طرح استانی بریتیش کلمبیا

ویزا موندیال

سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا

این برنامه ایست که استان بریتیش کلمبیا به منظور ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی این استان ایجاد کرده است. در این طرح متقاضیان سرمایه گذاری باید تجارتی را در این استان راه اندازی و مدیریت کنند. همچنین این افراد باید قصد اقامت در این استان را داشته باشند. در اینصورت اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد.

بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا می باشد و از جنوب به کشور آمریکا، از شرق به استان آلبرتا ، از شمال به استانهای یوکان و سرزمینهای شمالی و از غرب به اقیانوس آرام منتهی می شود. مرکز این استان شهر ویکتوریا پانزدهمین شهر بزرگ متروپولیتن کانادا می باشد. بزرگترین شهر این استان ونکوور می باشد. بر اساس سرشماری سال 2011 جمعیت این استان 4,400,057 بوده است.

ونکوور معمولا جزو 10 شهر برتر دنیا برای زندگی معرفی شده و در سال 2012 این شهر مقام سوم را از آن خود کرده. کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی و شرایط اقتصادی مطلوب از جمله عواملیست که در انتخاب این شهر موثر بوده است.

آب و هوا به دلیل وجود جریانی که به جریان ژاپن معروف می باشد و از شمال اقیانوس آرام می گذرد، مناطق ساحلی این استان دارای آب و هوای معتدل و بارانی می باشد. میانگین دمای سالیانه در بیشتر شهرهای پرجمعیت این استان بالای 10 درجه سانتیگراد می باشد. مناطق شمالی این استان دارای زمستانهای سخت و سرد می باشد و مکان مناسبی را برای اسکی بازان فراهم می کند. زمستانها در نیمه جنوبی این استان ملایم تر است.

برای اقدام کردن برای این استان و به عنوان سرمایه گذاری تجاری 3 روش وجود دارد:
1. تجارت منطقه ای
2. پروژه های استراتژیک
3. مهارتهای تجاری

متقاضیان برای اقدام تحت عنوان مهارتهای تجاری باید واجد شرایط زیر باشند:
• قرار دادن سرمایه 400.000 دلاری در یک کار و تجارت در استان بریتیش کلمبیا
• ایجاد حداقل 3 کار برای افراد مقیم کانادا
• مالکیت حداقل 33% یا 3/1 از سهم کار
• شرکت مستمر در مدیریت کار و تجارت
• ارائه یک پروپوزال در رابطه با راه اندازی تجارت مورد نظر
• امضای یک توافقنامه اجرایی با استان بریتیش کلمبیا
• امضای یک توافقنامه ودیعه 125.000 دلاری با استان بریتیش کلمبیا. (درصورتیکه شرایط لازم به عمل آید این مبلغ بدون سود به متقاضی برگردانده خواهد شد.)

همچنین متقاضی باید ثابت کند که:
• توانایی، مهارت و تجربه لازم را برای راه اندازی یک کار و تجارت قانونی را در این استان دارد.
• حداقل 800.000 دلار کانادا سرمایه قابل ارزیابی و بدست آمده از راه قانونی دارد.

1. سفر به استان بریتیش کلمبیا
سفر به این استان به متقاضی این امکان را می دهد تا شرایط کاری و تجاری، قوانین و مقررات و هزینه ها را در این استان ارزیابی کند و دید بهتری نسبت به شرایط موجود داشته باشد.

2. ارسال مدارک
متقاضی باید مدارک مربوط به تجارب کاری، منابع مالی و سایر مدارک را به همراه فرمهای مربوطه و همچنین مبلغ 3000 دلار کانادا بعنوان مانی اوردر به این استان ارسال نماید.

3. انجام مصاحبه
ممکن است که پس از ارسال مدارک متقاضی برای انجام مصاحبه به این استان دعوت شود.

4. توافق نامه اجرایی
در این مرحله درصورتیکه پرونده متقاضی تایید شود متقاضی باید یک توافق نامه اجرایی را امضا کند. این توافق نامه شرایط و مقررات مربوط به ارائه طرح پروپوزال کار را در استان بریتیش کلمبیا مشخص می نماید. این توافق نامه مراحل راه اندازی و سرمایه گذاری را نیز شرح می دهد. این مراحل باید در پروپوزال متقاضی قید شود.

5. نامه پشتیبانی
طرح استانی بریتیش کلمبیا برای متقاضیان قبول شده نامه پشتیبانی ارسال می کند که بر اساس این نامه متقاضی می تواند مجوز کار 2 ساله از دولت فدرال دریافت کند تا در زمانیکه که مشغول تهیه پروپوزال خود می باشد بتواند در کانادا کاری پیدا کند. متقاضی باید تقاضای کار خود را طی 90 روز پس از دریافت نامه پشتیبانی به cic ارسال نماید.

6. پس از امضای تقاضانامه متقاضی دو راه در پیش رو خواهد داشت. راه اول راه معمول است که کند پیش می رود ولی راه دوم راهیست که سریعتر پیش می رود و این راهیست که بر اساس آن 6 ماه پس از صدور اجازه کار متقاضی می تواند این گزینه را انتخاب نماید برای اینکه متقاضی در این پروسه قرار بگیرد باید شرایط زیر را دارا باشد:

a. داشتن اجازه کار طرح استانی
b. داشتن اقامت در بریتیش کلمبیا
c. ایجاد یک حساب بانکی تا در آن سرمایه خود را که برای راه اندازی کار می باشد قرار دهد.
d. پرداخت مبلغ 125.000 دلار ودیعه

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram