پزشکی در ایتالیا

ویزا موندیال

پزشکی در ایتالیا

تحصیل در دوره پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

چرا رشته پزشکی در ایتالیا؟

شهریه تحصیل در دوره های پزشکی در ایتالیا

دانشگاه های پزشکی ایتالیا، رنک و ظرفیت های پزشکی در ایتالیا

درباره تست آی مت IMAT

فرمت آزمون ورودی پزشکی در ایتالیا (تستIMAT)

ثبت نام آزمون آی مت IMAT 

اقدام برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

 

تحصیل در ایتالیا

 

 

چرا رشته پزشکی در ایتالیا؟

از سال ۲۰۰۹ دانشگاه های ایتالیا، دوره پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا را ارائه کردند. اولین دانشگاه، دانشگاه پاویا و پس از آن میلان و دانشگاه های رم و ناپل بودند. دوره پزشکی در ایتالیا یکی از معتبرترین دوره های پزشکی در کل دنیا میباشد. متقاضیان از تمام نقاط دنیا حتی از کشورهای کانادا و امریکا برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا راهی این کشور میشوند زیرا برخلاف امریکا و کانادا، تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا بسیار ارزان میباشد.

هشت دلیل برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

۱- این دوره های پزشکی در ایتالیا کاملا به زبان انگلیسی ارائه میشود و دوره زبان ایتالیایی در کنار آن ارائه خواهد شد تا بتوانید در صورت علاقه داشتن، این زبان را نیز بیاموزید.

۲- دانشگاه های با قدمت بیش از ۵۰۰ سال دوره های پزشکی را در ایتالیا را ارائه میکنند.

۳-به عنوان آزمون ورودی شما فقط یک آزمون IMAT (تست آی مت) را خواهید گذراند که امکان دادن تست آیمت در بیش از ۲۰ شهر دنیا وجود دارد. مصاحبه و آزمون ورودی دیگری وجود نخواهد داشت. آزمون آی مت به زبان انگلیسی بوده و هزینه کمی دارد. مشاورین ویزا موندیال در ثبت این آزمون شما را یاری خواهند کرد.

۴- شهریه دوره پزشکی ایتالیا بسیار پایین و امکان استفاده از بورسیه دولت ایتالیا. شهریه تحصیل در ایتالیا

۵- مدرک پزشکی ایتالیا در کل دنیا و کشور ایران مورد تائید است و حتی بدون هیچ آزمونی میتوانید پس از فارغ التحصیلی در کل اروپا و انگلستان فعالیت کنید.

۶- فرهنگ، غذا و طبیعت زیبا و آب و هوای خوب ایتالیا

۷- دوره های مشترک با دانشگاه های امریکا و کانادا. به طور مثال دانشگاه پاویا دوره مشترکی با امریکا دارد.

۸- برای ورود به دوره پزشکی در ایتالیا،‌ در تمامی دانشگاه های ایتالیا،  ظرفیت های مشخصی برای دانشجویان غیر اروپایی مشخص شده است که شانس آنها را افزایش میدهد.

 

 

شهریه تحصیل در دوره های پزشکی در ایتالیا

شهریه در دانشگاه هی ایتالیا بر اساس درآمد خانوار تعریف میشود. معمولا متقاضیان ایرانی شهریه حدود ۵۰۰ یورو در سال را پرداخت میکنند. همچنین تمام متقاضیانی که از نظر مالی توان پرداخت هزینه های زندگی را نداشته باشند میتوانند از بورسیه دولت ایتالیا استفاده کنند. این بورسیه که EDiSU نامیده میشود معمولا بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال خواهد بود.

تحصیل در ایتالیا

 

 

دانشگاه های پزشکی ایتالیا، رنک و ظرفیت ها 

شرایط رشته پزشکی دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه هایی که دوره پزشکی ایتالیا را به زبان انگلیسی ارائه میکنند به همراه طرفیت و رنک QS هر دانشگاه برای دانشجویان غیر اروپایی:

فایل پی دی اف دانشگاه های دوره پزشکی ایتالیا

دانشگاه باری ( ۸)

دانشگاه میلان (۱۶) رنک : ۱۱ در ایتالیا و ۲۹۸ در دنیا ۱ در ایتالیا و ۷۹ در دنیا

دانشگاه پاویا (۴۰) رنک :  ۱۱ در ایتالیا و ۲۹۸ در دنیا

دانشگاه ساپینزا (۱۰) رنک : ۱۱ در ایتالیا و ۲۹۸ در دنیا۳ در ایتالیا و ۱۴۰ در دنیا

دانشگاه تور ورگاتا رم (۵) رنک : ۱۱ در ایتالیا و ۲۹۸ در دنیا۱۰ در ایتالیا و ۲۷۹ در دنیا

دانشگاه دوم ناپل (۲۲) رنک : ۱۱ در ایتالیا و ۲۹۸ در دنیا

دانشگاه ناپل فدریکو ( ۰‌) رنک : ۱۱ در ایتالیا و ۲۹۸ در دنیا  ۷ در ایتالیا و ۲۱۰ در دنیا

دانشگاه هیومنیتاس

 

 

 درباره تست آی مت IMAT، آزمون ورودی پزشکی ایتالیا

The International Medical Admissions Test (IMAT) تست آی مت، آزمون ورودی دوره پزشکی در ایتالیا،  یک آزمون ۶۰ سوالی و تستی است که ویژه متقاضیانی هست که قصد تحصیل در دوره پزشکی در ایتالیا یا دوره جراحی در ایتالیا را دارند. آی مت یکی از سه آزمونی است که معمولا برای ورود به دوره های پزشکی و مراقبت بهداشت مورد نیاز است. آزمون هایی دیگر که بعدا به آنها خواهم پرداختBMAT و  OET هستند.

آزمون آی مت مخصوص ورود به دوره های پزشکی به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا میباشد. در ایتالیا تست ها زیر نظر وزارت علوم ایتالیا هستند. تست آی مت برای ورود به ۷ دانشگاه دولتی که دوره های پزشکی در ایتالیا را ارائه میکنند استفاده میشود. تست آیمت در نقاط مختلف دنیا برگزار میشود. این تست در مورد مهارت ها و دانشی است که در دوره دبیرستان دانشجو می آموزد و تست خیلی دشواری نیست. هر سوال ۵ گزینه دارد و هر پاسخ مثبت ۱.۵ امتیاز مثبت و هر پاسخ منفی ۰.۴ امتیاز منفی دارد.  آزمون ۱۰۰ دقیقه بوده و اگر کمتر از ۲۰ امتیاز از کل ۹۰ امتیاز را به دست آورید، نمره شما منتشر نخواهد شد.

 

 

فرمت آزمون  ورودی پزشکی در ایتالیا ( تستIMAT )

بخش اول آزمون: دانش عمومی و تحلیل منطقی شامل ۲۷ سوال

بخش دوم و سوم و چهارم آزمون: دانش علمی شامل بیولوژی، شیمی، فیزیک و ریاضی شامل ۳۳ سوال

مشاهده نمونه سوالات سال ۲۰۱۵ تست آی مت

IMAT test specification 2015

برای دریافت نمونه سوالات بیشتر با موسسه تماس بگیرید یا یک ایمیل برای ITALY@VISAMONDIAL.COM ارسال کنید. ما مجموعه ای از سوالات سال های قبل را در آرشیو خود داریم.

 

 

ثبت نام آزمون آی مت IMAT 

آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های ایتالیا امسال در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد. هزینه ثبت نام آزمون ۱۲۰ یورو می باشد.

کشورهایی که تست آی مت در آنها برگزار میشود یا همان محل آزمون ورودی پزشکی ایتالیا

برزیل، آرژانتین، چین، قبرس، فرانسه، آلمان، یونان، هند، ایتالیا، لهستان، پرتغال، قطر، عربستان، اسپانیا، امارت، انگلستان، امریکا

اگر تصمیم بر ثبت نام و آزمایش شانس خود برای تحصیل تقریبا رایگان در ایتالیا دارید، با ما تماس از طریق ایمیل در ارتباط باشید. شرط سنی و پیش نیاز زبان انگلیسی برای ازمون وجود ندارد.

 

 

قصد تحصیل در دوره پزشکی در ایتالیا را دارید؟

برای ثبت نام آزمون آی مت یا همان تست ورودی دوره پزشکی در ایتالیا، یا برای دریافت پکیج سوالات سال های قبل آزمون آی مت و همچنین بای ثبت نام در دوره های آمادگی آنلاین آزمون IMAT در سال ۲۰۱۶ یک ایمیل به آدرس ITALY@VISAMONDIAL.COM ارسال کنید. ما متقاضیان را در آزمون ورودی ثبت نام کرده و برای متقاضیانی که از طریق ما اقدام به ثبت نام آزمون نمایند به صورت رایگان نمونه سوالات سال های پیش را ارسال خواهیم کرد.

تحصیل در ایتالیا

همچنین ویزا موندیال برای آن دسته از علاقه مندان که قصد تحصیل در دوره پزشکی در ایتالیا را داشته ولی توان شرکت در آزمون ورودی را ندارند، یا در آزمون ورودی پذیرفته نشده اند، برنامه تحصیلی متفاوتی را پیشنهاد میکند که طی آن متقاضیان در تمام سنین میتوانند برای تحصیل در ایتالیا در جهت ورود به دوره های پزشکی اقدام کنند.

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram