طرح تجاری مهاجرت به استان مانیتوبا

ویزا موندیال

manitoba

 استان مانیتوبا با مساحتی در حدود 649.950 کیلومتر مربع در کشور کانادا واقع شده. اقتصاد این منیتوبا بر پایه کشاورزی، معدن، جنگل داری، انرژی، حمل و نقل و گردشگری می باشد. شهر وینی پگ بزرگترین شهر و مرکز استان مانیتوبا است. این استان یکی از استان های مطلوب برای ایجاد یک تجارت و مهاجرت میباشد.متقاضیانی که قصد راه اندازی یا خرید مزرعه را داشته باشند از طریق برنامه زیر گروه این برنامه میتوانند برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. 

خلاصه این برنامه :  شما باید دارایی ۳۵۰ هزار دلاری در کشور خود داشته باشید و سابقه مدیریت. باید بتوانید مبلغ ۱۰۰ هزار دلار در کانادا وثیقه گذاشته و بیزینس ۱۵۰ هزار دلاری راه بیندازید. شما اقامت دایم برای خود و خانواده وابسته میگیرید.  اگر بیزینس راه اندازی نکنید ۱۰۰ هزار دلار وثیقه شما پس داده نخواهد شد.

اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی در استان مانیتوبا یا همان طرح تجاری مهاجرت به مانیتوبای کانادا یکی از پر طرفدارترین برنامه مهای مهاجرتی در طی سالهای اخیر بوده و ایرانیان کارآفرین دومین قشر مهاجرین کارآفرین این استان را از نظر تعداد دارا هستند. اگر قصد سرمایه گذاری یا کارآفرینی در کانادا و اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده خود را دارید میتوانید از طریق مشاورین رسمی مهاجرت شرکت ویزا موندیال این امر را تحقق ببخشید. شرکت ما با مشاورین خبره در ایران و کانادا قویترین خدمات را در خصوص ویزاهای سرمایه گذاری کانادا ارائه کرده و متقاضیان زیادی از طریق ما به کانادا مهاجرت کرده اند. جهت مشاوره رایگان میتوانید از طریق تماس تلفنی به صورت رایگان با دفتر کانادا یا با سایر دفاتر ما تماس بگیرید.  تماس تلفنی رایگان از خط ثابت ایران ۰۲۱۸۵۵۲۱۱۱۱ داخلی ۸۰۲۴ مربع ( دوشنبه تا جمعه ۲۲ شب به بعد ) 

در حال حاضر مهاجرت تجاری به استان مانیتوبا کانادا یکی از منطقی ترین راه های مهاجرت به کانادا میباشد. این برنامه نسبت به برنامه سرمایه گذاری استان کبک کم هزینه تر و نسبت به مهاجرت کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا کم درد سر تر بوده و از این رو مناسب میباشد.  طی این روش برای متقاضی اصلی و همراهان وابسته او ویزای اقامت دايم دریافت میشود. فرزندان با این ویزای میتوانند به صورت رایگان در این استان و سایر استان ها تحصیل کنند.  تحصیل در مانیتوبا

 

درباره استان مانیتوبا

استان مانیتوبا بین استان اونتاریو و استان ساسکاچوان واقع شده و در جنوب نیز به کشور ایالت متحده محدود می شود. در شمال شرقی نیز این استان به خلیج هودسون متصل می شود. در استان مانیتوبا بیش از 110.000 دریاچه دارد که تقریبا 15 درصد از کل استان را پوشانده است. مهمترین دریاچه های این استان دریاچه های مانیتوبا، وینی پگ و وینی پگوسسس می باشد. دریاچه وینی پگ دهمین دریاچه بزرگ آب شیرین در دنیا می باشد. دمای هوا در وینی پگ در ماه ژانویه بین 13- تا 20- و در ماه جولای بین 13 تا 26 درجه می باشد. جمعیت این استان بطور کلی 1,208,268 و براساس سرشماری سال 2011 می باشد. براساس سرشماری سال 2006 به ترتیب قومیتهای زیر بیشترین تعداد را در مانیتوبا دارند: انگلیسی، آلمانی، اسکاتلندی، اکراینی، ایرلندی، سرخپوست، هلندی، فرانسوی، دانمارکی و روسی.
بطور کلی اقتصاد مانیتوبا اقتصاد قوی ای است چرا که اقتصادش بر منابع طبیعی استوار است. در سال 2008 تولید ناخالص ملی این استان 50.834 میلیارد دلار بوده است که 2.5 درصد رشد را نشان داده است. در سال 2009 نرخ بیکاری در این استان 5.8 درصد بوده است. تقریبا 12 درصد از زمینهای کشاورزی کانادا در این استان قرار دارد و بیشتر این منابع در جنوب مانیتوبا هستند. مانیتوبا بزرگترین تولید کننده تخم آفتابگردان و لوبیا است و همچنین یکی از تولید کنندگان مهم در زمینه سیب زمینی می باشد. طبیعت چرچیل شمالگان نیز جزء مشهورترین نقاط توریستی این استان محسوب می شود جائیکه زیستگاه خرس های قطبی و نهنگ بلوگا می باشد.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت تجاری به استان مانیتوبا

با جمعیت 1.1 میلیون نفر و مهارتهای متنوع و پیش زمینه چند فرهنگی، مانیتوبا یکی از بهترین مقاصد برای سرمایه گذاری و شروع یک زندگی جدید می باشد. دانشگاه مانیتوبا نیز یکی از بهترین دانشگاه های کانادا هست که در این استان قرار دارد.

برای اینکه بتوانید تحت عنوان این برنامه مهاجرت کنید باید:
• حداقل 350.000 دلار کانادا سرمایه داشته باشید.
• ثابت کنید که صاحب و مدیر یک تجارت موفق هستید یا حداقل 3 سال تجربه مدیر عاملی در یک شرکت موفق داشته اید.

  • حداقل ۶۰ امتیاز در سیستم امتیاز دهی استان بدست آورید.

بعلاوه متقاضی باید:
• سفری به مانیتوبا داشته باشد تا بتواند ارزیابی قابل اسنادی از شرایط و موقعیت های کاری و تجاری مانیتوبا و همچنین شرایط کلی این استان داشته باشد.
• در مانیتوبا سرمایه گذاری کند.
• در مانیتوبا به همراه خانواده خود اقامت داشته باشد.
درصورتیکه تقاضانامه شما توسط این استان مورد تایید و قبول واقع شود، متقاضی باید مبلغ 100,000 دلار کانادا را به عنوان ودیعه نزد این استان قرار دهد. این مبلغ ضمانتی است برای اینکه متقاضی در مانیتوبا در طی 2 سال پس از ورود به مانیتوبا کار و تجارت خود را راه اندازی نموده و قصد زندگی در این استان را دارد. این مبلغ در صورتیکه متقاضی کاری را که در تقاضانامه خود اظهار نموده شروع کرده باشد و در این استان اقامت داشته باشد، بدون سود به او بازگردانده خواهد شد.

متقاضی در سفر خود به مانیتوبا باید حداقل موارد زیر را مورد تحقیق قرار دهد:
• هزینه های شروع کار، خرید فضا و یا اجاره آن برای کار، تجهیزات و لوازم، استخدام نیرو
• تحقیق درباره رقابتها، کار و تجارتهای مشابه و رقیب، بازار هدف و مشتریان، تامین کنندگان و غیره.
• مدرسه برای فرزندانتان، هزینه های زندگی، خانه و غیره.

شرایط سرمایه گذاری:
1. سرمایه گذاری از سرمایه های شخصی متقاضی نباید کمتر از 150.000 دلار کانادا در دارایی های قابل لمس (زمین، ساختمان، ماشین، مبلمان، اثاثیه و غیره) باشد.
2. اگر متقاضی سرمایه خود را در یک تجارت در حال کار قرار داده باید حداقل 33.33 درصد از سهام را کنترل کند و یا 1 میلیون دلار در سهام آن شرکت سرمایه گذاری کند.

شرایط کار:
1. کار و تجارت متقاضی باید فعالیت مستمر در این استان داشته باشد.
2. متقاضی باید فعالیت مستمر مدیریتی بر روی این تجارت داشته باشد.
3. کار متقاضی باید قانونی بوده و متقاضی باید منابع و مهارتهای لازم را در رابطه با شغل خود داشته باشد.
4. فعالیتهای احتکار آمیز و غیر مولد جزء این طرح محسوب نمی شود.

مراحل دریافت ویزای کارآفرینی مانیتوبا 

مرحله اول: ارسال تقاضا برای سفر به مانیتوبا
در مرحله اول متقاضی میتواند تقاضای یک سفر حداقل ۵ روزه کاری به مانیتوبا را ارسال کند تا امکان استفاده از ۱۵ امتیاز مربوطه را داشته باشد. ما در این مرحله برای متقاضیان درخواست ویزای توریستی میکنیم.

مرحله دوم: مرحله پیش بررسی

در این مرحله متقاضی در سیستم آنلاین مربوط به مهاجرت ثبت نام میشود. EOI

مرحله سوم:  اعلام نتیجه 

با توجه به حداقل امتیاز قبولی که هر چند ماه یکبار از طرف مانیتوبا اعلام میشود، اگر متقاضی حداقل امتیاز را داشته باشد نامه قبولی او صادر خواهد شد. در این مرحله ممکن است متقاضی دعوت به مصاحبه نیز شود.

مرحله چهارم: مصاحبه احتمالی

اگر متقاضی دعوت به مصاحبه شود باید در آن شرکت نماید.  در این مصاحبه در مورد برنامه کاری متقاضی در استان صحبت خواهد شد.

مرحله پنجم: تکمیل فرم ودیعه و ارسال آن
اگر تقاضای فرد متقاضی مورد قبول واقع شد قراردادی به نام “توافق نامه ودیعه” ارسال خواهد شد که در آن جزییات لازم و موارد مورد نیاز ذکر شده که باید توسط متقاضی امضا شود. دستورالعمل های چگونگی ارسال مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ دلار نیز در این قرارداد قید شده است. این مبلغ به مدت 2 سال توسط شرکت توسعه مانیتوبا نگه داشته می شود.

مرحله ششم: ارسال مدارک به دفتر ویزای کانادا
به محض رسیدن مبلغ ودیعه متقاضی باید اصل مدارک خود را یکبار دیگر به دفتر ویزای کانادا د شهر سیدنی ارسال نماید. برنامه استانی مانیتوبا یک گواهی نامه کاندیداتوری این استان را که مختص هر متقاضی است مستقیما به این اداره می فرستد. پس از بررسی دوباره مدارک توسط اداره ویزای کانادا از شما خواسته می شود تا آزمایشات پزشکی انجام دهید و گواهی عدم سوء پیشینه خود را به همراه جواب آزمایشات بفرستید. در نهایت پس از انجام کلیه مراحل ویزای متقاضی صادر خواهد شد.

مرحله هفتم: مهاجرت به مانیتوبا
پس از ورود به مانیتوبا متقاضی باید با شعبه سرمایه گذاری و مهاجرت تجاری ارتباط برقرار کند تا برای وی یک قرار ملاقات با یک افسر اسکان کسب و کار ترتیب داده شود.

مرحله هشتم: راه اندازی تجارت و تقاضا برای دریافت مبلغ ودیعه
درصورتیکه تمامی موارد تعیین شده (در بالا ذکر شده) رعایت شود مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ هزار دلار کانادا به متقاضی برگردانده خواهد شد.

دفتر اسکان تجاری چیست؟
این دفتر در مانیتوبا تشکیل شده از تیمی مجرب و با مهارت است برای کمک به متقاضیان برای ادغام شدن در محیط تجاری اجتماعی مانیتوبا.

 امتیازبندی مهاجرت تجاری به استان مانیتوبا کانادا

سن بین ۰ تا ۱۵ امتیاز

دانش بیزینس بین ۱۰ تا ۱۵ امتیاز

تجربه بیزینس بین ۵ تا ۱۵ امتیاز

دارایی خالص بین ۸ تا ۱۵ امتیاز

   دانش انگلیسی و فرانسوی بین ۰ تا ۲۰ امتیاز

انطباق پذیری بین ۵ تا ۱۵ امتیاز

 دانلود جدول امتیازبندی مهاجرت تجاری به استان مانیتوبا 

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram