کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا کانادا

ویزا موندیال

کارافرینی در بریتیش کلمبیا کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق طرح کارآفرینی بریتیش کلمبیا

سرمایه گذاری در کانادا از طریق طرح استان بریتیش کلیمبیا

ویزا موندیال با همکاری مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا، تجربیات موفق بسیاری در ویزاهای تجاری کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا را در رزومه خود دارد. بسیاری از موکلین ما در کمتر از ۱ سال از این طریق به کانادا مهاجرت کرده اند. اگر قصد اقدام دارید همین امروز با ما تماس بگیرید. 

 

در تاریخ ٢ جولای ٢٠١۵ دولت بریتیش کلمبیا طرح جدید و بهبود یافته مهاجرت از طریق کارافرینی به استان بریتیش کلمبیا را معرفی کرد. روش مهاجرت کارافرینی به استان بریتیش کلمبیا BC PNP entrepreneur immigration stream  کارآفرینان با تجربه ای که آماده سرمایه گذاری و اداره فعال یک بیزینس در استان بریتیش کلمبیا باشد را جذب مینماید. کارآفرینان در این برنامه باید حداقل دارای ۶۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه اولیه باشند که این سرمایه را از راه های قانونی بدست آورده اند. همچنین متقاضی کارافرینی در استان بریتیش کلمبیا باید پس از ورود به بریتیش کلمبیا حداقل ٢٠٠ هزار دلار در بیزینس مورد نظر سرمایه گذاری نماید. این برنامه در حال حاضر به نحوی است که متقاضیان مهاجرت به کانادا باید در سیستم آنلاین اداره مهاجرت ثبت نام کرده و بر اساس سن و تحصیلات و مهارت انگلیسی و دارایی مالی و تجربه بیزینس و تجاری و همچنین سفر قبلی به استان بریتیش کلمبیا امتیاز بگیرند. متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دریافت کنند از آنها مانند سیستم اکسپرس اینتری برای اقدام دعوت به عمل خواهد آمد. این افراد نامه ای به عنوان ITA که همان دعوت نامه میباشد را دریافت خواهند کرد و پس از آن مدارک تکمیلی راباید در فرصت ۴ ماه  ارایه نمایند. در اینجا نکات کلیدی طرح مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق کارافرینی و بیزینسی را مرور میکنیم.

 

مهاجرت از طریق کارافرینی استان BC روش سریعی برای دریافت اقامت کانادا نمیباشد. در مرحله اول همان طور که ذکر شد متقاضیان درخواست اولیه خود را ارایه میکنند و مبلغ ٣٠٠ دلار که غیر قابل بازگشت میباشد را پرداخت خواهند کرد. همراه با این درخواست متقاضی میبایست مشخصات کلی طرح تجاری برای مهاجرت کارآفرینی کانادا خود را به اداره مهاجرت اعلام کند. این طرح به همراه فاکتورهای ذکر شده در بالا امتیازی را به متقاضی میدهند و متقاضیانی که بیشترین امتیاز را داشته باشند برای اقدام دعوت خواهند شد و نامه Invitation to Apply را دریافت خواهند نمود. ثبت نام آنلاین متقاضی در سیستم اداره مهاجرت تا ۶ ماه باقی میماند و اگر در این ۶ ماه متقاضی انتخاب نشود فایل او باطل شده و باید درخواست جدیدی به همراه پرداخت ٣٠٠ دلار اپلیکیشن فی انجام دهد. پس از ثبت نام آنلاین امکان هیچ تغییری در فایل وجود نخواهد داشت.

در هر ماه فقط ٢٠٠ پرونده برای اقدام دعوت میشوند. اگر شما جز افرادی باشید که دعوتنامه برای اقدام دریافت کرده اید باید در فاصله ٤ ماه مدارک را تکمیل کرده و به همراه ٣٥٠٠ دلار جهت اقدام ارسال نمایید. در این مرحله اداره مهاجرت ممکن است کارآفرینان را برای مصاحبه دعوت نماید. اگر طرح تجاری نهایی شما که در این مرحله به اداره مهاجرت BC ارایه میکنید پذیرفته شود شما با استان وارد قرارداد اجرایی شده و نامه LOC را دریافت خواهید کرد. با این نامه شما میتوانید برای دریافت ویزای کاری درخواست خود را ارایه کنید.

 

کاریابی بین المللی ایلیا با سالها تجربه در این امر و داشتن پرونده های موفق  و نمایندگی رسمی برخی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری معرفی شده از سوی اداره مهاجرت کبک آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به سرمایه گذاری در بی سی بوده و از متقاضیان دعوت میکنیم برای شروع پروسه فرم ارزیابی مهاجرت کاری را تکمیل کرده یا با دفاتر ما در کانادا  یا ایران تماس حاصل نمایند تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا و عضو سازمان ICCRC  با کد R512859  – مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند. گاها مهاجرت به کانادا از طریق راه های کم هزینه تر نیز امکان پذیر بوده و لذا با توجه به اینکه شرکت ویزا موندیال در تمامی زمینه های عزیمت به کشور کانادا فعالیت دارد مشاورین میتوانند بهترین راه را پیشنهاد بدهند.

مزیت بسیار مهم در این طرح

از مزاياي اين طرح همراه بردن يك نفر(يك خانواده) به عنوان مدير سرمايه گذاري به همراه فرد اصلي سرمايه گذار ميباشد

 

امتیاز بندی برای مهاجرت از طریق کارآفرینی بریتیش کلمبیا

داشتن مدرک زبان الزامی نمیباشد ولی به متقاضی امتیاز خواهد داد. متقاضی باید دارای دو سال تحصیلات بعد از دیپلم بوده یا حداقل ٣ سال در ٥ سال گذشته دارای مالکیت ١٠٠٪ شرکت باشد. این مالکیت باید در اختیار متقاضی یا همسر او باشد.

 

امتیاز بندی                    حداکثر امتیاز           حداقل امتیاز 

سابقه کاری                        ٢۴

دارایی خالص.                   ١٢                          ١

میزان سرمایه گذاری            ٣٠                         ٦

اشتغال زایی                       ٣۶                            ٢

انطباق پذیری                      ١٨                           –

ایده طرح تجاری                  ٨٠                       ٣٢

جمع امتیازات                    ٢٠٠                         ۴٩

 

 

مراحل پس از دریافت دعوتنامه در سیستم مهاجرت تجاری استان بریتیش کلمبیا

در صورتی که شما جز افرادی بودید که امتیاز بالایی داشتید و اداره مهاجرت استان بریتیش کلمبیا دعوتنامه برای اقدام از طریق کارافرینی را برای شما فرستاده است در ابتدا باید از خدمات حسابرسان مورد تایید جهت تخمین سرمایه خود استفاده کنید. این افراد توسط اداره مهاجرت استان بریتیش کلمبیا تایید شده اند و نامه Verification Report را برای شما صادر میکنند. که طی این نامه ارزش دارایی های شما به دلار کانادا تعیین خواهد شد. معمولا طی ٦٠ روز کاری حسابرسان این نامه را برای شما فراهم خواهند کرد. پرداخت دستمزد این حسابداران به عهده متقاضی مهاجرت تجاری به استان بریتیش کلمبیا کانادا میباشد.

به همراه ارزشیابی دارایی خود باید فرم ها و سایر مدارک مورد و بیزینس پلان اصلی و همچنین ٣٥٠٠ دلار به اداره مهاجرت تحویل دهید تا مدارک شما را ارزیابی نهایی کنند، برخی از متقاضیان مهاجرت به بریتیش کلمبیا در این مرحله برای انجام مصاحبه دعوت خواهند شد.

 

پس از قبولی پرونده و دریافت work permit و ورود به بریتیش کلمبیا

وقتی پرونده شما قبول میشود شما وارد قرارداد اجرایی با استان بریتیش کلمبیا میشوید. در این قرارداد شرایطی که شما بر اساس ان میتوانید در مرحله بعدی برای درخواست اقامت کانادا درخواست دهید ذکر شده است. در این قرارداد همچنین موارد زیر مشخص خواهد شد:

مشخصات و محل طرح بیزینس شما

مقدار سرمایه گذاری برای مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا و برنامه زمانی سرمایه گذاری

اشتغال زایی شما

وظایف مدیریتی شما

قوانین مربوط به اقامت  شما در کانادا در مدت زمان راه اندازی بیزینس

برنامه شما برای تکمیل مراحل طرح تجاری

 

متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق طرح تجاری استان بریتیش کلمبیا باید حداقل ١ فرد را به صورت تمام وقت در کانادا استخدام نماید. این فرد باید مقیم کانادا یا سیتیزن کانادا باشد. متقاضی باید در حداکثر ١٠٠ کیلومتری محل راه اندازی بیزینس زندگی کند و ٧٥ درصد مدت زمان راه اندازی بیزینس را در کانادا باشد. اند. هم چنین متقاضی کارافرینی در استان بریتیش کلمبیا باید پس از ورود به بریتیش کلمبیا حداقل ٢٠٠ هزار دلار در بیزینس مورد نظر سرمایه گذاری نماید.

حداقل درصد مالکیت شما در شرکت و بیزینس در کانادا باید ٣٣ درصد باشد، اگر میزان سرمایه گذاری متقاضی بیش از ١ میلیون دلار باشد نیازی به مالکیت حداقل ٣٣ درصدی شرکت نمیباشد.

اگر متقاضی قصد خرید بیزینسی را داشته باشد که از پیش راه اندازی شده است باید حداقل سرمایه گذاری   ١٥٠ هزار دلار برای خرید بیزینس یا بخشی از ان و حداقل ٥٠ هزار دلار برای ترقی ان بیزینس در نظر بگیرد. هم چنین باید اثبات شود که شما چطور میتوانید باعث توسعه و گسترش این بیزینس شوید.

 

پس از راه اندازی بیزینس و درخواست برای اقامت دائم کانادا

پس از ورود به بریتیش کلمبیا شما در مدت زمان ٢٠ ماه باید طرح تجاری خود را راه اندازی نمایید. شما باید پس از ٢ ماه از ورود خود رسیدن خود را به استان بریتیش کلمبیا گزارش دهید. هم چنین شما باید در مدت زمان ٢٠ ماه به تعهدات خود در قرارداد عمل کنید. همچنین باید بین ١٨ تا ٢٠ ماه پس از ورود گزارش نهایی را برای استان بریتیش کلمبیا ارسال نمایید.

اگر تمام شرایط مورد نظر استان فراهم باشد شما توسط استان بریتیش کلمبیا برای اقدام اقامت دائم کانادا انتخاب خواهید شد و نامه Nomination Certificate را دریافت خواهید کرد. میتوانید از طریق اداره مهاجرت کانادا CIC برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

 

 

 

خلاصه مراحل مهاجرت به کانادا از طریق روش جدید  کارافرینی بریتیش کلمبیا

مرحله                                               زمان

١ ثبت نام                                         ١ تا ٢ ماه

٢ امتیاز بندی                                    تا ٤ هفته

٣ دریافت دعوتنامه برای اقدام                تا ٦ ماه (اگر دریافت نشود باید دوباره اقدام کنید)

٤ بررسی دارایی شما.                         ٦٠ تا ٩٠ روز (این زمان جزیی از ٦ ماه در مورد ٣ میباشد)

٥ تشکیل پرونده در BC PNP                      ٢ تا ٨ ماه

٦ قرارداد اجرایی ونامه تایید LOC               ١ تا ٤ هفته

٧ اقامت کاری work permit                ١ تا ٦ ماه

٨ ارسال گزارش نهایی.                              تا ١٨ ماه

٩ انتخاب شدن برای اقامت دائم          ٢ هفته تا ٤ ماه پس از مرحله ٨

١٠ اقدام برای اقامت دائم کانادا                   ١ تا ٢ سال (طول پروسه)

 

نکته: در این طرح امکان اینکه متقاضی با سرمایه گذاری بیشتر بتواند افراد کلیدی که برای اره اندازی بیزینس کلیدی هستند را به همراه خود به استان بریتیش کلمبیا منتقل کند وجود دارد. در این خصوص با وکلا و مشاورین ما مشاوره کنید.

 

تشکیل پرونده

اقدام از طریق این روش بسیار حساس بوده و دانش مشاور مسئول پرونده در خصوص انتخاب محل مورد نظر برای آماده سازی طرح تجاری بسیار حیاتی می‌باشد. برخی از نقاط استان بریتیش کلمبیا دارای شانس بالاتری نسبت به سایر نقاط بوده و همچنین انتخاب بیزینس پلان صحیح شانس متقاضی برای قبول شدن در این روش را چندین برابر افزایش خواهد داد. موسسه بین المللی ویزا موندیال و کاریابی خارجی ایلیا دارای مشاورین رسمی مهاجرت عضو ICCRC از متقاضیان علاقه مند به اقدام از طریق این روش دعوت به تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت سرمایه گذاری می‌نماید.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استان کبک

مهاجرت از طریق استان ساسکاچوان

مهاجرت از طریق استان نیو برانزویک

مهاجرت از طریق استان مانیتوبا

 

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram