داروسازی در ایتالیا

ویزا موندیال

داروسازی در ایتالیا

تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی در ایتالیا به دلیل اعتبار بسیار بالای دانشگاه های ایتالیا در این زمینه و همچنین شهریه بسیار مقرون به صرفه تحصیل در ایتالیا طرفداران زیادی دارد. دوره داروسازی در ایتالیا معمولا یک دوره پیوسته ۵ ساله میباشد که در پایان آن متقاضی به عنوان داروساز میتواند مشغول به فعالیت کند و مدرک این دوره معادل فوق لیسانس در ایران میباشد. هدف اصلی رشته ی دارو سازی در ایتالیا این است که متخصصان جوان را با داشتن دانش تئوری و عملی تربیت کند تا دارو شناس خبره و کارشناس در محصولات دارویی در بخش صنعتی شوند.  ورود به رشته داروسازی در ایتالیا از طریق آزمون ورودی است که در خود دانشگاه ها برگزار میشود. این آزمون مانند آزمون ورودی دوره های پزشکی در ایتالیا در کشورهای دیگر برگزار نمیشود. 

شرایط ثبت نام و ظرفیت پذیرش رشته داروسازی در ایتالیا

در هر یکی از دانشگاه های ایتالیا ظرفیت مشخصی برای شرکت کنندگان در این دوره دیده شده است. به طور مثال در دانشگاه تورورگاتا رم، حداکثر 80 ظرفیت به  علاوه ی 30 ظرفیت برای شهروندان غیر اروپایی حفظ شده است که ۲ ظرفیت برای چینی ها حفظ می شود که وابسته به پروژه ی مارکو پولو است. شروع دوره داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی از اواسط ماه اکتبر میباشد. شرایط ثبت نام در سایر دانشگاه های ایتالیا را از مشاورین ویزا موندیال پرسش نمائید. 

اخذ پذیرش تحصیلی در رشته دارو سازی در ایتالیا

با توجه به انگلیسی زبان بودن دوره و شهریه بسیار ناچیز تحصیل در ایتالیا، متقاضیان بسیاری برای شرکت در این دوره از سرتاسر دنیا درخواست میدهند که این باعث میشود اخذ پذیرش در این رشته رقابتی باشد. متقاضیانی که در آزمون ورودی قبول شوند، مدارک خود را به دانشگاه مربوطه در ددلاین مشخص شده تحویل خواهند داد و در حدود یک ماه پس از آزمون دوره خود را آغاز خواهند کرد. 

اگر در آزمون ورودی قبول نشوید، امکان ثبت نام در سینگل کورس بعضی از دانشگاه ها را دارید و از این طریق میتوانید ویزای خود را تمدید نمائید. معمولا ویزای مرحله اول از سپتامبر تا فوریه اعتبار دارد. 

متقاضیان عزیز باید اطمینان حاصل نمایند که تمامی مدارک آنها بر اساس فرمتی که دانشگاه درخواست میکند آماده باشد تا پس از قبولی در آزمون ورودی داروسازی در ایتالیا  دچار مشکل در ثبت نام نشوند. 

شرایط آزمون ورودی داروسازی در ایتالیا

این آزمون در دانشگاه های مختلف به صورت جداگانه برگزار میشود. در این مقاله یکی از دانشگاه های به طور مثال آورده شده است. نتایج این آزمون معمولا در پایان سپتامبر به صورت آنلاین در سایت دانشگاه مورد نظر منتشر میشود.

آزمون ورودی دوره دارو سازی در ایتالیا شامل ۱۰۰ سوال چند گزینه ای است که تامی آن ها به زبان انگلیسی هستند. در آزمون کتبی، هر پاسخ درست ۱ امتیاز و هر پاسخ ناصحیح یا بدون پاسخ ۰ امتیاز خواهد داشت. 

اگر تعداد پاسخ های صحیح دو شرکت کننده یکسان باشد، ظرفیت به متقاضی داده میشود که سن کمتری دارد. 

شهریه دوره داروسازی در ایتالیا 

شهریه تحصیل در ایتالیا بسیار مقرون به صرفه است. معمولا شهریه در ایتالیا در حدود سالی ۲۰۰۰ یورو میباشد که این مبلغ به صورت اقساط دریافت میشود. به طور مثال در دانشگاه تورورگاتا، شهریه دوره داروسازی به صورت زیر است: قسط اول ۵۰۰ یورو در ماه مارس، قسط دوم ۵۰۰ یورو در ماه ژوئن و و قسط آخر بر اساس درآمد متقاضی یا خانواده او مشخص خواهد شد. پرداخت شهریه پس از قبولی در آزمون خواهد بود. همه متقاضیان میتوانند تا ماه دسامبر برای دریافت معافیت شهریه درخواست ارسال کنند.

برخی از دانشگاه هایی که رشته داروسازی را در ایتالیا ارائه میدهند

دانشگاه تورورگاتا رم

دانشگاه بولونیا 

خدمات ویزا موندیال در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی و ثبت نام آزمون ورودی داروسازی در ایتالیا

ما در خصوص موارد زیر آماده ارائه خدمات به متقاضیان عزیز هستیم:

ثبت نام در آزمون داروسازی و راهنمایی متقاضیان جهت شرکت در آن

راهنمایی در خصوص اخذ ویزای ایتالیا جهت شرکت در آزمون ورودی

اخذ پذیرش و ثبت نام متقاضیانی که در آزمون ورودی پذیرفته شده اند

ساپورت و راهنمایی در خصوص ثبت نام بورسیه های دولتی و تخفیف شهریه 

اینستاگرام ویزا موندیال
Instagram