عمومی

شرایط لازم: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Medical doctor
Requirement: Master’s degree + Danish authorization

پزشک مشاور

شرایط لازم: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Medical consultant
Requirement: Master’s degree + Danish authorization

پزشک مشاور / پزشک سرپرست

شرایط لازم: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Consultant doctor/chief physician
Requirement: Master’s degree + Danish authorization

پزشک بیمارستان

شرایط لازم: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Hospital doctor
Requirement: Master’s degree + Danish authorization

 دندانپزشک

شرایط لازم: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Dentist

Requirement: Master’s degree + Danish authorization

 

معلم دبستان 

Teaching in elementary schools

معلم دوره ابتدایی و قبل از دبیرستان

شرایط لازم: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Primary and lower secondary school teacher
Requirement: Professional Bachelor’s degree + Danish authorisation

 

سایر رشته های دانشگاهی

Other Academic Works

بازرس زمین

شرایط لازم: مدرک فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Land surveyor
Requirement: Master’s degree + Danish authorization

وکیل

شرایط لازم: مدرک لیسانس و فوق لیسانس دانمارکی + مجوز دانمارکی

Attorney

Requirement: Danish Bachelor’s and Master’s degree + Danish official recognition

کنترلگر امور بازرگانی

شرایط لازم: حداقل سه سال تحصیل در دانشگاه یا مدرسه های بازرگانی مرتبط

Business controller
Requirement: At least three years’ education at university level or business school level

تحلیلگر بیزینس

شرایط لازم: حداقل سه سال تحصیل دانشگاه یا مدرسه بازرگانی مرتبط

Business analyst

Requirement: At least three years’ education at university level or business school level

روانشناس

شرایط لازم: مدرک فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Psychologist
Requirement: Master’s degree + Danish authorization

مامور حسابرسی مالی

شرایط لازم: مدرک فوق لیسانس

Auditor
Requirement: Master’s degree

کنترلگر امور مالی

شرایط لازم: حداقل سه سال تحصیل در دانشگاه یا مدرسه های بازرگانی مرتبط

Financial controller
Requirement: At least three years’ education at university level or business school level

مشاور حقوقی

شرایط لازم: مدرک فوق لیسانس

Legal Counnselor

Requirement: Master’s degree

داروساز

شرایط لازم: مدرک فوق لیسانس + مجوز دانمارکی

Pharmacist

Requirement: Master’s degree + Danish authorisation

دارو شناس

شرایط لازم: مدرک فوق لیسانس

Pharmacologist

Requirement: Master’s degree

برخی از خدمات ما در این روش شامل:
مشاوره در جهت تصمیم سازی در انتخاب نوع برنامه
تشریح واقع بینانه مزایا و معایب برنامه های مختلف
مطلع نمودن همه جانبه متقاضی از برنامه مورد نظر
مشاوره در خصوص نحوه شرکت در آزمون های بین المللی زبان و آخرین اخبار آنها
ارزیابی مدارک تحصیلی شما در کشور دانمارک
آماده سازی فایل متقاضی و اقدام در جهت اخذ ویزای مورد نظر
تهیه مانی اردر، پرداخت های اعتباری و خدمات از این قبیل
نامه نگاری با سفارت مربوطه در جهت پیگیری موارد در حال انجام و ارائه گزارش شفاف به متقاضیان محترم
کمک در مستقر شدن مهاجر
اریه خدمات در خصوص اخذ کارت های بیمه و گواهینامه و کارت های شناسایی و غیره
ارایه خدمات در راستای خرید و یا اجاره خانه
ارائه خدمات در خصوص کاریابی در مقصد
کمک در تهیه رزومه حرفه ای
راهنمایی اخذ کمک تحصیلی و وام و اطلاعات مربوط به اپلای دانشگاه های در مقطع دکتری

آیا با دریافت گرین کارت دانمارک امکان راه اندازی بیزینس شخصی وجود دارد؟

خیر. مهاجرین دارای گرین کارت دانمارک امکان راه اندازی بیزینس شخصی را تا دریافت ویزای اقامت نخواهند داشت.

آیا گرفتن گرین کارت دانمارک داشتن شغل را تضمین میکند؟

خیر. گرین کارت به منزله اجازه اقامت در مدت معینی در دانمارک میباشد. یافتن شغل مناسب وظیفه متقاضی بوده و تضمین شده نیست.

چطور پیش از اعزام به دنبال شغل باشم؟

میتوانید از وب سایت های مفیدی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید.

آیا با داشتن گرین کارت دانمارک و مدارک تحصیلی ایران اجازه کار در این کشور را دارم؟

در بیشتر موارد بله. در مورد برخی از رشته ها متقاضی باید پیش از شروع به کار مجوز از سازمان مربوطه در کشور دانمارک را دریافت کند. مشاهده لیست رشته ها

آیا امکان اوردن همراه شامل همسر و فرزند را به کشور دانمارک دارم؟

بلی اما به دو شرط. ابتدا باید متقاضی اصلی مهاجرت کرده و آدرس محل زندگی را ارایه نماید. همچنین باید در دانمارک مشغول به کار شده و اولین حقوق خود را دریافت نماید. سپس میتواند برای همسر و فرزندان نیز ویزا دریافت نماید.

آیا شرطی برای تمدید ویزا وجود دارد؟

بلی. باید حداقل درآمد مشخص شده در سال اول کسب شده باشد.

آیا در صورت مردود شدن و عدم دریافت ۱۰۰ امتیاز مبلغ پرداخت شده به سفارت عودت میشود؟

خیر. این مبلغ برای بررسی پرونده بوده و در صورت مردودی یا انصراف از طرف سفارت عودت نخواهد شد.

اگر قبلا گرین کارت داشتم ایا میتوانم دوباره درخواست دهم؟

اگر در ۵ سال گذشته گرین کارت داشتید امکان درخواست مجدد آن تا ۵ سال وجود نخواهد داشت. بین صدور دو گرین کارت باید ۵ سال فاصله باشد.

اگر پس از دریافت ویزا کار نکنم و درامد نداشته باشم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پس از ۱ سال به احتمال فراوان ویزای شما و خانواده شما تمدید نخواهد شد.

آیا در صورت پیدا نکردن کار امکان دریافت کمک هزینه از دولت دانمارک را دارم؟

پیش شرط اداره مهاجرت برای اعطای گرین کارت دانمارک این است که مهاجر توانایی ساپورت خود و خانواده اش را برای سال اول دارد. از طرفی این شرط هم وجود دارد که متقاضی دارای گرین کارت از خدمات بیمه بیکاری برای تازه واردین و هم چنین هر نوع از خدماتی که در خصوص بیکاری است استفاده نکند. استفاده ازین مزایا منجر به عدم تمدید گرین کارت خواهد شد.

آیا امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در دانمارک وجود دارد؟

بلی. روش مجزا و سریعی برای فارغ التحصیلان دوره فوق لیسانس و دکترا وجود دارد که اقامت دانمارک را دریافت نمایند. اطلاعات بیشتر

آیا با دریافت گرین کارت دانماک امکان ادامه تحصیل در کشور دانمارک وجود دارد؟

در حالت کلی خیر. زیرا با این ویزا متقاضی هدف یافتن شغل در دانمارک را دارد. اما ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانماک در مواردی که متقاضی قرارداد کاری با استاد راهنمای خود دارد و

کمک هزینه یا بورسیه دریافت میکند بلا مانع است. چون در این موارد بورسیه به عنوان درآمد متقاضی محسوب خواهد شد.

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram